josm - en to gl translation catalogue (4118 entries)

note: FIXME why is help not a JosmAction? Strings in JFileChooser
en: Help
gl: Axuda

en: Ignoring malformed file URL: "{0}"
gl: Ignorando URL de ficheiro mal formada: "{0}"

en: Warning
gl: Aviso

en: Parameter "downloadgps" does not accept file names or file URLs
gl: O parametro "downloadgps" non acepta nomes de ficheiros ou URLs

en: Ignoring malformed URL: "{0}"
gl: Ignorando URL mal formada: "{0}"

en: Error
gl: Erro

en: About
gl: Acerca de

en: Display the about screen.
gl: Amosar a pantalla de "Acerca de".

note: Add the version number
en: Version {0}
gl: Versión {0}

en: Last change at {0}
gl: Último cambio en {0}

en: Java Version {0}
gl: Versión Java {0}

en: Homepage
gl: Páxina de incio

en: Bug Reports
gl: Informes de Erro

note: <action class="PlayAudioAction" params="resource://audio/KDE_Window_Iconify.wav"/> <action class="SetWaypointAction" params="Camping"/> </button> <button label="Info" hotkey="I">
en: Info
gl: Información

en: Readme
gl: Leeme

en: Revision
gl: Revisión

en: Contribution
gl: Colaboración

en: License
gl: Licencia

en: Plugins
gl: Engadidos

en: About JOSM...
gl: Acerca de JOSM...

en: WARNING: unexpected format of API base URL. Redirection to user page for OSM user will probably fail. API base URL is: ''{0}''
gl: AVISO:formato inesperado da API base URL.Redirección á paxina de usuario do OSM user probablemente fallará.API base URL é: "{0}"

en: You are about to launch {0} browser windows.<br>This may both clutter your screen with browser windows<br>and take some time to finish.
gl: Estas apiques de lanzar {0} ventanas de navegador.<br> Esto pode encher o teu escritorio de ventanas de navegador<br> e levarlle moito tempo acabar.

en: Continue
gl: Continuar

en: Click to continue and to open {0} browsers
gl: Prema para continuar e abrir {0} navegadores

note: Strings in JFileChooser
en: Cancel
gl: Cancelar

en: Click to abort launching external browsers
gl: Prema para abortar o lanzamento de navegadores externos

en: Please select at least one already uploaded node, way, or relation.
gl: Escolla polo menos un nodo, via ou relación xa subido.

en: Please select the target layer.
gl: Escolla a capa a usar

en: Select target layer
gl: Escolle a capa a usar

en: Merge
gl: Fundir

en: <html>There are no layers the source layer<br>''{0}''<br>could be merged to.</html>
gl: <html>Non hay capas á que a capa<br>''{0}''<br>. poidese ser fundida</html>

en: No target layers
gl: Non hai capas escollidas

en: Add Node...
gl: Engadir Nodo...

note: this is not really GROUP_EDIT, but users really would complain if the yhad to reconfigure because we put the correct group in Add extra shortcut C-S-a Add extra shortcut ESCAPE * FIXME: this isn't optimal. In a better world the mapmode actions * would be able to capture keyboard events and react acc
en: Edit: {0}
gl: Editar: {0}

en: Align Nodes in Circle
gl: Alinear os nodos en círculo

en: Move the selected nodes into a circle.
gl: Mover os nodos seleccionados a un círculo.

note: $NON-NLS-1$
en: Tool: {0}
gl: Ferramenta: {0}

en: Please select at least four nodes.
gl: Escolla polo menos catro nodos.

en: Information
gl: Información

note: Do it!
en: Align Nodes in Line
gl: Alinear os nodos en fila

en: Move the selected nodes in to a line.
gl: Mover os nodos seleccionados a unha liña.

en: Please select at least three nodes.
gl: Escolla polo menos tres nodos.

en: data
gl: datos

en: layer
gl: capa

en: selection
gl: selección

en: conflict
gl: conflito

en: download
gl: descargar

en: previous
gl: anterior

en: next
gl: seguinte

en: Nothing selected to zoom to.
gl: Non se seleccionou nada sobre o que facer zoom.

en: Zoom to {0}
gl: Facer zoom a {0}

en: Zoom the view to {0}.
gl: Facer zoom na vista a {0}.

en: View: {0}
gl: Vista: {0}

en: No conflicts to zoom to
gl: Non hai conflitos sobre os que facer zoom

en: Changeset Manager
gl: Xestor de conxuntos de cambios

en: Toggle visibility of Changeset Manager window
gl: Alternar a visibilodade da ventana de Administrador de Cambios

en: Close open changesets
gl: Pechar o conxunto de cambios abertos

en: Closes open changesets
gl: Peche dos conxuntos de cambios abertos

en: File: {0}
gl: Ficheiro: {0}

en: There are no open changesets
gl: Non hay conxuntos de cambios abertos

en: No open changesets
gl: Ningún conxunto de cambios abertos

en: Downloading open changesets ...
gl: Descargando conxunto de cambios abiertos...

en: Combine Way
gl: Combinar vía

en: Combine several ways into one.
gl: Combinar varias vías en unha.

en: Change directions?
gl: Cambiar direccións?

en: Reverse and Combine
gl: Invertir e Combinar

en: The ways can not be combined in their current directions.  Do you want to reverse some of them?
gl: As vías non poden ser combinadas coas súas direccións actuais. Queres invertir algunhas?

en: Could not combine ways (They could not be merged into a single string of nodes)
gl: Non se puideron combinar as vías (Non puideron ser acopladas nunha única serie de nodos)

en: Combine {0} ways
gl: Combinar {0} vías

en: Please select at least two ways to combine.
gl: Escolla polo menos dúas vías para combinar.

en: Copy
gl: Copiar

en: Copy selected objects to paste buffer.
gl: Copiar os obxectos seleccionados ó buffer de pegado.

en: Please select something to copy.
gl: Escolla algunha cousa para copiar

en: Create Circle
gl: Crear Círculo

en: Create a circle from three selected nodes.
gl: Crear un círculo a partir de tres nodos seleccionados.

en: Those nodes are not in a circle. Aborting.
gl: Eses nodos non estan en un circulo.Abortando.

en: Please select exactly two or three nodes or one way with exactly two or three nodes.
gl: Escolla exactamente dous ou tres nodos ou unha vía de un só sentido con exactamente dous ou tres nodos.

note: Commit
en: Create multipolygon
gl: Crear multipoligono

en: Create multipolygon.
gl: Crear multipoligono.

en: No data loaded.
gl: Non se cargaron datos.

note: Sometimes it make sense creating multipoly of only one way (so it will form outer way) and then splitting the way later (so there are multiple ways forming outer way)
en: You must select at least one way.
gl: Debe escoller polo menos unha vía.

note: JButton
en: Delete
gl: Borrar

en: Delete selected objects.
gl: Borrar obxectos seleccionados.

en: Overwrite
gl: Sobrescribir

en: File exists. Overwrite?
gl: O ficheiro existe. Sobrescribir?

note: Do it!
en: Distribute Nodes
gl: Distribuir Nodos

en: Distribute the selected nodes to equal distances along a line.
gl: Distribuir os nodos seleccionados de xeito equidistante ao longo dunha liña.

en: Download from OSM...
gl: Descargar de OSM...

en: Download map data from the OSM server.
gl: Descargar datos do mapa do servidor OSM.

en: Download object...
gl: Descargar obxeto...

en: Download OSM object by ID.
gl: Descargar obxecto OSM por ID

en: Object type:
gl: Tipo de Obxecto:

en: Choose the OSM object type
gl: Escolle o tipo de obxecto OSM

en: Object ID:
gl: ID do Obxecto

en: Enter the ID of the object that should be downloaded
gl: Introduce o ID do obxecto que deberia ser descargado

en: Separate Layer
gl: Capa Distinta

en: Select if the data should be downloaded into a new layer
gl: Escoller se a data deberia estar en unha nova capa

en: Download referrers
gl: Descargar Referidos

en: Select if the referrers of the object should be downloaded as well
gl: Escoller se as referencias ao abxecto poden ser descargadas correctamente

en: Download object
gl: Descargar obxecto

en: Start downloading
gl: Comezar a descarga

en: Close dialog and cancel downloading
gl: Pecha o diálogo e cancela a descarga

en: Download parent ways/relations...
gl: Descargando vias/relacións... relacionadas

en: Duplicate
gl: Duplicar

en: Duplicate selection by copy and immediate paste.
gl: Duplicar selección copiando e pegando inmediatamente.

en: Duplicate Layer
gl: Duplicar capa

en: Make a duplicate of the currently selected layer.
gl: Fai un duplicado da capa escollida actualmente.

en: Layer: {0}
gl: Capa: {0}

note: Translators: "Copy of {layer name}"
en: Copy of {0}
gl: Copia de {0}

note: Translators: "Copy {number} of {layer name}"
en: Copy {1} of {0}
gl: Copia {1} de {0}

note: <action class="PlayAudioAction" params="resource://audio/KDE_Window_Iconify.wav"/> <action class="SetWaypointAction" params="Info"/> </button> <button label="Exit" hotkey="E">
en: Exit
gl: Sair

en: Exit the application.
gl: Sair da aplicación,

note: no icon
en: Toggle fullscreen view
gl: Alternar a vista de pantalla completa

en: Export to GPX...
gl: Exportar a GPX...

en: Export the data to GPX file.
gl: Exportar os datos a un ficheiro GPX.

en: Nothing to export. Get some data first.
gl: Nada que exportar. Adquire antes algún dato.

en: Export GPX file
gl: Exportar ficheiro GPX

en: Object history
gl: Historia do Obxecto

en: Display history information about OSM ways, nodes, or relations.
gl: Amosa información sobre vias,nodos, ou relacións de OSM

en: Info about Element
gl: Info sobre o Elemento

en: Display object information about OSM nodes, ways, or relations.
gl: Amosa información do obxecto sobre nodos,vias ou relacions de OSM.

en: Join overlapping Areas
gl: Unir áreas superpostas

en: Joins areas that overlap each other
gl: Une áreas que se superpoñen

en: Please select at least one closed way that should be joined.
gl: Escolla ao menos unha via pechada que deberia ser unida.

en: One of the selected ways is not closed and therefore cannot be joined.
gl: Unha das vías escollidas non está pechada e por iso non pode ser unida.

en: The selected way has nodes outside of the downloaded data region. | The selected ways have nodes outside of the downloaded data region.
gl[0]: A via seleccionada só ten nodos fora da rexión de datos descargados
gl[1]: As vias seleccionadas só teñen nodos fora da rexión de datos descargados

en: This can lead to nodes being deleted accidentally.
gl: Esto pode levar a un borrado accidental dos nodos

en: Are you really sure to continue?
gl: Esta seguro de continuar?

en: Please abort if you are not sure
gl: Aborte se non está seguro

en: No intersection found. Nothing was changed.
gl: Nada interesante foi atopado. Nada foi cambiado...

note: revert changes FIXME: this is dirty hack
en: Reverting changes
gl: desfacendo cambios

en: Removed duplicate nodes
gl: Borrar nodos duplicados

en: Added node on all intersections
gl: Engadir nodo en todas as interseccións

en: Assemble new polygons
gl: Ensambla novos polígonos

en: Delete relations
gl: Borrar relacióna

en: Delete Ways that are not part of an inner multipolygon
gl: Eliminiar vías que non formen parte de un multipolígono interior

en: Joined overlapping areas
gl: Areas superpostas unidas

en: Some of the ways were part of relations that have been modified. Please verify no errors have been introduced.
gl: Algunhas das vías foron parte da relación que foi modificada. Verifique que non se introduciron erros.

en: Fix tag conflicts
gl: Arranxar conflictos de etiquetas

en: Split ways into fragments
gl: Dividie vías en fragmentos

en: Sorry. Cannot handle multipolygon relations with multiple outer ways.
gl: Non se poden manexar relación de multipolígonos con multiples vías saíntes

en: Removed Element from Relations
gl: Elementos borrados das Relacions

note: I18N: current action printed in status display
en: Remove tags from inner ways
gl: Eliminar etiquetas de vías internas

en: Join Areas Function
gl: Función de unor áreas

en: Join Node to Way
gl: Unir Nodo a Vía

en: Join a node into the nearest way segments
gl: Unir un nodo ós segmentos de vía máis próximos

en: Join Node and Line
gl: Unir Nodo e Liña

en: No Shortcut
gl: Sen Atallo

en: Jump To Position
gl: Saltar Á Posición

en: Opens a dialog that allows to jump to a specific location
gl: Abre un diálogo que che permite saltar a unha localización específica

en: Enter Lat/Lon to jump to position.
gl: Introduce Lat/Lon para saltar á posición

en: You can also paste an URL from www.openstreetmap.org
gl: Tamén podes pegar unha URL wde ww.openstreetmap.org

en: Longitude
gl: Lonxitude

en: Zoom (in metres)
gl: Aumento(en metros)

en: Jump there
gl: Saltar ahi

en: Jump to Position
gl: Saltar a posición

en: Could not parse Latitude, Longitude or Zoom. Please check.
gl: Non se puido analizar a Latitude, Lonxitude e/ou Aumento. Por favor revíseo

en: Unable to parse Lon/Lat
gl: Non foi posible analizar Lon/Lat

en: Add Rectified Image
gl: Engadir imaxe rectificada

en: Merge layer
gl: Mistura capa

en: Merge the current layer into another layer
gl: Mistura a capa actual dentro de outra capa

en: Merge Nodes
gl: Acoplar Nodos

en: Merge nodes into the oldest one.
gl: Acoplar nodos no máis antigo

en: Abort Merging
gl: Abortar Misturado

en: Click to abort merging nodes
gl: Prema para abortar mistura de nodos

en: Cannot merge nodes: Would have to delete way ''{0}'' which is still used.
gl: Non se poden misturar os nodos: Teriase que borrar a via "{0}" a cal ainda esta en uso

en: Merge {0} nodes
gl: Acoplar {0} nodos

en: Merge selection
gl: Misturar seleccion

en: Mirror
gl: Reflexar

en: Mirror selected nodes and ways.
gl: Reflexar os nodos e vías seleccionados.

en: Please select at least one node or way.
gl: Escolla como mínimo un nodo ou vía.

note: item "Highways/Streets/Primary" combo "Incline" display value item "Highways/Streets/Primary Link" combo "Incline" display value item "Highways/Streets/Secondary" combo "Incline" display value item "Highways/Streets/Tertiary" combo "Incline" display value item "Highways/Streets/Unclassified" combo "
en: up
gl: arriba

note: item "Highways/Streets/Primary" combo "Incline" display value item "Highways/Streets/Primary Link" combo "Incline" display value item "Highways/Streets/Secondary" combo "Incline" display value item "Highways/Streets/Tertiary" combo "Incline" display value item "Highways/Streets/Unclassified" combo "
en: down
gl: abaixo

en: left
gl: esquerda

note: dir == Direction.RIGHT) {
en: right
gl: dereita

note: dir == Direction.RIGHT) {
en: Move objects {0}
gl: Mover obxectos {0}

en: Move {0}
gl: Mover {0}

en: Moves Objects {0}
gl: Move Obxectos {0}

en: Cannot move objects outside of the world.
gl: Non se poden mover objectos fora do mundo.

en: Move Node...
gl: Mover Nodo...

en: Edit latitude and longitude of a node.
gl: Editar latitude e lonxitude de un nodo.

en: New Layer
gl: Nova capa

en: Create a new map layer.
gl: Crear unha nova capa do mapa.

en: Open...
gl: Abrir...

en: Open a file.
gl: Abrir un ficheiro.

en: Opening files
gl: Abrir ficheiros

en: Cannot open {0} file with the file importer ''{1}''. | Cannot open {0} files with the file importer ''{1}''.
gl[0]: Non se puido abrir {0} ficheiro co importador de ficheiros "{1}".
gl[1]: Non se puideron abrir {0} ficheiros co importador de ficheiros "{1}".

en: Cannot open {0} file because no suitable file importer is available. | Cannot open {0} files because no suitable file importer is available.
gl[0]: Non se puido abrir {0} ficheiro non esta dispoñible ningún importador de ficheiros.
gl[1]: Non se puideron abrir {0} ficheiros non esta dispoñible ningún importador de ficheiros.

en: <html>Cannot open directory ''{0}''.<br>Please select a file.</html>
gl: <html>Non se puido abrir o directorio "{0}".<br>Escolla un ficheiro.</html>

en: Open file
gl: Abrir un ficheiro

en: Opening {0} file... | Opening {0} files...
gl[0]: Abrindo {0} ficheiro
gl[1]: Abrindo {0} ficheiros

en: Opening file ''{0}'' ...
gl: Abrindo ficheiro "{0}"...

note: I18N: Command to download a specific location/URL
en: Open Location...
gl: Abrir Lugar...

en: Open an URL.
gl: Abrir unha URL.

en: Enter URL to download:
gl: Introducir URL a descargar:

en: Enter an URL from where data should be downloaded
gl: Introduce unha URL dende a cal os datos deberían ser descargados

en: Download Location
gl: Descargar Lugar

en: Download URL
gl: Descargar URL

en: Start downloading data
gl: Empezar a descargar datos

en: Download Data
gl: Descargar datos

en: <h3>When one or more ways are selected, the shape is adjusted such, that all angles are 90 or 180 degrees.</h3>You can add two nodes to the selection. Then, the direction is fixed by these two reference nodes. (Afterwards, you can undo the movement for certain nodes:<br>Select them and press the shortcut for Orthogonalize / Undo. The default is Shift-Q.)
gl: <h3>Cando se escollen unha vía ou máis a vía axustase de maneira que todos os ángulos sexan de 90  ou 180 grados.</h3>Pode engadir dous nodos á selección. Entón fixase a direcciónen función de eses dous nodos de referencia. (Despóis pode desfacer o movemento para algúns nodos:<br>Escóllaos e pulse o atallo Ortogonalizar / Desfacer. Por defecto éste é Shift-Q .)

en: Orthogonalize Shape
gl: Ortogonalizar Forma

en: Move nodes so all angles are 90 or 180 degrees
gl: Mover todos os nodos de tal modo que todos os ángulos sexan de 90 ou 180 grados

en: Orthogonalize Shape / Undo
gl: Ortogonalizar forma / Desfacer

en: Undo orthogonalization for certain nodes
gl: Desfacer ortogonalización para certos nodos

en: Orthogonalize / Undo
gl: Ortogonalizar / Desfacer

en: Orthogonalize Shape / Undo
    Please select nodes that were moved by the previous Orthogonalize Shape action!
gl: Ortogonalizar forma / Desfacer
    Escolla os nodos que foron movidos pola acción anterior a Ortogonalizar forma!

en: Undo Orthogonalize Shape
gl: Defacer ortogonalizar forma

en: <html>You are using the EPSG:4326 projection which might lead<br>to undesirable results when doing rectangular alignments.<br>Change your projection to get rid of this warning.<br>Do you want to continue?</html>
gl: <html>Está a usar a proxección EPSG:4326 a cal poderia dar lugar <br> a resultados non desexados cando faga aliñamentos rectangulares.<br> Cambie a súa proxección para conseguir eliminar esta advertencia.<br>¿Desexa continuar?</html>

en: Selection must consist only of ways and nodes.
gl: A selección debe consistir só de vias e nodos

en: Orthogonalize
gl: Ortogonalizar

en: Usage
gl: Uso

en: Selected Elements cannot be orthogonalized
gl: Seleccionados elementos que non poden ser ortogonalizados

en: <html>Please make sure all selected ways head in a similar direction<br>or orthogonalize them one by one.</html>
gl: <html>Please make sure todas as vias seleccionadas apuntan en unha dirección similar<br> ou ortogonaliza unha  a unha

en: Please select ways with angles of approximately 90 or 180 degrees.
gl: Escolla vias con angulos de aproximadamente 90 ou 180 grados.

en: Paste
gl: Pegar

en: Paste contents of paste buffer.
gl: Pegar contidos ó buffer de pegado.

en: Delete incomplete members?
gl: Borrar os membros incompletos?

en: Paste without incomplete members
gl: Pega sin membros incompletos

en: Paste Tags
gl: Pegar Etiquetas

en: Apply tags of contents of paste buffer to all selected items.
gl: Aplicar as etiquetas dos contidos do buffer de pegado a todos os elementos seleccionados.

en: Pasting {0} tag | Pasting {0} tags
gl[0]: Pegando {0} tag
gl[1]: PEgando {0} tags

en: Preferences...
gl: Preferencias...

en: Open a preferences dialog for global settings.
gl: Abrir dialogo de configuracions globales.

en: Preferences
gl: Preferencias

note: translator note: other expressions for "purge" might be "forget", "clean", "obliterate", "prune"
en: Purge...
gl: Purgar...

en: Forget objects but do not delete them on server when uploading.
gl: Olvidar obxectos pero non os borrar no servidor cando se suban.

en: Purge
gl: Purgar

en: Confirm Purging
gl: Confirmar o purgado

en: The following dependent objects will be purged<br> in addition to the selected objects:
gl: Os seguintes obxectos dependentes van a ser purgados <br> ademáis dos obxectos escollidos:

en: Add to selection
gl: Engadir á selección

en: Clear Undo/Redo buffer
gl: Borrar o búfer de Desfacer/Refacer

en: Redo
gl: Refacer

en: Redo the last undone action.
gl: Refacer a última acción desfeita.

en: Rename layer
gl: Renomear capa

en: Also rename the file
gl: Renomear tamén o ficheiro

en: Could not rename file ''{0}''
gl: Non se pode renomear o aquivo "{0}"

en: Reverse way
gl: Invertir vía

en: Reverse Ways
gl: Invertir Vías

en: Reverse the direction of all selected ways.
gl: Invertir a dirección de todas as vías seleccionadas.

en: Please select at least one way.
gl: Escolla polo menos unha vía.

en: Reverse ways
gl: Invertir vías

note: Strings in JFileChooser
en: Save
gl: Gardar

en: Save the current data.
gl: Gardar os datos actuais.

en: File {0} exists. Overwrite?
gl: O ficheiro {0} existe. Sobreescribir?

en: No Exporter found! Nothing saved.
gl: Non se atopou ningun exportador!. Nada gardado.

en: Empty document
gl: Documento valeiro

en: Save anyway
gl: Gardar de todas formas

en: The document contains no data.
gl: O documento non contén datos.

note: I18N: Display title of the window showing conflicts
en: Conflicts
gl: Conflitos

en: Reject Conflicts and Save
gl: Rexeitar Conflitos e Gardar

en: There are unresolved conflicts. Conflicts will not be saved and handled as if you rejected all. Continue?
gl: Hai conflitos sen resolver. Os conflitos non serán gardados e serán tratados como se os rexeitases todos. Continuar?

en: Save OSM file
gl: Gardar ficheiro OSM

en: Save GPX file
gl: Gardar ficheiro GPX

en: Save Layer
gl: Gardar Capa

en: Save As...
gl: Gardar como...

en: Save the current data to a new file.
gl: Gardar os datos actuais nun novo ficheiro.

en: Select All
gl: Escoller Todo

en: Select all undeleted objects in the data layer. This selects incomplete objects too.
gl: Escoller todos os obxectos sen borrar da capa de datos. Isto escolle tamén os obxectos incompletos.

en: Show Status Report
gl: Amosar Informe de Estado

en: Show status report with useful information that can be attached to bugs
gl: Amosar informe de estado con información de utilidade que poida ser engadida ós erros

en: Help: {0}
gl: Axda: {0}

en: Status Report
gl: Informe de Estado

en: Copy to clipboard and close
gl: Copiar a porta papeis e pechar

en: Close
gl: Pechar

en: Simplify Way
gl: Simplificar Vía

en: Delete unnecessary nodes from a way.
gl: Borrar nodos innecesarios de unha via

en: Yes, delete nodes
gl: Si, borrar nodos

en: Delete nodes outside of downloaded data regions
gl: Borrar nodos fora da area de datos descarga

en: No, abort
gl: Non, abortar

en: Cancel operation
gl: Cancelar operation

en: Do you want to delete them anyway?
gl: Desexa borrala de todos modos?

en: Delete nodes outside of data regions?
gl: Borrar nodos fora da area de datos?

en: Please select at least one way to simplify.
gl: Escolla ao menos unha via para simplificar.

en: Yes
gl: Sí

en: Simplify all selected ways
gl: Simplificar todas as vias seleccionadas

en: The selection contains {0} ways. Are you sure you want to simplify them all?
gl: A seleccion contén {0} vias. Esta seguro de que quere simplificalas todas?

en: Simplify ways?
gl: Simplificar vias?

en: Simplify {0} way | Simplify {0} ways
gl[0]: Simplificar {0} via
gl[1]: Simplificar {0} vias

en: Simplify Way (remove {0} node) | Simplify Way (remove {0} nodes)
gl[0]: Simplificar via ( borrar {0} nodo)
gl[1]: Simplificar via ( borrar {0} nodos)

en: Split Way
gl: Separar Vía

en: Split a way at the selected node.
gl: Separar unha vía no nodo seleccionado.

en: The selected nodes do not share the same way.
gl: Os nodos seleccionados non comparten a mesma vía.

en: The selected node is not in the middle of any way. | The selected nodes are not in the middle of any way.
gl[0]: O nodo seleccionado non está no medio de ningunha vía.
gl[1]: Os nodos seleccionados non están no medio de ningunha vía.

en: There is more than one way using the node you selected. Please select the way also. | There is more than one way using the nodes you selected. Please select the way also.
gl[0]: Hai máis de unha vía usando o nodo que escolleu. Escolla tamén a vía.
gl[1]: Hai máis de unha vía usando os nodos que escolleu. Escolla tamén a vía.

en: You must select two or more nodes to split a circular way.
gl: Debes escoller dous ou máis nodos para separar unha vía circular.

en: The way cannot be split at the selected nodes. (Hint: Select nodes in the middle of the way.)
gl: A vía non pode ser separada nos nodos seleccionads. (Consello: Selecciona nodos no medio da vía.)

en: <html>A role based relation membership was copied to all new ways.<br>You should verify this and correct it when necessary.</html>
gl: <html> Unha parte baseada na relación de membros foi copiada a todas as rutas.<br>Debería verificar esto e corrixilo cando sexa necesario.</html>

en: <html>A relation membership was copied to all new ways.<br>You should verify this and correct it when necessary.</html>
gl: <html>Unha relación de membros foi copiada a todas as rutas..<br>Debería verificar esto e corrixilo cando sexa necesario.</html>

en: Split way {0} into {1} parts
gl: Separar a vía {0} en {1} partes

en: Toggle GPX Lines
gl: Cambiar Liñas GPX

en: Draw lines between raw gps points.
gl: Debuxar liñas entre puntos gps sen procesar.

en: Toggles the global setting ''{0}''.
gl: Cambia a configuración global "{0}".

en: UnGlue Ways
gl: Despegar Vías

en: Duplicate nodes that are used by multiple ways.
gl: Duplicar nodos que son usados por múltiples vías.

en: This node is not glued to anything else.
gl: Este nodo non está pegado a outra cousa.

en: None of these nodes are glued to anything else.
gl: Ningún destes nodos estan pegados a outra cousa.

en: None of this way''s nodes are glued to anything else.
gl: Ningún dos nodos desta vía están pegados a outra cousa.

en: The current selection cannot be used for unglueing.
gl: A selección actual non pode ser usada para despegar.

en: Select either:
gl: Escoller ou ben:

en: * One tagged node, or
gl: * Un nodo etiquetado, ou

en: * One node that is used by more than one way, or
gl: * Un nodo que está sendo usado por máis dunha vía, ou

en: * One node that is used by more than one way and one of those ways, or
gl: * Un nodo que está sendo usado por máis dunha vía e unha destas vías, ou

en: * One way that has one or more nodes that are used by more than one way, or
gl: * Unha vía que ten un ou máis nodos que están sendo usados por máis de unha vía, ou

en: * One way and one or more of its nodes that are used by more than one way.
gl: * Unha vía e un ou máis dos seus nodos que están sendo usados por máis dunha vía.

en: Note: If a way is selected, this way will get fresh copies of the unglued
    nodes and the new nodes will be selected. Otherwise, all ways will get their
    own copy and all nodes will be selected.
gl: Nota: Se unha vía é seleccionada, esta vía obterá novas copias dos nodos
    despegados e os novos nodos serán seleccionados. Se non, todas as vías
    obterán as súas propias copias e todos os nodos serán seleccionados.

en: Unglued Node
gl: Despegar Nodo

en: Dupe into {0} nodes
gl: Convertir en {0} nodos

en: Undo
gl: Desfacer

en: Undo the last action.
gl: Desfacer a última acción.

en: Unselect All
gl: Deseleccionar Todo

en: Unselect all objects.
gl: Deseleccionar todos os obxectos.

note: this is not really GROUP_EDIT, but users really would complain if the yhad to reconfigure because we put the correct group in Add extra shortcut C-S-a
en: Unselect All (Focus)
gl: Deseleccionar Todo (Enfocar)

note: Add extra shortcut ESCAPE * FIXME: this isn't optimal. In a better world the mapmode actions * would be able to capture keyboard events and react accordingly. But * for now this is a reasonable approximation.
en: Unselect All (Escape)
gl: Deseleccionar Todo (Escape)

en: Update data
gl: Actualizar datos

en: Updates the objects in the active data layer from the server.
gl: Actualizar dende o servidor os obxectos na capa de datos activa.

note: bounds defined? => use the bbox downloader
en: Download data
gl: Descargar data

en: Update modified
gl: Actualizar modificado

en: Updates the currently modified objects from the server (re-downloads data)
gl: Actualizar dende o servidor os obxectos actualmente nodificados (volve a descargar os datos)

en: No current dataset found
gl: Conxunto de datos actual no atopado

en: Did not find an object with id {0} in the current dataset
gl: Non se atopou ningun obxecto co ID {0} no conxunto de datos actual

en: Update selection
gl: Subir selección

en: Updates the currently selected objects from the server (re-downloads data)
gl: Actualizar os datos seleccionados actualmente dende o servidor (re-descarga os datos)

en: There are no selected objects to update.
gl: Non hai obxectos escollido para actualizar.

en: Selection empty
gl: Selección valeira

en: Upload data
gl: Subir datos

en: Upload all changes in the active data layer to the OSM server
gl: Subir todos os cambios na capa activa ao servidor OSM

en: <html>The data to be uploaded participates in unresolved conflicts of layer ''{0}''.<br>You have to resolve them first.</html>
gl: <html> Os datos a subir participan en conflictos non resoltos na capa "{0}". <br>Debe resolvelos primeiro.</html>

en: No changes to upload.
gl: Non hai cambios que subir.

en: Nothing to upload. Get some data first.
gl: Nada que subir. Consigue algún dato antes.

en: Upload selection
gl: Subir seleccion

en: Upload all changes in the current selection to the OSM server.
gl: Sube todos os cambios na selección actual ao servidor OSM

en: Checking parents for deleted objects
gl: Comprobando parentes para os obxectos borrados

en: Reading parents of ''{0}''
gl: Lendo pais de "{0}"

en: Checking for deleted parents in the local dataset
gl: Comprobando os pais suprimidos no conxunto de datos locais.

en: Validation
gl: Validación

en: Performs the data validation
gl: Realiza a validación dos datos

en: Validating
gl: Validando

en: Test {0}/{1}: Starting {2}
gl: Proba {0}/{1}: Empezando {2}

en: Updating ignored errors ...
gl: Actualizando erros ignorados ...

en: Wireframe View
gl: Vista de malla

note: no icon
en: Enable/disable rendering the map as wireframe only
gl: Activar/desactivar a visualización do mapa únicamente como liñas

en: Toggle Wireframe view
gl: Cambiar Vista de Malla

en: Zoom In
gl: Aumentar Zoom

en: Zoom Out
gl: Reducir Zoom

[ctx: audio]
en: Back
gl: Atrás

[ctx: audio]
en: Jump back.
gl: Saltar cara atrás.

[ctx: audio]
en: Faster
gl: Máis rápido

[ctx: audio]
en: Faster Forward
gl: Avance máis rápido

[ctx: audio]
en: Forward
gl: Avance

[ctx: audio]
en: Jump forward
gl: Saltar cara adiante

[ctx: audio]
en: Next Marker
gl: Marca Seguinte

[ctx: audio]
en: Play next marker.
gl: Reproducir a seguinte marca.

[ctx: audio]
en: Play/Pause
gl: Reproducción/Pausa

en: Play/pause audio.
gl: Reproducir/Pausar audio.

[ctx: audio]
en: Previous Marker
gl: Marca Anterior

[ctx: audio]
en: Play previous marker.
gl: Reproducir a marca anterior.

[ctx: audio]
en: Slower
gl: Máis lento

[ctx: audio]
en: Slower Forward
gl: Avance máis lento

en: Downloading GPS data
gl: Descargando datos GPS

en: Downloaded GPX Data
gl: Datos GPX Descargados

en: Downloading data
gl: Descargando datos

en: No data found in this area.
gl: Non se atoparon datos nese área

en: Download {0} of {1} ({2} left)
gl: Descarga {0} de {1} ({2} restantes)

en: Updating data
gl: Subindo datos

en: Check on the server
gl: Comprobar no servidor

en: Click to check whether objects in your local dataset are deleted on the server
gl: Prema para verificar se os obxectos do seu conxunto de datos locais están borrados no servidor

en: Ignore
gl: Ignorar

en: Click to abort and to resume editing
gl: Prema para abortar e continuar editando

en: Click <strong>{0}</strong> to check the state of this object on the server. | Click <strong>{0}</strong> to check the state of these objects on the server.
gl[0]: Prema <strong>{0}</strong> para comprobar o estado de este obxecto no servidor.
gl[1]: Prema <strong>{0}</strong> para comprobar o estado de estes obxectos no servidor.

en: Click <strong>{0}</strong> to ignore.</html>
gl: Prema <strong>{0}</strong> para ignorar. </html>

en: Deleted or moved objects
gl: Elementos borrados ou ignorados

en: The following errors occurred during mass download: {0}
gl: Os seguintes erros ocurriron durante a descarga masiva: {0}

en: Errors during download
gl: Erros durante a descarga

en: There was {0} conflict during import. | There were {0} conflicts during import.
gl[0]: houbo {0} conflicto durante a importacion
gl[1]: houbo {0} conflictos durante a importacion

en: Conflict during download | Conflicts during download
gl[0]: Conflicto mentres de descargaba
gl[1]: Conflictos mentres de descargaba

en: ({0}/{1}) Loading parents of node {2}
gl: ({0}/{1}) Cargando parientes do nodo {2}

en: ({0}/{1}) Loading parents of way {2}
gl: ({0}/{1}) Cargando parientes da via {2}

en: ({0}/{1}) Loading parents of relation {2}
gl: ({0}/{1}) Cargando parientes da relación {2}

en: Error during download
gl: Erro durante a descarga

en: Delete Mode
gl: Borrar Modo

en: Delete nodes or ways.
gl: Borrar nodos ou vías.

en: Mode: {0}
gl: Modo: {0}

en: Click to delete. Shift: delete way segment. Alt: do not delete unused nodes when deleting a way. Ctrl: delete referring objects.
gl: Facer click para borrar. Maiúsculas: borrar segmento de vía. Alt: Non borrar nodos sen usar cando se borre unha vía. Ctrl: borrar obxectos aludidos.

en: Draw
gl: Debuxar

en: Draw nodes
gl: Debuxar nodos

note: Add extra shortcut N
en: Mode: Draw Focus
gl: Foco do Debuxo

en: Cannot add a node outside of the world.
gl: Non se pode engadir un nodo fora do mundo.

en: Add node
gl: Engadir nodo

en: Add node into way
gl: Engadir nodo na vía

en: Connect existing way to node
gl: Conectar via existente a nodo

en: Add a new node to an existing way
gl: Engadir un novo nodo a unha via existente

en: Add node into way and connect
gl: Engadir nodo a vía e conectar

en: Create new node.
gl: Crear novo nodo.

en: Select node under cursor.
gl: Escoller nodo baixo o cursor.

en: Insert new node into way. | Insert new node into {0} ways.
gl[0]: Insertar novo nodo na vía.
gl[1]: Insertar novo nodo en {0} vías.

en: Start new way from last node.
gl: Comezar nova vía a partir do último nodo.

en: Continue way from last node.
gl: Continuar vía a partir do último nodo.

en: Finish drawing.
gl: Rematar debuxo.

en: Extrude
gl: Extrudir

en: Create areas
gl: Crear áreas

en: Move a segment along its normal, then release the mouse button.
gl: Move un segmento ao longo da súa normal, enton solta o botón do rato.

en: Draw a rectangle of the desired size, then release the mouse button.
gl: Debuxar un rectángulo do tamaño desexado, despois soltar o botón do rato.

en: Extrude Way
gl: Extrudir Vía

en: Drag play head and release near track to play audio from there; SHIFT+release to synchronize audio at that point.
gl: Arrastrar cabezal de reproducción e soltar preto da pista para reproducir o audio dende alí; MAIÚS+soltar para sincronizar o audio en ese punto.

en: Select
gl: Escoller

en: Add and move a virtual new node to way | Add and move a virtual new node to {0} ways
gl[0]: Engadir e mover un novo nodo virtual a unha vía.
gl[1]: Engadir e mover un novo nodo virtual a {0} vías.

en: Move elements
gl: Mover elementos

en: Move them
gl: Movelos

en: Undo move
gl: Desfacer mover

en: You moved more than {0} elements. Moving a large number of elements is often an error.
    Really move them?
gl: Moviu máis de {0} elementos. O mover un número elevado de elementos é frecuentemente un erro.
    Desexa desplazalos realmente?

en: Release the mouse button to select the objects in the rectangle.
gl: Soltar o botón do rato para escoller os obxectos do rectángulo.

en: Release the mouse button to stop moving. Ctrl to merge with nearest node.
gl: Soltar o botón do rato para parar de mover. Ctrl para acoplar co nodo máis próximo.

en: Release the mouse button to stop rotating.
gl: Soltar o botón do rato para deter a rotación.

en: Zoom and move map
gl: Facer zoom e mover mapa

en: Zoom by dragging or Ctrl+. or Ctrl+,; move with Ctrl+up, left, down, right; move zoom with right button
gl: Facer zoom arrastrando ou con [ Ctrl+. ] ou [ Ctrl+, ]; mover con Ctrl+Frecha arriba, esquerda, abaixo, dereita; mover zoom co botón dereito

en: <not>
gl: <non>

en: <or>
gl: <ou>

en: <left parent>
gl: <pariente esquerdo>

en: <right parent>
gl: <pariente dereito>

en: <colon>
gl: <dous puntos>

en: <equals>
gl: <iguais>

en: <key>
gl: <chave>

en: <question mark>
gl: <signo de interrogación>

en: <end-of-file>
gl: <fin-do-ficheiro>

en: Search...
gl: Buscar...

en: Search for objects.
gl: Buscar obxectos.

en: Enter the search expression
gl: Introduce a expresion de búsqueda

en: replace selection
gl: reemplazar selección

en: add to selection
gl: engadir á selección

en: remove from selection
gl: eliminar da selección

en: find in selection
gl: buscar a seleccion

en: case sensitive
gl: sensible a maiúsculas

en: all objects
gl: todos os obxectos

en: regular expression
gl: expresión regular

en: <b>Baker Street</b> - ''Baker'' and ''Street'' in any key or name.
gl: <b>Baker Street</b> - ''Baker'' e ''Street'' en calquer clave ou nome.

en: <b>"Baker Street"</b> - ''Baker Street'' in any key or name.
gl: <b>"Baker Street"</b> - ''Baker Street'' en calquera clave ou nome.

en: <b>name:Bak</b> - ''Bak'' anywhere in the name.
gl: <b>name:Bak</b> - ''Bak'' en calquer posición do nome.

en: <b>type=route</b> - key ''type'' with value exactly ''route''.
gl: <b>type=route</b> - a clave ''type'' co valor exacto ''route''

en: <b>type=*</b> - key ''type'' with any value. Try also <b>*=value</b>, <b>type=</b>, <b>*=*</b>, <b>*=</b>
gl: <b>type=*</b> - a clave ''type'' con calquer valor. Proba tamén <b>*=value</b>, <b>type=</b>, <b>*=*</b>, <b>*=</b>

en: <b>-name:Bak</b> - not ''Bak'' in the name.
gl: <b>-name:Bak</b> - que non conteña ''Bak'' no nome.

en: <b>oneway?</b> - oneway=yes, true, 1 or on
gl: <b>¿sentido único?</b> - oneway=yes, true, 1 o on

en: <b>foot:</b> - key=foot set to any value.
gl: <b>foot:</b> - clave=foot establecida con calquer valor.

note: I18n: don't translate the bold text keyword
en: <b>modified</b> - all changed objects
gl: <b>modified</b> - todos os obxectos cambiados

note: I18n: don't translate the bold text keyword
en: <b>selected</b> - all selected objects
gl: <b>selected</b> - todos os obxectos seleccionados

note: I18n: don't translate the bold text keyword
en: <b>incomplete</b> - all incomplete objects
gl: <b>incomplete</b> - todos os obxectos incompletos

note: I18n: don't translate the bold text keyword
en: <b>untagged</b> - all untagged objects
gl: <b>untagged</b> - todos os obxectos sen etiquetar

note: I18n: don't translate the bold text keyword
en: <b>child <i>expr</i></b> - all children of objects matching the expression
gl: <b>child <i>expresión</i></b> - todos os fillos de obxectos que coincidan coa expresión

note: I18n: don't translate the bold text keyword
en: <b>parent <i>expr</i></b> - all parents of objects matching the expression
gl: <b>parent <i>expr</i></b> - todos os pais de obxectos que coincidan coa expresión

note: I18n: don't translate the bold text keyword
en: Use <b>|</b> or <b>OR</b> to combine with logical or
gl: Usar <b>|</b> ou <b>OR</b> para combinar co operador OU lóxico

en: Use <b>"</b> to quote operators (e.g. if key contains <b>:</b>)
gl: Use <b>"</b> para entrecomiñar as operacións (p.e. se unha chave contén <b>:</b>)

en: Within quoted strings the <b>"</b> and <b>\</b> characters need to be escaped by a preceding <b>\</b> (e.g. <b>\"</b> and <b>\\</b>).
gl: Cando os caractéres <b>"</b> e <b>\</b> van entrecomiñados necesitan ir precedidos por <b>\</b> (p.ex. <b>\"</b> and <b>\\</b>).

en: Use <b>(</b> and <b>)</b> to group expressions
gl: Usar <b>(</b> e <b>)</b> para agrupar expresións

note: Strings in JFileChooser
en: Filter
gl: Filtrar

en: Search
gl: Buscar

en: Submit filter
gl: Enviar filtro

en: Start Search
gl: Comezar Busca

en: Search expression is not valid: 
    
     {0}
gl: A expresión de procurar non é válida: 
    
     {0}

en: Invalid search expression
gl: Expresión de procura inválida

en: No match found for ''{0}''
gl: Non se atoparon coincidencias para "{0}"

en: Nothing added to selection by searching for ''{0}''
gl: Non se engadiu nada á selección buscando por "{0}"

en: Nothing removed from selection by searching for ''{0}''
gl: Non se eliminou da selección buscando por "{0}"

en: Nothing found in selection by searching for ''{0}''
gl: Nada atopado na seleccion buscando por "{0}"

en: Found {0} matches
gl: Atopadas {0} coincidencias

en: The regex "{0}" had a parse error at offset {1}, full error:
    
    {2}
gl: A expresión regular "{0}" tiña un erro de análise no offset {1}, erro completo:
    
    {2}

en: Key cannot be empty when tag operator is used. Sample use: key=value
gl: A clave non pode estar vacía cando se usa o operador etiqueta. Exemplo de uso: clave=valor

en: Unknown primitive type: {0}. Allowed values are node, way or relation
gl: Tipo de primitiva descoñecido: {0}. Os valores permitidos son nodo, vía ou relación

en: Unexpected token. Expected {0}, found {1}
gl: Elemento non esperado. Esperábase {0} pero atopouse {1}

en: Unexpected token: {0}
gl: Mostra non esperada: {0}

en: Missing parameter for OR
gl: Falta un parametro para OU

en: Missing operator for NOT
gl: Falta un parametro para NON

en: Primitive id expected
gl: Esperábase un id primitivo

en: Range of numbers expected
gl: Rango de numeros esperado

en: Changeset id expected
gl: Esperabase un id de un conxunto de cambios

en: Version expected
gl: Version esperada

en: Warning: automatically truncating value of tag ''{0}'' on deleted object {1}
gl: Aviso: Recortouse automáticamente o valor do atributo "{0}" no obxecto borrado {1}

en: Length of value for tag ''{0}'' on object {1} exceeds the max. allowed length {2}. Values length is {3}.
gl: O largo para o tag "{0}" no obxecto {1} excede o máximo. Longo permitido {2}. O longo do valor é {3}.

en: Precondition Violation
gl: Violación da Precondición

en: {0} nodes in way {1} exceed the max. allowed number of nodes {2}
gl: {0} nodos na vía {1} excede o máximo. Numero de nodos permitidos {2}

en: API Capabilities Violation
gl: Violación das capacidades da API

en: Cyclic dependency between relations:
gl: Dependencia ciclica entre relacións:

en: <html>{0} relations build a cycle because they refer to each other.<br>JOSM cannot upload them. Please edit the relations and remove the cyclic dependency.</html>
gl: <html>As relacións {0} son cíclicas (cada unha refírese á outra) <br>JOSM non pode subilas ao servidor. Edite as relacións e elimine a dependencia cíclica.</html>

en: Relation ...
gl: Relación...

en: ... refers to relation
gl: ... refierese á relación

en: Cycling dependencies
gl: Dependencias cíclicas

note: * Error messages
en: Errors
gl: Erros

note: * Warning messages
en: Warnings
gl: Advertencias

note: * Other messages item "Motorcycle/Motorcycle Dealer" text "Other" group "Other"
en: Other
gl: Outro

en: Add node {0}
gl: Engadir nodo {0}

en: Add way {0}
gl: Engadir via {0}

en: Add relation {0}
gl: Engadir relación {0}

en: Added {0} object | Added {0} objects
gl[0]: Engadido {0} obxecto
gl[1]: Engadidos {0} obxectos

en: Change node {0}
gl: Cambiar nodo {0}

en: Change way {0}
gl: Cambiar via {0}

en: Change relation {0}
gl: Cambiar relación {0}

en: Changed nodes of {0}
gl: Cambiados nodos de {0}

en: Remove "{0}" for node ''{1}''
gl: Borra "{0}" para o nodo "{1}"

en: Remove "{0}" for way ''{1}''
gl: Borra "{0}" para a via "{1}"

en: Remove "{0}" for relation ''{1}''
gl: Borra "{0}" para a relación "{1}"

en: Set {0}={1} for node ''{2}''
gl: Establecer {0} = {1} para o nodo "{2}"

en: Set {0}={1} for way ''{2}''
gl: Establecer {0} = {1} para a vía "{2}"

en: Set {0}={1} for relation ''{2}''
gl: Establecer {0} = {1} para a relación "{2}"

en: Remove "{0}" for {1} objects
gl: Borrar "{0}" de {1} obxectos

en: Set {0}={1} for {2} objects
gl: Establecer {0} = {1} para {2} obxectos

en: Change relation member role for {0} {1}
gl: Cambiar a función do membro da relación para {0} {1}

en: Double conflict
gl: Doble conflicto

en: Add conflict for ''{0}''
gl: Engadido conflicto para "{0}"

en: Cannot undo command ''{0}'' because layer ''{1}'' is not present any more
gl: Non se pode desfacer o comando "{0}" porque a capa "{1}" non está máis presente

en: Resolve conflicts in coordinates in {0}
gl: Resolver conflitos en coordenadas en {0}

note: should not happen
en: Cannot resolve undecided conflict.
gl: Non se pode resolver conflictos indecisos.

en: At least one object to delete required, got empty collection
gl: Polo menos requirese un obxecto para borrar, conseguiuse unha colección vacia

en: Delete node {0}
gl: Borrar nodo {0}

en: Delete way {0}
gl: Borrar via {0}

en: Delete relation {0}
gl: Borrar relación{0}

en: Delete {0} object | Delete {0} objects
gl[0]: Borrado {0} obxecto
gl[1]: Borrados {0} obxectos

en: Delete {0} node | Delete {0} nodes
gl[0]: Borrado {0} nodo
gl[1]: Borrados {0} nodos

en: Delete {0} way | Delete {0} ways
gl[0]: Borrada {0} via
gl[1]: Borradas {0} vias

en: Delete {0} relation | Delete {0} relations
gl[0]: Borrada {0} relación
gl[1]: Borradas {0} relacións

en: Deleted ''{0}''
gl: Borrado "{0}"

note: leave message in one tr() as there is a grammatical connection.
en: You are about to delete nodes outside of the area you have downloaded.<br>This can cause problems because other objects (that you do not see) might use them.<br>Do you really want to delete?
gl: Estás a punto de borrar nodos que se atopan fora da área que descargaches.<br>Isto pode causar problemas porque outros obxectos (que non ves) poden estar usandoos.<br>Queres borralos realmente?

en: Delete confirmation
gl: Eliminar confirmación

en: Resolve conflicts in deleted state in {0}
gl: Resolver conflitos en estado borrado en {0}

en: Set the ''modified'' flag for node {0}
gl: Establecer a bandeira de "modificado" para o nodo {0}

en: Set the ''modified'' flag for way {0}
gl: Establecer a bandeira de "modificado" para a via {0}

en: Set the ''modified'' flag for relation {0}
gl: Establecer a bandeira de "modificado" para a relación {0}

en: Move {0} node | Move {0} nodes
gl[0]: Mover {0} nodo
gl[1]: Mover {0} nodos

en: Purged {0} object | Purged {0} objects
gl[0]: Pugado {0} obxecto
gl[1]: Pugados {0} obxectos

en: Resolve conflicts in member list of relation {0}
gl: Resolver conflitos na lista de membros da relación {0}

en: Rotate {0} node | Rotate {0} nodes
gl[0]: Rotar {0} nodo
gl[1]: Rotar {0} nodos

en: Sequence
gl: Secuencia

en: Resolve {0} tag conflicts in node {1}
gl: Resolver {0} conflictos de etiquetado no nodo {1}

en: Resolve {0} tag conflicts in way {1}
gl: Resolver {0} conflictos de etiquetado na vía {1}

en: Resolve {0} tag conflicts in relation {1}
gl: Resolver {0} conflictos de etiquetado na relación {1}

en: Resolve version conflict for node {0}
gl: Resolver conflicto de version para o nodo {0}

en: Resolve version conflict for way {0}
gl: Resolver conflicto de version para via  {0}

en: Resolve version conflict for relation {0}
gl: Resolver conflicto de version para a relación {0}

en: Resolve conflicts in node list of way {0}
gl: Resolver conflictos para a lista de nodos da vía {0}

en: Main dataset does not include node {0}
gl: O conxunto de datos principal non inclúe o nodo {0}

en: Apply?
gl: Aplicar?

en: When reversing this way, the following changes to properties of the way and its nodes are suggested in order to maintain data consistency.
gl: Cando se invirta esta vía, os seguintes cambios en propiedades da vía e nos seus nodos son suxeridos para manter a consistencia dos datos.

en: Relation
gl: Relación

en: Old role
gl: Papel antigo

en: New role
gl: Novo papel

en: Old key
gl: Clave antiga

en: Old value
gl: Valor antigo

en: New key
gl: Nova clave

en: New value
gl: Novo valor

en: Apply selected changes
gl: Aplicar os cambios seleccionados

en: Do not apply changes
gl: Non aplicar cambios

en: Please select which property changes you want to apply.
gl: Escolla que cambios de propiedade queres aplicar.

en: Properties of
gl: Propiedades de

en: Roles in relations referring to
gl: Papeis nas relacións que fan referencia a

en: Automatic tag correction
gl: Corrección

en: Unable to create directory {0}, autosave will be disabled
gl: Non foi posíblel crear o directorio {0}, o autogardado vai a ser deshabilitado

en: Unable to create file {0}, other filename will be used
gl: Non foi posíbel crear o ficheiro {0}. outro nome de ficheiro vai a ser usado

en: Unable to delete old backup file {0}
gl: Non foi posíbel borrar o ficheiro de respaldo antigo {0}

en: Error while creating backup of removed layer: {0}
gl: Erro creando copia de respaldo da capa borrada: {0}

en: Restoring files
gl: Restaurando ficheiros

en: Illegal latitude value ''{0}''
gl: Valor de latitude ilegal valor "{0}"

en: Illegal longitude value ''{0}''
gl: Valor de lonxitude ilegal valor "{0}"

en: Warning: failed to persist preferences to ''{0}''
gl: Atencion:fallou ao gardar preferencia para "{0}"

en: Malformed config file at lines {0}
gl: Ficheiro de configuración mal formado nas liñas {0}

en: Warning: Failed to initialize preferences. Preference directory ''{0}'' is not a directory.
gl: Atención: Fallou ao iniciar as preferencias. O directorio preferido "{0}" non é un directorio.

en: <html>Failed to initialize preferences.<br>Preference directory ''{0}'' is not a directory.</html>
gl: <html>Erro ao inicializar as preferencias.<br>O directorio das preferencias "{0}" non é un directorio.<html>

en: Warning: Failed to initialize preferences. Failed to create missing preference directory: {0}
gl: Atención: Fallou ao inicializar as preferencias. Erro ao crear o directorio de preferencias desaparecido {0}

en: <html>Failed to initialize preferences.<br>Failed to create missing preference directory: {0}</html>
gl: <html>Atención: Fallou ao inicializar as preferencias.<br> Erro ao crear o directorio de preferencias desaparecido {0}.</html>

en: Warning: Missing preference file ''{0}''. Creating a default preference file.
gl: Aviso: Non se atopa o ficheiro de preferencias "{0}". Creanso un novo ficheiro de preferencias por defecto.

en: Warning: Replacing existing preference file ''{0}'' with default preference file.
gl: Atención: Sobreescribindo o ficheiro de preferencias "{0}" co ficheiro de preferencias por defecto.

en: <html>Failed to initialize preferences.<br>Failed to reset preference file to default: {0}</html>
gl: <hmtl>Erro ao inicializar as preferencias.<br> Erro ao reiniciar o ficheiro de preferencias por defecto :{0}.</html>

en: <html>Preferences file had errors.<br> Making backup of old one to <br>{0}<br> and creating a new default preference file.</html>
gl: <html>O ficheiro de preferencias contén erros.<br> A realizar unha copia de seguridade a <br>{0}<br> e creando un novo ficheiro de preferencias por defecto.</html>

en: Paint style {0}: {1}
gl: Estilo de pintura {0}: {1}

en: Preferences stored on {0}
gl: Preferencias almacenadas en {0}

en: Could not upload preferences. Reason: {0}
gl: Non se puideron subir as preferencias. Razón: {0}

en: Could not load preferences from server.
gl: Non se puideron cargar as preferencias dende o servidor.

en: Failed to load resource ''{0}'', error is {1}.
gl: Fallou ao cargar o recurso "{0}" o erro é {1}

en: UNKNOWN
gl: DESCOÑECIDO

en: Warning: the revision file ''/REVISION'' is missing.
gl: Atención: o ficheiro de revisión "/REVISION" non se atopa

en: Already registered a conflict for primitive ''{0}''.
gl: Xa se rexistrou un conflicto para a primitica "{0}"

note: * * the decimal format 999.999
en: Decimal Degrees
gl: Grados Decimais

note: * * the degrees/minutes/seconds format 9 deg 99 min 99 sec
en: deg° min'' sec"
gl: gra° min'' seg"

note: * * the nautical format
en: deg° min'' (Nautical)
gl: gra° min'' (Nauticos)

note: * * coordinates East/North
en: Projected Coordinates
gl: Coordenadas Proxectadas

[ctx: compass]
en: W
gl: O

en: ID > 0 expected. Got {0}.
gl: ID > 0 Esperada. Tívose {0}.

en: Version > 0 expected. Got {0}.
gl: Version > 0 Esperada. Tívose {0}.

en: Cannot assign a changesetId > 0 to a new primitive. Value of changesetId is {0}
gl: Non se pode asignar un changesetId > 0 a unha nova primitiva. O valor de changesetId é {0}

en: A primitive with ID = 0 cannot be invisible.
gl: Unha primitiva con ID = 0 non pode ser invisible.

en: Unable to add primitive {0} to the dataset because it is already included
gl: Non se puido engadir a primitiva {0} ao conxunto de datos porque xa está incluido

en: Missing merge target for way with id {0}
gl: Non se atopou obxectivo para misturar a via con id {0}

en: Missing merge target for node with id {0}
gl: Non se atopou obxectivo para misturar o nodo con id {0}

en: Missing merge target for relation with id {0}
gl: Non se atopou obxectivo para misturar a relación con id {0}

en: Missing merge target of type {0} with id {1}
gl: Non se atopa o obxectivo a misturar do tipo {0} con id {1}

en: Cannot add a way with only {0} nodes.
gl: Non se pode engadir unha vía con só {0} nodos.

en: Each node must connect exactly 2 ways
gl: Cada codo debe conectar exactamente 2 vías

en: There is an intersection between ways.
gl: Hai unha intersección entre vías.

en: Cannot merge because either of the participating primitives is new and the other is not
gl: Non se pode realizar a unión porque unha das primitivas participantes é nova e a outra non.

en: Cannot merge primitives with different ids. This id is {0}, the other is {1}
gl: Non se poden misturar primitivas con diferentes ids. Este id é {0}, o outro é {1}

note: ICON(data/)
en: node | nodes
gl[0]: nodo
gl[1]: nodos

note: ICON(data/) light cyan
en: way | ways
gl[0]: vía
gl[1]: vías

note: ICON(data/) dark blue
en: relation | relations
gl[0]: relación
gl[1]: relacións

note: only for display, no real type ICON(data/)
en: closedway
gl: vía pechada

en: Tag collection cannot be applied to a primitive because there are keys with multiple values.
gl: A etiqueta non pode ser aplicada á primitiva porque hai campos con múltiples valores.

en: Cannot add node {0} to incomplete way {1}.
gl: Non se pode engadir nodo {0} á vía incompleta {1}

en: Cannot compare primitive with ID ''{0}'' to primitive with ID ''{1}''.
gl: Non se pode comprar a primitiva con ID "{0}" coa primitiva con ID "{1}"

en: Parameter {0} not in range 0..{1}. Got ''{2}''.
gl: o parámetro {0} non está no rango 0..{1}, obtívose {2}

en: inactive
gl: Inactivo

en: selected
gl: seleccionado

en: Relation: selected
gl: Relación: escollida

en: Node: standard
gl: Nodo: estándar

en: Node: connection
gl: Nodo: conexión

en: Node: tagged
gl: Nodo: etiquetado

note: teal
en: untagged way
gl: vía sen etiqueta

note: dark green
en: incomplete way
gl: vía incompleta

note: darker blue
en: background
gl: fondo

en: highlight
gl: destacar

en: untagged
gl: Sen etiquetar

en: text
gl: texto

en: areatext
gl: área de texto

en: Lambert 4 Zones (France)
gl: Lambert 4 Zonas (France)

en: {0} ({1} to {2} degrees)
gl: {0} ({1} to {2} grados)

en: Lambert CC Zone
gl: Lambert CC Zona

en: Lambert CC9 Zone (France)
gl: Lambert CC9 Zona (France)

en: Lambert Zone (Estonia)
gl: Zona Lambert (Estonia)

en: PUWG Zone
gl: PUWG Zona

en: PUWG 1992 (Poland)
gl: PUWG 1992 (Polonia)

en: PUWG 2000 Zone {0} (Poland)
gl: PUWG 2000 Zone {0} (Polonia)

en: Swiss Grid (Switzerland)
gl: Swiss Grid (Suíza)

en: UTM Zone
gl: UTM Zona

en: North
gl: Norte

en: South
gl: Sur

en: Hemisphere
gl: Hemisferio

en: Offset 3.000.000m east
gl: Desprazamento 3.000.000m leste

en: UTM France (DOM)
gl: UTM Francia (DOM)

en: UTM Geodesic system
gl: UTM sistema xeodésico

en: Error initializing test {0}:
     {1}
gl: Error iniciando exame {0}:
     {1}

note: ICON(data/)
en: validation error
gl: erro de validación

note: ICON(data/)
en: validation warning
gl: aviso de validación

note: ICON(data/)
en: validation other
gl: outra validación

en: Running test {0}
gl: Executando test {0}

en: Replace "{0}" by "{1}" for
gl: Reemplazar "{0}" con "{1}" para

en: object | objects
gl[0]: obxecto
gl[1]: obxectos

en: Coastlines.
gl: Liñas de costa.

en: This test checks that coastlines are correct.
gl: Este test comproba que as liñas de costa sexan correctas.

en: Unconnected coastline
gl: Liña de costa desconectada

en: Reversed coastline
gl: Liña de costa revertida

en: Crossing ways.
gl: Vías que se cruzan.

en: This test checks if two roads, railways, waterways or buildings crosses in the same layer, but are not connected by a node.
gl: Esta proba comproba se dúas vías, vias de tren, pasos de auga ou edificios se cruzan na mesma capa, pero non están unidos por un nodo

en: Duplicated nodes
gl: Nodos duplicados

en: Highway duplicated nodes
gl: Nodos duplicados en autopista

en: Railway duplicated nodes
gl: Nodos duplicados na vía do tren

en: Waterway duplicated nodes
gl: Nodos duplicados na vía de auga

en: Natural duplicated nodes
gl: Nodos duplicados da natureza

en: Building duplicated nodes
gl: Construíndo nodos duplicados

en: Landuse duplicated nodes
gl: Nodos duplicados no uso da terra

en: Other duplicated nodes
gl: Outros nodos duplicados

en: Nodes at same position
gl: Nodos na mesma posición

en: Duplicated ways
gl: Vías duplicadas

en: Delete duplicate ways
gl: Borrar vías duplicadas

en: Duplicated way nodes.
gl: Nodos de vías duplicados.

en: Checks for ways with identical consecutive nodes.
gl: Comproba vías con nodos consecutivos idénticos.

en: Duplicated way nodes
gl: Nodos de vía duplicados

note: item "Relations/Multipolygon"
en: Multipolygon
gl: Multipolígono

en: This test checks if multipolygons are valid
gl: Comproba se os multipolígonos son válidos

en: Multipolygon is not closed
gl: O multipolígono non está fechado

en: A name:* translation is missing.
gl: O nome:* a traducción non se atopa.

en: Nodes with same name
gl: Nodos co mesmo nome

en: Relation is empty
gl: A relación esta baldeira

en: Role verification problem
gl: Problema de verificación de papel

en: Number of {0} roles too low ({1})
gl: Número de {0} papeis demasiado baixos ({1})

en: Similarly named ways
gl: Vías con nomes similares

en: Properties checker :
gl: Comprobador de propiedades:

en: Could not access data file(s):
    {0}
gl: Non se puido acceder ó(s) ficheiro(s) de datos:
    {0}

en: Key ''{0}'' invalid.
gl: Chave inválida "{0}"

en: Tag key contains character with code less than 0x20
gl: A chave da etiqueta ten un carácter cuxo código é menor de 0x20

en: Tag value longer than allowed
gl: Valor da etiqueta máis logo do permitido

en: Tag key longer than allowed
gl: Chave da etiqueta máis logo do permitido

en: Tags with empty values
gl: Etiquetas con valores baleiros

note: JButton
en: Add
gl: Engadir

en: Edit
gl: Edición

en: Please select the row to edit.
gl: Por favor selecciona a fila a editar.

en: Please select the row to delete.
gl: Por favor seleccione a fila a borrar.

en: Add a new source to the list.
gl: Engadir unha nova fonte á lista.

en: Edit the selected source.
gl: Editar as fontes escollidas.

en: Delete the selected source from the list.
gl: Borrar da lista a fonte seleccionada.

en: Data sources
gl: Fontes de datos

en: Check for FIXMES.
gl: Buscar FIXMES.

en: Use default data file.
gl: Usar ficheiro de datos por defecto.

en: Use the default data file (recommended).
gl: Usar o ficheiro de datos por defecto (recomendado).

en: Use default spellcheck file.
gl: Usar ficheiro de comprobación ortográfica predeterminado.

en: Use the default spellcheck file (recommended).
gl: Usar o ficheiro de comprobación ortográfica predeterminado (recomendado).

en: natural type {0}
gl: tipo natural {0}

en: landuse type {0}
gl: tipo de uso da terra {0}

en: sport type {0}
gl: tipo de depote {0}

en: tourism type {0}
gl: tipo de turismo {0}

en: shop type {0}
gl: tipo de tenda {0}

en: leisure type {0}
gl: tipo de ocio {0}

en: waterway type {0}
gl: tipo de vía acuática {0}

note: </rule> <!-- lot's of "openGeoDB:..." tags can be found in germany --> <rule> <condition k="openGeoDB:type" v="Stadt"/> <icon annotate="true" src="place/settlement/town.png"/> <condition k="openGeoDB:type" v="Kreis"/> <condition k="openGeoDB:type" v="Gemeinde"/> <condition k="openGeoDB:type" v="Ort"
en: building
gl: construcción

note: </rule> <rule> <condition k="area" b="yes"/> color area
en: area
gl: área

en: Way end node near other highway
gl: O nodo final da vía esta próximo a outra carretera

en: Error: Unexpected line ''{0}'' in bookmark file ''{1}''
gl: Erro: Liña "{0}" inesperada no ficheiro de marcador "{1}"

en: Error: Illegal double value ''{0}'' on line ''{1}'' in bookmark file ''{2}''
gl: Erro: Dobre valor ilegal "{0}" na liña "{1}" no ficheiro de marcadores "{2}"

en: <html>Could not read bookmarks from<br>''{0}''<br>Error was: {1}</html>
gl: <html> Non se poden ler os marcadores dende <br>"{0}"<br>O erro foi: {1}</html>

en: Do not show again (remembers choice)
gl: Non mostrar esto outra vez(recordar escolla)

en: incomplete
gl: incompleto

en: highway
gl: Carretera

note: item "Relations/Route" combo "Route type" display value item "Relations/Directional Route (North America)" combo "Route type" display value
en: railway
gl: Vía férrea

en: waterway
gl: Vía acuática

en: landuse
gl: uso da terra

note: note: length == 0 should no longer happen, but leave the bracket code nevertheless, who knows what future brings I18n: count of nodes as parameter
en: {0} node | {0} nodes
gl[0]: {0} nodo
gl[1]: {0} nodos

en: {0} member | {0} members
gl[0]: {0} membro
gl[1]: {0} membros

en: public transport
gl: transporte público

en: Changeset {0}
gl: Conxunto de cambios {0}

en: Precondition violation
gl: Violación de condición previa

en: Security exception
gl: Excepción de seguridade

en: Network exception
gl: Excepción de rede

en: IO Exception
gl: Excepción de  IO

en: Illegal Data
gl: Datos Ilegais

en: Internal Server Error
gl: Erro interno do servidor

en: Bad Request
gl: Solicitude incorrecta

en: Not Found
gl: Non se atopa

en: Conflict
gl: Conflito

en: Authentication Failed
gl: Fallou a autentificación

en: Authorisation Failed
gl: Fallou a autorización

en: Client Time Out
gl: O Cliente non Responde

en: Communication with OSM server failed
gl: A Comunicacion con OSM fallou

en: Authentication failed
gl: Autenticazón fallida

en: Unknown host
gl: Maquina descoñecida

en: Show help information
gl: Amosar información de axuda

en: Message of the day not available
gl: Mensaxe do día non dispoñible

en: Downloading "Message of the day"
gl: Descargando "Mensaxe do día"

en: Click to close the dialog
gl: Premer para pechar o diálogo

en: Blank Layer
gl: Capa en branco

note: ICON
en: Open a blank WMS layer to load data from a file
gl: Abrir unha capa WMS en branco para cargar datos dende un ficheiro

en: Expected non-empty value for parameter ''{0}'', got ''{1}''
gl: Esperábase un valor non vacío para o parámetro "{0}" tívose "{1}"

en: Upload Preferences
gl: Subir Preferencias

en: Upload the current preferences to the server
gl: Subir as preferencias actuais ó servidor

en: string
gl: cadea

en: Name of the user.
gl: Nome do usuario

en: OSM Password.
gl: Contrasinal de OSM.

en: Resize the applet to the given geometry (format: WIDTHxHEIGHT)
gl: Redimensionar o applet á xeometría indicada (formato: ANCHOxALTO)

en: string;string;...
gl: cadea;cadea;...

en: Download each. Can be x1,y1,x2,y2 an URL containing lat=y&lon=x&zoom=z or a filename
gl: Descargar cada un. Pode ser x1,y1,x2,y2 , unha URL contendo lat=y&lon=x&zoom=z ou un nome de ficheiro

en: Download each as raw gps. Can be x1,y1,x2,y2 an URL containing lat=y&lon=x&zoom=z or a filename
gl: Descargar cada un como datos gps en bruto. Pode ser x1,y1,x2,y2 , unha URL contendo lat=y&lon=x&zoom=z ou un nome de ficheiro

en: Add each to the initial selection. Can be a google-like search string or an URL which returns osm-xml
gl: Engadir cada un á selección inicial. Pode ser unha cadea de busca de estilo google ou unha URL que devolva osm-xml

en: any
gl: calquera

en: If specified, reset the configuration instead of reading it.
gl: Si se especifica, reestablecer a configuración en lugar de lela.

en: Username
gl: Nome de usuario

en: Password
gl: Contrasinal

en: usage
gl: uso

en: options
gl: opcións

en: Show this help
gl: Amosar esta axuda

en: Standard unix geometry argument
gl: Argumento de xeometría unix estandar

en: Download the bounding box
gl: Descargar a caixa de límites

en: Download the location at the url (with lat=x&lon=y&zoom=z)
gl: Descargar a ubicación da url (con lat=x&lon=y&zoom=z)

en: Open a file (any file type that can be opened with File/Open)
gl: Abrir un ficheiro (calquer tipo de ficheiro que poida ser aberto con Ficheiro/Abrir)

en: Download the bounding box as raw gps
gl: Descargar a caixa de límites como datos gps en bruto

en: Download the location at the url (with lat=x&lon=y&zoom=z) as raw gps
gl: Descargar localozación na url (con lat=x&lon=y&zoom=z) como gps en crú

en: Select with the given search
gl: Escoller coa busca indicada

en: Launch in maximized mode
gl: Lanzar en modo maximizado

en: Reset the preferences to default
gl: Restablecer as preferencias ós valores predeterminados

en: Set the language
gl: Establecer a linguaxe

en: options provided as Java system properties
gl: opción dadas polas propiedades do sistema de Java

en: /PATH/TO/JOSM/FOLDER/
gl: /RUTA/Á/CARPETA/JOSM/

en: Change the folder for all user settings
gl: Cambiar o directorio para as configuración de todos os usuarios

en: note: For some tasks, JOSM needs a lot of memory. It can be necessary to add the following
          Java option to specify the maximum size of allocated memory in megabytes
gl: nota: Para algunhas operacións JOSM precisa moita memoria. Pode ser necesario engadir a seguinte
          opción de Java para especificar o maximo tamaño de memoria accesible en megabytes

en: examples
gl: exemplos

en: Parameters --download, --downloadgps, and --selection are processed in this order.
gl: Os parámetros --download, --downloadgps, e --selection son procesados nese orde.

en: Make sure you load some data if you use --selection.
gl: Asegurate de que cargas algún dato se usas --selección.

en: Initializing
gl: Inicializando

en: Updating plugins...
gl: Actualizando  Plugins...

en: Installing updated plugins
gl: Instalando plugins actualizados

en: Loading early plugins
gl: Cargando extensións anteriores

en: Setting defaults
gl: Establecendo valores predeterminados

en: Creating main GUI
gl: Creando Interface (GUI) principal

en: Loading plugins
gl: Cargando extensións

en: Restore
gl: Restaurar

en: Discard
gl: Rexeitar

en: Preference setting {0} has been removed since it is no longer used.
gl: A opción de configuración {0} foi eliminada porque xa non se usa.

en: File
gl: Ficheiro

note: Strings in JFileChooser
en: View
gl: Ver

en: Tools
gl: Ferramentas

en: Presets
gl: Axustes prestablecidos

en: Menu: {0}
gl: Menú: {0}

en: Hide this button
gl: Agochar este botón

en: Click the arrow at the bottom to show it again.
gl: Prema na frecha do fondo para amosalo outra vez.

en: Hide or show this toggle button
gl: Mostrar ou agochar este botón conmutador

en: Move right
gl: Mover á dereita

en: Map: {0}
gl: Mapa: {0}

en: Move left
gl: Mover á esquerda

en: Move up
gl: Mover cara arriba

en: Move down
gl: Mover cara abaixo

en: Zoom in
gl: Aumentar Zoom

en: Zoom out
gl: Reducir Zoom

en: scale
gl: escalar

en: The geographic longitude at the mouse pointer.
gl: A lonxitude xeográfica na posición do punteiro do rato.

en: The name of the object at the mouse pointer.
gl: O nome do obxecto na posición do punteiro do rato.

en: The geographic latitude at the mouse pointer.
gl: A latitude xeográfica na posición do punteiro do rato.

en: The angle between the previous and the current way segment.
gl: O ángulo entre o segmento previo e o actual da vía.

en: The (compass) heading of the line segment being drawn.
gl: A dirección (da brúxula) do segmento de liña que se está a debuxar.

en: The length of the new way segment being drawn.
gl: A lonxitude do novo segmento de vía que se está a debuxar.

en: Middle click again to cycle through.<br>Hold CTRL to select directly from this list with the mouse.<hr>
gl: Prema co botón central outra vez para desplazarse polas opcións. <br>Manteña CTRL para escoller directamente desta lista co rato.<hr>

en: (no object)
gl: (sen obxecto)

en: User:
gl: Usuario:

en: Layer not in list.
gl: a capa non está na lista.

en: Layer ''{0}'' must be in list of layers
gl: A capa "{0}" debe estar na lista de capas

en: Metric
gl: Métrica

en: Chinese
gl: Chinés

en: Click to cancel the current operation
gl: Prema para cancelar a operación actual

en: false: the property is explicitly switched off
gl: falso: a propiedade está explícitamente desactivada

en: true: the property is explicitly switched on
gl: verdadeiro: a propiedade está explícitamente activada

en: partial: different selected objects have different values, do not change
gl: parcial: distintos obxectos seleccionados teñen valores diferentes, non cambiar

en: unset: do not set this property on the selected objects
gl: non establecido: non establecer esta propiedade nos obxectos seleccionados

en: <html>Please confirm to remove <strong>1 object</strong> from <strong>1 relation</strong>.</html>
gl: <html>Confirme o borrado de <strong>1 obxecto</strong> de <strong>1 relación</strong>.</html>

en: <html>Please confirm to remove <strong>1 object</strong> from <strong>{0} relations</strong>.</html>
gl: <html>Confirme o borrado de <strong>1 obxecto</strong> de <strong>{0} relacións</strong>.</html>

en: <html>Please confirm to remove <strong>{0} objects</strong> from <strong>{1} relations</strong>.</html>
gl: <html>Confirme o borrado<strong>{0} obxectos</strong> de <strong>{1} relacións</strong>.</html>

en: Deleting {0} object | Deleting {0} objects
gl[0]: Borrando {0} obxecto
gl[1]: Borrando {0} obxectos

en: Delete objects
gl: Borra obxecto

en: To delete
gl: Para borrar

en: From Relation
gl: Da Relación

note: the role column
en: Role
gl: Papel

en: Click to close the dialog and remove the object from the relations
gl: Prema para pechar o diálogo e borrar o obxecto das relacións

en: Click to close the dialog and to abort deleting the objects
gl: Prema para pechar o dialogo e abortar o borrado de obxectos

en: <html>Please select a <strong>range of OSM tiles</strong> at a given zoom level.</html>
gl: <html> Escolla un <strong> rango de teselas de OSM</OSM> nun nivel zoom dado.</html>

en: Zoom level:
gl: Nível de ampliación:

en: from tile
gl: do titulo

en: up to tile
gl: ata a tesela

en: Tile address:
gl: Dirección da tesela:

en: Apply the tile address
gl: Aplicar a dirección da tesela

en: Please enter a tile address
gl: Introduza a dirección da tesela

en: The current value isn''t a valid tile address
gl: O valor actual non é unha dirección de tesela válida.

en: Please enter a tile index
gl: Introduza un índice de tesela

en: The current value isn''t a valid tile index for the given zoom level
gl: El valor actual non é un índice de tesela válido para o nivel de zoom dado

note: * * compare my version of an {@see OsmPrimitive} with their version
en: My with Their
gl: O meu deles

note: * * compare my version of an {@see OsmPrimitive} with the merged version
en: My with Merged
gl: O meu co misturado

note: * * compare their version of an {@see OsmPrimitive} with the merged veresion
en: Their with Merged
gl: O deles co mesturado

en: Role {0} is not participating in compare pair {1}.
gl: A regra {0} non está a participar na comparación do par {1}.

en: Properties
gl: Propiedades

en: Tags
gl: Etiquetas

en: Nodes
gl: Nodos

en: Members
gl: Membros

en: No pending tag conflicts to be resolved
gl: Ningún conflicto de etiquetas pendente de ser resolto

en: Tags({0} conflict) | Tags({0} conflicts)
gl[0]: Etiquetas({0} conflicto)
gl[1]: Etiquetas({0} conflictos)

en: {0} pending tag conflict to be resolved | {0} pending tag conflicts to be resolved
gl[0]: {0} etiqueta pendente de resolver conflicto
gl[1]: {0} etiquetas pendentes de resolver conflictos

en: Nodes(resolved)
gl: Nodos(resolto)

en: Merged node list frozen. No pending conflicts in the node list of this way
gl: Lista de nodos misturados conxeada. Non hay conflictos pendentes na lista de nodos desta vía

en: Nodes(with conflicts)
gl: Nodos(con conflictos)

en: Pending conflicts in the node list of this way
gl: Conflictos pendentes na lista de nodos desta vía

en: Members(resolved)
gl: Membros(resolto)

en: Merged member list frozen. No pending conflicts in the member list of this relation
gl: Lista de membros misturados conxeada. Non hay conflictos pendentes na lista de nodos desta relación

en: Members(with conflicts)
gl: Membros (con conflictos)

en: Pending conflicts in the member list of this relation
gl: Conflictos pendentes na lista de membros desta relación

en: No pending property conflicts
gl: Ningún conflicto de propiedades pendente

en: Properties(with conflicts)
gl: Propiedades(con conflictos)

en: Pending property conflicts to be resolved
gl: Conflictos de propiedades pendentes de resolver

en: Conflict Resolution
gl: Resolución de conflitos

en: {0} more...
gl: {0} mais...

en: List in role {0} is currently not participating in a compare pair.
gl: A lista no rol {0} non está a participar actualmente na parella de comparación.

en: Unexpected value of parameter ''index''. Got {0}.
gl: Valor inesperado do parámetro "índice". Obtívose {0}.

en: Item {0} not found in list.
gl: Obxecto {0} non atopado na lista.

en: lock scrolling
gl: bloquear desprazamento

en: Compare
gl: Comparar

en: My version
gl: A miña versión

en: List of elements in my dataset, i.e. the local dataset
gl: Lista de elementos no meu conxunto de datos, p.e. o conxunto de elementos local

en: Merged version
gl: Versión misturada

en: Their version
gl: A súa versión

en: List of elements in their dataset, i.e. the server dataset
gl: Lista de elementos no seu conxunto de datos,

en: > top
gl: > arriba

en: Copy my selected nodes to the start of the merged node list
gl: Copiar a miña selección de nodos ao comezo da lista de nodos misturada.

en: > bottom
gl: >fondo

en: Copy my selected elements to the end of the list of merged elements.
gl: Copiar a miña selección de nodos ao final da lista de nodos misturada.

en: Copy my selected elements before the first selected element in the list of merged elements.
gl: Copiar os meus elementos escollidos antes do primeiro elemento escollido na lista de elementos misturados

en: Copy my selected elements after the first selected element in the list of merged elements.
gl: Copiar os meus elementos escollidos despois do primeiro elemento escollido na lista de elementos misturados

en: Copy their selected element to the start of the list of merged elements.
gl: Copiar o seu elemento escollido na lista de elementos misturados

en: Copy their selected elements to the end of the list of merged elements.
gl: Copiar os seus elementos escollidos ao final da lista de elementos misturados

en: Copy their selected elements before the first selected element in the list of merged elements.
gl: Copiar os seus elementos escollidos antes do primeiro elemento escollido na lista de elementos misturados

en: Copy their selected element after the first selected element in the list of merged elements
gl: Copiar o seu elemento escollido despois do primeiro elemento na lista de elementos misturados

en: Copy all my elements to the target
gl: Copiar todos os meus elementos ao destino

en: Copy all their elements to the target
gl: Copiar todos os seus elementos ao destino

note: Strings in JFileChooser
en: Up
gl: Arriba

en: Move up the selected elements by one position.
gl: Mover arriba os elementos escollidos unha posición.

en: Down
gl: Abaixo

en: Move down the selected entries by one position.
gl: Baixar as entradas seleccionadas unha posición

en: Remove
gl: Eliminar

en: Remove the selected entries from the list of merged elements.
gl: Eliminar as entradas escollidas da lista de elementos misturados

en: Freeze
gl: Conxelar

en: Freeze the current list of merged elements.
gl: Conxelar a lista actual de elementos misturados

en: Unfreeze
gl: Desconxelar

en: Unfreeze the list of merged elements and start merging.
gl: Desconxelar a lista de elementos misturados e comezar a fusión

en: <html>Click <strong>{0}</strong> to start merging my and their entries.</html>
gl: <html>Prema <strong>{0}</strong> para iniciar a mistura das miñas entradas e as súas</html>

en: <html>Click <strong>{0}</strong> to finish merging my and their entries.</html>
gl: <html>Prema <strong>{0}</strong> para terminar a fusión das miñas entradas e das súas</html>

en: My version ({0} entry) | My version ({0} entries)
gl[0]: A miña versión({0} entrada)
gl[1]: A miña versión({0} entradas)

en: Merged version ({0} entry) | Merged version ({0} entries)
gl[0]: Versión misturada({0} entrada)
gl[1]: Versión misturada({0} entradas)

en: Their version ({0} entry) | Their version ({0} entries)
gl[0]: A version de eles({0} entrada)
gl[1]: A version de eles({0} entradas)

en: Adjustable {0} not registered yet. Cannot set participation in synchronized adjustment.
gl: O axustable {0} aínda non está rexistrado. Non se pode marcar participación en axustes de sincronizados.

en: Adjustable {0} not registered yet.
gl: O axustable {0} aínda non está rexistrado.

en: Node
gl: Nodo

en: Merged nodes not frozen yet. Cannot build resolution command.
gl: Os nodos misturados aínda non estan conxeados. Non se pode construir o comando de resolución.

en: Properties in my dataset, i.e. the local dataset
gl: Propiedades do meu conxunto de datos, p.e. o conxunto de datos local

en: Properties in the merged element. They will replace properties in my elements when merge decisions are applied.
gl: Propiedades no elemento misturado. Sustituirán as propiedades dos meus elementos cando se apliquen as decisións de misturar.

en: Properties in their dataset, i.e. the server dataset
gl: Propiedades no seu conxunto de datos, p.ex. o conxunto de cambios do servidor

en: Coordinates:
gl: Coordenadas:

en: Deleted State:
gl: Estado borrado:

en: Referenced by:
gl: Referenciado por:

en: (none)
gl: (ningún)

en: deleted
gl: borrado

en: not deleted
gl: non borrado

en: Undecide conflict between different coordinates
gl: Conflicto sen resolver entre diferentes coordenadas

en: Keep my deleted state
gl: Manter o meu estado de borrado

en: Keep their deleted state
gl: Manter o seu estado

en: Undecide conflict between deleted state
gl: Conflicto indecidido entre estados de borrado

en: Primitive
gl: Primitiva

en: Merged nodes not frozen yet. Cannot build resolution command
gl: Os nodos misturados aínda non están conxeados. Non se pode construir a orde de resolución.

en: <undefined>
gl: <indefinido>

en: The merged dataset will not include a tag with key {0}
gl: O conxunto de datos misturado non incluirá unha etiqueta coa clave {0}

en: My dataset does not include a tag with key {0}
gl: O meu conxunto de datos non unclúe unha etiqueta coa clave {0}

note: setting up the properties table
en: Key
gl: Tecla

en: Value
gl: Valor

en: Cannot apply undecided tag merge item.
gl: Non se pode aplicar a etiqueta indecisa ao elemento a misturar.

en: My version (local dataset)
gl: A miña versión (conxunto de datos locais)

en: Their version (server dataset)
gl: A súa versión (conxunto de cambios do servidor)

en: Keep the selected key/value pairs from the local dataset
gl: Manter a parexa clave/valor escollida do conxunto de cambios locais

en: Keep the selected key/value pairs from the server dataset
gl: Manter a parexa clave/valor escollida do conxunto de cambios do servidor

en: Undecide
gl: Pendente

en: Mark the selected tags as undecided
gl: Marcar a etiqueta escollida como indecisa.

en: Their dataset does not include a tag with key {0}
gl: O seu conxunto de datos non inclúe unha etiqueta coa clave {0}

en: Conflicts when combining primitives
gl: Conflictos ao combinar primitivas

en: Conflicts when combining ways - combined way is ''{0}''
gl: Conflictos ao combinar as vías- A vía fusionada é "{0}"

en: Conflicts when merging nodes - target node is ''{0}''
gl: Conflicto misturando nodos. O nodo de destino é "{0}"

en: No conflicts to resolve
gl: Ningún conflicto que resolver

en: Cancel conflict resolution
gl: Cancelar resolución de conflicto

en: Apply resolved conflicts
gl: Aplicar a resolución de conflictos

en: Apply
gl: Aplicar

en: none
gl: ningún

note: item "Annotation/Address Interpolation" combo "Numbering scheme" display value
en: all
gl: todo

en: Choose a value
gl: Escolla un valor

en: Please decide which values to keep
gl: Decide que valores hay que manter

en: Value ''{0}'' is going to be applied for key ''{1}''
gl: O valor "{0}" será aplicado á clave "{1}"

en: The key ''{0}'' and all its values are going to be removed
gl: A clave "{0}"  e todos os seus valores van a ser suprimidos

en: All values joined as ''{0}'' are going to be applied for key ''{1}''
gl: Todos os valores unidos como "{0}" van a ser aplicados para a clave "{1}"

en: Tag collection does not include the selected value ''{0}''.
gl: A colección de etiquetas non inclúe o valor escollido "{0}".

en: Not decided yet.
gl: Aínda non decidido

en: Tags from nodes
gl: Etiquetas de nodos

en: Tags from ways
gl: Etiquetas de vías

en: Tags from relations
gl: Etiquetas de relacions

en: Conflicts in pasted tags
gl: Conflictos nas etiquetas pegadas

en: Paste ...
gl: Pegar ...

en: From ...
gl: Dende ...

en: To ...
gl: A ...

note: minimum size is relevant for multisplit layout
en: {0} tag | {0} tags
gl[0]: {0} etiqueta
gl[1]: {0} etiquetas

en: {0} way | {0} ways
gl[0]: {0} vía
gl[1]: {0} vías

en: {0} relation | {0} relations
gl[0]: {0} relación
gl[1]: {0} relacións

en: Position {0} is out of range. Current number of members is {1}.
gl: A posición {0} está fora de rango. O número de membros actual é {1}.

en: Remove this relation member from the relation
gl: Suprimir este membro da relación

en: Keep
gl: Manter

en: Keep this relation member for the target object
gl: Manter esta relación como membro do obxecto obxetivo.

en: Undecided
gl: Sen decidir

en: Not decided yet
gl: Aínda non decidido

en: Role:
gl: Cargo:

en: Enter a role for all relation memberships
gl: Introduza un papel para todos os membros da relación

en: Tag modified relations with
gl: Etiquetar as relación con

en: <html>Select to enable entering a tag which will be applied<br>to all modified relations.</html>
gl: <html>Escoller para habilitar o etiquetado que se aplicará <br>a todas as relacións modificadas.</html>

[ctx: tag]
en: Key:
gl: Clave:

en: <html>Enter a tag key, i.e. <strong><tt>fixme</tt></strong></html>
gl: <html>Introduza unha clave para a etiqueta, p.e. <strong><tt>fixme</tt></strong></html>

note: Strings in GTK ColorChooser
en: Value:
gl: Valor:

en: <html>Enter a tag value, i.e. <strong><tt>check members</tt></strong></html>
gl: <html>Introduza un valor para a etiqueta, p.e. <strong><tt>check members</tt></strong></html>

en: <html>The combined ways are members in one ore more relations. Please decide whether you want to <strong>keep</strong> these memberships for the combined way or whether you want to <strong>remove</strong> them.<br>The default is to <strong>keep</strong> the first way and <strong>remove</strong> the other ways that are members of the same relation: the combined way will take the place of the original way in the relation.</html>
gl: <html>As vías combinadas son  membros de unha ou mais relacións. Decida se desexa <strong>manter</strong>a relación entre estes dous membros , ou <strong>eliminalas.</strong> <br> Por defecto, <strong>mantén</strong> a primeira vía, e <strong>elimina</strong> a vías restantes que son membros da mesma relación: A vía combinada mantense no lugar da vía orixinal na relación.</html>

en: <html>The merged nodes are members in one ore more relations. Please decide whether you want to <strong>keep</strong> these memberships for the target node or whether you want to <strong>remove</strong> them.<br>The default is to <strong>keep</strong> the first node and <strong>remove</strong> the other nodes that are members of the same relation: the target node will take the place of the original node in the relation.</html>
gl: <html>Os nodos combinados son  membros de unha ou mais relacións. Decida se desexa <strong>manter</strong>a relación entre estes dous membros , ou <strong>eliminalod.</strong> <br> Por defecto, <strong>mantén</strong> o primeiro nodo, e <strong>elimina</strong>os nodos restantes que son membros da mesma relación: A vía combinada mantense no lugar do nodo orixinal na relación.</html>

en: Apply this role to all members
gl: Aplicar este papel a todos os membros

en: Orig. Way
gl: Vía orixinal

en: Decision
gl: Decisión

en: <html>Please select the values to keep for the following tags.</html>
gl: <html>Escolla os valores a conservar para as seguintes etiquetas.</html>

en: Show tags with conflicts only
gl: Amosar só as etiquetas con conflictos

en: Show tags with multiple values only
gl: Amosar só as etiquetas con multiples valores

en: For selected objects only
gl: Soamente para os obxectos escollidos

en: <html>Select to show changesets for the currently selected objects only.<br>Unselect to show all changesets for objects in the current data layer.</html>
gl: <html>Activar para amosar soamente os conxuntos de cambios dos obxectos escollidos.<br>Desactivar para amosar os conxuntos de cambios dos obxectos da capa actual</html>

en: Changesets
gl: Conxunto de cambios

en: Open the list of changesets in the current layer.
gl: Abrir a lista de conxuntos de cambios da capa actual.

en: Select all objects assigned to the currently selected changesets
gl: Escoller todos os obxectos asignados aos conxuntos de cambios escollidos actualmente

en: Download
gl: Descargar

en: Download information about the selected changesets from the OSM server
gl: Descargar información sobre os conxuntos de cambios escollidos dende o servidor de OSM

en: Closes the selected open changesets
gl: Pecha os conxuntos de cambios abertos escollidos

en: Show info
gl: Amosar información

en: Open a web page for each selected changeset
gl: Abre unha páxina web para cada conxunto de cambios escollido

note: Strings in JFileChooser
en: Details
gl: Detalles

en: Opens the Changeset Manager window for the selected changesets
gl: Abre o Xestor de Conxunto de cabios para os conxuntos de cambios escollidos

en: Command Stack
gl: Pila de Comandos

en: Open a list of all commands (undo buffer).
gl: Abrir unha lista con todos os comandos (desfacer buffer).

en: Toggle: {0}
gl: Cambiar: {0}

en: Selects the objects that take part in this command (unless currently deleted)
gl: Escoller os obxectos que se ven afectados por esta orde (a menos que estén borrados)

en: Undo the selected and all later commands
gl: Desfacer a orde escollida e as anteriores

en: Redo the selected and all earlier commands
gl: Volver a facer a orde escollida e as seguintes

en: Resolve conflicts.
gl: Resolver conflictos.

en: Conflicts: {0} unresolved
gl: Conflictos: {0} sen resolver

en: Resolve
gl: Resolver

en: Open a merge dialog of all selected items in the list above.
gl: Abrir un diálogo de combinación de todos os elementos seleccionados na lista superior.

en: Set the selected elements on the map to the selected items in the list above.
gl: Escoller no mapa os elementos escollidoss na lista superior.

en: Cancel conflict resolution and close the dialog
gl: Cancelar a resolución de conflictos e pechar o cadro de diálogo

en: Apply resolved conflicts and close the dialog
gl: Aplicar os conflictos resoltos e pechar o diálogo

en: Apply Resolution
gl: Aplicar resolución

en: Close anyway
gl: Pechar de todos modos

en: Continue resolving
gl: Continuar resolvendo

en: <html>You did not finish to merge the differences in this conflict.<br>Conflict resolutions will not be applied unless all differences<br>are resolved.<br>Click <strong>{0}</strong> to close anyway.<strong> Already<br>resolved differences will not be applied.</strong><br>Click <strong>{1}</strong> to return to resolving conflicts.</html>
gl: <html>Non remataches de misturar as diferencias en este conflicto.<br>As resolucións de conflictos non se aplicarán a menos que todas as diferenzas <br>sexan resoltas.<br>Prema<strong>{0}</strong>para pechar de todos modos.<strong>As diferencias xa<br>resoltas non se aplicarán</strong><br>Prema<strong>{1}</strong>para seguir resolvendo os conflictos.</html>

en: Conflict not resolved completely
gl: Conflicto non resolto completamente

en: Resolve conflicts
gl: Resolver conflictos

en: Resolve conflicts for ''{0}''
gl: Resolver conflictos de ''{0}''

en: Filter objects and hide/disable them.
gl: Filtrar obxectos e agochaos/desactivaos.

en: Enable filter
gl: Activar filtro

en: Hide elements
gl: Ocultar elementos

en: Inverse filter
gl: Invertir filtro

en: Filter mode
gl: Modo de filtro

en: Add filter.
gl: Engadir filtro.

en: Edit filter.
gl: Editar filtro.

en: Delete filter.
gl: Borrar filtro.

en: Move filter up.
gl: Subir filtro.

en: Move filter down.
gl: Baixar filtro.

en: Filter Hidden:{0} Disabled:{1}
gl: Filtro Agochado:{0} Desactivado:{1}

en: Error in filter
gl: Erro no filtro

[ctx: filter]
note: column header: filter text
en: Text
gl: texto

en: <h2>Filter active</h2>
gl: <h2>Filtro Activo</h2>

en: <p><b>{0}</b> objects hidden
gl: <p><b>{0}</b>obxectos agochados

en: <b>{0}</b> objects disabled
gl: <b>{0}</b> obxectos deshabilitados

en: </p><p>Close the filter dialog to see all objects.<p></html>
gl: </p><p>Pechar o diálogo de filtrado para ver todos os obxectos.<p></html>

en: History
gl: Historial

en: Display the history of all selected items.
gl: Amosar o historial de todos os elementos seleccionados.

en: Object with history
gl: Obxecto con histórico

en: Reload
gl: Recargar

en: Reload all currently selected objects and refresh the list.
gl: Recargar todos os obxectos seleccionados actualmente e actualizar a lista.

note: JButton
en: Show
gl: Amosar

en: Display the history of the selected objects.
gl: Amosar o histórico dos obxectos escollidos.

en: Advanced object info
gl: Información do obxecto avanzada

en: <new object>
gl: <novo obxecto>

note: item "Ways/Path" combo "Wheelchairs" display value item "Ways/Dedicated Cycleway" combo "Pedestrians" display value item "Waypoints/Traffic Signal" combo "Pedestrian crossing type" display value item "Waypoints/Pedestrian Crossing" combo "Type" display value item "Transport/Railway/Crossing" combo "
en: unknown
gl: descoñecido

en: Please enter a GPS coordinates
gl: Introduza coordenadas GPS

en: Layers
gl: Capas

en: Open a list of all loaded layers.
gl: Abrir unha lista de todas as capas cargadas.

en: Delete the selected layers.
gl: Borrar as capas escollidas.

en: Show/Hide
gl: Amosar/Ocultar

en: Toggle visible state of the selected layer.
gl: Cambiar o estado visible da capa seleccionada.

en: Activate
gl: Activar

en: Activate the selected layer
gl: Activar a capa escollida

en: Merge this layer into another layer
gl: Mistura esta capa con outra

en: Duplicate this layer
gl: Duplicar esta capa

en: layer is currently visible (click to hide layer)
gl: a capa é actualmente visible (premer para agochala)

en: layer is currently hidden (click to show layer)
gl: a capa está actualmente agochada (premer para amosala)

en: this layer is the active layer
gl: esta capa é a capa activa

en: this layer is not currently active (click to activate)
gl: esta capa non está activa actualmete (prema para activala)

en: Move the selected layer one row up.
gl: Mover a capa seleccionada unha fila cara arriba.

en: Move the selected layer one row down.
gl: Mover a capa seleccionada unha fila cara abaixo.

en: Information about layer
gl: Información da capa

en: Map Paint Styles
gl: Estilo de pintura do mapa

note: item "Power/Power Generator" combo "Source"
en: Source
gl: Fonte

en: No
gl: Non

note: group "Relations"
en: Relations
gl: Relacións

en: Open a list of all relations.
gl: Abrir unha lista con todas as relacións.

en: Open an editor for the selected relation
gl: Abrir un editor para a relación seleccionada

en: Delete the selected relation
gl: Borrar a relación seleccionada

en: Create a new relation
gl: Crear unha nova relación

en: Create a copy of this relation and open it in another editor window
gl: Crear unha copia de esta relación e abrila en outra ventá de edición.

en: Set the current selection to the list of selected relations
gl: Establecer a selección actual á lista de relacións escollidas

en: Select relation
gl: Escoller relación

en: Select the members of all selected relations
gl: Escoller os membros de todas as relacións escollidas

en: Select members
gl: Escoller membros

en: Download all members of the selected relations
gl: Descargar todos os membros das relacións escollidas

en: Download members
gl: Descargar membros

en: Download incomplete members of selected relations
gl: Descargar membros incompletos das relacións escollidas

en: Download incomplete members
gl: Descargar membros incompletos

en: Relations: {0}
gl: Relacións: {0}

en: Current Selection
gl: Selección Actual

en: Open a selection list window.
gl: Abrir unha ventá de lista de selección.

en: Search for objects
gl: Buscar obxectos

en: Zoom to selection
gl: Facer zoom sobre a selección

en: Zoom to selected element(s)
gl: Facer zoom sobre o(s) elemento(s) seleccionado(s)

en: Call editor for relation
gl: Chamar o editor para a relación

en: Call relation editor for selected relation
gl: Chamar o editor para a relación escollida

en: Select in relation list
gl: Escoller na lista de relacións

en: Select relation in relation list.
gl: Escoller relación an lista de relacións.

en: Selection
gl: Selección

en: Sel.: Rel.:{0} / Ways:{1} / Nodes:{2}
gl: Sel.: Rel.:{0} / Vías:{1} / Nodos:{2}

en: Selection: {0}
gl: Selección: {0}

en: Get detailed information on the internal state of the objects.
gl: Conseguir información detallada do estado interno dos obxectos.

en: Inspect
gl: Inspeccionar

en: Undock the panel
gl: Desacoplar o panel

en: Close this panel. You can reopen it with the buttons in the left toolbar.
gl: Pechar este panel. Podes reabrilo usando os botóns da barra de ferramentas da esquerda.

en: Click to minimize/maximize the panel content
gl: Facer click para minimizar/maximizar o contido do panel

en: Authors
gl: Autores

en: Open a list of people working on the selected objects.
gl: Abrir a lista da xente que está a traballar nos obxectos seleccionados.

en: {0} Author | {0} Authors
gl[0]: {0} Autor
gl[1]: {0} Autores

en: Launches a browser with information about the user
gl: Lanzar un navegador con información acerca de este usuario

en: Warning: only launching info browsers for the first {0} of {1} selected users
gl: Atención: só se mostrara información para o primeiro {0} de {1} usuarios escollidos

en: <html>Failed to create an URL because the encoding ''{0}''<br>was missing on this system.</html>
gl: <html>Non se puido crear unha URL debido a que a codificación "{0}"<br> non se puido atopar no sistema.</html>

en: Missing encoding
gl: Non se atopa a codificación

en: Author
gl: Autor

en: # Objects
gl: # Obxectos

en: Fix
gl: Arranxar

en: Whole group
gl: Todo o grupo

en: Single elements
gl: Elementos únicos

en: Nothing
gl: Nada

en: Ignore whole group or individual elements?
gl: Ignorar todo o grupo ou elementos individuais?

en: Ignoring elements
gl: Ignorando elementos

en: Fixing errors ...
gl: Arranxando erros ...

en: Fixing ({0}/{1}): ''{2}''
gl: Arranxando ({0}/{1}): ''{2}''

en: Updating map ...
gl: Actualizando mapa ...

en: Display the basic properties of the changeset
gl: Amosa as propiedades básicas da modificación

en: Display the tags of the changeset
gl: Amosa as etiquetas do conxunto de cambios

en: Content
gl: Contido

en: Display the objects created, updated, and deleted by the changeset
gl: Amosa os obxectos creados, actualizados , e borrados do conxunto de cambios

en: Changeset Management Dialog
gl: Diálogo do Xestor de Conxunto de Cambios

en: Close the dialog
gl: Pechar o diálogo

en: Query
gl: Pedir

en: Launch the dialog for querying changesets
gl: Amosa o diálogo para consultar modificacións

en: Remove from cache
gl: Eliminar da memoria

en: Remove the selected changesets from the local cache
gl: Elimina as modificacións escollidas da memoria local

en: Close the selected changesets
gl: Pecha a modificación escollida

en: Update changeset
gl: Actualizar o conxunto de cambios

en: Updates the selected changesets with current data from the OSM server
gl: Actualizar os conxuntos de cambios escollidos cos datos actuais do servidor de OSM

en: Download changeset content
gl: Descarga o contido das modificacións

en: Download the content of the selected changesets from the server
gl: Descarga o contido das modificacións escollidas dende o servidor

en: My changesets
gl: Os meus conxuntos de cambios.

en: Download my changesets from the OSM server (max. 100 changesets)
gl: Descarga as miñas modificacións do servidor OSM(100 conxuntos de cambios max.)

[ctx: changeset.upload-comment]
en: empty
gl: baleiro

[ctx: changeset.state]
en: Open
gl: Aberto

[ctx: changeset.state]
en: Closed
gl: Pechado

en: anonymous
gl: anónimo

en: Comment
gl: Comentario

note: Strings in JFileChooser
en: Open
gl: Aberto

en: User
gl: Usuario

en: Created at
gl: Creado en

en: Closed at
gl: Pechado en

en: Downloading changeset content
gl: Descargando o contido do conxunto de cambios

en: ({0}/{1}) Downloading changeset {2}...
gl: ({0}/{1}) Descargando conxunto de cambios {2}...

en: ({0}/{1}) Downloading content for changeset {2}...
gl: ({0}/{1}) Descargandocontido para o conxunto de cambios {2}...

en: Download content
gl: Descargar contido

en: Download the changeset content from the OSM server
gl: Descargar o contido do conxunto de cambios do servidor de OSM

en: Update content
gl: Actualizar contido

en: Update the changeset content from the OSM server
gl: Actualizar o contido do conxunto de cambios dende o servidor de OSM

en: Show history
gl: Amosar historia

en: Select in layer
gl: Escoller na capa

en: Select the corresponding primitives in the current data layer
gl: Escoller as primitivas correspondentes na capa de datos actual

en: Nothing to select
gl: Nada para escoller

en: Zoom to in layer
gl: Axustar á capa

en: Nothing to zoom to
gl: Nada para ampliar

en: The content of this changeset is not downloaded yet.
gl: O contido de este conxunto de cambios aínda non foi descargado.

en: Download now
gl: Descargar agora

en: Download the changeset content
gl: Descargar o contido do conxunto de cambios

en: Created
gl: Creado

en: Updated
gl: Actualizado

en: Deleted
gl: Borrado

note: Strings in JFileChooser <optional> item "Highways/Streets/Motorway" text "Name" item "Highways/Streets/Trunk" text "Name" item "Highways/Streets/Primary" text "Name" item "Highways/Streets/Secondary" text "Name" item "Highways/Streets/Tertiary" text "Name" <space /> <key key="highway" value="unclass
en: Name
gl: Nome

en: Comment:
gl: Comentario:

en: Open/Closed:
gl: Aberto/Pechado:

en: Created by:
gl: Creado por:

en: Created on:
gl: Creado en:

en: Closed on:
gl: Pechado en:

en: Remove the changeset in the detail view panel from the local cache
gl: Borrar o conxunto de cambios do panel de vista detallada da cache local

en: Update the changeset from the OSM server
gl: Actualizar o conxunto de cambios do servidor OSM

en: Select the primitives in the content of this changeset in the current data layer
gl: Escoller as primitivas no contido deste conxunto de cambios na capa de datos actual

note: parent for dialog is Main.parent
en: Download changesets
gl: Descargar conxuntos de cambios

en: {0} [incomplete]
gl: {0}[incompleto]

en: open
gl: abrir

en: closed
gl: pechado

en: Changeset ID:
gl: ID do conxunto de cambios:

en: Enter a changeset id
gl: Introduce un id de un conxunto de cambios

en: Download the changeset with the specified id, including the changeset content
gl: Descargar o conxunto de cambios co id especificado, incluíndo o contido do conxunto de cambios

en: The current value is not a valid changeset ID. Please enter an integer value > 0
gl: O valor actual non en un ID de conxunto de cambio correcto. Introduza un enteiro de valor > 0

en: Please enter an integer value > 0
gl: Introduza un enteiro de valor > 0

en: Select changesets owned by specific users
gl: Escoller conxuntos de cambios que pertencen a usuarios específicos

en: Select changesets depending on whether they are open or closed
gl: Escolle os conxuntos de cambios dependendo de quen as abrira ou pechara

en: Select changesets based on the date/time they have been created or closed
gl: Escoller conxuntos de cambios baseándose na data/tempo que foron creados ou pechados

en: Select only changesets related to a specific bounding box
gl: Escoller só os conxuntos de cambios relativos a un recuadro de selección

en: Query open changesets only
gl: Pedir só conxuntos de cambios abertos

en: Query closed changesets only
gl: Pedir só conxuntos de cambios pechados

en: Query both open and closed changesets
gl: Pedir tanto conxuntos de cambios abertos coma pechados

en: User ID:
gl: ID do usuario:

en: User name:
gl: Nome de usuario:

en: Only changesets owned by myself
gl: Só conxuntos de cambios que me pertencen a min mismo

en: Only changesets owned by the user with the following user ID
gl: Só conxuntos de cambios que lle pertencen ao seguinte ID de usuario

en: Only changesets owned by the user with the following user name
gl: Só conxuntos de cambios que lle pertencen ao seguinte nome de usuario

en: Cannot restrict changeset query to the current user because the current user is anonymous
gl: Non se pode restrinxir a petición ao usuario actual porque o usuario actual e anónimo

en: Current value ''{0}'' for user ID is not valid
gl: Valor actual "{0}" para o ID de usuario non é válido

en: Cannot restrict the changeset query to the user name ''{0}''
gl: Non se pode restrinxir a petición de conxuntos de cambios ao nome de usuario "{0}"

en: Please enter a valid user ID
gl: Introduza un ID de usuario válido

en: Invalid user ID
gl: ID de usuario inválido

en: Please enter a non-empty user name
gl: Introduza un nome de usuario non baleiro

en: Invalid user name
gl: O nome do usuario non é válido

en: Date:
gl: Data:

en: Closed after -
gl: Pechado despois -

en: Date:
gl: Data:

en: Created before -
gl: Creado antes -

en: Only changesets closed after the following date/time
gl: Só conxuntos de cambios pechados despois da seguinte data/tempo

en: Only changesets closed after and created before a specific date/time
gl: Só conxuntos de cambios pechados despois e creados antes de unha data/tempo específica.

en: Cannot build changeset query with time based restrictions. Input is not valid.
gl: Non se puido contruir a petición de conxunto de cambios coas restricción basadas no tempo. A entrada non é válida.

en: Invalid date/time values
gl: Valores data/tempo inválidas

en: Cannot restrict the changeset query to a specific bounding box. The input is invalid.
gl: Non se pode restrinxir a petición de este conxunto de cambios a un rectángulo delimitado. A entrada non é válida.

en: Invalid bounding box
gl: Ventana de escolla inválida

en: The current value is not a valid user ID. Please enter an integer value > 0
gl: O valor actual non é unha ID válida de usuario. Introduza un valor enteiro maior que cero

en: Please enter an non-empty user name
gl: Introduza un nome de usuario non valeiro

en: Please enter a date in the usual format for your locale.<br>Example: {0}<br>Example: {1}<br>Example: {2}<br>Example: {3}<br>
gl: Introduce unha data na forma usual para a túa rexión.<br>Exemplo: {0}<br>Exemplo: {1}<br>Exemplo: {2}<br>Exemplo: {3}<br>

en: Please enter a valid time in the usual format for your locale.<br>Example: {0}<br>Example: {1}<br>Example: {2}<br>Example: {3}<br>
gl: Introduce un tempo válido na forma usual para a túa rexión.<br>Exemplo: {0}<br>Exemplo: {1}<br>Exemplo: {2}<br>Exemplo: {3}<br>

en: Download my changesets only
gl: Descargar só as miñas modificacións

en: <html>Download the latest changesets</html>
gl: <html>Descargar só os ultimos conxuntos de cambios</html>

en: <html>Download my open changesets<br><em>Disabled. Please enter your OSM user name in the preferences first.</em></html>
gl: <html>Descargar os meus conxuntos de cambios abertos<br><em>Deshabilitado. Por favor, introduza os teu nome de usuario de OSM nas preferencias primeiro.</em></html>

en: <html>Download my open changesets</html>
gl: <html>Descargar os meus conxuntos de cambios abertos</html>

en: Warning: unexpected value for preference ''{0}'', got ''{1}''. Resetting to default query.
gl: Aviso: valor inesperado para a preferencia "{0}", obtívose "{1}". Restaurando valor por defecto.

en: Basic
gl: Básico

en: Download changesets using predefined queries
gl: Descargar conxuntos de cambios usando consultas predefinidas

en: From URL
gl: Dende a URL

en: Advanced
gl: Avanzado

en: Query changesets
gl: Consultar conxuntos de cambios

en: Query and download changesets
gl: Consultar e descargar conxuntos de cambios

en: Illegal changeset query URL
gl: URL de consulta de conxuntos de cambios incorrecta

en: Querying and downloading changesets
gl: Consultando e descargando conxuntos de cambios

en: Query and download changesets ...
gl: Pedir e descargar conxuntos de cambios...

en: Examples
gl: Exemplos

en: This changeset query URL is invalid
gl: Esta petición de conxunto de cambios é inválida

en: Add Properties
gl: Engadir Propiedades

en: This will change {0} object. | This will change up to {0} objects.
gl[0]: Modificarase {0} obxecto
gl[1]: Modificaranse {0} obxectos

en: An empty value deletes the tag.
gl: Un valor vacío borra o atributo.

en: <different>
gl: <diferente>

en: Change properties of up to {0} object | Change properties of up to {0} objects
gl[0]: Cambiar as propiedades de ata {0} obxecto
gl[1]: Cambiar as propiedades de ata {0} obxectos

en: This will change up to {0} object. | This will change up to {0} objects.
gl[0]: Esto cambiará ata {0} obxecto.
gl[1]: Esto cambiará ata {0} obxectos.

en: Please select a key
gl: Por favor, selecciona unha tecla

en: Please select a value
gl: Por favor selecciona un valor

en: Please select the objects you want to change properties for.
gl: Por favor selecciona os obxectos dos que queres cambiar as propiedades.

en: Properties/Memberships
gl: Propiedades/Relacións

en: Properties for selected objects.
gl: Propiedades dos obxectos seleccionados.

note: setting up the membership table
en: Member Of
gl: Membro de

note: <space /> item "Facilities/Fire Hydrant" combo "Position"
en: Position
gl: Posición

en: Change relation
gl: Cambiar relación

en: Delete from relation
gl: Borrar da relación

en: Really delete selection from relation {0}?
gl: Borrar realmente a selección da relación {0}?

en: Delete the selected key in all objects
gl: Borrar a clave seleccionada en todos os obxectos

en: Delete Properties
gl: Borrar Propiedades

en: Add a new key/value pair to all objects
gl: Engadir un novo par clave/valor para todos os obxectos

en: Edit the value of the selected key for all objects
gl: Editar o valor da clave seleccionada para todos os obxectos

en: Select relation in main selection.
gl: Escoller relación na selección principal

en: Edit the relation the currently selected relation member refers to.
gl: Editar a relación á cal a relación actual fai referencia

en: Download all child relations (recursively)
gl: Descargar todas as relacións fillas (recursivamente)

en: Download All Children
gl: Descargar Todos os Fillos

en: Download selected relations
gl: Descargae as relacións escollidas

en: Download Selected Children
gl: Descargar os fillos escollidos

en: Download relation members
gl: Descargar os membros da relación

en: Conflict in data | Conflicts in data
gl[0]: Conflicto no dato
gl[1]: Conflictos nos datos

en: Relation is deleted
gl: A relación é borrada

en: Downloading relation {0}
gl: Descargando relación {0}

en: Downloading {0} incomplete child of relation ''{1}'' | Downloading {0} incomplete children of relation ''{1}''
gl[0]: Descargando {0} relación filla incompleta da relación "{1}"
gl[1]: Descargando {0} relacións fillas incompletas da relación "{1}"

en: Download relations
gl: Descargar relacións

en: ({0}/{1}): Downloading relation ''{2}''...
gl: ({0}/{1}): Descargando relación "{2}"...

en: Tags and Members
gl: Etiquetas e membros

en: Parent Relations
gl: Relacións pai

en: Child Relations
gl: Relacións fillo

en: Apply Role:
gl: Aplicar papel:

en: Enter a role and apply it to the selected relation members
gl: Introduce un papel e aplicao aos membros da relación escollidos

en: Remove them, clean up relation
gl: Borraos, limpa a relación

en: Ignore them, leave relation as is
gl: Ignoraos, deixa a relación como está

en: <html>You are trying to add a relation to itself.<br><br>This creates circular references and is therefore discouraged.<br>Skipping relation ''{0}''.</html>
gl: <html>Está intentando engadir unha relación a si misma.<br><br>Esto crea unha relación circular e polo tanto no se recomenda.<br>Saltando relación "{0}".</html>

note: putValue(NAME, tr("Remove Selected"));
en: Relation Editor: Remove Selected
gl: Editor de relación: Borrar escollida

en: Sort the relation members
gl: Ordenar os membros da relación

note: JButton
en: Sort
gl: Ordenar

en: Relation Editor: Sort
gl: Editor de relacións: Ordenar

en: Reverse the order of the relation members
gl: Invertir a orde dos membros da relación

en: Reverse
gl: Invertir

en: Relation Editor: Reverse
gl: Editor de Relacións: Invertir

en: Move the currently selected members up
gl: Mover os membros actualmente seleccionados cara arriba

note: putValue(NAME, tr("Move Up"));
en: Relation Editor: Move Up
gl: Editor de relacións: Mover Arriba

en: Move the currently selected members down
gl: Mover os membros seleccionados actualmente cara abaixo

note: putValue(NAME, tr("Move Down"));
en: Relation Editor: Move Down
gl: Editor de relacións: Mover Abaixo

en: Remove the currently selected members from this relation
gl: Borrar os membros escollidos para esta relación

note: putValue(NAME, tr("Remove"));
en: Relation Editor: Remove
gl: Editor de relación: Borrar

en: Delete the currently edited relation
gl: Borrar a relación que se está a editar

en: One or more members of this new relation have been deleted while the relation editor
    was open. They have been removed from the relation members list.
gl: Un ou mais membros de esta nova relación foron borrados mentres o editor de relacións
    estaba aberto. Foron borradas da lista de relaciíón de membros.

en: Yes, create a conflict and close
gl: Si, crear un conflicto e pechar

en: Click to create a conflict and close this relation editor
gl: Prema para crear un conflicto e pechar este editor de relación

en: No, continue editing
gl: Non, continuar editando

en: Click to return to the relation editor and to resume relation editing
gl: Prema para volver ao editor de relación e continuar editando a relación

en: <html>This relation has been changed outside of the editor.<br>You cannot apply your changes and continue editing.<br><br>Do you want to create a conflict and close the editor?</html>
gl: <html>Esta relación foi cambiada fora do editor.<br>Non pode aplicar os seus cambios e continuar editando.<br><br>Desexa crear un conflicto e pechar o editor?</html>

en: Apply the current updates
gl: Aplicar as actualizacións actuais

en: Apply the updates and close the dialog
gl: Aplicar as actualizacións actuais e pecha o diálogo

en: Cancel the updates and close the dialog
gl: Pecha as actualizacións actuais e pecha o diálogo

en: Add an empty tag
gl: Engadir unha etiqueta baleira

en: Download all incomplete members
gl: Descargar todos os membros incompletos

en: Download Members
gl: Descargar Membros

en: Relation Editor: Download Members
gl: Editor de relación: Descargar Membros

en: Download selected incomplete members
gl: Descargar membros escollidos incompletos

en: Sets a role for the selected members
gl: Estabelece un papel para os membros escollidos

en: Apply Role
gl: Aplicar papel

en: Do you really want to apply the new role?
gl: Está seguro de que quere aplicar o novo papel?

en: Yes, apply it
gl: Si, Aplicar

en: No, do not apply
gl: Non, non aplicar

en: Confirm empty role
gl: Confirmar papel baleiro

en: Edit the relation the currently selected relation member refers to
gl: Editar a relación a cal a relación escollida fai referencia

en: Members from paste buffer cannot be added because they are not included in current layer
gl: Os membros do búfer de copia non poden ser engadidos porque eles non están incluidos na capa actual

en: Zoom to
gl: Ampliar a

en: Zoom to the object the first selected member refers to
gl: Ampliar o obxecto ao cal o primeiro membro escollido fai referencia

en: Zooming disabled because layer of this relation is not active
gl: Ampliar deshabilitado porque a capa desta relación non está activa

en: Zooming disabled because there is no selected member
gl: Apliación deshabilitada porque non hai un membro escollido

en: Refers to
gl: Refírese a

en: Download referring relations
gl: Descargar as relacións referidas

en: There were {0} conflicts during import.
gl: Houbo {0} conflictos durante a importación

en: including immediate children of parent relations
gl: incluíndo os fillos inmediatos das relacións pai

en: Load parent relations
gl: Cagar relacións pais

en: Loading parent relations
gl: Cagando relacións pais

en: Edit the currently selected relation
gl: Editar a relación escollida actualmente

en: Apply Changes
gl: Aplicar Cambios

en: Create new relation in layer ''{0}''
gl: Crear unha nova relación na capa "{0}"

en: Edit new relation in layer ''{0}''
gl: Editar nova relación na capa "{0}"

en: Load relation
gl: Cargar relacióm

en: way is connected
gl: a vía está conectada

en: way is connected to previous relation member
gl: a vía está conectada ao anterior membro da relación

en: way is connected to next relation member
gl: a vía está conectada ao seguinte membro da relación

en: way is not connected to previous or next relation member
gl: a vía non está conectada nin ao seguinte nin anterior membro da relación

en: Bookmarks
gl: Marcadores

en: Create bookmark
gl: Crear un marcador

en: Add a bookmark for the currently selected download area
gl: Engadir un marcador para a área de descarga escollida

en: Currently, there is no download area selected. Please select an area first.
gl: Actualmente, non hai ningunha área de descarga escollida. Escolla unha área primeiro.

en: Please enter a name for the bookmarked download area.
gl: Introduza un nome para a área de descarga marcada.

en: Name of location
gl: Nome da ubicación

en: Remove the currently selected bookmarks
gl: Borrar os marcadores seleccionados

en: Rename the currently selected bookmark
gl: Renomear o marcador escollido

en: min lat
gl: lat. min.

en: min lon
gl: lon. min.

en: max lat
gl: lat. max.

en: max lon
gl: lon. max.

en: Clear textarea
gl: Limpar área de texto

en: URL from www.openstreetmap.org (you can paste an URL here to download the area)
gl: URL de www.openstreetmap.org (podes pegar aqui unha URL para descargar a área)

en: Bounding Box
gl: Caixa Circundante

en: The string ''{0}'' is not a valid double value.
gl: A cadea "{0}" non é un valor válido de tipo double.

en: Value for latitude in range [-90,90] required.
gl: Requírese un valor no rango [-90,90] para a latitude.

en: Value for longitude in range [-180,180] required.
gl: Requírese un valor no rango [-180,180] para a lonxitude.

en: Paste URL from clipboard
gl: Pegar a URL dende o portapapéis

note: adding the download tasks
en: Data Sources and Types:
gl: Fontes de datos e tipos:

en: OpenStreetMap data
gl: Datos OpenStreetMap

en: Select to download OSM data in the selected download area.
gl: Escoller para descargar datos OSM na área de descarga escollida.

en: Raw GPS data
gl: Datos GPS en bruto

en: Download as new layer
gl: Descargar como unha nova capa

en: No area selected yet
gl: Aínda non hai unha área escollida

en: Download area too large; will probably be rejected by server
gl: Área de descarga demasiado grande; probablemente será rexeitada polo servidor

en: Download area ok, size probably acceptable to server
gl: Área de Descarga correcta, probablemente o tamaño sexa aceptable para o servidor

en: Click to close the dialog and to abort downloading
gl: Prema para pechar o dialogo e abortar a descarga

en: Please select a download area first.
gl: Escolla unha área de descarga primeiro.

en: Class Type
gl: Tipo de clase

en: Bounds
gl: Límites

en: Near
gl: Próximo

[ctx: placeselection]
en: Zoom
gl: Ampliación

en: Choose the server for searching:
gl: Escoller o servidor para procurar:

en: Enter a place name to search for:
gl: Introduce o nome do lugar a buscar:

en: Enter a place name to search for
gl: Introduza un nome de lugar para procurar

en: Areas around places
gl: Área arredor dos lugares

note: SAXException does not chain correctly
en: Null pointer exception, possibly some missing tags.
gl: Excepción de punteiro nulo, posiblemente faltan algunhas etiquetas.

en: Search ...
gl: Procurar ...

en: Click to start searching for places
gl: Prema para comezar a procurar por lugares

note: Strings in JFileChooser <space /> <key key="junction" value="roundabout" /> item "Highways/Streets/Roundabout" combo "Type" <key key="highway" value="crossing" /> item "Waypoints/Pedestrian Crossing" combo "Type" item "Waypoints/Traffic Calming" combo "Type" item "Water/Water/Wetland" combo "Type" i
en: Type
gl: Tipo

en: Slippy map
gl: Mapa esbaradío

en: Failed to read CSS file ''help-browser.css''. Exception is: {0}
gl: Fallou a lectura do ficheiro CSS  ''help-browser.css''. A excepción é: {0}

en: JOSM Help Browser
gl: Navegador de axuda de JOSM

en: Failed to open URL
gl: Fallou ao abrir a URL

note: putValue(NAME, tr("Home"));
en: Go to the JOSM help home page
gl: Ir a páxina de axuda de JOSM

en: Failed to open help page. The target URL is empty.
gl: Non se puidio abrir a páxina de axuda. A URL estaba valeira.

en: Failed to open help page
gl: Fallou ao abrir la páxina de axuda

en: Longitude:
gl: Lonxitude:

en: Coordinates
gl: Coordenadas

en: History for node {0}
gl: Histórico do nodo {0}

en: History for way {0}
gl: Histórico da vía {0}

en: History for relation {0}
gl: Histórico da relación {0}

en: Reload the history from the server
gl: Recargar o historial dende o servidor

en: History not initialized yet. Failed to set reference primitive.
gl: Histórico aínda non inicializado. Fallou ao establecer a primitiva de referencia.

en: Failed to set reference. Reference ID {0} does not match history ID {1}.
gl: Fallou ao establecer a referencia. ID de Referencia {0} non corresponde co ID histórico {1}.

en: Failed to set reference. Reference version {0} not available in history.
gl: Fallou ao establecer a referencia. A versión de referencia {0} non está dispoñoble no histórico.

en: History not initialized yet. Failed to set current primitive.
gl: Histórico aínda non inicializado. Fallou ao establecer a primitiva actual.

en: Failed to set current primitive. Current version {0} not available in history.
gl: Fallou ao establecer a referencia. A versión actual {0} non está dispoñoble no histórico.

en: Load history
gl: Cargar histórico

en: Loading history for node {0}
gl: Cargando histórico para o nodo {0}

en: Loading history for way {0}
gl: Cargando historial para a vía {0}

en: Loading history for relation {0}
gl: Cargando histórico para a relación {0}

en: Node {0}
gl: Nodo {0}

en: Zoom to node
gl: Zoom a nodo

en: Zoom to this node in the current data layer
gl: Zoom a este nodo na capa de datos actual

en: Open a history browser with the history of this node
gl: Abrir un novo navegador de histórico ca historia de este nodo

en: Way {0}
gl: Vía {0}

en: Relation {0}
gl: Relación {0}

en: Object
gl: Obxecto

en: not present
gl: non presente

en: Changeset info
gl: Información do conxunto de cambios

en: Launch browser with information about the changeset
gl: Lanzar navegador coa información acerca do conxunto de cambios

en: Show changeset {0}
gl: Amosar conxunto de cambios {0}

en: Version {0}, {1} (by {2})
gl: Versión {0}, {1} (por {2})

en: Version {0} created on {1} by {2}
gl: Versión {0} creada en {1} por {2}

en: Version {0} in editor
gl: Versión {0} en editor

en: [deleted]
gl: [borrado]

en: Version {0} currently edited in data layer ''{1}''
gl: Versión {0} actualmente editada na capa "{1}"

en: Version
gl: Versión

en: Synchronize node {0} only
gl: Sincronizar únicamente o nodo {0}

en: Synchronize way {0} only
gl: Sincronizar  únicamente a vía {0}

en: Synchronize relation {0} only
gl: Sincronizar  únicamente a relación {0}

en: Synchronize entire dataset
gl: Sincronizar o paquete de datos completo

en: <html>Uploading <strong>failed</strong> because the server has a newer version of one<br>of your nodes, ways, or relations.<br>The conflict is caused by the <strong>{0}</strong> with id <strong>{1}</strong>,<br>the server has version {2}, your version is {3}.<br><br>Click <strong>{4}</strong> to synchronize the conflicting primitive only.<br>Click <strong>{5}</strong> to synchronize the entire local dataset with the server.<br>Click <strong>{6}</strong> to abort and continue editing.<br></html>
gl: <html>A actualización <strong>fallou</strong> porque o servidor ten unha nova versión de un<br>dos teus nodos, vías ou relacións.<br>O conflito foi causado polo/a <strong>{0}</strong> con id <strong>{1}</strong>,<br>o servidor ten a versión {2}, a túa versión é a {3}.<br><br>Fai click en <strong>{4}</strong> para sincronizar só a primitiva conflitiva.<br>Fai click en <strong>{5}</strong> para sincronizar o paquete de datos local completo co servidor.<br>Fai click en <strong>{6}</strong> para abortar e continuar editando.<br></html>

en: Conflicts detected
gl: Detectaronse conflictos

en: <html>Uploading <strong>failed</strong> because the server has a newer version of one<br>of your nodes, ways, or relations.<br><br>Click <strong>{0}</strong> to synchronize the entire local dataset with the server.<br>Click <strong>{1}</strong> to abort and continue editing.<br></html>
gl: <html>A subida <strong>fallou</strong> porque o servidor tiña unha versión máis recente de un<br>dos teus nodos, vías ou relacións.<br><br>Fai click en <strong>{0}</strong> para sincronizar o paquete de datos local completo co servidor.<br>Fai click en <strong>{1}</strong> para abortar e continuar editando.<br></html>

en: Changeset closed
gl: Conxunto de cambios pechado

en: Prepare conflict resolution
gl: Preparar a resolución de conflictos

en: Click to cancel and to resume editing the map
gl: Prema para cancelar e continuar editando o mapa

en: Node still in use
gl: Nodo todavía en uso

en: Provide a brief comment for the changes you are uploading:
gl: Proporciona un breve comentario para os cambios que vas a subir:

en: Changeset id:
gl: id de conxunto de cambios:

en: Created at:
gl: Creado en:

en: Changeset comment:
gl: Comentario do conxunto de cambios

en: No open changeset
gl: Ningún conxunto de cambios aberto

en: Upload to a new changeset
gl: Subir un novo conxunto de cambios

en: Close changeset after upload
gl: Pechar o conxunto de cambios antes de envialo

en: Close changesets
gl: Pechar conxuntos de cambios

en: Close the selected open changesets
gl: Pechar os conxuntos de cambios abertos e escolidos

en: Cancel closing of changesets
gl: Cancelar o peche de conxuntos de cambios

en: Closing changeset
gl: Pechando conxunto de cambios

en: Closing changeset {0}
gl: Pechando conxunto de cambios {0}

en: Warning: The password is transferred unencrypted.
gl: Advertencia: O contrasinal transfírese sen encriptar.

en: Authenticate
gl: Autenticar

en: Cancel authentication
gl: Cancelar autenticación

en: Select filename
gl: Escolla o nome de ficheiro

en: Clear
gl: Limpar

en: Close this dialog and resume editing in JOSM
gl: Pechar o diálogo e continuar editando en JOSM

en: Discard and Exit
gl: Descartar e Sair

note: item "Highways/Streets/Motorway" combo "Layer" <space /> <key key="highway" value="motorway_link" /> <optional> item "Highways/Streets/Motorway Link" combo "Layer" item "Highways/Streets/Trunk" combo "Layer" item "Highways/Streets/Trunk Link" combo "Layer" item "Highways/Streets/Primary" combo "Laye
en: Layer
gl: Capa

en: Filename
gl: Nome do ficheiro

en: Upload
gl: Enviar

en: Settings
gl: Configuración

en: Upload to ''{0}''
gl: Enviar a "{0}"

en: Upload Changes
gl: Subir Cambios

en: Your upload comment is <i>empty</i>, or <i>very short</i>.<br /><br />This is technically allowed, but please consider that many users who are<br />watching changes in their area depend on meaningful changeset comments<br />to understand what is going on!<br /><br />If you spend a minute now to explain your change, you will make life<br />easier for many other mappers.
gl: O teu comentario de subida está <i>baleiro</i>, ou é <i>moi curto</i>.<br /><br />Esto está tecnicamente permitido, pero considere que outros usuarios que están <br />a ver os cambios precisan de comentario dos conxuntos de cambios con sentido<br />para entender que é o que está a pasar<br /><br />Se gasta un minuto agora para ecplicar o seu cambio, faralle a vida <br />mais facil a outros mapeadores.

en: Cancel and return to the previous dialog
gl: Cancelar e volver ao diálogo previo

en: Do not show this message again
gl: Non mostrar esta mensaxe de novo

en: Cancel the upload and resume editing
gl: Cancelar a a actualización e continuar editando

en: advanced configuration
gl: Configuración avanzada

en: {0} objects exceed the max. allowed {1} objects in a changeset on the server ''{2}''. Please <a href="urn:advanced-configuration">configure</a> how to proceed with <strong>multiple changesets</strong>
gl: {0} obxectos excede o número máximo de obxectos en un conxunto de cambios {1} no servidor "{2}".<a href="urn:advanced-configuration">Configure</a> como proceder con <strong>múltiples conxuntos de cambios</strong>

en: Abort
gl: Abortar

en: Click to abort uploading
gl: Premer para interromper a actualización

en: Changeset is full
gl: O conxunto de cambios está cheo

en: Cancel uploading
gl: Cancela a actualización

en: (1 request)
gl: (1 petición)

en: ({0} request) | ({0} requests)
gl[0]: ({0} petición)
gl[1]: ({0} peticións)

en: Objects to add:
gl: Obxectos para engadir:

en: Objects to modify:
gl: Obxectos para modificar:

en: Objects to delete:
gl: Obxectos para borrar:

en: {0} object to add: | {0} objects to add:
gl[0]: {0} obxecto para engadir:
gl[1]: {0} obxectos para engadir:

en: {0} object to modify: | {0} objects to modify:
gl[0]: {0} obxecto para modificar:
gl[1]: {0} obxectos para modificar:

en: {0} object to delete: | {0} objects to delete:
gl[0]: {0} obxecto para borrar:
gl[1]: {0} obxectos para borrar:

en: Customize Color
gl: Personalizar Cor

en: Default
gl: Predeterminado

en: Choose a color
gl: Escolle unha cor

en: Name: {0}
gl: Nome: {0}

en: Description: {0}
gl: Descrición: {0}

en: {0} track | {0} tracks
gl[0]: {0} pista
gl[1]: {0} pistas

note: item "Relations/Route" text "Description" item "Relations/Directional Route (North America)" text "Description" description
en: Description
gl: Descrición

en: Length
gl: Lonxitude

en: Length: {0}
gl: Lonxitude: {0}

en: {0} route,  | {0} routes,
gl[0]: {0} ruta,
gl[1]: {0} rutas,

en: {0} waypoint | {0} waypoints
gl[0]: {0} punto de vía
gl[1]: {0} puntos de vía

en: gps point
gl: punto gps

en: {0} track,  | {0} tracks,
gl[0]: {0} trazado,
gl[1]: {0} trazados,

en: Convert to data layer
gl: Convertir en capa de datos

en: Converted from: {0}
gl: Convertido de: {0}

en: Download from OSM along this track
gl: Descargar de OSM ó longo desta pista

en: Download everything within:
gl: Descargar todo o que abarca:

en: {0} meters
gl: {0} metros

en: Maximum area per request:
gl: Área máxima por petición:

en: {0} sq km
gl: {0} km cad.

en: track only
gl: só via

en: waypoints only
gl: só puntos de vía

en: track and waypoints
gl: pista e puntos de vía

en: <html>This action will require {0} individual<br>download requests. Do you wish<br>to continue?</html>
gl: <html>Esta acción require {0} peticións de<br>descarga individuais. Desexas<br>continuar?</html>

en: No GPX track available in layer to associate audio with.
gl: Non hai trazados GPX dispoñibles na capa para asociar ó audio.

en: Some waypoints with timestamps from before the start of the track or after the end were omitted or moved to the start.
gl: Algúns puntos de vía con marcas de tempo anteriores ó inicio do trazado ou posteriores ó fin foron omitidos ou movidos ó inicio.

en: Some waypoints which were too far from the track to sensibly estimate their time were omitted.
gl: Algúns puntos de vía que estaban demasiado lonxe da traza para estimar correctamente os seus tempos foron omitidos.

en: Markers From Named Points
gl: Marca dos puntos con nome

en: Named Trackpoints from {0}
gl: Puntos de trazado con nome de {0}

en: Import Audio
gl: Importar Audio

en: Wave Audio files (*.wav)
gl: Ficheiros Wave Audio (*.wav)

en: Audio markers from {0}
gl: Marcas de audio de {0}

en: Import images
gl: Importar imaxes

en: Data Layer {0}
gl: Capa de datos {0}

en: outside downloaded area
gl: fora da área descargada

en: version {0}
gl: versión {0}

en: Click to close this dialog and continue editing
gl: Premer para pechar o diálogo e continuar editando

en: {0} deleted | {0} deleted
gl[0]: {0} borrado
gl[1]: {0} borrados

en: {0} consists of:
gl: {0} composto de:

en: unset
gl: Non estabelecido

en: API version: {0}
gl: Versión da API: {0}

en: Convert to GPX layer
gl: Convertir a capa GPX

en: Auto Zoom
gl: Ampliación automática

en: Validation errors
gl: Erros de validación

en: No validation errors
gl: Sen erros de validación

en: (deactivated)
gl: (desactivado)

en: Invalid URL?
gl: URL non válido

en: Change resolution
gl: Cambiar a resolución

en: Alpha channel
gl: Canle alfa:

en: Save WMS layer to file
gl: Gardar capa WMS nun ficheiro

en: Load WMS layer from file
gl: Cargar capa WMS dende ficheiro

en: Unsupported WMS file version; found {0}, expected {1}
gl: Versión de ficheiro WMS non soportado; atopouse {0}, esperabase {1}

en: File Format Error
gl: Erro de Formato de Ficheiro

en: Error loading file
gl: Erro cargando ficheiro

en: Automatic downloading
gl: Descargar automáticamente

en: GPX Files (*.gpx *.gpx.gz)
gl: Ficheiros GPX (*.gpx *.gpx.gz)

en: File {0} is loaded yet under the name "{1}"
gl: O ficheiro {0} cárgase baixo o nome "{1}"

en: Error while parsing {0}
gl: Erro durante a análise {0}

en: Could not read "{0}"
gl: Non se puido ler "{0}"

en: No date
gl: Sen data

en: Invalid date
gl: A data non é válida

en: Auto-Guess
gl: Auto-tentar

en: Timezone:
gl: Zona horaria:

en: Offset:
gl: Desprazamento:

en: Correlate
gl: Correlacionar

en: Try Again
gl: Tentar de novo

en: Timezone: {0}
gl: Zona horaria: {0}

en: Minutes: {0}
gl: Minutos: {0}

en: Seconds: {0}
gl: Segundos: {0}

en: Adjust timezone and offset
gl: Axustar fuso horario e desprazamento

en: You should select a GPX track
gl: Debe escoller unha traza GPX

en: Read photos...
gl: Ler fotos...

en: Reading {0}...
gl: Lendo {0}...

en: Scanning directory {0}
gl: A examinar o directorio {0}...

en: Found null file in directory {0}
gl: Atopouse un ficheiro nulo no directorio {0}

en: Error while getting files from directory {0}
gl: Erro obtendo ficheiros do directorio {0}

en: Geotagged Images
gl: Imaxes xeo-etiquetadas

en: {0} image loaded. | {0} images loaded.
gl[0]: {0} imaxe cargada.
gl[1]: {0} imaxes cargadas.

en: {0} was found to be GPS tagged. | {0} were found to be GPS tagged.
gl[0]: {0} foi atopado para ser etiquetado con GPS.
gl[1]: {0} foron atopados para ser etiquetados con GPS.

en: No image
gl: Sen imaxe

en: Loading {0}
gl: A cargar {0}

en: Error on file {0}
gl: Erro no ficheiro {0}

en: Previous
gl: Previo

en: Show previous Image
gl: Mostrar a imaxe previa

en: Remove photo from layer
gl: Eliminar foto da capa

en: Delete File from disk
gl: Eliminar o ficheiro do disco

en: Next
gl: Seguinte

en: Show next Image
gl: Mostrar a seguinte imaxe

en: Center view
gl: Centrar vista

en: JPEG images (*.jpg)
gl: imaxes JPEG (*.jpg)

en: gps marker
gl: marca gps

en: marker | markers
gl[0]: marca
gl[1]: marcas

en: {0} consists of {1} marker | {0} consists of {1} markers
gl[0]: {0} componse de {1} marca
gl[1]: {0} componse de {1} marcas

en: No existing audio markers in this layer to offset from.
gl: Non existen marcas de audio en esta capa para, a partir das cales, compensar.

en: Toggle visible state of the marker text and icons.
gl: Cambiar o estado visible do texto e iconas da marca.

en: Synchronize Audio
gl: Sincronizar Audio

en: You need to pause audio at the moment when you hear your synchronization cue.
gl: Debes pausar o audio no momento que escoites a túa entrada de sincronización.

en: Audio synchronized at point {0}.
gl: Audio sincronizado no punto {0}.

en: Unable to synchronize in layer being played.
gl: Non se pode sincronizar nunha capa en reproducción.

en: You need to have paused audio at the point on the track where you want the marker.
gl: Debes ter pausado o audio no punto da pista onde queres a marca.

en: Unable to create new audio marker.
gl: Non se puido crear unha nova marca de audio.

en: There was an error while trying to display the URL for this marker
gl: Houbo un erro tratando de amosar a URL desta marca.

en: (URL was:
gl: (a URL era:

en: Error displaying URL
gl: Erro amosando a URL

en: Access Token Key:
gl: Clave de Access Token:

en: Access Token Secret:
gl: Secreto de Access Token:

en: Use default settings
gl: Usar as opcións predeterminadas

en: Access Token URL:
gl: URL de Access Token:

en: Authorize URL:
gl: Autorizar URL:

en: Semi-automatic
gl: Semiautomática

en: Username:
gl: Nome de usuario:

en: Password:
gl: Contrasinal:

en: Advanced OAuth properties
gl: Propiedades de OAuth avanzadas

en: Authorize now
gl: Autorizar agora

en: Back
gl: Atrás

en: Authorize JOSM to access the OSM API
gl: Autorizar a JOSM para acceder á API de OSM

en: Advanced OAuth parameters
gl: Parametros de OAuth avanzados

en: Authenticating the session for user ''{0}''...
gl: Autenticando a sesión para o usuario "{0}"...

en: Allow to upload map data
gl: Permitir subir datos do mapa

en: Select to grant JOSM the right to upload map data on your behalf
gl: Escoller para dar permisos a JOSM o dereito de enviar datos do mapa cos seus permisos

en: Allow to upload GPS traces
gl: Permitir subir trazas GPS

en: Select to grant JOSM the right to upload GPS traces on your behalf
gl: Escoller para dar permisos a JOSM o dereito de enviar trazas de GPS cos seus permisos

en: Allow to download your private GPS traces
gl: Permite descargar as túas trazas de GPS

en: Select to grant JOSM the right to download your private GPS traces into JOSM layers
gl: Escoller para permitir a JOSM o dereito a descargar as túas trazas de GPS en capas JOSM

en: Allow to read your preferences
gl: Permite ler as túas preferencias

en: Select to grant JOSM the right to read your server preferences
gl: Escoller para permitir a JOSM o dereito a ler as túas preferencias do servidor

en: Allow to write your preferences
gl: Permite escribir nas túas preferencias

en: Select to grant JOSM the right to write your server preferences
gl: Escoller para permitir JOSM o dereito a escribir nas túas preferencias no servidor

en: Retrieving OAuth Access Token...
gl: Obtendo Token de Acesso OAuth...

en: <html>Retrieving an OAuth Access Token from ''{0}'' failed.</html>
gl: <html>Fallo ao obter un Token de Acesso OAuth de ''{0}''.</html>

en: Request Failed
gl: A petición fallou

en: Retrieving OAuth Request Token...
gl: Obtendo petición para token de acesso OAuth...

en: Display Advanced OAuth Parameters
gl: Amosar Parámetros de OAuth Avanzados

en: Retrieve Request Token
gl: Obter token de aceso

en: <html>Step 1/3: Retrieve an OAuth Request Token</html>
gl: <html>Paso 1/3: Obter un Token de petición de OAuth</html>

en: <html>Step 2/3: Authorize and retrieve an Access Token</html>
gl: <html>Paso 2/3: Autorizar e obter un Token de Aceso</html>

en: Request Access Token
gl: Solicitar Token de Aceso

en: Go back to step 1/3
gl: Ir atrás ao paso 1/3

en: Restart
gl: Reiniciar

en: Testing OAuth Access Token
gl: Testando o Token de Acesso OAuth

en: Success
gl: Feito satisfactoriamente

en: Test failed
gl: O test fallou

en: Token allows restricted access
gl: O Token permite aceso restrinxido

en: Retrieving user info...
gl: Pedindo información do usuario

en: Menu Name
gl: Nome do menú

en: Service URL
gl: URL do servizo

en: Advanced Preferences
gl: Preferencias avanzadas

en: Setting Preference entries directly. Use with caution!
gl: Establecemento directo de entradas de preferencia. Usar con coidado!

en: Search:
gl: Procura:

en: Current value is default.
gl: O valor actual é o predeterminado.

en: Default value is ''{0}''.
gl: O valor predeterminado é "{0}".

en: Default value currently unknown (setting has not been used yet).
gl: O valor predeterminado aínda descoñecido (o parámetro non se usou ainda).

en: Enter a new key/value pair
gl: Introduce un novo par clave/valor.

en: Change a key/value pair
gl: Cambiar un par clave/valor

en: Values
gl: Valores

en: Display the Audio menu.
gl: Amosar o menú de audio

en: Label audio (and image and web) markers.
gl: Etiquetar as marcas de audio (e de imaxe e de web)

en: Display live audio trace.
gl: Amosar traza de audio en directo

note: various methods of making markers on import audio
en: Explicit waypoints with valid timestamps.
gl: Puntos de vía explícitos con marcas de tempo válidas.

en: Explicit waypoints with time estimated from track position.
gl: Puntos de vía explícitos con hora estimada da posición da traza.

en: Named trackpoints.
gl: Puntos de trazado nomeados.

en: Modified times (time stamps) of audio files.
gl: Horas modificadas (marcas de tempo) de ficheiros de audio.

en: Start of track (will always do this if no other markers available).
gl: Inicio de traza (facer sempre isto se non existen outras marcas dispoñibles).

en: Show or hide the audio menu entry on the main menu bar.
gl: Amosar ou ocultar a entrada do menú de audio da barra de menú principal.

en: Display a moving icon representing the point on the synchronized track where the audio currently playing was recorded.
gl: Amosar unha icona enm ovemento que represente o punto da traza sincronizada onde o audio que se está a reproducir foi grabado.

en: Put text labels against audio (and image and web) markers as well as their button icons.
gl: Asignar etiquetas de texto a marcas de audio (e de imaxe e de web) así como ás súas iconas de botón.

en: When importing audio, make markers from...
gl: Cando se importe audio, crear marcas desde...

en: When importing audio, apply it to any waypoints in the GPX layer.
gl: Cando se importe audio, aplicalo a calquera punto de vía na capa GPX.

en: Automatically create audio markers from trackpoints (rather than explicit waypoints) with names or descriptions.
gl: Crear automáticamente marcas de audio a partir dos puntos de trazado (en lugar dos puntos de vía explícitos) con nomes ou descripcións.

en: Create audio markers at the position on the track corresponding to the modified time of each audio WAV file imported.
gl: Crear marcas de audio na posición do trazado correspondente á hora modificada de cada ficheiro de audio WAV importado.

en: The number of seconds to jump forward or back when the relevant button is pressed
gl: O número de segundos a avanzar ou retroceder cando se presione o botón pertinente.

en: Forward/back time (seconds)
gl: Tempo de avance/retroceso (segundos)

en: The amount by which the speed is multiplied for fast forwarding
gl: A cantidade pola que se multiplicará a velocidade para avance rápido

en: Fast forward multiplier
gl: Multiplicador de avance rápido

en: Playback starts this number of seconds before (or after, if negative) the audio track position requested
gl: A reproducción comeza este número de segundos antes (ou despois, se é negativo) da posición requerida da pista de audio

en: Lead-in time (seconds)
gl: Tempo de introducción (segundos)

en: The ratio of voice recorder elapsed time to true elapsed time
gl: A proporción entre o tempo transcurrido do grabador de voz e o tempo real transcurrido

en: Voice recorder calibration
gl: Calibración do grabador de voz

en: Auto save interval (seconds)
gl: Autogardar intervalo (segundos)

en: Default value: {0}
gl: Valor por defecto: {0}

en: Auto saved files per layer
gl: Ficheiros autogardados por capa

en: Keep backup files when saving data layers
gl: Manter ficheiro de respaldo cando se gardan capas de datos

en: When saving, keep backup files ending with a ~
gl: Ao gardar, conservar os ficheiros de copia de seguridade que rematen en ~

en: File backup
gl: Ficheiro de respaldo

en: Configure whether to create backup files
gl: Configure se crear ficheiros de respaldo

en: Color
gl: Cor

en: Choose
gl: Escoller

en: Choose a color for {0}
gl: Escolle unha cor para {0}

en: Set to default
gl: Establecer a predeterminado

en: Set all to default
gl: Establecer todos ós predeterminados

en: Colors used by different objects in JOSM.
gl: Cores usadas por diferentes obxectos en JOSM.

en: Colors
gl: Cores

en: Draw Direction Arrows
gl: Debuxar Frechas de Dirección

note: only on the head of a way
en: Only on the head of a way.
gl: Só no extremo da vía.

en: Draw segment order numbers
gl: Debuxar os números de orde dos segmentos

en: Draw boundaries of downloaded data
gl: Debuxar os límites dos datos descargados

en: Draw virtual nodes in select mode
gl: Debuxar nodos virtuais no modo de selección

en: Draw inactive layers in other color
gl: Debuxar as capas inactivas en outra cor

en: Smooth map graphics (antialiasing)
gl: Gráficos de mapa suaves (filtro antialiasing)

en: GPS Points
gl: Puntos GPS

en: Draw direction hints for way segments.
gl: Debuxar consellos de dirección para segmentos de vía.

note: segment order number
en: Draw the order numbers of all segments within their way.
gl: Debuxar os números de orde de todos os segmentos dentro da súa liña.

note: antialiasing
en: Apply antialiasing to the map view resulting in a smoother appearance.
gl: Aplicar filtros antialiasing á vista do mapa para acadar unha apariencia máis suave.

note: downloaded area
en: Draw the boundaries of data loaded from the server.
gl: Debuxar os límites dos datos cargados dende o servidor.

note: virtual nodes
en: Draw virtual nodes in select mode for easy way modification.
gl: Debuxar nodos virtuais no modo de selección para unha modificación de vía máis doada.

note: background layers in inactive color
en: Draw the inactive data layers in a different color.
gl: Debuxar as capas de datos inactivas nunha cor diferente.

en: OSM Data
gl: Datos OSM

[ctx: gpx_field]
note: gpx data field name
en: Name
gl: Nome

[ctx: gpx_field]
note: gpx data field name
en: Desc(ription)
gl: Desc(ripcion)

en: None
gl: Ningún

en: Use global settings.
gl: Usar configuración global.

en: All
gl: Todo

en: Local files
gl: Ficheiros locais

en: Force lines if no segments imported.
gl: Forzar liñas se non se importou ningún segmento.

en: Draw large GPS points.
gl: Debuxar puntos GPS grandes.

note: hdopCircleGpsPoints
en: Draw a circle form HDOP value.
gl: Debuxa un novo círculo a partir de un valor HDOP.

en: Velocity (red = slow, green = fast)
gl: Velocidade (vermello = lento, verde = rápido)

en: Single Color (can be customized for named layers)
gl: Color simple (pode ser personalizado para as capas con nome)

note: <separator/> group "Car"
en: Car
gl: Coche

note: item "Highways/Streets/Road Restrictions" combo "Bicycle" item "Ways/Path" combo "Bicycle" item "Barriers/Bollard" check "Bicycle" item "Barriers/Cycle Barrier" check "Bicycle" item "Barriers/Block" check "Bicycle" item "Barriers/Cattle Grid" check "Bicycle" item "Barriers/Spikes" check "Bicycle" it
en: Bicycle
gl: Bicicleta

note: item "Highways/Streets/Road Restrictions" combo "Foot" item "Ways/Path" combo "Foot" <space /> item "Barriers/Bollard" check "Foot" item "Barriers/Cycle Barrier" check "Foot" item "Barriers/Block" check "Foot" item "Barriers/Cattle Grid" check "Foot" item "Barriers/Spikes" check "Foot" item "Barrier
en: Foot
gl: Pé

en: Create markers when reading GPX.
gl: Crear marcadores cando se leen GPX

en: Fast drawing (looks uglier)
gl: Debuxo rápido (peor resultado)

note: makeAutoMarkers
en: Automatically make a marker layer from any waypoints when opening a GPX layer.
gl: Crear automáticamente unha capa de marcas desde calquer punto de vía cando se abra unha capa GPX.

note: ensure that default is in data base
en: Draw lines between raw GPS points
gl: Debuxar liñas entre puntos GPS en bruto

note: drawRawGpsMaxLineLengthLocal
en: Maximum length (in meters) to draw lines for local files. Set to ''-1'' to draw all lines.
gl: Lonxitude máxima (en metros) para debuxar liñas. Poñer a ''-1'' para debuxar todas as liñas.

en: Maximum length for local files (meters)
gl: Lonxitude máxima para os ficheiros locais (metros)

note: drawRawGpsMaxLineLength
en: Maximum length (in meters) to draw lines. Set to ''-1'' to draw all lines.
gl: Lonxitude máxima (en metros) para debuxar liñas. Poñer a ''-1'' para debuxar todas as liñas.

en: Maximum length (meters)
gl: Lonxitude máxima (metros)

note: forceRawGpsLines
en: Force drawing of lines if the imported data contain no line information.
gl: Forzar o debuxado de liñas se os datos importados non conteñen información de liñas.

en: Draw direction arrows for lines, connecting GPS points.
gl: Debuxar frechas de dirección para as liñas, conectando puntos GPS.

note: drawGpsArrowsFast
en: Draw the direction arrows using table lookups instead of complex math.
gl: Debuxar as frechas de dirección usando búsquedas nas táboas en lugar de cálculos complexos.

note: drawGpsArrowsMinDist
en: Do not draw arrows if they are not at least this distance away from the last one.
gl: Non debuxar frechas se non teñen, como mínimo, esta distancia de separación da anterior.

en: Minimum distance (pixels)
gl: Distancia mínima (pixeles)

note: largeGpsPoints
en: Draw larger dots for the GPS points.
gl: Debuxar puntos máis grandes para os puntos GPS.

en: All points and track segments will have the same color. Can be customized in Layer Manager.
gl: Todos os puntos e segmentos do trazado terán a mesma cor. Poden ser personalizados no Xestor de Capas.

en: Colors points and track segments by velocity.
gl: Cores, puntos e segmentos de trazado en función da velocidade.

note: color Tracks by Velocity Tune
en: Allows to tune the track coloring for different average speeds.
gl: Permite afinar o coloreado de trazados para diferentes velocidades medias.

en: Track and Point Coloring
gl: Coloreado de Trazados e Puntos

en: Downloader:
gl: Xestor de descarga:

en: Overlap tiles
gl: Superposición de teselas

en: % of east:
gl: % cara o Leste

en: % of north:
gl: % cara o Norte

en: New
gl: Nova

en: Please select at least one row to copy.
gl: Escolla polo menos unha fila para copiar

en: Menu Name (Default)
gl: Nome de Menú (Predeterminado)

note: Show splash screen on startup
en: Show splash screen at startup
gl: Mostrar a pantalla de benvida ó iniciar

note: Show ID in selection
en: Show object ID in selection lists
gl: Amosar a ID do obxecto nas listas de selección

en: Show localized name in selection lists
gl: Amosar nomes localizados en listas escollidas

en: Draw rubber-band helper line
gl: Debuxar liña de axuda flexible

en: Modeless working (Potlatch style)
gl: Traballando sen modo (estilo Potlach)

note: Show localized names
en: Show localized name in selection lists, if available
gl: Amosar os nomes traducidos nas listas de seleción, se están dispoñibles

en: Do not require to switch modes (potlatch style workflow)
gl: Non requerir cambiar modos (flujo de trabajo estilo Potlatch)

en: Look and Feel
gl: Apariencia e comportamento

en: Language
gl: Idioma

en: Default (Auto determined)
gl: Por defecto (decidido automáticamente)

en: Active styles:
gl: Estilos activos:

en: Remove the selected styles from the list of active styles
gl: Borrar os estilos escollidos da lista de estilos activos

en: The following plugin has been downloaded <strong>successfully</strong>: | The following {0} plugins have been downloaded <strong>successfully</strong>:
gl[0]: Este complemento foi descargado <strong>satisfactoriamente</strong>:
gl[1]: Estes complementos foron descargados <strong>satisfactoriamente</strong>:

en: Downloading the following plugin has <strong>failed</strong>: | Downloading the following {0} plugins has <strong>failed</strong>:
gl[0]: A descarga do seguinte complemento <strong>fallou</strong>:
gl[1]: A descarga dos seguintes complementos <strong>fallaron</strong>:

en: Search:
gl: Procurar:

en: Enter a search expression
gl: Introduza unha expresión de procura

en: Plugin update policy
gl: Política de actualización de complementos

en: Configure Plugin Sites
gl: Configurar os sitios dos engadidos

en: Download list
gl: Obter a lista

en: Download the list of available plugins
gl: Baixar a lista de complementos dispoñibles

en: Update plugins
gl: Actualizar complementos

en: Update the selected plugins
gl: Actualizar os complementos escollidos

en: Please restart JOSM to activate the downloaded plugins.
gl: Reinicie JOSM para activar os complementos descargados.

en: All installed plugins are up to date. JOSM does not have to download newer versions.
gl: Todos os complementos están actualizados. JOSM non ten que descargar novas versións.

en: Plugins up to date
gl: Complementos actualizados

en: Enter URL
gl: Introduza o URL:

en: Please select an entry.
gl: Por favor selecciona unha entrada.

en: disabled
gl: desactivado

en: no modifier
gl: sen modificador

en: <h1><a name="top">Keyboard Shortcuts</a></h1>
gl: <h1><a name="top">Atallos de Teclado</a></h1>

en: <h1>Modifier Groups</h1>
gl: <h1>Grupos de Modificadores</h1>

en: <p>The pseudo-modifier ''disabled'' will disable the shortcut when encountered.</p>
gl: <p>O pseudo modificador ''desactivado'' desactivará o atallo cando o atope.</p>

note: scroll up
en: Read First
gl: Ler Antes

en: Use default
gl: Usar predeterminado

en: Disable
gl: Desactivar

en: Key:
gl: Tecla:

en: Attention: Use real keyboard keys only!
gl: Atención: Usar só teclas reais do teclado!

en: Keyboard Shortcuts
gl: Atallos de Teclado

en: Edit Shortcuts
gl: Editar Atallos

en: Primary modifier:
gl: Modificador principal:

en: Secondary modifier:
gl: Modificador secundario:

en: Tertiary modifier:
gl: Modificador terciario:

en: Menu Shortcuts
gl: Atallos de menú

en: Hotkey Shortcuts
gl: Teclas rápidas

en: Subwindow Shortcuts
gl: Atallos de ventá

en: Modifier Groups
gl: Grupos de modificadores

en: Close the preferences dialog and discard preference updates
gl: Fechar o diálogo de preferencias e descartar as modificacións

en: Save the preferences and close the dialog
gl: Gardar as preferencias en fechar o diálogo

note: some common tabs
en: Display Settings
gl: Preferencias de Visualización

en: Various settings that influence the visual representation of the whole program.
gl: Varios parámetros que influen na representación visual da totalidade do programa.

en: Connection Settings
gl: Preferencias de Conexión

en: Connection Settings for the OSM server.
gl: Preferencias de conexión para o servidor OSM.

en: Map Settings
gl: Preferencias do Mapa

en: Settings for the map projection and data interpretation.
gl: Parámetros para a proxección do mapa e interpretación de datos.

en: Audio Settings
gl: Preferencias de audio

en: Settings for the audio player and audio markers.
gl: Parámetros para o reproductor de audio e as marcas de audio.

en: Configure available plugins.
gl: Configurar os engadidos dispoñibles.

en: Download plugins
gl: Descargar complementos

en: You have to restart JOSM for some settings to take effect.
gl: Debes reiniciar JOSM para que algúns parámetros se fagan efectivos.

en: Projection method
gl: Método de proxección

en: Projection code
gl: Código de proxeción

en: Display coordinates as
gl: Amosar coordenadas como

en: System of measurement
gl: Sistema de medida

en: Map Projection
gl: Proxección do mapa

en: The projection {0} could not be activated. Using Mercator
gl: A proxeción {0} non puido ser activada. Usando Mercator

en: Remote Control
gl: Control Remoto

en: Authentication
gl: Autenticación

en: Proxy settings
gl: Configuración do proxy

en: Configure your identity and how to authenticate at the OSM server
gl: Configure a súa identidade e como autenticarse no servidor OSM

en: Configure whether to use a proxy server
gl: Configurar se usar un servidor proxy

note: icon source: http://www.iconfinder.net/index.php?q=key&page=icondetails&iconid=8553&size=128&q=key&s12=on&s16=on&s22=on&s32=on&s48=on&s64=on&s128=on icon licence: GPL icon designer: Paolino, http://www.paolinoland.it/ icon original filename: keyboard.png icon original size: 128x128 modifications: ic
en: Shortcut Preferences
gl: Preferencias dos atallos

en: Changing keyboard shortcuts manually.
gl: Cambiando manualmente os atallos de teclado.

en: Action
gl: Acción

en: Shortcut
gl: Atallo

en: Icon paths:
gl: Rutas de iconas:

en: Short Description: {0}
gl: Descrición curta: {0}

en: Author: {0}
gl: Autor: {0}

en: Webpage: {0}
gl: Páxina web:{0}

en: Version: {0}
gl: Versión: {0}

en: Reset
gl: Restablecer

en: Add a new icon path
gl: Engadir unha nova ruta de iconas

en: Sort presets menu
gl: Ordenar o menú de elementos preestablecidos

en: Tagging Presets
gl: Axustes de etiquetado preestablecidos.

en: Actions
gl: Accións

en: Separator
gl: Separador

en: Toolbar
gl: Barra de ferramentas

en: Available
gl: Dispoñible

en: Action parameters
gl: Parámetros de acción

en: Parameter name
gl: Nome do parámentro

en: Parameter value
gl: Valor do parámetro

en: Toolbar customization
gl: Personalización de barra de ferramentas

en: Customize the elements on the toolbar.
gl: Personalizar os elementos da barra de ferramentas.

en: Use ignore list.
gl: Usar lista de omisións

en: Use the ignore list to suppress warnings.
gl: Usar a lista de omisións para suprimir advertencias

en: Use error layer.
gl: Utilizar a capa de errores

en: Use the error layer to display problematic elements.
gl: Utilizar a capa de errores para amosar elementos problemáticos.

en: Show informational level on upload.
gl: Amosa información acerca da subida de datos.

en: On demand
gl: Baixo demanda

en: On upload
gl: Ao enviar

en: Data validator
gl: Validador de dados

en: Plugin bundled with JOSM
gl: Engadido empaquetado con JOSM

en: {0}: Version {1} (local: {2})
gl: {0}: Versión {1} (local: {2})

en: Ask before updating
gl: Preguntar antes de actualizar

en: Never update
gl: Nunca actualizar

en: Update interval (in days):
gl: O intervalo de actualización (en días):

en: Testing OSM API URL ''{0}''
gl: Probando OSM API URL ''{0}''

en: Invalid API URL
gl: URL da API inválida

en: Use Basic Authentication
gl: Usar autentcación básica

en: Use OAuth
gl: Usar OAuth

en: OSM username:
gl: Nome de usuario OSM:

en: OSM password:
gl: Contrasinal de OSM:

en: You already have an Access Token to access the OSM server using OAuth.
gl: Vostede xa ten un Access Token para acceder ao servidor OSM usando OAuth.

en: Validate
gl: Validar

en: Host:
gl: Servidor:

[ctx: server]
en: Port:
gl: Porto:

en: Password:
gl: Contrasinal:

en: No proxy
gl: Sen proxy

en: multiple
gl: múltiple

en: Add a new tag
gl: Engadir unha etiqueta

en: More information about this feature
gl: Máis información acerca desta característica

en: Available roles
gl: Papeis dispoñibles

en: role
gl: papel

en: elements
gl: elementos

note: space
en: Optional Attributes:
gl: Atributos Opcionais:

en: Use preset ''{0}'' of group ''{1}''
gl: Usar ó axuste preestablecido "{0}" do grupo "{1}"

en: Use preset ''{0}''
gl: Usar axuste preestablecido "{0}"

en: Unknown type: {0}
gl: Tipo descoñecido: {0}

en: Could not read tagging preset source: {0}
gl: Non se puido ler a fonte de etiquetado preestablecido: {0}

en: Error parsing {0}:
gl: Erro analizando {0}:

en: Elements of type {0} are supported.
gl: Os elementos do tipo {0} están soportados.

en: Change {0} object | Change {0} objects
gl[0]: Cambiar {0} obxecto
gl[1]: Cambiar {0} obxectos

en: Nothing selected!
gl: Nada seleccionado!

en: Selection unsuitable!
gl: Selección non axeitada!

en: Apply Preset
gl: Aplicar axuste preestablecido

en: Change Properties
gl: Cambiar Propiedades

en: All Formats
gl: Todos os formatos

en: Contacting OSM Server...
gl: Contactando co Servidor OSM...

en: Downloading points {0} to {1}...
gl: Descargando os puntos {0} a {1}...

en: Could not import ''{0}''.
gl: Non se puido importar "{0}".

en: Note: GPL is not compatible with the OSM license. Do not upload GPL licensed tracks.
gl: Nota: GPL non é compatible coa licenza OSM. Non suba trazados con licenza GPL.

en: GPX Files
gl: Ficheiros GPX

en: GPS track description
gl: descripción de trazado gps

en: Add author information
gl: Engadir información do autor

en: Real name
gl: Nome real

en: E-Mail
gl: Correo electrónico

en: Predefined
gl: Predefinido

en: Copyright year
gl: Ano do Copyright

en: Keywords
gl: Palabras clave

en: Export options
gl: Opcións de exportacińo

en: Export and Save
gl: Exportar e Gardar

en: Error while exporting {0}:
    {1}
gl: Erro durante a exportación {0}:
    {1}

en: Choose a predefined license
gl: Escoller unha licencia predefinida

en: Markers from {0}
gl: Marcas de {0}

en: File "{0}" does not exist
gl: O ficheiro "{0}" non existe.

en: Parse error: invalid document structure for GPX document.
gl: Erro de análise: estrutura de documento non válida para documento gpx

en: Image Files
gl: Ficheiros de imaxes

en: folder
gl: Cartafol

en: Downloading OSM data...
gl: Descargando datos de OSM...

en: NMEA-0183 Files
gl: Ficheiros NMEA-0183

en: Checksum errors: {0}
gl: Erros na suma de verificación: {0}

en: NMEA import success
gl: Importación NMEA satisfactoria

en: NMEA import failure!
gl: Fallo de importación NMEA!

en: This version of JOSM is incompatible with the configured server.
gl: Esta versión de JOSM é incompatible co servidor configurado.

en: Communications with {0} established using protocol version {1}.
gl: Establecida a comunicación con {0} usando o protocolo da versión {1}

en: Changeset ID > 0 expected. Got {0}.
gl: Esperabase un id de un conxunto de cambios>0. Obtívose {0}.

en: Closing changeset...
gl: Pechando colección de cambios...

en: (Code={0})
gl: (Código={0})

en: Missing mandatory attribute ''{0}''.
gl: Falta o atributo obrigatorio "{0}".

en: Illegal value for mandatory attribute ''{0}'' of type long. Got ''{1}''.
gl: valor ilegal para o atributo obrigatorio "{0}" de tipo enteiro longo, obtido "{1}"

en: Illegal value for mandatory attribute ''{0}'' of type long (>=0). Got ''{1}''.
gl: valor ilegal para o atributo obrigatorio "{0}" de tipo enteiro longo (>=0), obtido "{1}"

en: Illegal value for mandatory attribute ''{0}'' of type double. Got ''{1}''.
gl: Valor ilegal para o atributo "{0}" de tipo doble. Obtívose "{1}".

en: Illegal value for mandatory attribute ''{0}'' of type boolean. Got ''{1}''.
gl: Valor ilegal para o atributo "{0}" de lóxico. Obtívose "{1}".

en: <anonymous>
gl: <anónimo>

en: Illegal value for mandatory attribute ''{0}'' of type OsmPrimitiveType. Got ''{1}''.
gl: Valor ilegal para o atributo "{0}" de tipo OsmPrimitive. Obtívose "{1}".

en: Warning: unsupported start element ''{0}'' in changeset content at position ({1},{2}). Skipping.
gl: Atención: elemento de comezo "{0}" no conxunto de cambios na posición ({1},{2}). Saltando.

en: Illegal document structure. Found node, way, or relation outside of ''create'', ''modify'', or ''delete''.
gl: Estructura de documento ilegal. Atopouse un nodo, vía, ou relación fora de "create", ''modify'', ou ''delete''.

en: Parsing changeset content ...
gl: Procesando contido do concunto de cambios...

en: Illegal value for attribute ''{0}''. Got ''{1}''.
gl: Valor ilegal para o atributo "{0}". Obtívose "{1}".

en: Illegal numeric value for attribute ''{0}''. Got ''{1}''.
gl: Valor numérico ilegal para o atributo "{0}". Obtívose "{1}".

en: Illegal boolean value for attribute ''{0}''. Got ''{1}''.
gl: Valor lóxico ilegal para o atributo "{0}". Obtívose "{1}".

en: Unsupported version: {0}
gl: Versión non soportada: {0}

en: Undefined element ''{0}'' found in input stream. Aborting.
gl: Elemento indefinido "{0}" atopado no fluxo de datos entrante. Abortando.

en: Parsing list of changesets...
gl: Procesando a lista de conxuntos de cambio...

en: Warning: unexpected value for preference ''{0}''. Got ''{1}''.
gl: Atención: valor inesperado para a preferencia "{0}". Obtívose "{1}".

en: (at line {0}, column {1})
gl: (na liñá {0}, columna {1})

en: OSM Server Files
gl: Ficheiros de Servidor OSM

en: <html>An error occurred while saving.<br>Error is:<br>{0}</html>
gl: <html>Ocurriu un erro mentres se gardaba.<br>O Erro é:<br>{0}</html>

en: <html>An error occurred while restoring backup file.<br>Error is:<br>{0}</html>
gl: <html>Ocurriu un erro mentres se recuperaba un ficheiro de respaldo.<br>O Erro é:<br>{0}</html>

en: Could not back up file. Exception is: {0}
gl: Non se puido respaldar o ficheiro. A excepción é: {0}

en: OSM Server Files gzip compressed
gl: Ficheiros do servidor OSM comprimidos con gzip

en: Parsing OSM history data ...
gl: Procesando a historia dos datos OSM...

en: File ''{0}'' does not exist.
gl: O ficheiro "{0}" non existe

en: Found XML element <nd> not as direct child of element <way>.
gl: Atopado un elemento XML <nd> o cal non é un fillo directo dun elemento <way>.

en: Illegal value of attribute ''ref'' of element <nd>. Got {0}.
gl: Valor ilegal do atributo "ref" do elemento <nd>. Obtívose {0}.

en: Deleted way {0} contains nodes
gl: A vñia borrada {0} contén nodos

en: Found XML element <member> not as direct child of element <relation>.
gl: Atopado un elemento XML <member> o cal non é un fillo directo dun elemento <relation>.

en: Missing attribute ''ref'' on member in relation {0}.
gl: Falta o atributo "ref" no membro na relación {0}.

en: Illegal value for attribute ''ref'' on member in relation {0}. Got {1}
gl: Valor ilegal para o atributo "ref" no membro na relación {0}.Obtívose {1}

en: Missing attribute ''type'' on member {0} in relation {1}.
gl: Valor ilegal para o atributo "type" no membro na relación {0}.Obtívose {1}

en: Illegal value for attribute ''type'' on member {0} in relation {1}. Got {2}.
gl: Valor ilegal para o atributo "type" no membro  {0} da relación {1} .Obtívose {2}.

en: Incomplete <member> specification with ref=0
gl: Especificación incompleta de elemento <member> con ref=0

en: Deleted relation {0} contains members
gl: A relación borrada {0} contém membros

en: Missing key or value attribute in tag.
gl: Falta unha clave ou valor de atributo na etiqueta.

en: Undefined element ''{0}'' found in input stream. Skipping.
gl: Elemento indefinido "{0}" atopado no fluxo de datos entrante. Saltando.

en: Illegal object with ID=0.
gl: Obxecto ilegal con id=0

en: Illegal value for attribute ''version'' on OSM primitive with ID {0}. Got {1}.
gl: Valor ilegal para o atributo "versión" na primitiva de OSM con ID {0}. Obtívose {1}.

note: should not happen. API version has been checked before
en: Unknown or unsupported API version. Got {0}.
gl: Versión da API descoñecida ou non soportada. Obtívose {0}.

en: Missing attribute ''version'' on OSM primitive with ID {0}.
gl: Falta o atributo "version" na primitiva de OSM con ID {0}.

note: for a new primitive we just log a warning
en: Illegal value for attribute ''changeset'' on new object {1}. Got {0}. Resetting to 0.
gl: Valor ilegal para o atributo "changeset" no novo obxecto {1}.Obtívose {0}. Reseteando a 0.

note: for an existing primitive this is a problem
en: Illegal value for attribute ''changeset''. Got {0}.
gl: Valor ilegal para o atributo "changeset".Obtñivose {0}.

en: Missing required attribute ''{0}''.
gl: Falta un atributo requerido "{0}".

en: Illegal long value for attribute ''{0}''. Got ''{1}''.
gl: Valor numerico longo para o atributo "{0}". Obtívose "{1}".

en: Way with external ID ''{0}'' includes missing node with external ID ''{1}''.
gl: Vía con ID externo "{0}" inclúe nodos que faltan con ID externa "{1}"

en: Deleted node {0} is part of way {1}
gl: O nodo borrado {0} é parte da vía {1}

en: Way {0} with {1} nodes has incomplete nodes because at least one node was missing in the loaded data.
gl: Vía {0} con {1} nodos ten nodos incompletos porque polo menos falta un nodo nos datos cargados.

en: Relation with external id ''{0}'' refers to a missing primitive with external id ''{1}''.
gl: A relación con id externa "{0}" refírese a unha primitiva faltante con id externa "{1}".

en: Deleted member {0} is used by relation {1}
gl: O membro borrado {0} é usado pola relación {1}

en: Prepare OSM data...
gl: Preparar os datos de OSM...

en: Parsing OSM data...
gl: Procesando daros de OSM...

en: Preparing data set...
gl: Preparando o conxunto de cambios...

en: Line {0} column {1}:
gl: Liña {0} columna {1}:

en: Downloading from OSM Server...
gl: Descargando dende o servidor de OSM...

en: Downloading referring ways ...
gl: Descargando vías referidas...

en: Downloading referring relations ...
gl: Descargando relacións referidas...

en: Reading changesets...
gl: Lendo conxunto de cambios...

en: Downloading changesets ...
gl: Descargando conxuntos de cambios...

en: Reading changeset {0} ...
gl: Lendo conxunto de cambios {0}...

en: Downloading changeset {0} ...
gl: Descargando conxunto de cambios {0}...

en: Downloading {0} changeset ... | Downloading {0} changesets ...
gl[0]: Descargando {0} conxunto de cambios...
gl[1]: Descargando {0} conxuntos de cambios...

en: ({0}/{1}) Downloading changeset {2} ...
gl: ({0}/{1}) Descargando conxunto de cambios {2}...

en: Downloading content for changeset {0} ...
gl: Descargando contido para o conxunto de cambios {0}...

en: Downloading history...
gl: Descargando historial...

en: Contacting Server...
gl: Contactando co Servidor...

en: Failed to open connection to API {0}.
gl: Fallou ao abrir a conexión da API {0}.

en: Could not connect to the OSM server. Please check your internet connection.
gl: Non se puido conectar co servidor osm. Por favor revisa a túa conexión a internet.

en: XML tag <user> is missing.
gl: A etiqueta XML <user> non se atopa

en: Missing attribute ''{0}'' on XML tag ''{1}''.
gl: Falta o atributo "{0}" na etiqueta XML "{1}".

en: Illegal value for attribute ''{0}'' on XML tag ''{1}''. Got {2}.
gl: Valor ilegal para o atributo "{0}" na etiqueta XML "{1}". Obtido {2}.

en: Reading user info ...
gl: Lendo información de usuario...

en: Starting to upload with one request per primitive ...
gl: Comezando a subir con unha petición por primitiva...

en: {0}% ({1}/{2}), {3} left. Uploading node ''{4}'' (id: {5})
gl: {0}% ({1}/{2}), {3} restantes. Subindo nodo ''{4}'' (id: {5})

en: {0}% ({1}/{2}), {3} left. Uploading way ''{4}'' (id: {5})
gl: {0}% ({1}/{2}), {3} restantes. Subindo vñia ''{4}'' (id: {5})

en: {0}% ({1}/{2}), {3} left. Uploading relation ''{4}'' (id: {5})
gl: {0}% ({1}/{2}), {3} restantes. Subindo relación ''{4}'' (id: {5})

en: Starting to upload in one request ...
gl: Comezando a subir  nunha única petición...

en: Value >0 expected for parameter ''{0}'', got {1}
gl: Valor >0 esperado para o parámetro "{0}", obtívose {1}

en: Starting to upload in chunks...
gl: Comeza a subir en anacos...

en: ({0}/{1}) Uploading {2} object... | ({0}/{1}) Uploading {2} objects...
gl[0]: ({0}/{1}) Subiendo {2} obxecto...
gl[1]: ({0}/{1}) Subiendo {2} obxectos...

en: Uploading data ...
gl: Subindo datos...

en: Unexpected id 0 for osm primitive found
gl: Atopouse un ID 0 inesperado para primitivas de osm

en: WMS Files (*.wms)
gl: ficheiros WMS (*.wms)

en: <html><body><p class="warning-body"><strong>Warning:</strong> The password is stored in plain text in the JOSM preferences file. Furthermore, it is transferred <strong>unencrypted</strong> in every request sent to the OSM server. <strong>Do not use a valuable password.</strong></p></body></html>
gl: <html><body><p class="warning-body"><strong>Aviso:</strong> O contrasinal está gardada en texto plano no ficheiro de preferencias de JOSM. Ademáis deso, esta é transferida <strong>sen esncriptar</strong> en cada petición enviado ao servidor OSM. <strong>Non usar un contrasinal compartido con outros servizos.</strong></p></body></html>

en: Save user and password (unencrypted)
gl: Gardar usuario e contrasinal (sen encriptar)

en: Request details: {0}
gl: Require detalles: {0}

en: Do you want to allow this?
gl: Desexa permitir esto?

en: Confirm Remote Control action
gl: Confirma a acción do Control Remoto

en: Skip download
gl: Saltar descarga

en: Download Plugin
gl: Descargar o complemento

en: Skip Download
gl: Omitir a descarga

en: JOSM version {0} required for plugin {1}.
gl: Versión de JOSM {0} requerida para o complemento {1}

en: Warning: Cannot download plugin ''{0}''. Its download link is not known. Skipping download.
gl: Atención: Non se pode descargar o plugin "{0}". O enlace de descarga é descoñecido. Saltando a descarga.

en: Warning: Cannot download plugin ''{0}''. Its download link ''{1}'' is not a valid URL. Skipping download.
gl: Atención: Non se pode descargar o plugin "{0}". O enlace de descarga "{1}" non é unha URL válida. Saltando a descarga.

en: Failed to create plugin directory ''{0}''
gl: Fallou ao crear o directorio do plugin "{0}"

en: Downloading Plugin {0}...
gl: Descargando complemento {0}...

en: An error occurred in plugin {0}
gl: Ocurriu un erro no engadido {0}

en: integrated into main program
gl: integrado no programa principal

en: The following plugin is no longer necessary and has been deactivated: | The following plugins are no longer necessary and have been deactivated:
gl[0]: O seguinte complemento xa non é preciso e foi desactivado:
gl[1]: Os seguintes complementos xa non son precisos e foron desactivados:

en: <html>Loading of the plugin "{0}" was requested.<br>This plugin is no longer developed and very likely will produce errors.<br>It should be disabled.<br>Delete from preferences?</html>
gl: <html>Solicitouse cargar o complemento "{0}".<br>Este complemento non está sendo desenvolvido mais e seguramente producirá erros.<br>Debería ser deshabilitado.<br>Borrar das preferencias?</html>

en: You updated your JOSM software.<br>To prevent problems the plugins should be updated as well.<br><br>Update plugins now?
gl: Actualizaches o teu JOSM. <br> Para evitar problemas deberia actualizar os complementos.<br><br>Actualizar complementos agora?

en: Last plugin update more than {0} days ago.
gl: A última actualización de engadidos foi fai máis de {0} días.

en: Click to update the activated plugins
gl: Prema para actualizar os complementos activos,

en: Skip update
gl: Omitir actualización

en: Click to skip updating the activated plugins
gl: Prema para omitir a actualizaciñón dos complementos

en: Skipping plugin update after JOSM upgrade. Automatic update at startup is disabled.
gl: Saltar a actualización de complementos despois de actualizar JOSM. Actualización automática no arranque está deshabilitada.

en: Running plugin update after JOSM upgrade. Automatic update at startup is enabled.
gl: Executar a actualización de complementos despois de actualizar JOSM. Actualización automática no arranque está habilitada.

en: Unexpected value ''{0}'' for preference ''{1}''. Assuming value ''ask''.
gl: Valor inesperado "{0}" para a preferencia "{1}". Asumindo o valor "ask".

en: Plugin {0} requires a plugin which was not found. The missing plugin is: | Plugin {0} requires {1} plugins which were not found. The missing plugins are:
gl[0]: O complemento {0} precisa un complemento que non foi atopado. O complemento faltante é:
gl[1]: O complemento {0} precisan uns complementos que non foron atopados. Os complementos faltantes son:

en: <html>Plugin {0} requires JOSM version {1}. The current JOSM version is {2}.<br>You have to update JOSM in order to use this plugin.</html>
gl: <html>Complemento {0} require a versión de JOSM {1}. A versión actual de JOSM é {2}.<br>É preciso que se actualice JOSM para usar este complemento.</html>

en: Could not load plugin {0}. Delete from preferences?
gl: Non se puido cargar o engadido {0}. Borrar das preferencias?

en: loading plugin ''{0}'' (version {1})
gl: cargando complemento "{0}" (version {1})

en: Loading plugins ...
gl: Cargando complementos...

en: Checking plugin preconditions...
gl: Comprobando as condicións previas do complemento...

en: Loading plugin ''{0}''...
gl: Cargando complemento ''{0}''...

en: JOSM could not find information about the following plugin: | JOSM could not find information about the following plugins:
gl[0]: JOSM non puido atopar información sobre o complemento seguinte:
gl[1]: JOSM non puido atopar información sobre os complementos seguintes:

en: The plugin is not going to be loaded. | The plugins are not going to be loaded.
gl[0]: O complemento non vai a ser cargado.
gl[1]: Os complementos non van a ser cargados.

en: Determine plugins to load...
gl: Determinando complementos a cargar...

en: Removing deprecated plugins...
gl: Eliminando complementos obsoletos...

en: Removing unmaintained plugins...
gl: Eliminando complementos non mantidos...

en: Updating the following plugin has failed: | Updating the following plugins has failed:
gl[0]: A actualización do seguinte complemento fallou
gl[1]: A actualización dos seguintes complementos fallaron

en: Please open the Preference Dialog after JOSM has started and try to update it manually. | Please open the Preference Dialog after JOSM has started and try to update them manually.
gl[0]: Por favor abrir o diálogo de preferencias despois de que JOSM arranque e intenta actualizalo manualmente.
gl[1]: Por favor abrir o diálogo de preferencias despois de que JOSM arranque e intenta actualizalos manualmente.

en: Plugin update failed
gl: Fallou a actualización do complemento

en: Warning: failed to download plugin information list
gl: Atención: fallou ao descargar  a lista de información do complemento

en: Disable plugin
gl: Desactivar engadido

en: Click to delete the plugin ''{0}''
gl: Prema para borrar o complemento "{0}"

en: Keep plugin
gl: Manter complemento

en: Click to keep the plugin ''{0}''
gl: Premer para manter o complemento "{0}"

en: Warning: failed to delete outdated plugin ''{0}''.
gl: Atención: fallou ao eliminar o complemento obsoleto "{0}".

en: Warning: failed to install plugin ''{0}'' from temporary download file ''{1}''. Renaming failed.
gl: Atención: fallou ao instalar o complemento "{0}" do ficheiro temporal descargado "{1}".Fallou ao renomear.

en: Click to disable the plugin ''{0}''
gl: Prema para deshabilitar o complemento "{0}"

en: An unexpected exception occurred that may have come from the ''{0}'' plugin.
gl: Ocurriu unha excepción inesperada que puido proceder do engadido "{0}".

en: According to the information within the plugin, the author is {0}.
gl: Dacordo coa información contida no engadido, o autor é {0}.

en: Try updating to the newest version of this plugin before reporting a bug.
gl: Proba a actualizar á versión máis recente deste engadido antes de informar dun fallo.

en: Should the plugin be disabled?
gl: Debería ser desactivado o engadido?

en: The plugin has been removed from the configuration. Please restart JOSM to unload the plugin.
gl: O complemento foi eliminado da configuración. Por favor, reinicia JOSM para descargar o complemento.

en: Plugin information
gl: Información do complemento

en: no description available
gl: sen descripción dispoñible

en: Do not ask again and remember my decision (go to Preferences->Plugins to change it later)
gl: Recordar esta decisión e non preguntar de novo (Ir a Preferencias -> Complementos para cambialo despois)

en: The plugin file ''{0}'' does not include a Manifest.
gl: O ficheiro do complemento "{0}" non incúe un Manifesto.

en: More info...
gl: Mais información...

en: Processing file ''{0}''
gl: Procesando ficheiro "{0}"

en: This is after the end of the recording
gl: Isto está despois do fin da grabación

en: unspecified reason
gl: razón sen especificar

en: Error playing sound
gl: Erro reproducindo son

note: Then ask for submitting a bug report, for exceptions thrown from a plugin too
en: Do nothing
gl: Non facer nada

en: Report Bug
gl: Informar de Fallo

en: Unexpected Exception
gl: Excepción Inesperada

en: You have encountered an error in JOSM. Before you file a bug report make sure you have updated to the latest version of JOSM here:
gl: Atopou un erro en JOMS. Antes de enviar un informe de fallo asegúrese de que ten a última versión de JOSM aqui:

en: (The text has already been copied to your clipboard.)
gl: (O texto xa foi copiado ao teu portapapeis.)

en: You have encountered a bug in JOSM
gl: Atopou un bug en JOSM

en: <html>Uploading to the server <strong>failed</strong> because your current<br>dataset violates a precondition.<br>The error message is:<br>{0}</html>
gl: <html>A subida ao servidor <strong>fallou</strong> porque o teu<br>paquete de datos actual viola a condición previa.<br>A mensaxe de erro é:<br>{0}</html>

en: no error message available
gl: non hai mensaxes de erro dispoñibles

en: <br>Error message(untranslated): {0}
gl: <br>Mensaxe de erro(sen traducir): {0}

en: Unable to find translation for the locale {0}. Reverting to {1}.
gl: Non se puido atopar traducción para a localización {0}. Volvendo a {1}.

note: This list if far from complete! items with automatic shortcuts will not be added to the menu bar at all not really system, but to avoid odd results
en: unused
gl: sen uso

en: Setting the keyboard shortcut ''{0}'' for the action ''{1}'' ({2}) failed
    because the shortcut is already taken by the action ''{3}'' ({4}).
gl: O establecemento do atallo de teclado "{0}" para a acción "{1}" ({2}) fallou
    porque o atallo xa está usado pola acción "{3}" ({4}).

en: This action will have no shortcut.
gl: Esta acción non terá atallo.

en: Using the shortcut ''{0}'' instead.
gl: Usando o atallo "{0}" no seu lugar.

en: (Hint: You can edit the shortcuts in the preferences.)
gl: (Consello: Pode editar os atallos nas preferencias.)

note: * This file can be used to add some special messages to the translation, which are not part of the programm texts, but should be translated nevertheless. The text before is for translators OSM server message
en: You requested too many nodes (limit is 50,000). Either request a smaller area, or use planet.osm
gl: Solicitaches demasiados nodos (>50.000). Descargue unha área mais pequena ou use o ficheiro planet.osm

note: OSM server message
en: Database offline for maintenance
gl: A base de datos esta fora de liña por mantemento

note: Java message loading audio data
en: Audio Device Unavailable
gl: Dispositivo de audio non dispoñible

note: OSM server message
en: You must make your edits public to upload new data
gl: Debe facer publico as tuas edicións para subir novos datos

note: Nominatim search place type
en: town
gl: cidade

[ctx: Relation type]
note: relation type
en: line
gl: liña

[ctx: Relation type]
note: relation type
en: multipolygon
gl: multipolígono

[ctx: Relation type]
note: relation type
en: network
gl: rede

[ctx: Relation type]
note: relation type
en: public_transport
gl: transporte_público

[ctx: Relation type]
note: relation type
en: restriction
gl: restricción

[ctx: Relation type]
note: relation type
en: route
gl: ruta

[ctx: Relation type]
note: relation type
en: site
gl: lugar

[ctx: Relation type]
note: relation type
en: waterway
gl: Vía acuática

note: Strings in JFileChooser
en: All Files
gl: Todos os ficheiros

note: Strings in JFileChooser
en: Attributes
gl: Atributos

note: Strings in JFileChooser
en: Abort file chooser dialog
gl: Cancelar diálogo de escoller ficheiro

note: Strings in JFileChooser
en: Abort file chooser dialog.
gl: Cancelar diálogo de escoller ficheiro.

note: Strings in JFileChooser
en: Create New Folder
gl: Crear un cartafol novo

note: Strings in JFileChooser
en: Delete File
gl: Borrar o ficheiro

note: Strings in JFileChooser
en: Enter file name:
gl: Introduza nome de ficheiro:

note: Strings in JFileChooser
en: Enter path or folder name:
gl: Indique a ruta ou o nome do cartafol:

note: Strings in JFileChooser
en: Error
gl: Erro

note: Strings in JFileChooser
en: Error renaming file "{0}" to "{1}"
gl: Erro ao renomear ficheiro "{0}" a "{1}"

note: Strings in JFileChooser
en: File name:
gl: Nome do ficheiro:

note: Strings in JFileChooser
en: File Name:
gl: Nome do ficheiro:

note: Strings in JFileChooser
en: Files
gl: Ficheiros

note: Strings in JFileChooser
en: Files of type:
gl: Ficheiros de tipo:

note: Strings in JFileChooser
en: Files of Type:
gl: Ficheiros de Tipo:

note: Strings in JFileChooser
en: Filter:
gl: Filtro:

note: Strings in JFileChooser
en: Folders
gl: Cartafoles

note: Strings in JFileChooser
en: Home
gl: Inicio

note: Strings in JFileChooser
en: List
gl: Lista

note: Strings in JFileChooser
en: Look in:
gl: Procurar en:

note: Strings in JFileChooser
en: Look In:
gl: Procurar en:

note: Strings in JFileChooser
en: Modified
gl: Modificado

note: Strings in JFileChooser
en: New Folder
gl: Novo cartafol

note: Strings in JFileChooser
en: Open selected file
gl: Abrir ficheiro escollido

note: Strings in JFileChooser
en: Open selected file.
gl: Abrir ficheiro escollido.

note: Strings in JFileChooser
en: Refresh
gl: Actualizar

note: Strings in JFileChooser
en: Rename File
gl: Mudar o nome do ficheiro

note: Strings in JFileChooser
en: Rename file "{0}" to
gl: Renomear ficheiro "{0}" a

note: Strings in JFileChooser
en: Save in:
gl: Gardar en:

note: Strings in JFileChooser
en: Save In:
gl: Gardar en:

note: Strings in JFileChooser
en: Save selected file.
gl: Gardar ficheiro escollido.

note: Strings in JFileChooser
en: Selection:
gl: Selección:

note: Strings in JFileChooser
en: Size
gl: Tamaño

note: Strings in JFileChooser
en: Up One Level
gl: Subir un nivel

note: Strings in JFileChooser
en: Update
gl: Actualizar

note: Strings in JFileChooser
en: Update directory listing.
gl: Actualizar listado de directorios.

note: Strings in GTK ColorChooser
en: Blue:
gl: Azul:

note: Strings in GTK ColorChooser
en: Color Name:
gl: Nome da cor:

note: Strings in GTK ColorChooser
en: Green:
gl: Verde:

note: Strings in GTK ColorChooser
en: Hue:
gl: Ton:

note: Strings in GTK ColorChooser
en: GTK Color Chooser
gl: Selector de cor GTK

note: Strings in GTK ColorChooser
en: Red:
gl: Vermello:

note: Strings in GTK ColorChooser
en: Saturation:
gl: Saturación:

note: Plugin buildings_tools
en: Tools for drawing buildings.
gl: Ferramentas para debuxar edificios.

note: Plugin cadastre-fr
en: A special handler for the French land registry WMS server.
gl: Un manipulador especial para o servidor de rexisto de terra Francés.

note: Plugin Create_grid_of_ways
en: Create a grid of ways.
gl: Crea unha cuadrícula de vias.

note: Plugin dataimport
en: Allows to import various file formats into JOSM directly.
gl: Permite importar varios tipos de formatos de ficheiro directamente en JOSM

note: Plugin DirectDownload
en: Download your GPX tracks from openstreetmap.org
gl: Descargat as súas trazas GPX dende openstreetmap.org

note: Plugin download_along
en: Downloads OSM data along a way
gl: Descargar datos OSM ao longo de unha vía

note: Plugin editgpx
en: Allows the user to anonymize timestamps and delete parts of huge GPX tracks very fast.
gl: Permítelle ao usuario anonimizar marcas de tempo e borrar partes de pistas GPX enormes moi rápido.

note: Plugin ext_tools
en: Use external scripts in JOSM
gl: Usar scripts externos en JOSM

note: Plugin FixAddresses
en: Finds and fixes invalid street addresses in a comfortable way.
gl: Atopa e arranxa direccións de rúas non válidas dun xeito cómodo.

note: Plugin globalsat
en: Download GPS points from Globalsat dg100 data logger directly in JOSM.
gl: Descargar puntos GPS do rexistro de datos Globalsat directamente en JOSM.

note: Plugin ImportImagePlugin
en: Plugin for importing spatial referenced images
gl: Complemento para importar imaxes referenciadas espacialmente

note: Plugin importvec
en: Import vector graphics (SVG)
gl: Importar graficos vectoriais (SVG)

note: Plugin irsrectify
en: A helper for IRS satellite adjustment.
gl: Asistente para o axuste do satélite IRS.

note: Plugin lakewalker
en: Helps vectorizing WMS images.
gl: Axuda a vectorizar imaxes WMS.

note: Plugin livegps
en: Support live GPS input (moving dot) through a connection to gpsd server.
gl: Soporte para entrada de GPS viva (punto movendose) a través de unha conexión cun servidor gpsd.

note: Plugin michigan_left
en: Adds no left turn for sets of 4 or 5 ways
gl: Non engade ningún xiro á esquerda para conxuntos de 4 ou 5 vías

note: Plugin nearclick
en: Simulates a click when you do a small and short drag. This is useful for tablet pens, when you have problems just clicking the tablet without the mouse moving (general Java - tablet problem).
gl: Simula un clic cando fas un pequeno e corto arrastre de rato. Isto é util para punteros de tabletas dixitalizadoras, cando teñas problemas simplemente fai clic na tableta dixitalizadota sin mover o rato(xeral Java- tablet Problem)...

note: Plugin openstreetbugs
en: Imports issues from OpenStreetBugs
gl: Importa de OpenStreetBugs posibles erros encontrados polos usuarios de OSM

note: Plugin openvisible
en: Allows opening gpx/osm files that intersect the currently visible screen area
gl: Premite abrir ficheiros gpx/osm que intersecan coa area visible actualmente

note: Plugin osmarender
en: Launches FireFox to display the current visible screen as a nice SVG image.
gl: Abre o Firefox e amosa a cartografía visible actualmente como unha bonita imaxe SVG.

note: Plugin pdfimport
en: Import PDF file and convert to ways.
gl: Importar ficheiro PDF e convertir vías.

note: Plugin photo_geotagging
en: Write gps position info to the image file header. Run this feature from the right click menu of the image layer.
gl: Agrega información sobre a posición GPS na cabeceirta do ficheiro de imaxe. Acceda a esta característica premendo o botón dereito do rato sobre a capa da imaxe.

note: Plugin PicLayer
en: This plugin allows to display any picture as a background in the editor and align it with the map.
gl: Este complemento permite amosar calquer imaxe como fondo no editor e aliñala co mapa.

note: Plugin plastic_laf
en: The great JGoodies Plastic Look and Feel.
gl: O gran JGoodies Plastic Look and Feel.

note: Plugin public_transport
en: This plugin simplifies the mapping and editing of public transport routes.
gl: Este complemento simplifica o cartografiado e edición de rutas de transporte públicos.

note: Plugin restart
en: Adds &quot;Restart JOSM&quot; item to File menu.
gl: Engadir o elemento &quot;Reiniciar JOSM; ao menú Ficheiro.

note: Plugin reverter
en: Plugin for reverting changesets
gl: Complemento para desfacer conxuntos de cambios

note: Plugin RoadSigns
en: Plugin for tagging of objects based on a selection of road signs. The dialog can be opened by clicking a small icon in the upper right corner of the properties window. Available country presets: Germany.
gl: Plugin para o eiquetado de obxectos en función de unha selección de sinais de tráfico. O diálogo podese abrir premendo no pequeno icono da esquina superior dereita da ventá de propiedades. País dispoñible dos predefinidos: Alemaña.

note: Plugin routes
en: Renders routes (bus, hiking trails, bicycle routes, ..). Route types must be defined in routes.xml file in plugin directory
gl: Renderiza rotondas(autobús, ruras de sendeirismo, rutas de bicicleta,...) . Os tipos de tura deben ser definidos no ficheiro routes.xml no directorio do complemento

note: Plugin routing
en: Provides routing capabilities.
gl: Proporciona capacidades de enrutamento.

note: Plugin SimplifyArea
en: Simplify area by removing nodes on very obtuse angles. This can be constrained by maximum removed area size. Also average nearby nodes.
gl: Simplifica áreas mediante a eliminación de nodos en ángulos moi obtusos. Isto pode condicionarse ao tamaño da área máxima a eliminar. Fai ademais un promedio dos nodos próximos.

note: Plugin smed Plugin smed_fw
en: Create and edit seamaps for OpenSeaMap
gl: Crear e editar mapas do mar para OpenSeaMap

note: Plugin surveyor
en: Allow adding markers/nodes on current gps positions.
gl: Permite engadir marcadores/nodos ás posicións GPS actuais.

note: Plugin tageditor
en: Provides a dialog for editing tags in a tabular grid.
gl: Proporcionaa un cadro de diálogo para a edición de etiquetas en unha malla tabular.

note: Plugin tagging-preset-tester
en: Adds a tagging preset tester to the help menu, which helps you developing of tagging presets (quick preview of the dialog that will popup). You can start the jar-file as standalone as well.
gl: Engade unha etiqueta predefinida de proba para o menú de axuda que lle facilita o desnevolver o etiquetado de predefinidos (vista previa rápida do diálogo que aparecerá). Tamén pode iniciar o ficheiro jar de forma autónoma.

note: Plugin terracer
en: Make terraced houses out of single blocks.
gl: Crea edificion entre medianeras a partires de bloques únicos

note: Plugin touchscreenhelper
en: Provides helper buttons to allow working with single button mouse (stylus). Currently adds only one button to slip the map.
gl: Provee botóns auxiliares para permitir traballar con ratos de un único botón (stylus). Actualmente engade unicamente un botón ao mapa desplazable

note: Plugin Tracer
en: Traces buildings from Czech cadastral map. Needs TracerServer (.NET or Mono) to be running.
gl: Traza edificios a partir do mapa catastral checo. Require TracerServer (.NET o Mono) para funcionar.

note: Plugin trustosm
en: Plugin to digital sign OSM-Data
gl: Engadido para asinar dixitalmente Datos de OSM

note: Plugin turnrestrictions
en: The turnrestrictions plugin allows to enter maintain information about turn restrictions in the OpenStreetMap database.
gl: O complemento turnrestrictions premiteche introducir información de mantemenro acerca de restriccións de xiro na base de datos de OpenStreetMap.

note: Plugin undelete
en: Allows undeleting object from OSM database
gl: Permite desfacer o borrado de obxetos da base de datos de OSM

note: Plugin utilsplugin2
en: Several utilities that make your life easier.
gl: Algunhas utilidades que farán a túa vida mais sinxela

note: Plugin walkingpapers
en: Supports downloading tiled, scanned maps from walking-papers.org. This plugin is still under early development and may be buggy.
gl: Soporta o descargar, mapas escaneados dende walking-papers.org . Este complemento aínda está baixo desarrollo e pode ter fallos.

note: Plugin waydownloader
en: Easy downloading along a long set of interconnected ways
gl: Descarga facilmente ao longo de un logo conxunto de vías interconectadas

note: Plugin wayselector
en: Select a sequence of non-branching connected ways
gl: Escolle unha secuencia de vías conectadas non ramificadas

note: Plugin wms-turbo-challenge2
en: Drive a race car from point A to point B over aerial imagery, leave cacti behind.
gl: Conduce un coche de carreiras dende o punto A ata o punto B, dexa os cactus detrás.

note: <?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?> <presets xmlns="http://josm.openstreetmap.de/tagging-preset-1.0"> <!-- Pics have been derived from http://de.wikipedia.org/wiki/Bildtafel_der_Verkehrszeichen_in_Deutschland (german street sign SVGs) http://commons.wikimedia.org/wiki/Image:National_Park_Service_
en: Highways
gl: Autovías

note: group "Highways/Streets"
en: Streets
gl: Rúas

note: item "Highways/Streets/Motorway" <action class="PlayAudioAction" params="resource://audio/KDE_Window_Iconify.wav"/> <action class="SetWaypointAction" params="Exit"/> </button> <button label="Motorway" hotkey="1">
en: Motorway
gl: Autoestrada

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=motorway" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:highway=motorway" /> item "Highways/Streets/Motorway" label "Edit Motorway"
en: Edit Motorway
gl: Editar Autoestrada

note: <space /> <key key="highway" value="motorway" /> item "Highways/Streets/Motorway" text "Reference" <key key="highway" value="trunk" /> item "Highways/Streets/Trunk" text "Reference" <key key="highway" value="trunk_link" /> item "Highways/Streets/Trunk Link" text "Reference" <key key="highway" value=
en: Reference
gl: Referencia

note: item "Highways/Streets/Motorway" combo "Lanes" item "Highways/Streets/Motorway Link" combo "Lanes" item "Highways/Streets/Trunk" combo "Lanes" item "Highways/Streets/Trunk Link" combo "Lanes" item "Highways/Streets/Primary" combo "Lanes" item "Highways/Streets/Primary Link" combo "Lanes" item "Highw
en: Lanes
gl: Carriles

note: item "Highways/Streets/Motorway" text "Max. speed (km/h)" item "Highways/Streets/Motorway Link" text "Max. speed (km/h)" item "Highways/Streets/Trunk" text "Max. speed (km/h)" item "Highways/Streets/Trunk Link" text "Max. speed (km/h)" item "Highways/Streets/Primary" text "Max. speed (km/h)" item "H
en: Max. speed (km/h)
gl: Velocidade Máx.(km/h)

note: item "Highways/Streets/Motorway" check "Oneway" item "Highways/Streets/Motorway Link" check "Oneway" item "Highways/Streets/Trunk" check "Oneway" item "Highways/Streets/Trunk Link" check "Oneway" item "Highways/Streets/Primary" check "Oneway" item "Highways/Streets/Primary Link" check "Oneway" item 
en: Oneway
gl: Sentido único

note: item "Highways/Streets/Motorway" check "Bridge" item "Highways/Streets/Motorway Link" check "Bridge" item "Highways/Streets/Trunk" check "Bridge" item "Highways/Streets/Trunk Link" check "Bridge" item "Highways/Streets/Primary" check "Bridge" item "Highways/Streets/Primary Link" check "Bridge" item 
en: Bridge
gl: Ponte

note: item "Highways/Streets/Motorway" check "Tunnel" item "Highways/Streets/Motorway Link" check "Tunnel" item "Highways/Streets/Trunk" check "Tunnel" item "Highways/Streets/Trunk Link" check "Tunnel" item "Highways/Streets/Primary" check "Tunnel" item "Highways/Streets/Primary Link" check "Tunnel" item 
en: Tunnel
gl: Túnel

note: item "Highways/Streets/Motorway" check "Cutting" item "Highways/Streets/Motorway Link" check "Cutting" item "Highways/Streets/Trunk" check "Cutting" item "Highways/Streets/Trunk Link" check "Cutting" item "Highways/Streets/Primary" check "Cutting" item "Highways/Streets/Primary Link" check "Cutting"
en: Cutting
gl: Desmonte

note: item "Highways/Streets/Motorway" check "Embankment" item "Highways/Streets/Motorway Link" check "Embankment" item "Highways/Streets/Trunk" check "Embankment" item "Highways/Streets/Trunk Link" check "Embankment" item "Highways/Streets/Primary" check "Embankment" item "Highways/Streets/Primary Link" 
en: Embankment
gl: Terraplén

note: </optional> item "Highways/Streets/Motorway Link"
en: Motorway Link
gl: Enlace de autopista

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=motorway_link" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:highway=motorway_link" /> item "Highways/Streets/Motorway Link" label "Edit Motorway Link"
en: Edit Motorway Link
gl: Editar enlace de autopista

note: </optional> item "Highways/Streets/Trunk"
en: Trunk
gl: Rúa principal

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=trunk" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:highway=trunk" /> item "Highways/Streets/Trunk" label "Edit Trunk"
en: Edit Trunk
gl: Editar rúa principal

note: item "Highways/Streets/Trunk" check "Motorroad" item "Highways/Streets/Trunk Link" check "Motorroad" item "Highways/Streets/Primary" check "Motorroad" item "Highways/Streets/Primary Link" check "Motorroad"
en: Motorroad
gl: Autovía

note: </optional> item "Highways/Streets/Trunk Link"
en: Trunk Link
gl: Enlace a rúa principal

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=trunk_link" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:highway=trunk_link"/> item "Highways/Streets/Trunk Link" label "Edit Trunk Link"
en: Edit Trunk Link
gl: Editar enlace a rúa principal

note: </optional> <separator/> item "Highways/Streets/Primary" <action class="PlayAudioAction" params="resource://audio/KDE_Window_Iconify.wav"/> <action class="SetWaypointAction" params="Motorway"/> </button> <button label="Primary" hotkey="2">
en: Primary
gl: Primaria

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=primary" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:highway=primary" /> item "Highways/Streets/Primary" label "Edit Primary Road"
en: Edit Primary Road
gl: Editar rúa primaria

note: item "Highways/Streets/Primary" combo "Incline" item "Highways/Streets/Primary Link" combo "Incline" item "Highways/Streets/Secondary" combo "Incline" item "Highways/Streets/Tertiary" combo "Incline" item "Highways/Streets/Unclassified" combo "Incline" item "Highways/Streets/Residential" combo "Incl
en: Incline
gl: Pendente

note: </optional> item "Highways/Streets/Primary Link"
en: Primary Link
gl: Enlace a rúa primaria

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=primary_link" /> item "Highways/Streets/Primary Link" label "Edit Primary Link"
en: Edit Primary Link
gl: Editar enlace a rúa primaria

note: </optional> item "Highways/Streets/Secondary" <action class="PlayAudioAction" params="resource://audio/KDE_Window_Iconify.wav"/> <action class="SetWaypointAction" params="Primary"/> </button> <button label="Secondary" hotkey="3">
en: Secondary
gl: Secundaria

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=secondary" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:highway=secondary" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:highway=secondary" /> item "Highways/Streets/Secondary" label "Edit Secondary Road"
en: Edit Secondary Road
gl: Editar rúa secundaria

note: </optional> item "Highways/Streets/Tertiary"
en: Tertiary
gl: Rúa terciaria ou local

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=tertiary" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:highway=tertiary" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:highway=tertiary" /> item "Highways/Streets/Tertiary" label "Edit Tertiary Road"
en: Edit Tertiary Road
gl: Editar via terciaria

note: </optional> item "Highways/Streets/Unclassified" <action class="PlayAudioAction" params="resource://audio/KDE_Window_Iconify.wav"/> <action class="SetWaypointAction" params="Secondary"/> </button> <button label="Unclassified" hotkey="4">
en: Unclassified
gl: Sen clasificar

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=unclassified" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:highway=unclassified" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:highway=unclassified" /> item "Highways/Streets/Unclassified" label "Edit Unclassified Road"
en: Edit Unclassified Road
gl: Editar carreteira sen clasificación

note: item "Highways/Streets/Unclassified" check "Passing Places" item "Highways/Streets/Service" check "Passing Places" item "Ways/Combined Foot- and Cycleway" check "Passing Places" item "Ways/Dedicated Footway" check "Passing Places"
en: Passing Places
gl: Lugar de paso

note: item "Highways/Streets/Unclassified" text "Width (meters)" item "Highways/Streets/Residential" text "Width (meters)" item "Highways/Streets/Living Street" text "Width (meters)" item "Highways/Streets/Pedestrian" text "Width (meters)" item "Highways/Streets/Service" text "Width (meters)" item "Highwa
en: Width (meters)
gl: Anchura (metros)

note: </optional> item "Highways/Streets/Residential" <action class="PlayAudioAction" params="resource://audio/KDE_Window_Iconify.wav"/> <action class="SetWaypointAction" params="Unclassified"/> </button> <button label="Residential" hotkey="5">
en: Residential
gl: Rúa urbana

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=residential" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:highway=residential" /> item "Highways/Streets/Residential" label "Edit Residential Street"
en: Edit Residential Street
gl: Editar rúa urbana

note: item "Highways/Streets/Residential" combo "Surface" item "Highways/Streets/Living Street" combo "Surface" item "Highways/Streets/Pedestrian" combo "Surface" item "Highways/Streets/Service" combo "Surface" item "Highways/Streets/Parking Aisle" combo "Surface" item "Highways/Streets/Road (Unknown Type
en: Surface
gl: Superficie

note: item "Highways/Streets/Residential" combo "Surface" display value item "Highways/Streets/Living Street" combo "Surface" display value item "Highways/Streets/Pedestrian" combo "Surface" display value item "Highways/Streets/Service" combo "Surface" display value item "Highways/Streets/Parking Aisle" c
en: paved
gl: pavimentada

note: item "Highways/Streets/Residential" combo "Surface" display value item "Highways/Streets/Living Street" combo "Surface" display value item "Highways/Streets/Pedestrian" combo "Surface" display value item "Highways/Streets/Service" combo "Surface" display value item "Highways/Streets/Parking Aisle" c
en: unpaved
gl: sen pavimentar

note: item "Highways/Streets/Residential" combo "Surface" display value item "Highways/Streets/Living Street" combo "Surface" display value item "Highways/Streets/Pedestrian" combo "Surface" display value item "Highways/Streets/Service" combo "Surface" display value item "Highways/Streets/Parking Aisle" c
en: asphalt
gl: asfalto

note: item "Highways/Streets/Residential" combo "Surface" display value item "Highways/Streets/Living Street" combo "Surface" display value item "Highways/Streets/Pedestrian" combo "Surface" display value item "Highways/Streets/Service" combo "Surface" display value item "Highways/Streets/Parking Aisle" c
en: concrete
gl: formigón

note: item "Highways/Streets/Residential" combo "Surface" display value item "Highways/Streets/Living Street" combo "Surface" display value item "Highways/Streets/Pedestrian" combo "Surface" display value item "Highways/Streets/Service" combo "Surface" display value item "Highways/Streets/Parking Aisle" c
en: wood
gl: bosque

note: item "Highways/Streets/Residential" combo "Surface" display value item "Highways/Streets/Living Street" combo "Surface" display value item "Highways/Streets/Pedestrian" combo "Surface" display value item "Highways/Streets/Service" combo "Surface" display value item "Highways/Streets/Parking Aisle" c
en: paving_stones
gl: pavimento de pedra

note: item "Highways/Streets/Residential" combo "Surface" display value item "Highways/Streets/Living Street" combo "Surface" display value item "Highways/Streets/Pedestrian" combo "Surface" display value item "Highways/Streets/Service" combo "Surface" display value item "Highways/Streets/Parking Aisle" c
en: cobblestone
gl: adoquinado

note: item "Highways/Streets/Residential" combo "Surface" display value item "Highways/Streets/Living Street" combo "Surface" display value item "Highways/Streets/Pedestrian" combo "Surface" display value item "Highways/Streets/Service" combo "Surface" display value item "Highways/Streets/Parking Aisle" c
en: gravel
gl: grava

note: item "Highways/Streets/Residential" combo "Surface" display value item "Highways/Streets/Living Street" combo "Surface" display value item "Highways/Streets/Pedestrian" combo "Surface" display value item "Highways/Streets/Service" combo "Surface" display value item "Highways/Streets/Parking Aisle" c
en: pebblestone
gl: grijo

note: item "Highways/Streets/Residential" combo "Surface" display value item "Highways/Streets/Living Street" combo "Surface" display value item "Highways/Streets/Pedestrian" combo "Surface" display value item "Highways/Streets/Service" combo "Surface" display value item "Highways/Streets/Parking Aisle" c
en: compacted
gl: compactado

note: item "Highways/Streets/Residential" combo "Surface" display value item "Highways/Streets/Living Street" combo "Surface" display value item "Highways/Streets/Pedestrian" combo "Surface" display value item "Highways/Streets/Service" combo "Surface" display value item "Highways/Streets/Parking Aisle" c
en: grass_paver
gl: pavimento vexetal

note: item "Highways/Streets/Residential" combo "Surface" display value item "Highways/Streets/Living Street" combo "Surface" display value item "Highways/Streets/Pedestrian" combo "Surface" display value item "Highways/Streets/Service" combo "Surface" display value item "Highways/Streets/Parking Aisle" c
en: grass
gl: herba

note: item "Highways/Streets/Residential" combo "Surface" display value item "Highways/Streets/Living Street" combo "Surface" display value item "Highways/Streets/Pedestrian" combo "Surface" display value item "Highways/Streets/Service" combo "Surface" display value item "Highways/Streets/Parking Aisle" c
en: sand
gl: area

note: item "Highways/Streets/Residential" combo "Surface" display value item "Highways/Streets/Living Street" combo "Surface" display value item "Highways/Streets/Pedestrian" combo "Surface" display value item "Highways/Streets/Service" combo "Surface" display value item "Highways/Streets/Parking Aisle" c
en: ground
gl: terra

note: </optional> item "Highways/Streets/Living Street"
en: Living Street
gl: Rúa residencial

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=living_street" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:highway=living_street" /> item "Highways/Streets/Living Street" label "Edit Living Street"
en: Edit Living Street
gl: Editar rúa residencial

note: </optional> item "Highways/Streets/Pedestrian"
en: Pedestrian
gl: Calle peatonal

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=pedestrian" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:highway=pedestrian" /> item "Highways/Streets/Pedestrian" label "Edit Pedestrian Street"
en: Edit Pedestrian Street
gl: Editar una calle peatonal

note: </optional> item "Highways/Streets/Service"
en: Service
gl: Servizo

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=service" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:highway=service" /> item "Highways/Streets/Service" label "Edit Serviceway"
en: Edit Serviceway
gl: Editar vía de servicio

note: <space /> <key key="highway" value="service" /> <optional> item "Highways/Streets/Service" combo "Serviceway type"
en: Serviceway type
gl: Tipo de vía de servicio

note: item "Highways/Streets/Service" combo "Serviceway type" display value
en: alley
gl: callejón

note: item "Highways/Streets/Service" combo "Serviceway type" display value
en: driveway
gl: camiño de entrada(a unha casa , graraxe, finca ...)

note: item "Highways/Streets/Service" combo "Serviceway type" display value
en: parking_aisle
gl: corredor de aparcamento

note: </optional> item "Highways/Streets/Parking Aisle"
en: Parking Aisle
gl: Corredor de aparcamento

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:service=parking_aisle" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:service=parking_aisle" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:service=parking_aisle" /> item "Highways/Streets/Parking Aisle" label "Edit Parking Aisle"
en: Edit Parking Aisle
gl: Editar corredor de aparcamento

note: </optional> item "Highways/Streets/Road (Unknown Type)"
en: Road (Unknown Type)
gl: Rúa (Tipo descoñecido)

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=road" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:highway=road" /> item "Highways/Streets/Road (Unknown Type)" label "Edit Road of unknown type"
en: Edit Road of unknown type
gl: Editar rúa (tipo descoñecido)

note: </optional> item "Highways/Streets/Construction"
en: Construction
gl: Construcción

note: item "Highways/Streets/Construction" label "Edit Highway Under Construction"
en: Edit Highway Under Construction
gl: Edtar unha vía en construcción

note: item "Highways/Streets/Construction" combo "Junction"
en: Junction
gl: Unión

note: item "Highways/Streets/Construction" combo "Junction" display value </rule> <!-- traffic_calming tag --> <rule> <condition k="traffic_calming" v="bump"/> <icon annotate="true" src="misc/no_icon.png"/> <condition k="traffic_calming" v="hump"/> <condition k="traffic_calming" v="table"/> <condition k="
en: roundabout
gl: rotonda

note: item "Highways/Streets/Construction" combo "Junction" display value item "Highways/Streets/Road Restrictions" combo "General Access" display value item "Highways/Streets/Road Restrictions" combo "Foot" display value item "Highways/Streets/Road Restrictions" combo "Horse" display value item "Highways
en: yes
gl: si

note: </optional> <separator/> item "Highways/Streets/Road Restrictions"
en: Road Restrictions
gl: Restriccións de trafico

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:access" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Key:access" /> item "Highways/Streets/Road Restrictions" label "Edit Road Restrictions"
en: Edit Road Restrictions
gl: Editar restriccións de tráfico

note: item "Highways/Streets/Road Restrictions" check "Toll"
en: Toll
gl: Peaxe

note: item "Highways/Streets/Road Restrictions" check "No exit (cul-de-sac)"
en: No exit (cul-de-sac)
gl: Sen saída

note: item "Highways/Streets/Road Restrictions" combo "General Access" display value item "Highways/Streets/Road Restrictions" combo "Foot" display value item "Highways/Streets/Road Restrictions" combo "Horse" display value item "Highways/Streets/Road Restrictions" combo "All vehicles" display value item 
en: destination
gl: destino

note: item "Highways/Streets/Road Restrictions" combo "General Access" display value item "Highways/Streets/Road Restrictions" combo "Foot" display value item "Highways/Streets/Road Restrictions" combo "Horse" display value item "Highways/Streets/Road Restrictions" combo "All vehicles" display value item 
en: delivery
gl: reparto de mercancías

note: item "Highways/Streets/Road Restrictions" combo "General Access" display value item "Highways/Streets/Road Restrictions" combo "Foot" display value item "Highways/Streets/Road Restrictions" combo "Horse" display value item "Highways/Streets/Road Restrictions" combo "All vehicles" display value item 
en: permissive
gl: permisivo

note: item "Highways/Streets/Road Restrictions" combo "General Access" display value item "Highways/Streets/Road Restrictions" combo "Foot" display value item "Highways/Streets/Road Restrictions" combo "Horse" display value item "Highways/Streets/Road Restrictions" combo "All vehicles" display value item 
en: private
gl: privado

note: item "Highways/Streets/Road Restrictions" combo "General Access" display value item "Highways/Streets/Road Restrictions" combo "All vehicles" display value item "Highways/Streets/Road Restrictions" combo "Motor vehicles" display value item "Highways/Streets/Road Restrictions" combo "Motorcycle" disp
en: agricultural
gl: agrícola

note: item "Highways/Streets/Road Restrictions" combo "General Access" display value item "Highways/Streets/Road Restrictions" combo "All vehicles" display value item "Highways/Streets/Road Restrictions" combo "Motor vehicles" display value item "Highways/Streets/Road Restrictions" combo "Motorcycle" disp
en: forestry
gl: forestal

note: item "Highways/Streets/Road Restrictions" combo "General Access" display value item "Highways/Streets/Road Restrictions" combo "Foot" display value item "Highways/Streets/Road Restrictions" combo "Horse" display value item "Highways/Streets/Road Restrictions" combo "All vehicles" display value item 
en: no
gl: non

note: item "Highways/Streets/Road Restrictions" combo "Foot" display value item "Highways/Streets/Road Restrictions" combo "Horse" display value item "Highways/Streets/Road Restrictions" combo "Bicycle" display value item "Highways/Streets/Road Restrictions" combo "Motorcycle" display value item "Highways
en: official
gl: oficial

note: item "Highways/Streets/Road Restrictions" combo "Foot" display value item "Highways/Streets/Road Restrictions" combo "Horse" display value item "Highways/Streets/Road Restrictions" combo "Bicycle" display value item "Highways/Streets/Road Restrictions" combo "Motorcycle" display value item "Highways
en: designated
gl: autorizado

note: item "Highways/Streets/Road Restrictions" combo "Horse" item "Ways/Path" combo "Horse" item "Barriers/Bollard" check "Horse" item "Barriers/Cycle Barrier" check "Horse" item "Barriers/Block" check "Horse" item "Barriers/Spikes" check "Horse" item "Barriers/Border Control" check "Horse" item "Barrier
en: Horse
gl: Cabalo

note: item "Highways/Streets/Road Restrictions" combo "Motorcycle" item "Ways/Track" combo "Motorcycle" item "Barriers/Bollard" check "Motorcycle" item "Barriers/Cycle Barrier" check "Motorcycle" item "Barriers/Block" check "Motorcycle" item "Barriers/Cattle Grid" check "Motorcycle" item "Barriers/Spikes"
en: Motorcycle
gl: Motocicleta

note: item "Highways/Streets/Road Restrictions" combo "Motorcar" item "Ways/Track" combo "Motorcar" item "Ways/Path" combo "Motorcar" item "Barriers/Cattle Grid" check "Motorcar" item "Barriers/Spikes" check "Motorcar" item "Barriers/Border Control" check "Motorcar" item "Barriers/Entrance" check "Motorca
en: Motorcar
gl: Automóbil

note: item "Highways/Streets/Road Restrictions" combo "Heavy Goods Vehicles (hgv)"
en: Heavy Goods Vehicles (hgv)
gl: Vehículos pesados (> 6 t.)

note: item "Highways/Streets/Road Restrictions" combo "Agricultural"
en: Agricultural
gl: Agrícola

note: item "Highways/Streets/Road Restrictions" combo "Public Service Vehicles (psv)"
en: Public Service Vehicles (psv)
gl: Vehículos de servicio público (SP)

note: item "Highways/Streets/Road Restrictions" text "Min. speed (km/h)"
en: Min. speed (km/h)
gl: Velocidade mínima (km/h)

note: item "Highways/Streets/Road Restrictions" text "Max. weight (tonnes)" item "Highways/Streets/Bridge" text "Max. weight (tonnes)"
en: Max. weight (tonnes)
gl: Peso máximo (t)

note: <separator/> item "Highways/Streets/Roundabout"
en: Roundabout
gl: Rotonda

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:junction=roundabout" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:junction=roundabout" it.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/IT:Tag:junction=roundabout" ro.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Ro:Tag:junction=roundabout" /> item "Hig
en: Edit Junction
gl: Editar una intersección

note: item "Highways/Streets/Roundabout" combo "Type" display value item "Ways/Cycle Lane" combo "Highway" display value </rule> <rule> <condition k="highway" v="motorway"/> color motorway <icon annotate="true" src="misc/deprecated.png"/> <condition k="highway" v="motorway_link"/>
en: motorway
gl: Autopista

note: item "Highways/Streets/Roundabout" combo "Type" display value item "Ways/Cycle Lane" combo "Highway" display value
en: motorway_link
gl: Acceso a autopista

note: item "Highways/Streets/Roundabout" combo "Type" display value item "Ways/Cycle Lane" combo "Highway" display value <icon annotate="true" src="misc/deprecated.png"/> </rule> <rule> <condition k="highway" v="trunk"/> color trunk <condition k="highway" v="trunk_link"/>
en: trunk
gl: Carretera principal

note: item "Highways/Streets/Roundabout" combo "Type" display value item "Ways/Cycle Lane" combo "Highway" display value
en: trunk_link
gl: Enlace a carretera principal

note: item "Highways/Streets/Roundabout" combo "Type" display value item "Ways/Cycle Lane" combo "Highway" display value <icon annotate="true" src="misc/deprecated.png"/> </rule> <rule> <condition k="highway" v="primary"/> color primary <condition k="highway" v="primary_link"/>
en: primary
gl: vía primaria

note: item "Highways/Streets/Roundabout" combo "Type" display value item "Ways/Cycle Lane" combo "Highway" display value
en: primary_link
gl: acceso a vía primaria

note: item "Highways/Streets/Roundabout" combo "Type" display value item "Ways/Cycle Lane" combo "Highway" display value <icon annotate="true" src="misc/deprecated.png"/> </rule> <rule> <condition k="highway" v="secondary"/> color secondary <condition k="highway" v="secondary_link"/>
en: secondary
gl: vía secundaria

note: item "Highways/Streets/Roundabout" combo "Type" display value item "Ways/Cycle Lane" combo "Highway" display value <icon annotate="true" src="misc/deprecated.png"/> </rule> <rule> <condition k="highway" v="tertiary"/> color tertiary <condition k="highway" v="tertiary_link"/>
en: tertiary
gl: vía local

note: item "Highways/Streets/Roundabout" combo "Type" display value item "Ways/Cycle Lane" combo "Highway" display value
en: unclassified
gl: vía sen clasificación

note: item "Highways/Streets/Roundabout" combo "Type" display value item "Ways/Cycle Lane" combo "Highway" display value <icon src="misc/landmark/plant.png"/> </rule> <rule> <condition k="landuse" v="residential"/> color residential
en: residential
gl: rúa urbana

note: item "Highways/Streets/Roundabout" combo "Type" display value item "Ways/Cycle Lane" combo "Highway" display value
en: living_street
gl: rúa residencial

note: item "Highways/Streets/Roundabout" combo "Type" display value item "Ways/Cycle Lane" combo "Highway" display value <icon annotate="true" src="misc/deprecated.png"/> </rule> <rule> <condition k="highway" v="service"/> color service <condition k="fixme"/> <icon annotate="true" src="misc/fixme.png" pri
en: service
gl: vía de servicio

note: item "Highways/Streets/Roundabout" combo "Type" display value item "Ways/Cycle Lane" combo "Highway" display value
en: bus_guideway
gl: carril bus guiado

note: item "Highways/Streets/Roundabout" combo "Type" display value item "Ways/Cycle Lane" combo "Highway" display value <icon annotate="true" src="vehicle/turning_circle.png"/> </rule> <rule> <condition k="highway" v="passing_place"/> <icon annotate="true" src="vehicle/passing_place.png"/> <condition k="
en: construction
gl: en construcción

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:bridge" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Key:bridge" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Key:bridge" fr.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/FR:Key:bridge" /> item "Highways/Streets/Bridge" label "Edit Bridge"
en: Edit Bridge
gl: Editar ponte

note: item "Highways/Streets/Tunnel" label "Edit Tunnel"
en: Edit Tunnel
gl: Editar túnel

note: </optional> group "Ways"
en: Ways
gl: Vías

note: item "Ways/Track"
en: Track
gl: Pista

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=track" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:highway=track" /> item "Ways/Track" label "Edit Track"
en: Edit Track
gl: Editar Pista

note: item "Ways/Track" combo "Tracktype"
en: Tracktype
gl: Tipo de pista

note: item "Ways/Track" combo "Tracktype" display value
en: grade1
gl: Grado 1 (pavimentada)

note: item "Ways/Track" combo "Tracktype" display value
en: grade2
gl: Grado 2 (de áridos)

note: item "Ways/Track" combo "Tracktype" display value
en: grade3
gl: Grado 3 (árido con vexetación entre rodaduras)

note: item "Ways/Track" combo "Tracktype" display value
en: grade4
gl: Grado 4 (de terra con vexetación entre rodaduras)

note: item "Ways/Track" combo "Tracktype" display value
en: grade5
gl: Grado 5 (con rodaduras apenas visibles entre a vexetación)

note: item "Ways/Track" combo "MTB Scale" item "Ways/Path" combo "MTB Scale"
en: MTB Scale
gl: Escala MTB

note: </optional> item "Ways/Path"
en: Path
gl: Camiño

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=path" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:highway=path" /> item "Ways/Path" label "Edit Path"
en: Edit Path
gl: Editar camiño

note: item "Ways/Path" combo "SAC Scale"
en: SAC Scale
gl: Escala SAC

note: item "Ways/Path" combo "Visibility" visibilty
en: Visibility
gl: Visibilidade

note: item "Ways/Path" combo "Visibility" display value
en: excellent
gl: excelente

note: item "Ways/Path" combo "Visibility" display value
en: good
gl: bon

note: item "Ways/Path" combo "Visibility" display value item "Sport/Skiing" combo "Difficulty" display value
en: intermediate
gl: intermedia

note: item "Ways/Path" combo "Visibility" display value
en: bad
gl: mala

note: item "Ways/Path" combo "Visibility" display value
en: horrible
gl: pésima

note: item "Ways/Path" combo "Wheelchairs" item "Facilities/Accommodation/Hotel" combo "Wheelchairs" item "Facilities/Accommodation/Motel" combo "Wheelchairs" item "Facilities/Accommodation/Guest House" combo "Wheelchairs" item "Facilities/Accommodation/Chalet" combo "Wheelchairs" item "Facilities/Accommo
en: Wheelchairs
gl: Sillas de rodas

note: item "Ways/Path" combo "Ski"
en: Ski
gl: Esquí

note: item "Ways/Path" combo "Snowmobile"
en: Snowmobile
gl: Trineo

note: </optional> <separator/> item "Ways/Dedicated Bridleway"
en: Dedicated Bridleway
gl: Camiño de cabalos dedicado

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=bridleway" /> item "Ways/Dedicated Bridleway" label "Edit Bridleway"
en: Edit Bridleway
gl: Editar vía de cabalos

note: item "Ways/Cycle Lane" combo "Cycleway" display value item "Ways/Cycle Lane" combo "Cycleway left" display value item "Ways/Cycle Lane" combo "Cycleway right" display value item "Sport/Multi" combo "type" display value item "Sport/10pin" combo "type" display value item "Sport/Athletics" combo "type"
en: track
gl: pista

note: item "Ways/Dedicated Cycleway"
en: Dedicated Cycleway
gl: Carril bici dedicado

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=cycleway" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:highway=cycleway" it.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/IT:Tag:highway=cycleway" /> item "Ways/Dedicated Cycleway" label "Edit Cycleway" item "Ways/Segregated Foot- and Cycle
en: Edit Cycleway
gl: Editar vía ciclable

note: item "Ways/Dedicated Cycleway" combo "Pedestrians"
en: Pedestrians
gl: Peóns

note: </optional> item "Ways/Segregated Foot- and Cycleway"
en: Segregated Foot- and Cycleway
gl: Carril bici e vía peatonal separadas

note: </optional> item "Ways/Combined Foot- and Cycleway"
en: Combined Foot- and Cycleway
gl: Carril bici y vía peatonal conxuntos

note: </optional> item "Ways/Dedicated Footway"
en: Dedicated Footway
gl: Acera peatonal dedicada

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=footway" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:highway=footway" /> item "Ways/Dedicated Footway" label "Edit Footway"
en: Edit Footway
gl: Editar vía peatonal

note: </optional> item "Ways/Steps"
en: Steps
gl: Pasos

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=steps" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:highway=steps" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:highway=steps" /> item "Ways/Steps" label "Edit Flight of Steps"
en: Edit Flight of Steps
gl: Editar tramo de escaleiras

note: item "Ways/Steps" text "Amount of Steps"
en: Amount of Steps
gl: Número de pasos

note: item "Waypoints/Motorway Junction"
en: Motorway Junction
gl: Saída de autopista

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=motorway_junction" /> item "Waypoints/Motorway Junction" label "Edit Motorway Junction"
en: Edit Motorway Junction
gl: Editar saída de autopista

note: item "Waypoints/Motorway Junction" text "Number"
en: Number
gl: Número

note: item "Waypoints/Services"
en: Services
gl: Servizos

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=services" /> item "Waypoints/Services" label "Edit Service Station"
en: Edit Service Station
gl: Editar estación de servicio

note: item "Waypoints/Services" text "Operator" item "Barriers/Toll Booth" text "Operator" item "Car/Fuel" text "Operator" <key key="amenity" value="charging_station" /> item "Car/Charging Station" text "Operator" item "Car/Wash" text "Operator" item "Car/Car Dealer" text "Operator" item "Car/Repair" text
en: Operator
gl: Operador/a

note: item "Waypoints/Services" check "Toilets" item "Waypoints/Rest Area" check "Toilets" item "Facilities/Toilets"
en: Toilets
gl: Baños

note: </optional> item "Waypoints/Rest Area"
en: Rest Area
gl: Área de Descanso

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=rest_area" /> item "Waypoints/Rest Area" label "Edit Rest Area"
en: Edit Rest Area
gl: Edita Área de Descanso

note: </optional> item "Waypoints/Emergency Phone"
en: Emergency Phone
gl: Teléfono de emerxencia

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Proposed_features/emergency_phone" /> <key key="amenity" value="emergency_phone" /> <separator/> item "Waypoints/Traffic Signal"
en: Traffic Signal
gl: Semáforo

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=traffic_signals" /> <key key="highway" value="traffic_signals" /> <optional> item "Waypoints/Traffic Signal" combo "Pedestrian crossing type"
en: Pedestrian crossing type
gl: Tipo de cruce peatonal

note: item "Waypoints/Traffic Signal" combo "Pedestrian crossing type" display value item "Waypoints/Pedestrian Crossing" combo "Type" display value item "Transport/Railway/Crossing" combo "Crossing type" display value
en: uncontrolled
gl: sin supervisión

note: item "Waypoints/Traffic Signal" combo "Pedestrian crossing type" display value item "Waypoints/Pedestrian Crossing" combo "Type" display value item "Transport/Railway/Crossing" combo "Crossing type" display value
en: traffic_signals
gl: semáforos

note: item "Waypoints/Traffic Signal" combo "Pedestrian crossing type" display value item "Waypoints/Pedestrian Crossing" combo "Type" display value item "Transport/Railway/Crossing" combo "Crossing type" display value
en: island
gl: illa

note: item "Waypoints/Traffic Signal" combo "Pedestrian crossing type" display value item "Waypoints/Pedestrian Crossing" combo "Type" display value item "Transport/Railway/Crossing" combo "Crossing type" display value
en: unmarked
gl: sen marcar

note: item "Waypoints/Traffic Signal" check "Cross on horseback" item "Waypoints/Pedestrian Crossing" check "Cross on horseback" item "Transport/Railway/Crossing" check "Cross on horseback"
en: Cross on horseback
gl: Cruce de cabalos

note: item "Waypoints/Traffic Signal" check "Cross by bicycle" item "Waypoints/Pedestrian Crossing" check "Cross by bicycle" item "Transport/Railway/Crossing" check "Cross by bicycle"
en: Cross by bicycle
gl: Cruce de bicicletas

note: item "Waypoints/Traffic Signal" check "Crossing attendant" item "Waypoints/Pedestrian Crossing" check "Crossing attendant" item "Transport/Railway/Crossing" check "Crossing attendant"
en: Crossing attendant
gl: Guarda cruces

note: item "Waypoints/Traffic Signal" combo "Crossing type name (UK)"
en: Crossing type name (UK)
gl: Tipo de nome de cruce (Reino Unido)

note: item "Waypoints/Traffic Signal" combo "Crossing type name (UK)" display value item "Waypoints/Pedestrian Crossing" combo "Type name (UK)" display value
en: zebra
gl: cebra

note: item "Waypoints/Traffic Signal" combo "Crossing type name (UK)" display value item "Waypoints/Pedestrian Crossing" combo "Type name (UK)" display value
en: pelican
gl: pelícano

note: item "Waypoints/Traffic Signal" combo "Crossing type name (UK)" display value item "Waypoints/Pedestrian Crossing" combo "Type name (UK)" display value
en: toucan
gl: tucán

note: item "Waypoints/Traffic Signal" combo "Crossing type name (UK)" display value item "Waypoints/Pedestrian Crossing" combo "Type name (UK)" display value
en: puffin
gl: frailecillo

note: item "Waypoints/Traffic Signal" combo "Crossing type name (UK)" display value item "Waypoints/Pedestrian Crossing" combo "Type name (UK)" display value
en: pegasus
gl: pegaso

note: item "Waypoints/Traffic Signal" combo "Crossing type name (UK)" display value item "Waypoints/Pedestrian Crossing" combo "Type name (UK)" display value
en: tiger
gl: tigre

note: </optional> item "Waypoints/Stop"
en: Stop
gl: Deter

note: <key key="highway" value="stop" /> item "Waypoints/Mini-roundabout"
en: Mini-roundabout
gl: Mini-rotonda

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=mini_roundabout" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:highway=mini_roundabout" it.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/IT:Tag:highway=mini_roundabout" /> <key key="highway" value="mini_roundabout" /> item "Waypoints/Mini-ro
en: Direction
gl: Dirección

note: item "Waypoints/Mini-roundabout" combo "Direction" display value
en: clockwise
gl: no sentido das agullas do reloxo

note: item "Waypoints/Pedestrian Crossing"
en: Pedestrian Crossing
gl: Cruce peatonal

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:crossing" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:highway=crossing" /> item "Waypoints/Pedestrian Crossing" label "Edit Crossing"
en: Edit Crossing
gl: Editar cruce

note: item "Waypoints/Pedestrian Crossing" combo "Type name (UK)"
en: Type name (UK)
gl: Tipo de nome (Reino Unido)

note: item "Waypoints/Traffic Calming"
en: Traffic Calming
gl: Calmado de tráfico

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:traffic_calming"/> item "Waypoints/Traffic Calming" label "Edit Traffic Calming"
en: Edit Traffic Calming
gl: Editar calmado de tráfico

note: item "Waypoints/Traffic Calming" combo "Type" display value
en: bump
gl: badén

note: item "Waypoints/Traffic Calming" combo "Type" display value
en: chicane
gl: chicán

note: item "Waypoints/Traffic Calming" combo "Type" display value
en: choker
gl: garganta

note: item "Waypoints/Traffic Calming" combo "Type" display value
en: cushion
gl: coxín

note: item "Waypoints/Traffic Calming" combo "Type" display value
en: hump
gl: resalte

note: item "Waypoints/Traffic Calming" combo "Type" display value
en: table
gl: táboa

note: item "Waypoints/Passing Place"
en: Passing Place
gl: Lugar de cruces frecuentes

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=passing_place"/> item "Waypoints/Passing Place" label "Edit Passing Place"
en: Edit Passing Place
gl: Editar lugar de cruces frecuentes

note: <key key="highway" value="passing_place" /> item "Waypoints/Turning Circle"
en: Turning Circle
gl: Círculo de giro

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=turning_circle" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:highway=turning_circle" /> <key key="highway" value="turning_circle" /> item "Waypoints/City Limit"
en: City Limit
gl: Límite de Cidade

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:traffic_sign%3Dcity_limit" /> item "Waypoints/City Limit" label "Edit City Limit Sign"
en: Edit City Limit Sign
gl: Editar o sinal de límite da cidade

note: item "Waypoints/City Limit" text "Second Name"
en: Second Name
gl: Nombre alternativo

note: item "Waypoints/Speed Camera"
en: Speed Camera
gl: Rádar de tráfico

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway%3Dspeed_camera" /> <key key="highway" value="speed_camera" /> <separator/> item "Waypoints/Grit Bin"
en: Grit Bin
gl: Contedor de gravilla

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity%3Dgrit_bin" /> <key key="amenity" value="grit_bin" /> <separator/> item "Waypoints/Ford"
en: Ford
gl: Vado

note: item "Waypoints/Ford" label "Edit Ford"
en: Edit Ford
gl: Editar vado

note: </optional> item "Waypoints/Mountain Pass"
en: Mountain Pass
gl: Porto de montaña

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:mountain_pass" /> item "Waypoints/Mountain Pass" label "Edit Mountain Pass"
en: Edit Mountain Pass
gl: Editar porto de montaña

note: item "Waypoints/Mountain Pass" text "Elevation" item "Facilities/Accommodation/Alpine Hut" text "Elevation" item "Tourism/Guidepost" text "Elevation" item "Geography/Peak" text "Elevation" item "Geography/Glacier" text "Elevation" item "Geography/Volcano" text "Elevation"
en: Elevation
gl: Elevación

note: </optional> group "Barriers"
en: Barriers
gl: Barreiras

note: <!-- *** node barriers *** --> item "Barriers/Bollard"
en: Bollard
gl: Bolardo

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:barrier=bollard" /> item "Barriers/Bollard" label "Edit Bollard"
en: Edit Bollard
gl: Editar un bolardo

note: <space /> <key key="barrier" value="bollard" /> item "Barriers/Bollard" label "Allowed traffic:" <link href="http://de.wikipedia.org/wiki/Umlaufgitter" /> <key key="barrier" value="cycle_barrier" /> item "Barriers/Cycle Barrier" label "Allowed traffic:" <key key="barrier" value="block" /> item "Barr
en: Allowed traffic:
gl: Tráfico permitido:

note: item "Barriers/Cycle Barrier"
en: Cycle Barrier
gl: Barreira para bicicletas

note: item "Barriers/Block"
en: Block
gl: Bloque

note: item "Barriers/Cattle Grid"
en: Cattle Grid
gl: Barreira canadiense

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=cattle_grid" /> item "Barriers/Cattle Grid" label "Edit Cattle Grid"
en: Edit Cattle Grid
gl: Editar barreira canadiense

note: item "Barriers/Bus Trap"
en: Bus Trap
gl: Trampa para coches

note: <key key="barrier" value="bus_trap" /> item "Barriers/Spikes"
en: Spikes
gl: Picos

note: item "Barriers/Spikes" label "Edit Spikes"
en: Edit Spikes
gl: Editar resorte con pinchos

note: item "Barriers/Toll Booth"
en: Toll Booth
gl: Cabina de peaxe

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:barrier=toll_booth" /> item "Barriers/Toll Booth" label "Edit Toll Booth"
en: Edit Toll Booth
gl: Editar cabina de peaxe

note: </optional> item "Barriers/Border Control"
en: Border Control
gl: Aduana

note: item "Barriers/Border Control" label "Edit Border Control"
en: Edit Border Control
gl: Editar aduana

note: <separator/> <!-- *** linear barriers *** --> item "Barriers/Hedge"
en: Hedge
gl: Seto

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:barrier=hedge" /> <key key="barrier" value="hedge" /> item "Barriers/Fence"
en: Fence
gl: Valado

note: <key key="barrier" value="wood_fence" /> item "Barriers/Wall"
en: Wall
gl: Parede

note: <key key="barrier" value="wall" /> item "Barriers/City Wall"
en: City Wall
gl: Muralla da cidade

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:barrier=city_wall" /> <key key="barrier" value="city_wall" /> item "Barriers/Retaining Wall"
en: Retaining Wall
gl: Muro de contención

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:barrier=retaining_wall" /> <key key="barrier" value="retaining_wall" /> <separator/> <!-- *** access *** --> item "Barriers/Entrance"
en: Entrance
gl: Entrada

note: item "Barriers/Entrance" label "Edit Entrance"
en: Edit Entrance
gl: Editar unha entrada

note: item "Barriers/Gate"
en: Gate
gl: Porta

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:barrier=gate" /> item "Barriers/Gate" label "Edit Gate"
en: Edit Gate
gl: Editar porta

note: item "Barriers/Lift Gate"
en: Lift Gate
gl: Barreira

note: item "Barriers/Lift Gate" label "Edit Lift Gate"
en: Edit Lift Gate
gl: Editar una barreira

note: item "Barriers/Hampshire Gate"
en: Hampshire Gate
gl: Portilla de malla metálica

note: item "Barriers/Hampshire Gate" label "Edit Hampshire Gate"
en: Edit Hampshire Gate
gl: Editar portilla de malla metálica

note: item "Barriers/Bump Gate"
en: Bump Gate
gl: Porta de golpe (en fincas gandeiras, que se abre sin saír do vehículo)

note: item "Barriers/Bump Gate" label "Edit Bump Gate"
en: Edit Bump Gate
gl: Editar porta de golpe

note: item "Barriers/Kissing Gate"
en: Kissing Gate
gl: Portilla xiratoria

note: item "Barriers/Kissing Gate" label "Edit Kissing Gate"
en: Edit Kissing Gate
gl: Editar portilla xiratoria

note: item "Barriers/Stile"
en: Stile
gl: Escaleira de paso

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=stile" /> item "Barriers/Stile" label "Edit Stile"
en: Edit Stile
gl: Editar una escaleira de paso

note: item "Barriers/Turnstile"
en: Turnstile
gl: Torno

note: item "Barriers/Turnstile" label "Edit Turnstile"
en: Edit Turnstile
gl: Editar torno

note: item "Barriers/Sally Port"
en: Sally Port
gl: Poterna

note: item "Barriers/Sally Port" label "Edit Sally Port"
en: Edit Sally Port
gl: Editar poterna

note: group "Water" group "Water/Water" <separator/> item "Water/Water/Water"
en: Water
gl: Auga

note: <separator/> item "Water/Water/Drain"
en: Drain
gl: Desaugue

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:waterway=drain" /> item "Water/Water/Drain" label "Edit Drain"
en: Edit Drain
gl: Editar canal de desaugue

note: item "Water/Water/Ditch"
en: Ditch
gl: Acequia

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:waterway=ditch" /> item "Water/Water/Ditch" label "Edit Ditch"
en: Edit Ditch
gl: Editar acequia

note: item "Water/Water/Stream"
en: Stream
gl: Arroio ou riachuelo

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:waterway=stream" /> item "Water/Water/Stream" label "Edit Stream"
en: Edit Stream
gl: editar arroio ou riachuelo

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:waterway=canal" /> item "Water/Water/Canal" label "Edit Canal"
en: Edit Canal
gl: Editar un canal

note: item "Water/Water/River"
en: River
gl: Río

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:waterway=river" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:waterway=river" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:waterway=river" /> item "Water/Water/River" label "Edit River"
en: Edit River
gl: Editar un río

note: <separator/> item "Water/Water/Spring"
en: Spring
gl: fonte

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:natural=spring" /> item "Water/Water/Spring" label "Edit Spring"
en: Edit Spring
gl: Editar fonte

note: item "Water/Water/Waterfall"
en: Waterfall
gl: Fervenza

note: item "Water/Water/Waterfall" label "Edit Waterfall"
en: Edit Waterfall
gl: Editar unha fervenza

note: item "Water/Water/Weir"
en: Weir
gl: Represa

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:waterway=weir" /> item "Water/Water/Weir" label "Edit Weir"
en: Edit Weir
gl: Editar unha represa

note: item "Water/Water/Dam"
en: Dam
gl: Presa

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:waterway=dam" /> item "Water/Water/Dam" label "Edit Dam"
en: Edit Dam
gl: Editar unha presa

note: item "Water/Water/Groyne"
en: Groyne
gl: Rompeolas

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:man_made%3Dgroyne" /> item "Water/Water/Groyne" label "Edit Groyne"
en: Edit Groyne
gl: Editar rompeolas

note: <space /> <key key="man_made" value="groyne" /> <separator/> item "Water/Water/Basin"
en: Basin
gl: Conca

note: item "Water/Water/Basin" label "Edit Basin Landuse"
en: Edit Basin Landuse
gl: Editar cunca

note: item "Water/Water/Reservoir"
en: Reservoir
gl: Reservorio

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:landuse=reservoir" /> item "Water/Water/Reservoir" label "Edit Reservoir Landuse"
en: Edit Reservoir Landuse
gl: Editar reservorio

note: item "Water/Water/Covered Reservoir"
en: Covered Reservoir
gl: Depósito de auga

note: item "Water/Water/Covered Reservoir" label "Edit Covered Reservoir"
en: Edit Covered Reservoir
gl: Editar depósito de auga

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:natural=water" /> item "Water/Water/Water" label "Edit Water"
en: Edit Water
gl: Editar auga

note: item "Water/Water/Land"
en: Land
gl: Terra

note: item "Water/Water/Land" label "Edit Land"
en: Edit Land
gl: Editar terra

note: item "Water/Water/Coastline"
en: Coastline
gl: Liña de costa

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:natural=coastline" /> item "Water/Water/Coastline" label "Edit Coastline"
en: Edit Coastline
gl: Editar liña de costa

note: item "Water/Water/Riverbank"
en: Riverbank
gl: Ribeira

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:waterway=riverbank" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:waterway=riverbank" /> item "Water/Water/Riverbank" label "Edit Riverbank"
en: Edit Riverbank
gl: Editar ribeira

note: <separator/> item "Water/Water/Wetland"
en: Wetland
gl: Pantano

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:natural=wetland" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:natural=wetland" pt.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Pt:Tag:natural=wetland" pt_BR.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Pt_br:Tag:natural=wetland" /> item "Water/Water/W
en: Edit Wetland
gl: Editar pantano

note: item "Water/Water/Wetland" combo "Type" display value
en: swamp
gl: Ciénaga

note: item "Water/Water/Wetland" combo "Type" display value
en: bog
gl: ciénaga

note: item "Water/Water/Wetland" combo "Type" display value </rule> <rule> <condition k="natural" v="wetland"/> <icon src="misc/no_icon.png"/> color marsh
en: marsh
gl: marísma

note: item "Water/Water/Wetland" combo "Type" display value
en: reedbed
gl: xuncal

note: item "Water/Water/Wetland" combo "Type" display value
en: saltmarsh
gl: saladar

note: item "Water/Water/Wetland" combo "Type" display value
en: tidalflat
gl: superficie mareal

note: item "Water/Water/Wetland" combo "Type" display value
en: mangrove
gl: manglar

note: item "Water/Water/Mud"
en: Mud
gl: Lama

note: item "Water/Water/Mud" label "Edit Mud"
en: Edit Mud
gl: Editar lameira

note: item "Water/Water/Beach"
en: Beach
gl: Praia

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:natural=beach" /> item "Water/Water/Beach" label "Edit Beach"
en: Edit Beach
gl: Editar praia

note: item "Water/Water/Bay"
en: Bay
gl: Bahía

note: item "Water/Water/Bay" label "Edit Bay"
en: Edit Bay
gl: Editar bahía

note: item "Water/Water/Cliff"
en: Cliff
gl: Acantilado

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:natural=cliff" /> item "Water/Water/Cliff" label "Edit Cliff"
en: Edit Cliff
gl: Editar acantilado

note: group "Shipping"
en: Shipping
gl: Gastos de envío

note: item "Shipping/Ferry Terminal"
en: Ferry Terminal
gl: Terminal de ferry

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=ferry_terminal" /> item "Shipping/Ferry Terminal" label "Edit Ferry Terminal"
en: Edit Ferry Terminal
gl: Editar terminal de ferry

note: item "Shipping/Ferry Terminal" combo "Cargo" display value
en: passengers
gl: pasaxeiros

note: item "Shipping/Ferry Terminal" combo "Cargo" display value
en: vehicle
gl: vehículo

note: item "Shipping/Ferry Terminal" combo "Cargo" display value item "Relations/Route" combo "Route type" display value item "Relations/Directional Route (North America)" combo "Route type" display value <icon annotate="true" src="misc/no_icon.png" priority="-100"/> </rule> <rule> <condition k="bicycle" 
en: bicycle
gl: bicicleta

note: item "Shipping/Ferry Terminal" combo "Cargo" display value
en: passengers;vehicle
gl: pasaxeiros;vehiculos

note: item "Shipping/Ferry Route"
en: Ferry Route
gl: Ruta de ferry

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:route=ferry" /> item "Shipping/Ferry Route" label "Edit Ferry"
en: Edit Ferry
gl: Editar una ruta de ferry

note: </optional> <separator/> item "Shipping/Marina"
en: Marina
gl: Porto deportivo

note: item "Shipping/Marina" label "Edit Marina"
en: Edit Marina
gl: Editar porto deportivo

note: item "Shipping/Pier"
en: Pier
gl: Embarcadoiro

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:man_made=pier" /> item "Shipping/Pier" label "Edit Pier"
en: Edit Pier
gl: Editar embarcadoiro

note: item "Shipping/Lock Gate"
en: Lock Gate
gl: Esclusa

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:waterway=lock_gate" /> <key key="waterway" value="lock_gate" /> item "Shipping/Turning Point"
en: Turning Point
gl: Punto de xiro

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:waterway=turning_point" /> <key key="waterway" value="turning_point" /> <separator/> item "Shipping/Slipway"
en: Slipway
gl: Rampa

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:leisure=slipway" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:leisure=slipway" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:leisure=slipway" /> item "Shipping/Slipway" label "Edit Slipway"
en: Edit Slipway
gl: Editar rampa

note: item "Shipping/Boatyard"
en: Boatyard
gl: Astillero

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:waterway=boatyard" /> item "Shipping/Boatyard" label "Edit Boatyard"
en: Edit Boatyard
gl: Editar un astillero

note: item "Shipping/Dock"
en: Dock
gl: Muelle

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:waterway=dock" /> item "Shipping/Dock" label "Edit Dock"
en: Edit Dock
gl: Editar un muelle

note: group "Transport"
en: Transport
gl: Transporte

note: group "Transport/Railway"
en: Railway
gl: Vía de tren

note: item "Transport/Railway/Rail"
en: Rail
gl: Vía de tren

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:railway=rail" /> item "Transport/Railway/Rail" label "Edit Rail"
en: Edit Rail
gl: Ediar vía de tren

note: <space /> <key key="railway" value="rail" /> <optional> item "Transport/Railway/Rail" combo "Gauge (mm)" <key key="railway" value="narrow_gauge" /> item "Transport/Railway/Narrow Gauge Rail" combo "Gauge (mm)" <key key="railway" value="preserved" /> item "Transport/Railway/Preserved" combo "Gauge (m
en: Gauge (mm)
gl: ancho(mm)

note: item "Transport/Railway/Rail" combo "Types" item "Transport/Railway/Narrow Gauge Rail" combo "Types" <space /> <key key="railway" value="monorail" /> <optional> item "Transport/Railway/Monorail" combo "Types" item "Transport/Railway/Preserved" combo "Types" item "Transport/Railway/Light Rail" combo 
en: Types
gl: Tipos

note: item "Transport/Railway/Rail" combo "Types" display value item "Transport/Railway/Narrow Gauge Rail" combo "Types" display value item "Transport/Railway/Monorail" combo "Types" display value item "Transport/Railway/Preserved" combo "Types" display value item "Transport/Railway/Light Rail" combo "Typ
en: yard
gl: iarda

note: item "Transport/Railway/Rail" combo "Types" display value item "Transport/Railway/Narrow Gauge Rail" combo "Types" display value item "Transport/Railway/Monorail" combo "Types" display value item "Transport/Railway/Preserved" combo "Types" display value item "Transport/Railway/Light Rail" combo "Typ
en: siding
gl: vía moerta

note: item "Transport/Railway/Rail" combo "Types" display value item "Transport/Railway/Narrow Gauge Rail" combo "Types" display value item "Transport/Railway/Monorail" combo "Types" display value item "Transport/Railway/Preserved" combo "Types" display value item "Transport/Railway/Light Rail" combo "Typ
en: spur
gl: ramal

note: item "Transport/Railway/Rail" combo "Electrified" item "Transport/Railway/Narrow Gauge Rail" combo "Electrified" item "Transport/Railway/Monorail" combo "Electrified" item "Transport/Railway/Preserved" combo "Electrified" item "Transport/Railway/Light Rail" combo "Electrified" item "Transport/Railwa
en: Electrified
gl: Electrificado

note: item "Transport/Railway/Rail" combo "Electrified" display value item "Transport/Railway/Narrow Gauge Rail" combo "Electrified" display value item "Transport/Railway/Monorail" combo "Electrified" display value item "Transport/Railway/Preserved" combo "Electrified" display value item "Transport/Railwa
en: contact_line
gl: liña_de_contacto

note: item "Transport/Railway/Rail" combo "Electrified" display value item "Transport/Railway/Narrow Gauge Rail" combo "Electrified" display value item "Transport/Railway/Monorail" combo "Electrified" display value item "Transport/Railway/Preserved" combo "Electrified" display value item "Transport/Railwa
en: rail
gl: ferrocarril

note: item "Transport/Railway/Rail" combo "Voltage" item "Transport/Railway/Narrow Gauge Rail" combo "Voltage" item "Transport/Railway/Monorail" combo "Voltage" item "Transport/Railway/Preserved" combo "Voltage" item "Transport/Railway/Light Rail" combo "Voltage" item "Transport/Railway/Subway" combo "Vol
en: Voltage
gl: Voltaxe

note: item "Transport/Railway/Rail" combo "Frequency (Hz)" item "Transport/Railway/Narrow Gauge Rail" combo "Frequency (Hz)" item "Transport/Railway/Monorail" combo "Frequency (Hz)" item "Transport/Railway/Preserved" combo "Frequency (Hz)" item "Transport/Railway/Light Rail" combo "Frequency (Hz)" item "T
en: Frequency (Hz)
gl: Frecuencia (Hz)

note: </optional> item "Transport/Railway/Narrow Gauge Rail"
en: Narrow Gauge Rail
gl: Vía estreita

note: item "Transport/Railway/Narrow Gauge Rail" label "Edit Narrow Gauge Rail"
en: Edit Narrow Gauge Rail
gl: Editar vía estreita

note: </optional> item "Transport/Railway/Monorail"
en: Monorail
gl: Monoraíl

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:railway=monorail" /> item "Transport/Railway/Monorail" label "Edit Monorail"
en: Edit Monorail
gl: Editar monoraíl

note: </optional> item "Transport/Railway/Preserved"
en: Preserved
gl: Vía para tren histórico

note: item "Transport/Railway/Preserved" label "Edit Preserved Railway"
en: Edit Preserved Railway
gl: Editar vía para tren histórico

note: </optional> item "Transport/Railway/Light Rail"
en: Light Rail
gl: Metro lixeiro

note: item "Transport/Railway/Light Rail" label "Edit Light Rail"
en: Edit Light Rail
gl: Editar metro lixeiro

note: </optional> item "Transport/Railway/Subway"
en: Subway
gl: Metro

note: item "Transport/Railway/Subway" label "Edit Subway"
en: Edit Subway
gl: Editar metro

note: </optional> item "Transport/Railway/Tram"
en: Tram
gl: Tranvía

note: item "Transport/Railway/Tram" label "Edit Tram"
en: Edit Tram
gl: Editar tranvía

note: </optional> item "Transport/Railway/Bus Guideway"
en: Bus Guideway
gl: Vía para autobús guiado

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=bus_guideway" /> item "Transport/Railway/Bus Guideway" label "Edit Bus Guideway"
en: Edit Bus Guideway
gl: Editar vía para autobús guiado

note: </optional> <separator/> item "Transport/Railway/Disused Rail"
en: Disused Rail
gl: Vía de tren en desuso

note: item "Transport/Railway/Disused Rail" label "Edit Disused Railway"
en: Edit Disused Railway
gl: Editar vía de tren en desuso

note: <space /> <key key="railway" value="disused" /> item "Transport/Railway/Disused Rail" combo "Optional Types"
en: Optional Types
gl: Tipos opcionais

note: item "Transport/Railway/Abandoned Rail"
en: Abandoned Rail
gl: Vía de tren abandonada

note: <key key="railway" value="abandoned" /> <separator/> item "Transport/Railway/Level Crossing"
en: Level Crossing
gl: Paso a nivel

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:railway=level_crossing" /> <key key="railway" value="level_crossing" /> item "Transport/Railway/Crossing"
en: Crossing
gl: Paso a nivel peatonal

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:crossing" /> <key key="railway" value="crossing" /> <optional> item "Transport/Railway/Crossing" combo "Crossing type"
en: Crossing type
gl: Tipo de paso

note: </optional> item "Transport/Railway/Turntable"
en: Turntable
gl: Plataforma de xiro

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:railway=turntable" /> <key key="railway" value="turntable" /> item "Transport/Railway/Buffer Stop"
en: Buffer Stop
gl: Tope de vía

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:railway%3Dbuffer_stop" /> <key key="railway" value="buffer_stop" /> group "Aerialway"
en: Aerialway
gl: Remonte

note: item "Aerialway/Chair Lift"
en: Chair Lift
gl: Telesilla

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:aerialway=chair_lift" /> item "Aerialway/Chair Lift" label "Edit Chair Lift"
en: Edit Chair Lift
gl: Editar telesilla

note: item "Aerialway/Chair Lift" text "Reference number" item "Aerialway/Drag Lift" text "Reference number" item "Aerialway/Cable Car" text "Reference number" item "Aerialway/Gondola" text "Reference number" item "Aerialway/Mixed Lift" text "Reference number" item "Aerialway/T-bar Lift" text "Reference n
en: Reference number
gl: Número de referencia

note: </optional> item "Aerialway/Drag Lift"
en: Drag Lift
gl: Telearrastre

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:aerialway=drag_lift" /> item "Aerialway/Drag Lift" label "Edit Drag Lift"
en: Edit Drag Lift
gl: Editar telearrastre

note: </optional> item "Aerialway/Cable Car"
en: Cable Car
gl: Telecabina

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:aerialway=cable_car" /> item "Aerialway/Cable Car" label "Edit Cable Car"
en: Edit Cable Car
gl: Editar telecabina

note: </optional> item "Aerialway/Gondola"
en: Gondola
gl: Góndola

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Proposed_features/Piste_Maps#aerialway" /> item "Aerialway/Gondola" label "Edit Gondola"
en: Edit Gondola
gl: Editar góndola

[ctx: aerialway]
note: </optional> item "Aerialway/Goods"
en: Goods
gl: Mercancías

[ctx: aerialway]
note: item "Aerialway/Goods" label "Edit Goods"
en: Edit Goods
gl: Editar mercancías

[ctx: aerialway]
note: </optional> <separator/> item "Aerialway/Station"
en: Station
gl: Estación

[ctx: aerialway]
note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Proposed_features/Piste_Maps#aerialway" /> item "Aerialway/Station" label "Edit Station"
en: Edit Station
gl: Editar Estación

[ctx: aerialway]
note: item "Aerialway/Pylon"
en: Pylon
gl: Pilona

[ctx: aerialway]
note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Proposed_features/Piste_Maps#aerialway" /> item "Aerialway/Pylon" label "Edit Pylon"
en: Edit Pylon
gl: Editar pilona

note: item "Car/Parking" item "Motorcycle/Parking" item "Bicycle/Parking" <action class="PlayAudioAction" params="resource://audio/KDE_Window_Iconify.wav"/> <action class="SetWaypointAction" params="village"/> <!-- <action class="SetNodeAction" params=""/> <action class="AnnotationPresetAction" params="Pl
en: Parking
gl: Aparcamento

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=parking" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:amenity=parking" /> item "Car/Parking" label "Edit Parking"
en: Edit Parking
gl: Editar aparcamento

note: item "Car/Parking" combo "Type" display value item "Motorcycle/Parking" combo "Type" display value
en: multi-storey
gl: de pisos

note: item "Car/Parking" combo "Type" display value item "Motorcycle/Parking" combo "Type" display value
en: surface
gl: ao aire libre

note: item "Car/Parking" combo "Type" display value item "Motorcycle/Parking" combo "Type" display value
en: underground
gl: subterráneo

note: item "Car/Parking" combo "Park and Ride"
en: Park and Ride
gl: Aparcamento disuasorio (Park & Ride)

note: item "Car/Parking" combo "Fee" item "Motorcycle/Parking" combo "Fee" item "Tourism/Information Terminal" combo "Fee" item "Tourism/Audioguide" combo "Fee" item "Facilities/Toilets" combo "Fee"
en: Fee
gl: De pago

note: <space /> item "Car/Parking" text "Capacity (overall)"
en: Capacity (overall)
gl: Capacidade (en xeral)

note: item "Car/Parking" combo "Spaces for Disabled"
en: Spaces for Disabled
gl: Prazas para Personas de Movilidad Reducida

note: item "Car/Parking" combo "Spaces for Women"
en: Spaces for Women
gl: Espazos para a muller

note: item "Car/Parking" combo "Spaces for Parents"
en: Spaces for Parents
gl: Espazos para os páis

note: item "Car/Parking" label "See the Wiki for other capacity:[types]=*."
en: See the Wiki for other capacity:[types]=*.
gl: Ver na wiki para outra capacidade

note: <separator/> item "Car/Fuel"
en: Fuel
gl: Gasolineira

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=fuel" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:amenity=fuel" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:amenity=fuel" /> item "Car/Fuel" label "Edit Fuel"
en: Edit Fuel
gl: Editar Gasolineira

note: <key key="amenity" value="fuel" /> item "Car/Fuel" combo "Brand" item "Car/Wash" text "Brand" item "Car/Repair" text "Brand" item "Car/Tyres" text "Brand" item "Car/Rental" text "Brand" item "Motorcycle/Motorcycle Dealer" combo "Brand"
en: Brand
gl: Marca

note: item "Car/Fuel" combo "Brand" display value
en: Independent
gl: Independente

note: item "Car/Fuel" combo "Opening Hours" item "Car/Wash" combo "Opening Hours" item "Car/Repair" combo "Opening Hours" item "Car/Tyres" combo "Opening Hours" item "Car/Rental" combo "Opening Hours" item "Car/Sharing" combo "Opening Hours" item "Motorcycle/Motorcycle Dealer" combo "Opening Hours" item "
en: Opening Hours
gl: Horario de apertura

note: item "Car/Fuel" combo "Opening Hours" display value item "Car/Wash" combo "Opening Hours" display value item "Car/Repair" combo "Opening Hours" display value item "Car/Tyres" combo "Opening Hours" display value item "Car/Rental" combo "Opening Hours" display value item "Car/Sharing" combo "Opening H
en: Mo-Fr 08:30-20:00
gl: Lu-Vie 08:30-20:00

note: item "Car/Fuel" combo "Opening Hours" display value item "Car/Wash" combo "Opening Hours" display value item "Car/Repair" combo "Opening Hours" display value item "Car/Tyres" combo "Opening Hours" display value item "Car/Rental" combo "Opening Hours" display value item "Car/Sharing" combo "Opening H
en: Tu-Su 08:00-15:00;Sa 08:00-12:00
gl: Martes-Domingo 08:00-15:00;Sabado 08:00-12:00

note: item "Car/Fuel" combo "With shop"
en: With shop
gl: Con tenda

note: item "Car/Fuel" combo "With shop" display value
en: convenience
gl: conveniencia

note: item "Car/Fuel" combo "With shop" display value
en: kiosk
gl: quiosco

note: item "Car/Fuel" label "Fuel types:"
en: Fuel types:
gl: Tipos de combustible:

note: item "Car/Fuel" check "Diesel (Gas To Liquid - ultimate diesel)"
en: Diesel (Gas To Liquid - ultimate diesel)
gl: Diesel (Gas a líquido - diesel ultimate)

note: item "Car/Fuel" check "Diesel for Heavy Good Vehicles"
en: Diesel for Heavy Good Vehicles
gl: Diesel para Vehiculos pesados

note: item "Car/Fuel" check "Octane 91"
en: Octane 91
gl: 91 octanos

note: item "Car/Fuel" check "Octane 95"
en: Octane 95
gl: 95 octanos

note: item "Car/Fuel" check "Octane 98"
en: Octane 98
gl: 98 octanos

note: item "Car/Fuel" check "Octane 100"
en: Octane 100
gl: 100 octanos

note: item "Car/Fuel" check "E10 (10% Ethanol mix)"
en: E10 (10% Ethanol mix)
gl: E10 (mezcla ao 10% de etanol)

note: item "Car/Fuel" check "E85 (85% Ethanol mix)"
en: E85 (85% Ethanol mix)
gl: E85 (mezcla ao 85% de etanol)

note: item "Car/Fuel" check "LPG (Liquefied petroleum gas)"
en: LPG (Liquefied petroleum gas)
gl: GLP (Gas licuado do petróleo)

note: item "Car/Fuel" check "CNG (Compressed Natural Gas)"
en: CNG (Compressed Natural Gas)
gl: GCN(Gas Natural Comprimido)

note: item "Car/Fuel" check "1/25 mix (mofa/moped)"
en: 1/25 mix (mofa/moped)
gl: 1/25 misturada (mofa/moped)

note: item "Car/Fuel" check "1/50 mix (mofa/moped)"
en: 1/50 mix (mofa/moped)
gl: 1/50 misturada (mofa/moped)

note: </optional> item "Car/Charging Station"
en: Charging Station
gl: Estación de carga

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=fuel"/> item "Car/Charging Station" label "Edit Charging Station (for electric cars)"
en: Edit Charging Station (for electric cars)
gl: Editar estación de carga (para coches eléctricos)

note: item "Car/Charging Station" text "Amperage"
en: Amperage
gl: Amperaxe

note: item "Car/Wash"
en: Wash
gl: Limpeza

note: item "Car/Wash" label "Edit Car Wash"
en: Edit Car Wash
gl: Editar lavadoiro de vehículos

note: <separator/> item "Car/Car Dealer"
en: Car Dealer
gl: Concesionario de automóviles

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:shop=car" /> item "Car/Car Dealer" label "Edit Car Shop"
en: Edit Car Shop
gl: Editar concesionario de automóviles

note: item "Car/Repair" item "Motorcycle/Motorcycle Dealer" combo "Repair"
en: Repair
gl: Taller

note: item "Car/Repair" label "Edit Car Repair"
en: Edit Car Repair
gl: Editar taller

note: item "Car/Tyres"
en: Tyres
gl: Rodas

note: item "Car/Tyres" label "Edit Tyres"
en: Edit Tyres
gl: Editar rodas

note: item "Car/Tyres" label "Contact:" item "Motorcycle/Motorcycle Dealer" label "Contact:"
en: Contact:
gl: Contacto:

note: item "Car/Tyres" text "Phone Number" item "Motorcycle/Motorcycle Dealer" text "Phone Number" <space /> item "Facilities/Accommodation/Hotel" text "Phone Number" item "Facilities/Accommodation/Motel" text "Phone Number" item "Facilities/Accommodation/Guest House" text "Phone Number" item "Facilities/
en: Phone Number
gl: Número de teléfono

note: item "Car/Tyres" text "Fax Number" item "Motorcycle/Motorcycle Dealer" text "Fax Number" item "Facilities/Accommodation/Hotel" text "Fax Number" item "Facilities/Accommodation/Motel" text "Fax Number" item "Facilities/Accommodation/Guest House" text "Fax Number" item "Facilities/Accommodation/Chalet
en: Fax Number
gl: Número do fax

note: item "Car/Tyres" text "Website" item "Car/Sharing" text "Website" item "Motorcycle/Motorcycle Dealer" text "Website" item "Facilities/Accommodation/Hotel" text "Website" item "Facilities/Accommodation/Motel" text "Website" item "Facilities/Accommodation/Guest House" text "Website" item "Facilities/A
en: Website
gl: Páxina web:

note: item "Car/Tyres" text "Email Address" item "Motorcycle/Motorcycle Dealer" text "Email Address" item "Facilities/Accommodation/Hotel" text "Email Address" item "Facilities/Accommodation/Motel" text "Email Address" item "Facilities/Accommodation/Guest House" text "Email Address" item "Facilities/Accom
en: Email Address
gl: Enderezo de correo electrónico

note: <separator/> item "Car/Rental" item "Motorcycle/Motorcycle Dealer" combo "Rental" item "Bicycle/Rental"
en: Rental
gl: Alquiler

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=car_rental" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:amenity=car_rental"  /> item "Car/Rental" label "Edit Car Rental"
en: Edit Car Rental
gl: Editar alquiler de automóviles

note: item "Car/Sharing"
en: Sharing
gl: Compartindo

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=car_sharing" /> item "Car/Sharing" label "Edit Car Sharing"
en: Edit Car Sharing
gl: Editar automóviles compartidos

note: item "Car/Sharing" text "Capacity" item "Motorcycle/Parking" text "Capacity" item "Bicycle/Parking" text "Capacity"
en: Capacity
gl: Capacidade

note: item "Motorcycle/Parking" label "Edit Motorcycle Parking"
en: Edit Motorcycle Parking
gl: Editar aparcamento para motos

note: item "Motorcycle/Motorcycle Dealer" combo "Brand" display value
en: independent
gl: independente

note: item "Motorcycle/Motorcycle Dealer" label "Services:"
en: Services:
gl: Servizos:

[ctx: motorcycle]
note: item "Motorcycle/Motorcycle Dealer" combo "Sale" display value
en: yes
gl: si

[ctx: motorcycle]
note: item "Motorcycle/Motorcycle Dealer" combo "Sale" display value
en: brand
gl: marca

[ctx: motorcycle]
note: item "Motorcycle/Motorcycle Dealer" combo "Sale" display value
en: used
gl: usado

[ctx: motorcycle]
note: item "Motorcycle/Motorcycle Dealer" combo "Sale" display value
en: no
gl: non

note: item "Motorcycle/Motorcycle Dealer" combo "Rental" display value item "Motorcycle/Motorcycle Dealer" combo "Repair" display value item "Motorcycle/Motorcycle Dealer" combo "Parts" display value item "Motorcycle/Motorcycle Dealer" combo "Clothes" display value
en: brand
gl: marca

note: item "Motorcycle/Motorcycle Dealer" combo "Parts"
en: Parts
gl: Partes

note: item "Motorcycle/Motorcycle Dealer" combo "Clothes" item "Facilities/Recycling" check "Clothes" group "Clothes" item "Clothes/Clothes"
en: Clothes
gl: Roupas

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=bicycle_parking" /> item "Bicycle/Parking" label "Edit Bicycle Parking"
en: Edit Bicycle Parking
gl: Editar aparcamiento para bicicletas

note: item "Bicycle/Bike Dealer"
en: Bike Dealer
gl: Tenda de bicicletas

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:shop=bicycle" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:shop=bicycle" /> item "Bicycle/Bike Dealer" label "Edit Bicycle Shop"
en: Edit Bicycle Shop
gl: Editar tenda de bicicletas

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=bicycle_rental" it.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/IT:Tag:bicycle_rental" /> item "Bicycle/Rental" label "Edit Bicycle Rental"
en: Edit Bicycle Rental
gl: Editar alquiler de bicicletas

note: group "Public Transport"
en: Public Transport
gl: Transporte público

[ctx: railway]
note: item "Public Transport/Station"
en: Station
gl: Estación

[ctx: railway]
note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:railway=station" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:railway=station" /> item "Public Transport/Station" label "Edit Station"
en: Edit Station
gl: Editar Estación

note: item "Public Transport/Station" text "UIC-Reference"
en: UIC-Reference
gl: UIC-Referencia

note: </optional> item "Public Transport/Railway Halt"
en: Railway Halt
gl: Apeadeiro de ferrocarril

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:railway=halt" /> item "Public Transport/Railway Halt" label "Edit Halt"
en: Edit Halt
gl: Editar apeadeiro

note: </optional> item "Public Transport/Tram Stop"
en: Tram Stop
gl: Parada de tranvía

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:railway=tram_stop" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:railway=tram_stop" /> item "Public Transport/Tram Stop" label "Edit Tram Stop"
en: Edit Tram Stop
gl: Editar parada de tranvía

note: </optional> item "Public Transport/Railway Platform"
en: Railway Platform
gl: Andén de ferrocarril

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:railway=platform" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:railway=platform" /> item "Public Transport/Railway Platform" label "Edit Railway Platform"
en: Edit Railway Platform
gl: Editar andén de ferrocarril

note: <key key="railway" value="platform" /> <space /> item "Public Transport/Railway Platform" text "Reference (track number)" <key key="highway" value="platform" /> item "Public Transport/Bus Platform" text "Reference (track number)"
en: Reference (track number)
gl: Referencia (número de pista)

note: item "Public Transport/Railway Platform" check "Area" item "Public Transport/Bus Platform" check "Area" item "Leisure/Dog Park" check "Area"
en: Area
gl: Área

note: item "Public Transport/Subway Entrance"
en: Subway Entrance
gl: Boca de metro

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:railway=subway_entrance" fr.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/FR:Tag:railway=subway_entrance" /> item "Public Transport/Subway Entrance" label "Edit Subway Entrance"
en: Edit Subway Entrance
gl: Editar boca de metro

note: item "Public Transport/Subway Entrance" check "Wheelchair" item "Facilities/Toilets" combo "Wheelchair"
en: Wheelchair
gl: Cadeira de rodas

note: </optional> <separator/> item "Public Transport/Bus Station"
en: Bus Station
gl: Estación de autobús

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=bus_station" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:amenity=bus_station" /> item "Public Transport/Bus Station" label "Edit Bus Station"
en: Edit Bus Station
gl: Editar estación de autobús

note: </optional> item "Public Transport/Bus Stop"
en: Bus Stop
gl: Parada de autobús

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=bus_stop" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:highway=bus_stop" fr.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/FR:Tag:highway=bus_stop" /> item "Public Transport/Bus Stop" label "Edit Bus Stop"
en: Edit Bus Stop
gl: Editar parada de autobús

note: item "Public Transport/Bus Stop" combo "Shelter" item "Facilities/Shelter" item "Facilities/Hunting Stand" combo "Shelter"
en: Shelter
gl: Refuxio

note: item "Public Transport/Bus Stop" combo "Bench" <key key="amenity" value="waste_basket" /> <separator/> item "Facilities/Bench"
en: Bench
gl: Banco

note: item "Public Transport/Bus Stop" combo "Tactile Paving"
en: Tactile Paving
gl: Pavimento táctil

note: </optional> item "Public Transport/Bus Platform"
en: Bus Platform
gl: Andén de autobús

note: item "Public Transport/Bus Platform" label "Edit Bus Platform"
en: Edit Bus Platform
gl: Editar andén de autobús

note: <separator/> item "Public Transport/Ticket Machine"
en: Ticket Machine
gl: Máquina de tiquets

note: item "Public Transport/Ticket Machine" text "Reference Number"
en: Reference Number
gl: Número de referencia

note: item "Public Transport/Ticket Machine" check "Coins" item "Facilities/Telephone" check "Coins" item "Vending machine" check "Coins"
en: Coins
gl: Moedas

note: item "Public Transport/Ticket Machine" check "Notes" item "Facilities/Telephone" check "Notes" item "Vending machine" check "Notes"
en: Notes
gl: Anotacións

note: item "Public Transport/Ticket Machine" check "Electronic purses and Charge cards" item "Facilities/Telephone" check "Electronic purses and Charge cards" item "Vending machine" check "Electronic purses and Charge cards"
en: Electronic purses and Charge cards
gl: Tarxeta de recarga e moedeitos electrónicos

note: item "Public Transport/Ticket Machine" check "Debit cards" item "Facilities/Telephone" check "Debit cards" item "Vending machine" check "Debit cards"
en: Debit cards
gl: Tarxetas de débito

note: item "Public Transport/Ticket Machine" check "Credit cards" item "Facilities/Telephone" check "Credit cards" item "Vending machine" check "Credit cards"
en: Credit cards
gl: Tarxetas de crédito

note: item "Public Transport/Ticket Machine" check "Account or loyalty cards" item "Vending machine" check "Account or loyalty cards"
en: Account or loyalty cards
gl: Tarxetas de afidelización ou de desconto

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=taxi" /> item "Taxi" label "Edit Taxi station"
en: Edit Taxi station
gl: Editar parada de taxi

note: <separator/> group "Airport"
en: Airport
gl: Aeroporto

note: item "Airport/Airport Ground"
en: Airport Ground
gl: Campo de aviación

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:aeroway=aerodrome" /> item "Airport/Airport Ground" label "Edit Airport Ground"
en: Edit Airport Ground
gl: Editar campo de aviación

note: </optional> <separator/> item "Airport/Runway"
en: Runway
gl: Pista

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:aeroway=runway" /> item "Airport/Runway" label "Edit Runway"
en: Edit Runway
gl: Editar pista

note: </optional> item "Airport/Taxiway"
en: Taxiway
gl: Pista de rodaxe

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:aeroway=taxiway" /> item "Airport/Taxiway" label "Edit Taxiway"
en: Edit Taxiway
gl: Editar pista de rodaxe

note: </optional> item "Airport/Helipad"
en: Helipad
gl: Heliporto

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:aeroway=helipad" /> item "Airport/Helipad" label "Edit Helipad"
en: Edit Helipad
gl: Editar heliporto

note: <key key="building" value="hangar" /> item "Airport/Beacon" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:man_made%3Dbeacon" /> item "Airport/Beacon" label "Beacon" item "Man Made/Man Made/Beacon"
en: Beacon
gl: Baliza

note: <key key="man_made" value="beacon" /> item "Airport/Windsock" <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:aeroway=windsock" /> item "Airport/Windsock" label "Windsock"
en: Windsock
gl: Manga de vento

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:aeroway=terminal" /> item "Airport/Terminal" label "Edit Terminal"
en: Edit Terminal
gl: Editar Terminal

[ctx: airport]
note: item "Airport/Gate"
en: Gate
gl: Porta

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:aeroway=gate" /> item "Airport/Gate" label "Edit Terminal Gate"
en: Edit Terminal Gate
gl: Editar Porta de Terminal

note: group "Facilities"
en: Facilities
gl: Facilidades

note: group "Facilities/Accommodation"
en: Accommodation
gl: Acomodación

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:tourism=hotel" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:tourism=hotel" /> item "Facilities/Accommodation/Hotel" label "Edit Hotel"
en: Edit Hotel
gl: Editar hotel

note: item "Facilities/Accommodation/Hotel" combo "Stars" item "Facilities/Accommodation/Motel" combo "Stars" item "Facilities/Accommodation/Guest House" combo "Stars" item "Facilities/Accommodation/Chalet" combo "Stars" item "Facilities/Accommodation/Hostel" combo "Stars" item "Facilities/Accommodation/C
en: Stars
gl: Estrelas

note: <space /> item "Facilities/Accommodation/Hotel" combo "Internet access" item "Facilities/Accommodation/Motel" combo "Internet access" item "Facilities/Accommodation/Guest House" combo "Internet access" item "Facilities/Accommodation/Chalet" combo "Internet access" item "Facilities/Accommodation/Host
en: Internet access
gl: Acceso a internet

note: item "Facilities/Accommodation/Hotel" combo "Internet access" display value item "Facilities/Accommodation/Motel" combo "Internet access" display value item "Facilities/Accommodation/Guest House" combo "Internet access" display value item "Facilities/Accommodation/Chalet" combo "Internet access" dis
en: wired
gl: cableafo

note: item "Facilities/Accommodation/Hotel" combo "Internet access fee" item "Facilities/Accommodation/Motel" combo "Internet access fee" item "Facilities/Accommodation/Guest House" combo "Internet access fee" item "Facilities/Accommodation/Chalet" combo "Internet access fee" item "Facilities/Accommodatio
en: Internet access fee
gl: Acceso a internet gratuito

note: item "Facilities/Accommodation/Hotel" combo "Smoking" item "Facilities/Accommodation/Motel" combo "Smoking" item "Facilities/Accommodation/Guest House" combo "Smoking" item "Facilities/Accommodation/Chalet" combo "Smoking" item "Facilities/Accommodation/Hostel" combo "Smoking" item "Facilities/Accom
en: Smoking
gl: Fumadores

note: item "Facilities/Accommodation/Hotel" combo "Smoking" display value item "Facilities/Accommodation/Motel" combo "Smoking" display value item "Facilities/Accommodation/Guest House" combo "Smoking" display value item "Facilities/Accommodation/Chalet" combo "Smoking" display value item "Facilities/Acco
en: dedicated
gl: dedicado

note: item "Facilities/Accommodation/Hotel" combo "Smoking" display value item "Facilities/Accommodation/Motel" combo "Smoking" display value item "Facilities/Accommodation/Guest House" combo "Smoking" display value item "Facilities/Accommodation/Chalet" combo "Smoking" display value item "Facilities/Acco
en: separated
gl: separado

note: item "Facilities/Accommodation/Hotel" combo "Smoking" display value item "Facilities/Accommodation/Motel" combo "Smoking" display value item "Facilities/Accommodation/Guest House" combo "Smoking" display value item "Facilities/Accommodation/Chalet" combo "Smoking" display value item "Facilities/Acco
en: isolated
gl: aislado

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:tourism=motel" /> item "Facilities/Accommodation/Motel" label "Edit Motel"
en: Edit Motel
gl: Editar motel

note: item "Facilities/Accommodation/Guest House"
en: Guest House
gl: Pensión

note: item "Facilities/Accommodation/Guest House" label "Edit Guest House"
en: Edit Guest House
gl: Editar pensión

note: item "Facilities/Accommodation/Chalet"
en: Chalet
gl: Cabaña ou bungalow

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:tourism=chalet" /> item "Facilities/Accommodation/Chalet" label "Edit Chalet"
en: Edit Chalet
gl: Editar cabaña ou bungalow

note: item "Facilities/Accommodation/Hostel"
en: Hostel
gl: Albergue

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:tourism=hostel" /> item "Facilities/Accommodation/Hostel" label "Edit Hostel"
en: Edit Hostel
gl: Editar albergue

note: item "Facilities/Accommodation/Alpine Hut"
en: Alpine Hut
gl: Cabaña alpina

note: item "Facilities/Accommodation/Alpine Hut" label "Edit Alpine Hut"
en: Edit Alpine Hut
gl: Editar cabaña alpina

note: <separator/> item "Facilities/Accommodation/Caravan Site"
en: Caravan Site
gl: Zona de caravanas

note: item "Facilities/Accommodation/Caravan Site" label "Edit Caravan Site"
en: Edit Caravan Site
gl: Editar zona de caravanas

note: <space /> item "Facilities/Accommodation/Caravan Site" text "Number of places"
en: Number of places
gl: Número de plazas

note: item "Facilities/Accommodation/Caravan Site" combo "Requires a fee" display value
en: interval
gl: intervalo

note: item "Facilities/Accommodation/Caravan Site" check "Power supply"
en: Power supply
gl: Fuente de Tensión

note: item "Facilities/Accommodation/Camping Site"
en: Camping Site
gl: Lugar de acampada

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:tourism=camp_site" /> item "Facilities/Accommodation/Camping Site" label "Edit Camping Site"
en: Edit Camping Site
gl: Editar lugar de acampada

note: group "Food+Drinks"
en: Food+Drinks
gl: Comida+Bebidas

note: item "Food+Drinks/Restaurant" <action class="PlayAudioAction" params="resource://audio/KDE_Window_Iconify.wav"/> <action class="SetWaypointAction" params="Hotel"/> </button> <button label="Restaurant" hotkey="R" icon="styles/standard/food/restaurant.png">
en: Restaurant
gl: Restaurante

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=restaurant" /> item "Food+Drinks/Restaurant" label "Edit Restaurant"
en: Edit Restaurant
gl: Editar restaurante

note: item "Food+Drinks/Restaurant" multiselect "Cuisine" item "Food+Drinks/Fast Food" combo "Cuisine" item "Food+Drinks/Cafe" combo "Cuisine"
en: Cuisine
gl: Cociña

note: item "Food+Drinks/Restaurant" multiselect "Cuisine" display value item "Food+Drinks/Fast Food" combo "Cuisine" display value
en: italian
gl: italiano

note: item "Food+Drinks/Restaurant" multiselect "Cuisine" display value item "Food+Drinks/Fast Food" combo "Cuisine" display value
en: chinese
gl: chino

note: item "Food+Drinks/Restaurant" multiselect "Cuisine" display value item "Food+Drinks/Fast Food" combo "Cuisine" display value
en: pizza
gl: pizzería

note: item "Food+Drinks/Restaurant" multiselect "Cuisine" display value item "Food+Drinks/Fast Food" combo "Cuisine" display value
en: burger
gl: hamburguesería

note: item "Food+Drinks/Restaurant" multiselect "Cuisine" display value item "Food+Drinks/Fast Food" combo "Cuisine" display value
en: greek
gl: grego

note: item "Food+Drinks/Restaurant" multiselect "Cuisine" display value item "Food+Drinks/Fast Food" combo "Cuisine" display value
en: german
gl: alemán

note: item "Food+Drinks/Restaurant" multiselect "Cuisine" display value item "Food+Drinks/Fast Food" combo "Cuisine" display value
en: indian
gl: india

note: item "Food+Drinks/Restaurant" multiselect "Cuisine" display value item "Food+Drinks/Fast Food" combo "Cuisine" display value
en: regional
gl: rexional

note: item "Food+Drinks/Restaurant" multiselect "Cuisine" display value item "Food+Drinks/Fast Food" combo "Cuisine" display value
en: turkish
gl: turco

note: item "Food+Drinks/Restaurant" multiselect "Cuisine" display value item "Food+Drinks/Fast Food" combo "Cuisine" display value
en: asian
gl: asiático

note: item "Food+Drinks/Restaurant" multiselect "Cuisine" display value item "Food+Drinks/Fast Food" combo "Cuisine" display value
en: thai
gl: tailandés

note: item "Food+Drinks/Restaurant" multiselect "Cuisine" display value item "Food+Drinks/Fast Food" combo "Cuisine" display value
en: mexican
gl: mexicano

note: item "Food+Drinks/Restaurant" multiselect "Cuisine" display value item "Food+Drinks/Fast Food" combo "Cuisine" display value
en: japanese
gl: xaponés

note: item "Food+Drinks/Restaurant" multiselect "Cuisine" display value item "Food+Drinks/Fast Food" combo "Cuisine" display value
en: french
gl: francés

note: item "Food+Drinks/Fast Food"
en: Fast Food
gl: Comida rápida

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=fast_food" /> item "Food+Drinks/Fast Food" label "Edit Fast Food Restaurant"
en: Edit Fast Food Restaurant
gl: Editar establecemento de comida rápida

note: item "Food+Drinks/Fast Food" combo "Cuisine" display value
en: fish_and_chips
gl: fish_and_chips (patacas e pescado fritos)

note: item "Food+Drinks/Fast Food" combo "Cuisine" display value
en: chicken
gl: polo

note: item "Food+Drinks/Cafe"
en: Cafe
gl: Cafetería

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=cafe" /> item "Food+Drinks/Cafe" label "Edit Cafe"
en: Edit Cafe
gl: Editar cafetería

note: item "Food+Drinks/Cafe" combo "Cuisine" display value
en: ice_cream
gl: helado

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=pub" /> item "Food+Drinks/Pub" label "Edit Pub"
en: Edit Pub
gl: Editar pub

note: item "Food+Drinks/Biergarten" label "Edit Biergarten"
en: Edit Biergarten
gl: Editar biergarten

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=bar" /> item "Food+Drinks/Bar" label "Edit Bar"
en: Edit Bar
gl: Editar Bar

note: item "Food+Drinks/Nightclub"
en: Nightclub
gl: Club nocturno

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=nightclub" /> item "Food+Drinks/Nightclub" label "Edit Nightclub"
en: Edit Nightclub
gl: Editar club nocturno

note: group "Tourism"
en: Tourism
gl: Turismo

note: item "Tourism/Attraction"
en: Attraction
gl: Atracción

note: item "Tourism/Attraction" label "Edit Attraction"
en: Edit Attraction
gl: Editar atracción

note: item "Tourism/Viewpoint"
en: Viewpoint
gl: Panorámica

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:tourism=viewpoint" /> item "Tourism/Viewpoint" label "Edit Viewpoint"
en: Edit Viewpoint
gl: Editar panorámica

note: item "Tourism/Viewpoint" check "Look-Out Tower"
en: Look-Out Tower
gl: Torre de vixía

note: <separator/> item "Tourism/Information Office"
en: Information Office
gl: Oficina de información

note: item "Tourism/Map"
en: Map
gl: Mapa

note: item "Tourism/Map" combo "Detail Grade"
en: Detail Grade
gl: Grado de detalle

note: item "Tourism/Map" combo "Detail Grade" display value
en: topo
gl: topográfico

note: item "Tourism/Map" combo "Detail Grade" display value <roles> item "Relations/Associated street" role "street" <icon annotate="true" src="misc/deprecated.png"/> </rule> <rule> <condition k="highway" v="unclassified"/> color street <condition k="highway" v="unsurfaced"/> <condition k="highway" v="res
en: street
gl: rúa

note: item "Tourism/Map" combo "Detail Grade" display value
en: scheme
gl: esquema

note: item "Tourism/Map" combo "Shown Area"
en: Shown Area
gl: Mostrar área

note: item "Tourism/Map" combo "Shown Area" display value
en: site
gl: lugar

note: item "Tourism/Map" combo "Shown Area" display value
en: city
gl: cidade

note: item "Tourism/Map" combo "Shown Area" display value
en: region
gl: rexión

note: item "Tourism/Map" text "Closer Description" item "Tourism/Information Board" text "Closer Description" item "Tourism/Other Information Points" text "Closer Description"
en: Closer Description
gl: Descripción detallada

note: <space /> item "Tourism/Map" label "Routes shown for:" item "Tourism/Guidepost" label "Routes shown for:"
en: Routes shown for:
gl: Rutas mostradas para:

note: item "Tourism/Map" check "Hiking" item "Tourism/Guidepost" check "Hiking"
en: Hiking
gl: Sendeiro

note: item "Tourism/Map" check "Cycling" item "Tourism/Guidepost" check "Cycling" item "Sport/Cycling"
en: Cycling
gl: Ciclismo

note: item "Tourism/Map" check "Mountainbiking" item "Tourism/Guidepost" check "Mountainbiking"
en: Mountainbiking
gl: Bicicleta de montaña

note: item "Tourism/Map" check "Skiing" item "Tourism/Guidepost" check "Skiing" item "Sport/Skiing"
en: Skiing
gl: Esquí

note: item "Tourism/Map" check "Riding" item "Tourism/Guidepost" check "Riding"
en: Riding
gl: Equitación

note: item "Tourism/Map" label "... other transportation modes possible" item "Tourism/Guidepost" label "... other transportation modes possible"
en: ... other transportation modes possible
gl: ...outro métodos de desprazamentos posibles

note: item "Tourism/Information Board"
en: Information Board
gl: Panel informativo

note: item "Tourism/Information Board" combo "Board Content"
en: Board Content
gl: Tablón de anuncios

note: item "Tourism/Information Board" combo "Board Content" display value
en: notice
gl: aviso

note: item "Tourism/Information Board" combo "Board Content" display value
en: history
gl: historial

note: item "Tourism/Information Board" combo "Board Content" display value
en: nature
gl: natureza

note: item "Tourism/Information Board" combo "Board Content" display value
en: wildlife
gl: vida salvaxe

note: item "Tourism/Information Board" combo "Board Content" display value
en: plants
gl: plantas

note: item "Tourism/Guidepost"
en: Guidepost
gl: Poste identificador

note: item "Tourism/Information Terminal"
en: Information Terminal
gl: Punto de información

note: item "Tourism/Information Terminal" text "Closer description" item "Tourism/Audioguide" text "Closer description"
en: Closer description
gl: Descripción detallada

note: item "Tourism/Audioguide"
en: Audioguide
gl: Audioguía

note: <space /> item "Tourism/Audioguide" label "Audioguide via mobile phone?"
en: Audioguide via mobile phone?
gl: ¿Audioguía a través de teléfono móvil?

note: item "Tourism/Audioguide" text "Phone number"
en: Phone number
gl: Número de teléfono

note: item "Tourism/Other Information Points"
en: Other Information Points
gl: Outros Puntos de Información

note: group "Leisure"
en: Leisure
gl: Ocio

note: item "Leisure/Cinema"
en: Cinema
gl: Cine

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=cinema" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:amenity=cinema" /> item "Leisure/Cinema" label "Edit Cinema"
en: Edit Cinema
gl: Editar cine

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:tourism=zoo" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:tourism=zook" /> item "Leisure/Zoo" label "Edit Zoo"
en: Edit Zoo
gl: Editar zoo

note: item "Leisure/Dog Park" combo "Barrier" display value
en: fence
gl: valado

note: item "Leisure/Theme Park"
en: Theme Park
gl: Parque temático

note: item "Leisure/Theme Park" label "Edit Theme Park"
en: Edit Theme Park
gl: Editar parque temático

note: item "Leisure/Water Park"
en: Water Park
gl: Parque acuático

note: item "Leisure/Water Park" label "Edit Water Park"
en: Edit Water Park
gl: Editar parque acuático

note: item "Leisure/Sauna"
en: Sauna
gl: sauna

note: item "Leisure/Sauna" label "Edit Sauna" <space /> <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Proposed_features/Sauna" />
en: Edit Sauna
gl: Editar Sauna

note: item "Leisure/Sauna" combo "Opening Hours" display value item "Public Building/Community Centre" combo "Opening Hours" display value item "Health/Hearing Aids" combo "Opening Hours" display value item "Shops/Food/Seafood" combo "Opening Hours" display value item "Shops/Food/Deli (Fine Food)" combo "
en: Tu-Su 08:00-15:00; Sa 08:00-12:00
gl: Ma-Do 08:00-15:00; Sa 08:00-12:00

note: item "Leisure/Sauna" combo "Access"
en: Access
gl: Acceso

note: <separator/> item "Leisure/Playground"
en: Playground
gl: Zona de xogos

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:leisure=playground" /> item "Leisure/Playground" label "Edit Playground"
en: Edit Playground
gl: Editar zona de xogos

note: item "Leisure/Picnic Site"
en: Picnic Site
gl: Zona de picnic

note: item "Leisure/Picnic Site" label "Edit Picnic Site"
en: Edit Picnic Site
gl: Editar zona de picnic

note: item "Leisure/Picnic Site" check "Fireplace" item "Facilities/Shelter" check "Fireplace"
en: Fireplace
gl: Cheminea

note: item "Leisure/Public Grill" combo "Covered"
en: Covered
gl: Cubierto

note: item "Leisure/Public Grill" combo "Fuel" display value
en: charcoal
gl: carbón

note: item "Leisure/Public Grill" combo "Fuel" display value
en: electric
gl: electrico

note: item "Leisure/Fishing"
en: Fishing
gl: Pesca

note: item "Leisure/Fishing" label "Edit Fishing"
en: Edit Fishing
gl: Editar pesca

note: group "Culture"
en: Culture
gl: Cultura

note: item "Culture/Museum"
en: Museum
gl: Museo

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:tourism=museum" /> item "Culture/Museum" label "Edit Museum"
en: Edit Museum
gl: Editar museo

note: item "Culture/Theatre"
en: Theatre
gl: Teatro

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=theatre" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:amenity=theatre" /> item "Culture/Theatre" label "Edit Theatre"
en: Edit Theatre
gl: Editar teatro

note: item "Culture/Library"
en: Library
gl: Biblioteca

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=library" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:amenity=library" /> item "Culture/Library" label "Edit Library"
en: Edit Library
gl: Editar biblioteca

note: item "Culture/Arts Centre"
en: Arts Centre
gl: Centro de arte

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=arts_centre" /> item "Culture/Arts Centre" label "Edit Arts Centre"
en: Edit Arts Centre
gl: Editar centro de arte

note: item "Culture/Artwork"
en: Artwork
gl: Gráficos

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:tourism=artwork" /> item "Culture/Artwork" label "Edit Artwork"
en: Edit Artwork
gl: Editar traballo artístico

note: item "Culture/Place of Worship"
en: Place of Worship
gl: Lugar de culto

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=place_of_worship" it.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/IT:Tag:amenity=place_of_worship" sv.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Sv:Tag:amenity=place_of_worship" /> item "Culture/Place of Worship" label "Edit Place of Worship"
en: Edit Place of Worship
gl: Editar lugar de culto

note: item "Culture/Place of Worship" combo "Religion" item "Land use/Graveyard" combo "Religion" item "Land use/Cemetery" combo "Religion"
en: Religion
gl: Relixión

note: item "Culture/Place of Worship" combo "Religion" display value item "Land use/Graveyard" combo "Religion" display value item "Land use/Cemetery" combo "Religion" display value
en: bahai
gl: bahaísta

note: item "Culture/Place of Worship" combo "Religion" display value item "Land use/Graveyard" combo "Religion" display value item "Land use/Cemetery" combo "Religion" display value
en: buddhist
gl: budista

note: item "Culture/Place of Worship" combo "Religion" display value item "Land use/Graveyard" combo "Religion" display value item "Land use/Cemetery" combo "Religion" display value
en: christian
gl: cristian

note: item "Culture/Place of Worship" combo "Religion" display value item "Land use/Graveyard" combo "Religion" display value item "Land use/Cemetery" combo "Religion" display value
en: hindu
gl: hindú

note: item "Culture/Place of Worship" combo "Religion" display value item "Land use/Graveyard" combo "Religion" display value item "Land use/Cemetery" combo "Religion" display value
en: jain
gl: jainista

note: item "Culture/Place of Worship" combo "Religion" display value item "Land use/Graveyard" combo "Religion" display value item "Land use/Cemetery" combo "Religion" display value
en: jewish
gl: xudía

note: item "Culture/Place of Worship" combo "Religion" display value item "Land use/Graveyard" combo "Religion" display value item "Land use/Cemetery" combo "Religion" display value
en: muslim
gl: musulmá

note: item "Culture/Place of Worship" combo "Religion" display value item "Land use/Graveyard" combo "Religion" display value item "Land use/Cemetery" combo "Religion" display value
en: sikh
gl: sijista

note: item "Culture/Place of Worship" combo "Religion" display value item "Land use/Graveyard" combo "Religion" display value item "Land use/Cemetery" combo "Religion" display value
en: spiritualist
gl: espiritualista

note: item "Culture/Place of Worship" combo "Religion" display value item "Land use/Graveyard" combo "Religion" display value item "Land use/Cemetery" combo "Religion" display value
en: taoist
gl: taoista

note: item "Culture/Place of Worship" combo "Religion" display value item "Land use/Graveyard" combo "Religion" display value item "Land use/Cemetery" combo "Religion" display value
en: unitarian
gl: unitarismo

note: item "Culture/Place of Worship" combo "Religion" display value item "Land use/Graveyard" combo "Religion" display value item "Land use/Cemetery" combo "Religion" display value
en: zoroastrian
gl: zoroástrica

note: item "Culture/Place of Worship" combo "Denomination" item "Land use/Graveyard" combo "Denomination" item "Land use/Cemetery" combo "Denomination"
en: Denomination
gl: Denominación

note: item "Culture/Place of Worship" combo "Denomination" display value item "Land use/Graveyard" combo "Denomination" display value item "Land use/Cemetery" combo "Denomination" display value
en: anglican
gl: anglicano

note: item "Culture/Place of Worship" combo "Denomination" display value item "Land use/Graveyard" combo "Denomination" display value item "Land use/Cemetery" combo "Denomination" display value
en: baptist
gl: baptista

note: item "Culture/Place of Worship" combo "Denomination" display value item "Land use/Graveyard" combo "Denomination" display value item "Land use/Cemetery" combo "Denomination" display value
en: catholic
gl: católico

note: item "Culture/Place of Worship" combo "Denomination" display value item "Land use/Graveyard" combo "Denomination" display value item "Land use/Cemetery" combo "Denomination" display value
en: evangelical
gl: evanxélico

note: item "Culture/Place of Worship" combo "Denomination" display value item "Land use/Graveyard" combo "Denomination" display value item "Land use/Cemetery" combo "Denomination" display value
en: jehovahs_witness
gl: testigos de Xenoveva

note: item "Culture/Place of Worship" combo "Denomination" display value item "Land use/Graveyard" combo "Denomination" display value item "Land use/Cemetery" combo "Denomination" display value
en: lutheran
gl: luterano

note: item "Culture/Place of Worship" combo "Denomination" display value item "Land use/Graveyard" combo "Denomination" display value item "Land use/Cemetery" combo "Denomination" display value
en: methodist
gl: metodista

note: item "Culture/Place of Worship" combo "Denomination" display value item "Land use/Graveyard" combo "Denomination" display value item "Land use/Cemetery" combo "Denomination" display value
en: mormon
gl: mormón

note: item "Culture/Place of Worship" combo "Denomination" display value item "Land use/Graveyard" combo "Denomination" display value item "Land use/Cemetery" combo "Denomination" display value
en: orthodox
gl: ortodoxo

note: item "Culture/Place of Worship" combo "Denomination" display value item "Land use/Graveyard" combo "Denomination" display value item "Land use/Cemetery" combo "Denomination" display value
en: presbyterian
gl: presbiteriano

note: item "Culture/Place of Worship" combo "Denomination" display value item "Land use/Graveyard" combo "Denomination" display value item "Land use/Cemetery" combo "Denomination" display value
en: protestant
gl: protestante

note: item "Culture/Place of Worship" combo "Denomination" display value item "Land use/Graveyard" combo "Denomination" display value item "Land use/Cemetery" combo "Denomination" display value
en: quaker
gl: cuáquero

note: item "Culture/Place of Worship" combo "Denomination" display value item "Land use/Graveyard" combo "Denomination" display value item "Land use/Cemetery" combo "Denomination" display value
en: shia
gl: chiita

note: item "Culture/Place of Worship" combo "Denomination" display value item "Land use/Graveyard" combo "Denomination" display value item "Land use/Cemetery" combo "Denomination" display value
en: sunni
gl: suní

note: item "Culture/Recording Studio"
en: Recording Studio
gl: Estudio de grabación

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity%3Dstudio" /> item "Culture/Recording Studio" label "Edit Studio"
en: Edit Studio
gl: Editar Estudio

note: group "Public Building" item "Public Building/Public Building"
en: Public Building
gl: Edificio público

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=public_building" /> item "Public Building/Public Building" label "Edit Public Building"
en: Edit Public Building
gl: Editar edificio público

note: item "Public Building/Town hall"
en: Town hall
gl: Casa do Concello

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=townhall" /> item "Public Building/Town hall" label "Edit Town hall"
en: Edit Town hall
gl: Editar Casa do Concello

note: item "Public Building/Embassy"
en: Embassy
gl: Embaixada

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=embassy" /> item "Public Building/Embassy" label "Edit Embassy"
en: Edit Embassy
gl: Editar Embaixada

note: item "Public Building/Courthouse"
en: Courthouse
gl: Xuzgado

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=courthouse" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:amenity=courthouse" /> item "Public Building/Courthouse" label "Edit Courthouse"
en: Edit Courthouse
gl: Editar xuzgado

note: item "Public Building/Prison"
en: Prison
gl: Prisión

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=prison" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:amenity=prison" /> item "Public Building/Prison" label "Edit Prison"
en: Edit Prison
gl: Editar prisión

note: item "Public Building/Police"
en: Police
gl: Policía

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=police" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:amenity=police" it.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/IT:Tag:amenity=police" /> item "Public Building/Police" label "Edit Police"
en: Edit Police
gl: Editar policía

note: item "Public Building/Fire Station"
en: Fire Station
gl: Parque de bombeiros

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=fire_station" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:fire_station" /> item "Public Building/Fire Station" label "Edit Fire Station"
en: Edit Fire Station
gl: Editar parque de bombeiros

note: item "Public Building/Post Office"
en: Post Office
gl: Oficina postal

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=post_office" /> item "Public Building/Post Office" label "Edit Post Office"
en: Edit Post Office
gl: Editar oficina postal

note: group "Education"
en: Education
gl: Educación

note: item "Education/Kindergarten"
en: Kindergarten
gl: Xardín de infancia

note: item "Education/Kindergarten" label "Edit Kindergarten"
en: Edit Kindergarten
gl: Editar Xardín de infancia

note: item "Education/School"
en: School
gl: Escola

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=school" /> item "Education/School" label "Edit School"
en: Edit School
gl: Editar escola

note: item "Education/University"
en: University
gl: Universidade

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=university" /> item "Education/University" label "Edit University"
en: Edit University
gl: Editar universidade

note: item "Education/College"
en: College
gl: Instituto

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=college" /> item "Education/College" label "Edit College"
en: Edit College
gl: Editar instituto

note: item "Education/Driving School"
en: Driving School
gl: Autoescuela

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Proposed_features/driving_school" /> item "Education/Driving School" label "Edit Driving School"
en: Edit Driving School
gl: Editar Autoescuela

note: group "Health"
en: Health
gl: Saúde

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=hospital" /> item "Health/Hospital" label "Edit Hospital"
en: Edit Hospital
gl: Editar hospital

note: item "Health/Doctors"
en: Doctors
gl: Médicos

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=doctors" /> item "Health/Doctors" label "Edit Doctors"
en: Edit Doctors
gl: Editar médicos

note: item "Health/Dentist"
en: Dentist
gl: Dentista

note: item "Health/Dentist" label "Edit Dentist"
en: Edit Dentist
gl: Editar dentista

note: <separator/> item "Health/Pharmacy"
en: Pharmacy
gl: Farmacia

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=pharmacy" /> item "Health/Pharmacy" label "Edit Pharmacy"
en: Edit Pharmacy
gl: Editar farmacia

note: <key key="amenity" value="pharmacy" /> item "Health/Pharmacy" combo "Dispensing"
en: Dispensing
gl: Expende baixo receta médica

note: <separator/> item "Health/Baby Hatch"
en: Baby Hatch
gl: Caixa temperada

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=baby_hatch" /> item "Health/Baby Hatch" label "Edit Baby Hatch"
en: Edit Baby Hatch
gl: Editar caixa temperada

note: <separator/> item "Health/Emergency Access Point"
en: Emergency Access Point
gl: Punto de acceso para emerxencias

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=emergency_access_point" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:highway=emergency_access_point" /> item "Health/Emergency Access Point" label "Edit Emergency Access Point"
en: Edit Emergency Access Point
gl: Editar punto de acceso para emerxencias

note: <space /> <key key="highway" value="emergency_access_point" /> item "Health/Emergency Access Point" text "Point Number"
en: Point Number
gl: Número do punto

note: item "Health/Emergency Access Point" text "Point Name"
en: Point Name
gl: Nome do Punto

note: item "Health/Emergency Access Point" label "(Use international code, like +12-345-67890)"
en: (Use international code, like +12-345-67890)
gl: (Utilizar código internacional, como +12-345-67890)

note: <space /> <separator/> item "Health/Veterinary"
en: Veterinary
gl: Veterinario

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=veterinary" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:amenity=veterinary" /> item "Health/Veterinary" label "Edit Veterinary"
en: Edit Veterinary
gl: Editar veterinario

note: item "Facilities/Toilets" combo "Wheelchair" display value
en: limited
gl: limitado

note: item "Facilities/Toilets" text "Note" item "Vending machine" text "Note"
en: Note
gl: Nota

note: item "Facilities/Post Box"
en: Post Box
gl: Buzón de Correos

note: item "Facilities/Telephone"
en: Telephone
gl: Teléfono

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=telephone" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:amenity=telephone" /> item "Facilities/Telephone" label "Edit Telephone"
en: Edit Telephone
gl: Editar teléfono

note: item "Facilities/Telephone" check "Telephone cards"
en: Telephone cards
gl: Tarxetas telefónicas

note: item "Facilities/Clock"
en: Clock
gl: Reloxo

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=clock" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:amenity=clock" /> item "Facilities/Clock" label "Edit Clock"
en: Edit Clock
gl: Editar Reloxo

note: <key key="amenity" value="clock" /> <optional> item "Facilities/Clock" combo "Display" item "Man Made/Man Made/Measurement Station" combo "Display"
en: Display
gl: Pantalla

note: item "Facilities/Clock" combo "Support"
en: Support
gl: Asistencia técnica

note: item "Facilities/Clock" combo "Support" display value
en: pole
gl: poste

note: item "Facilities/Clock" combo "Visibility/readability" display value
en: (up to 5m)
gl: (ata 5 m)

note: item "Facilities/Clock" combo "Visibility/readability" display value
en: (up to 20m)
gl: (ata 20 m)

note: item "Facilities/Clock" combo "Visibility/readability" display value
en: (more than 20m)
gl: (mais de 20 m)

note: item "Facilities/Clock" check "Shows current date"
en: Shows current date
gl: Amosar a data actual

note: item "Facilities/Clock" check "Shows temperature"
en: Shows temperature
gl: Amosar temperatura

note: item "Facilities/Clock" check "Shows barometric pressure"
en: Shows barometric pressure
gl: Amosar a presión atmosférica

note: item "Facilities/Clock" check "Shows humidity"
en: Shows humidity
gl: Amosar humidade

note: </optional> item "Facilities/Recycling"
en: Recycling
gl: Reciclaxe

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=recycling" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:amenity=recycling" /> item "Facilities/Recycling" label "Edit Recycling station"
en: Edit Recycling station
gl: Editar punto limpo

note: <key key="amenity" value="recycling" /> item "Facilities/Recycling" check "Batteries"
en: Batteries
gl: Baterías

note: item "Facilities/Recycling" check "Cans"
en: Cans
gl: Latas

note: item "Facilities/Recycling" check "Glass"
en: Glass
gl: Vidro

note: item "Facilities/Recycling" check "Paper"
en: Paper
gl: Papel

note: item "Facilities/Recycling" check "Scrap Metal"
en: Scrap Metal
gl: Chatarra

note: item "Facilities/Waste Basket"
en: Waste Basket
gl: Papeleiras

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity%3Dwaste_basket" /> item "Facilities/Waste Basket" label "Edit Waste Basket"
en: Edit Waste Basket
gl: Editar papeleiras

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=bench" /> <key key="amenity" value="bench" /> item "Facilities/Bench" combo "Backrest"
en: Backrest
gl: Respaldo

note: item "Facilities/Bench" combo "Material" display value
en: stone
gl: pedra

note: item "Facilities/Bench" combo "Material" display value
en: plastic
gl: plástico

note: item "Facilities/Bench" combo "Colour"
en: Colour
gl: Cor

note: item "Facilities/Bench" combo "Amount of Seats"
en: Amount of Seats
gl: Numero de asentos

note: item "Facilities/Shelter" label "Edit Shelter"
en: Edit Shelter
gl: Editar refuxio

note: item "Facilities/Hunting Stand"
en: Hunting Stand
gl: Apostadeiro de caza

note: item "Facilities/Hunting Stand" label "Edit Hunting Stand"
en: Edit Hunting Stand
gl: Editar apostadeiro de caza

note: <key key="amenity" value="hunting_stand" /> item "Facilities/Hunting Stand" combo "Height" item "Nature/Tree" text "Height"
en: Height
gl: Alto

note: item "Facilities/Hunting Stand" combo "Height" display value
en: low
gl: baixa

note: item "Facilities/Hunting Stand" combo "Height" display value
en: half
gl: media

note: item "Facilities/Hunting Stand" combo "Height" display value
en: full
gl: total

note: item "Facilities/Hunting Stand" combo "Hide"
en: Hide
gl: Agochar

note: item "Facilities/Hunting Stand" combo "Lock"
en: Lock
gl: Bloquear

note: <separator/> item "Facilities/Drinking Water"
en: Drinking Water
gl: Auga potable

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=drinking_water" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:amenity=drinking_water" /> item "Facilities/Drinking Water" label "Edit Drinking Water"
en: Edit Drinking Water
gl: Editar auga potable

note: item "Facilities/Fire Hydrant"
en: Fire Hydrant
gl: Hidrante contra incendios

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:emergency=fire_hydrant" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:emergency=fire_hydrant" /> item "Facilities/Fire Hydrant" label "Edit Fire Hydrant"
en: Edit Fire Hydrant
gl: Editar hidrante contra incendios

[ctx: pipeline]
note: item "Facilities/Fire Hydrant" combo "Type" display value item "Man Made/Man Made/Pipeline" combo "Location" display value
en: underground
gl: baixo terra

note: group "Sports" item "Clothes/Sports"
en: Sports
gl: Deportes

note: group "Sports/Sport Facilities"
en: Sport Facilities
gl: Instalaciones deportivas

note: item "Sports/Sport Facilities/Stadium"
en: Stadium
gl: Estadio

note: item "Sports/Sport Facilities/Stadium" label "Edit Stadium"
en: Edit Stadium
gl: Editar estadio

note: <space /> item "Sports/Sport Facilities/Stadium" label "select sport:" item "Sports/Sport Facilities/Sports Centre" label "select sport:" item "Sports/Sport Facilities/Pitch" label "select sport:" item "Sports/Sport Facilities/Racetrack" label "select sport:"
en: select sport:
gl: escoller deporte:

note: <space /> item "Sports/Sport Facilities/Stadium" combo "sport" item "Sports/Sport Facilities/Sports Centre" combo "sport" item "Sports/Sport Facilities/Pitch" combo "sport" item "Sports/Sport Facilities/Racetrack" combo "sport" <icon annotate="true" src="misc/deprecated.png"/> </rule> <!--sport tags
en: sport
gl: deporte

note: item "Sports/Sport Facilities/Stadium" combo "sport" display value item "Sports/Sport Facilities/Sports Centre" combo "sport" display value item "Sports/Sport Facilities/Pitch" combo "sport" display value item "Sports/Sport Facilities/Racetrack" combo "sport" display value
en: multi
gl: diversos

note: item "Sports/Sport Facilities/Stadium" combo "sport" display value item "Sports/Sport Facilities/Sports Centre" combo "sport" display value item "Sports/Sport Facilities/Pitch" combo "sport" display value item "Sports/Sport Facilities/Racetrack" combo "sport" display value
en: archery
gl: tiro con arco

note: item "Sports/Sport Facilities/Stadium" combo "sport" display value item "Sports/Sport Facilities/Sports Centre" combo "sport" display value item "Sports/Sport Facilities/Pitch" combo "sport" display value item "Sports/Sport Facilities/Racetrack" combo "sport" display value
en: athletics
gl: atletismo

note: item "Sports/Sport Facilities/Stadium" combo "sport" display value item "Sports/Sport Facilities/Sports Centre" combo "sport" display value item "Sports/Sport Facilities/Pitch" combo "sport" display value item "Sports/Sport Facilities/Racetrack" combo "sport" display value
en: american_football
gl: fútbol_americano

note: item "Sports/Sport Facilities/Stadium" combo "sport" display value item "Sports/Sport Facilities/Sports Centre" combo "sport" display value item "Sports/Sport Facilities/Pitch" combo "sport" display value item "Sports/Sport Facilities/Racetrack" combo "sport" display value
en: australian_football
gl: fútbol australiano

note: item "Sports/Sport Facilities/Stadium" combo "sport" display value item "Sports/Sport Facilities/Sports Centre" combo "sport" display value item "Sports/Sport Facilities/Pitch" combo "sport" display value item "Sports/Sport Facilities/Racetrack" combo "sport" display value
en: baseball
gl: béisbol

note: item "Sports/Sport Facilities/Stadium" combo "sport" display value item "Sports/Sport Facilities/Sports Centre" combo "sport" display value item "Sports/Sport Facilities/Pitch" combo "sport" display value item "Sports/Sport Facilities/Racetrack" combo "sport" display value
en: basketball
gl: baloncesto

note: item "Sports/Sport Facilities/Stadium" combo "sport" display value item "Sports/Sport Facilities/Sports Centre" combo "sport" display value item "Sports/Sport Facilities/Pitch" combo "sport" display value item "Sports/Sport Facilities/Racetrack" combo "sport" display value
en: bowls
gl: bolos

note: item "Sports/Sport Facilities/Stadium" combo "sport" display value item "Sports/Sport Facilities/Sports Centre" combo "sport" display value item "Sports/Sport Facilities/Pitch" combo "sport" display value item "Sports/Sport Facilities/Racetrack" combo "sport" display value
en: canadian_football
gl: fútbol_canadiense

note: item "Sports/Sport Facilities/Stadium" combo "sport" display value item "Sports/Sport Facilities/Sports Centre" combo "sport" display value item "Sports/Sport Facilities/Pitch" combo "sport" display value item "Sports/Sport Facilities/Racetrack" combo "sport" display value
en: canoe
gl: piragua

note: item "Sports/Sport Facilities/Stadium" combo "sport" display value item "Sports/Sport Facilities/Sports Centre" combo "sport" display value item "Sports/Sport Facilities/Pitch" combo "sport" display value item "Sports/Sport Facilities/Racetrack" combo "sport" display value
en: climbing
gl: escalada

note: item "Sports/Sport Facilities/Stadium" combo "sport" display value item "Sports/Sport Facilities/Sports Centre" combo "sport" display value item "Sports/Sport Facilities/Pitch" combo "sport" display value item "Sports/Sport Facilities/Racetrack" combo "sport" display value
en: cricket_nets
gl: Cricket con redes

note: item "Sports/Sport Facilities/Stadium" combo "sport" display value item "Sports/Sport Facilities/Sports Centre" combo "sport" display value item "Sports/Sport Facilities/Pitch" combo "sport" display value item "Sports/Sport Facilities/Racetrack" combo "sport" display value
en: cycling
gl: ciclismo

note: item "Sports/Sport Facilities/Stadium" combo "sport" display value item "Sports/Sport Facilities/Sports Centre" combo "sport" display value item "Sports/Sport Facilities/Pitch" combo "sport" display value item "Sports/Sport Facilities/Racetrack" combo "sport" display value
en: dog_racing
gl: carreira de cans

note: item "Sports/Sport Facilities/Stadium" combo "sport" display value item "Sports/Sport Facilities/Sports Centre" combo "sport" display value item "Sports/Sport Facilities/Pitch" combo "sport" display value item "Sports/Sport Facilities/Racetrack" combo "sport" display value
en: equestrian
gl: hípica

note: item "Sports/Sport Facilities/Stadium" combo "sport" display value item "Sports/Sport Facilities/Sports Centre" combo "sport" display value item "Sports/Sport Facilities/Pitch" combo "sport" display value item "Sports/Sport Facilities/Racetrack" combo "sport" display value
en: gaelic_football
gl: fútbol_gaélico

note: item "Sports/Sport Facilities/Stadium" combo "sport" display value item "Sports/Sport Facilities/Sports Centre" combo "sport" display value item "Sports/Sport Facilities/Pitch" combo "sport" display value item "Sports/Sport Facilities/Racetrack" combo "sport" display value
en: gymnastics
gl: ximnasia

note: item "Sports/Sport Facilities/Stadium" combo "sport" display value item "Sports/Sport Facilities/Sports Centre" combo "sport" display value item "Sports/Sport Facilities/Pitch" combo "sport" display value item "Sports/Sport Facilities/Racetrack" combo "sport" display value
en: horse_racing
gl: carreira de cabalos

note: item "Sports/Sport Facilities/Stadium" combo "sport" display value item "Sports/Sport Facilities/Sports Centre" combo "sport" display value item "Sports/Sport Facilities/Pitch" combo "sport" display value item "Sports/Sport Facilities/Racetrack" combo "sport" display value
en: pelota
gl: pelota vasca

note: item "Sports/Sport Facilities/Stadium" combo "sport" display value item "Sports/Sport Facilities/Sports Centre" combo "sport" display value item "Sports/Sport Facilities/Pitch" combo "sport" display value item "Sports/Sport Facilities/Racetrack" combo "sport" display value
en: racquet
gl: raqueta

note: item "Sports/Sport Facilities/Stadium" combo "sport" display value item "Sports/Sport Facilities/Sports Centre" combo "sport" display value item "Sports/Sport Facilities/Pitch" combo "sport" display value item "Sports/Sport Facilities/Racetrack" combo "sport" display value
en: rugby_league
gl: liga_rugby

note: item "Sports/Sport Facilities/Stadium" combo "sport" display value item "Sports/Sport Facilities/Sports Centre" combo "sport" display value item "Sports/Sport Facilities/Pitch" combo "sport" display value item "Sports/Sport Facilities/Racetrack" combo "sport" display value
en: shooting
gl: tiro

note: item "Sports/Sport Facilities/Stadium" combo "sport" display value item "Sports/Sport Facilities/Sports Centre" combo "sport" display value item "Sports/Sport Facilities/Pitch" combo "sport" display value item "Sports/Sport Facilities/Racetrack" combo "sport" display value
en: skateboard
gl: monopatín

note: item "Sports/Sport Facilities/Stadium" combo "sport" display value item "Sports/Sport Facilities/Sports Centre" combo "sport" display value item "Sports/Sport Facilities/Pitch" combo "sport" display value item "Sports/Sport Facilities/Racetrack" combo "sport" display value
en: skating
gl: patinaxe

note: item "Sports/Sport Facilities/Stadium" combo "sport" display value item "Sports/Sport Facilities/Sports Centre" combo "sport" display value item "Sports/Sport Facilities/Pitch" combo "sport" display value item "Sports/Sport Facilities/Racetrack" combo "sport" display value
en: skiing
gl: esquí

note: item "Sports/Sport Facilities/Stadium" combo "sport" display value item "Sports/Sport Facilities/Sports Centre" combo "sport" display value item "Sports/Sport Facilities/Pitch" combo "sport" display value item "Sports/Sport Facilities/Racetrack" combo "sport" display value
en: soccer
gl: Fútbol

note: item "Sports/Sport Facilities/Stadium" combo "sport" display value item "Sports/Sport Facilities/Sports Centre" combo "sport" display value item "Sports/Sport Facilities/Pitch" combo "sport" display value item "Sports/Sport Facilities/Racetrack" combo "sport" display value
en: swimming
gl: natación

note: item "Sports/Sport Facilities/Stadium" combo "sport" display value item "Sports/Sport Facilities/Sports Centre" combo "sport" display value item "Sports/Sport Facilities/Pitch" combo "sport" display value item "Sports/Sport Facilities/Racetrack" combo "sport" display value
en: table_tennis
gl: tenis de mesa

note: item "Sports/Sport Facilities/Stadium" combo "sport" display value item "Sports/Sport Facilities/Sports Centre" combo "sport" display value item "Sports/Sport Facilities/Pitch" combo "sport" display value item "Sports/Sport Facilities/Racetrack" combo "sport" display value
en: tennis
gl: tenis

note: item "Sports/Sport Facilities/Sports Centre"
en: Sports Centre
gl: Polideportivo

note: item "Sports/Sport Facilities/Sports Centre" label "Edit Sports Centre"
en: Edit Sports Centre
gl: Editar polideportivo

note: item "Sports/Sport Facilities/Pitch"
en: Pitch
gl: Cancha de xogo

note: item "Sports/Sport Facilities/Pitch" label "Edit Pitch"
en: Edit Pitch
gl: Editar cancha de xogo

note: item "Sports/Sport Facilities/Racetrack"
en: Racetrack
gl: Pista de carreiras

note: item "Sports/Sport Facilities/Racetrack" label "Edit Racetrack"
en: Edit Racetrack
gl: Editar pista de carreiras

note: item "Sports/Sport Facilities/Golf Course"
en: Golf Course
gl: Campo de golf

note: item "Sports/Sport Facilities/Golf Course" label "Edit Golf Course"
en: Edit Golf Course
gl: Editar campo de golf

note: item "Sports/Sport Facilities/Miniature Golf"
en: Miniature Golf
gl: Mini golf

note: item "Sports/Sport Facilities/Miniature Golf" label "Edit Miniature Golf"
en: Edit Miniature Golf
gl: Editar mini golf

note: group "Sport"
en: Sport
gl: Deportes

note: item "Sport/Multi"
en: Multi
gl: Múltiple

note: item "Sport/Multi" label "Edit Multi"
en: Edit Multi
gl: Editar multi

note: item "Sport/Multi" combo "type" item "Sport/10pin" combo "type" item "Sport/Athletics" combo "type" item "Sport/Archery" combo "type" item "Sport/Climbing" combo "type" item "Sport/Canoeing" combo "type" item "Sport/Cycling" combo "type" item "Sport/Dog Racing" combo "type" item "Sport/Equestrian" c
en: type
gl: tipo

note: item "Sport/Multi" combo "type" display value item "Sport/10pin" combo "type" display value item "Sport/Athletics" combo "type" display value item "Sport/Archery" combo "type" display value item "Sport/Climbing" combo "type" display value item "Sport/Canoeing" combo "type" display value item "Sport/
en: pitch
gl: cancha de xogo

note: item "Sport/Multi" combo "type" display value item "Sport/10pin" combo "type" display value item "Sport/Athletics" combo "type" display value item "Sport/Archery" combo "type" display value item "Sport/Climbing" combo "type" display value item "Sport/Canoeing" combo "type" display value item "Sport/
en: sports_centre
gl: Polideportivo

note: item "Sport/Multi" combo "type" display value item "Sport/10pin" combo "type" display value item "Sport/Athletics" combo "type" display value item "Sport/Archery" combo "type" display value item "Sport/Climbing" combo "type" display value item "Sport/Canoeing" combo "type" display value item "Sport/
en: stadium
gl: Estadio

note: item "Sport/10pin"
en: 10pin
gl: Bowling

note: item "Sport/10pin" label "Edit 10pin"
en: Edit 10pin
gl: Editar bowling

note: item "Sport/Athletics"
en: Athletics
gl: Atletismo

note: item "Sport/Athletics" label "Edit Athletics"
en: Edit Athletics
gl: Editar atletismo

note: item "Sport/Archery"
en: Archery
gl: Tiro con arco

note: item "Sport/Archery" label "Edit Archery"
en: Edit Archery
gl: Editar tiro con arco

note: item "Sport/Climbing"
en: Climbing
gl: Alpinismo

note: item "Sport/Climbing" label "Edit Climbing"
en: Edit Climbing
gl: Editar alpinismo

note: item "Sport/Canoeing"
en: Canoeing
gl: Piragüismo

note: item "Sport/Canoeing" label "Edit Canoeing"
en: Edit Canoeing
gl: Editar piragüismo

note: item "Sport/Cycling" label "Edit Cycling"
en: Edit Cycling
gl: Editar ciclismo

note: item "Sport/Dog Racing"
en: Dog Racing
gl: Carreiras de cans

note: item "Sport/Dog Racing" label "Edit Dog Racing"
en: Edit Dog Racing
gl: Editar carreiras de cans

note: item "Sport/Equestrian"
en: Equestrian
gl: Hípica

note: item "Sport/Equestrian" label "Edit Equestrian"
en: Edit Equestrian
gl: Editar hípica

note: item "Sport/Horse Racing"
en: Horse Racing
gl: Carreira de cabalos

note: item "Sport/Horse Racing" label "Edit Horse Racing"
en: Edit Horse Racing
gl: Editar carreiras de caballos

note: item "Sport/Gymnastics"
en: Gymnastics
gl: Ximnasia

note: item "Sport/Gymnastics" label "Edit Gymnastics"
en: Edit Gymnastics
gl: Editar Ximnasia

note: item "Sport/Skating"
en: Skating
gl: Patinaxe

note: item "Sport/Skating" label "Edit Skating"
en: Edit Skating
gl: Editar patinaxe

note: item "Sport/Skateboard"
en: Skateboard
gl: Monopatín

note: item "Sport/Skateboard" label "Edit Skateboard"
en: Edit Skateboard
gl: Editar monopatín

note: item "Sport/Swimming"
en: Swimming
gl: Natación

note: item "Sport/Swimming" label "Edit Swimming"
en: Edit Swimming
gl: Editar natación

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Proposed_features/Piste_Maps"/> item "Sport/Skiing" label "Edit Skiing"
en: Edit Skiing
gl: Editar esquí

note: item "Sport/Skiing" combo "Piste type"
en: Piste type
gl: Tipo de pista de esquí

note: item "Sport/Skiing" combo "Piste type" display value
en: downhill
gl: de descenso

note: item "Sport/Skiing" combo "Piste type" display value
en: nordic
gl: nórdico

note: item "Sport/Skiing" combo "Piste type" display value
en: snow_park
gl: parque de snowboard

note: item "Sport/Skiing" combo "Difficulty"
en: Difficulty
gl: Dificultade

note: item "Sport/Skiing" combo "Difficulty" display value
en: novice
gl: novato

note: item "Sport/Skiing" combo "Difficulty" display value
en: easy
gl: fácil

note: item "Sport/Skiing" combo "Difficulty" display value
en: advanced
gl: avanzado

note: item "Sport/Skiing" combo "Difficulty" display value
en: expert
gl: experto

note: item "Sport/Skiing" combo "Difficulty" display value
en: freeride
gl: fora da pista

note: item "Sport/Shooting"
en: Shooting
gl: Tiro

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:sport=shooting" /> item "Sport/Shooting" label "Edit Shooting"
en: Edit Shooting
gl: Editar tiro

note: group "Sport (Ball)"
en: Sport (Ball)
gl: Deporte (Pelota)

note: item "Sport (Ball)/Soccer"
en: Soccer
gl: Fútbol

note: item "Sport (Ball)/Soccer" label "Edit Soccer"
en: Edit Soccer
gl: Editar fútbol

note: item "Sport (Ball)/Australian Football"
en: Australian Football
gl: Fútbol australiano

note: item "Sport (Ball)/Australian Football" label "Edit Australian Football"
en: Edit Australian Football
gl: Editar fútbol australiano

note: item "Sport (Ball)/American Football"
en: American Football
gl: Futbol Americano

note: item "Sport (Ball)/American Football" label "Edit American Football"
en: Edit American Football
gl: Editar Fútbol Americano

note: item "Sport (Ball)/Canadian Football"
en: Canadian Football
gl: Fútbol_Canadiense

note: item "Sport (Ball)/Canadian Football" label "Edit Canadian Football"
en: Edit Canadian Football
gl: Editar Fútbol Canadiense

note: item "Sport (Ball)/Gaelic Football"
en: Gaelic Football
gl: Fútbol Gaélico

note: item "Sport (Ball)/Gaelic Football" label "Edit Gaelic Football"
en: Edit Gaelic Football
gl: Editar Fútbol Gaélico

note: item "Sport (Ball)/Rugby League"
en: Rugby League
gl: Liga de Rugby

note: item "Sport (Ball)/Rugby League" label "Edit Rugby League"
en: Edit Rugby League
gl: Editar Liga de Rugby

note: item "Sport (Ball)/Rugby Union" label "Edit Rugby Union"
en: Edit Rugby Union
gl: Editar Rugby Union

note: item "Sport (Ball)/Baseball"
en: Baseball
gl: Béisbol

note: item "Sport (Ball)/Baseball" label "Edit Baseball"
en: Edit Baseball
gl: Editar béisbol

note: item "Sport (Ball)/Basketball"
en: Basketball
gl: Baloncesto

note: item "Sport (Ball)/Basketball" label "Edit Basketball"
en: Edit Basketball
gl: Editar baloncesto

note: item "Sport (Ball)/Volleyball"
en: Volleyball
gl: Voleibol

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:sport%3Dvolleyball" /> item "Sport (Ball)/Volleyball" label "Edit Volleyball"
en: Edit Volleyball
gl: Editar Voleibol

note: item "Sport (Ball)/Beachvolleyball"
en: Beachvolleyball
gl: Voleipraia

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:sport%3Dbeachvolleyball" /> item "Sport (Ball)/Beachvolleyball" label "Edit Beachvolleyball"
en: Edit Beachvolleyball
gl: Editar Voleipraia

note: item "Sport (Ball)/Golf" label "Edit Golf"
en: Edit Golf
gl: Editar golf

note: item "Sport (Ball)/Golf" combo "type" display value
en: golf_course
gl: campo de golf

note: item "Sport (Ball)/Boule" label "Edit Boule"
en: Edit Boule
gl: Editar boule

note: item "Sport (Ball)/Bowls"
en: Bowls
gl: Bolos

note: item "Sport (Ball)/Bowls" label "Edit Bowls"
en: Edit Bowls
gl: Editar bolos

note: item "Sport (Ball)/Cricket"
en: Cricket
gl: Críket

note: item "Sport (Ball)/Cricket" label "Edit Cricket"
en: Edit Cricket
gl: Edit críket

note: item "Sport (Ball)/Cricket Nets"
en: Cricket Nets
gl: Críket con redes

note: item "Sport (Ball)/Cricket Nets" label "Edit Cricket Nets"
en: Edit Cricket Nets
gl: Editar críket con redes

note: item "Sport (Ball)/Croquet" label "Edit Croquet"
en: Edit Croquet
gl: Editar croquet

note: item "Sport (Ball)/Hockey" label "Edit Hockey"
en: Edit Hockey
gl: Editar hockey

note: item "Sport (Ball)/Pelota"
en: Pelota
gl: Pelota vasca

note: item "Sport (Ball)/Pelota" label "Edit Pelota"
en: Edit Pelota
gl: Editar pelota vasca

note: item "Sport (Ball)/Racquet"
en: Racquet
gl: Raqueta

note: item "Sport (Ball)/Racquet" label "Edit Racquet"
en: Edit Racquet
gl: Editar raqueta

note: item "Sport (Ball)/Table Tennis"
en: Table Tennis
gl: Ténis de mesa

note: item "Sport (Ball)/Table Tennis" label "Edit Table Tennis"
en: Edit Table Tennis
gl: Editar tenis de mesa

note: item "Sport (Ball)/Tennis"
en: Tennis
gl: Tenis

note: item "Sport (Ball)/Tennis" label "Edit Tennis"
en: Edit Tennis
gl: Editar tenis

note: group "Motorsport" item "Motorsport/Motorsport"
en: Motorsport
gl: Deportes de motor

note: item "Motorsport/Motorsport" label "Edit Motorsport"
en: Edit Motorsport
gl: Editar Deportes de Motor

note: item "Motorsport/Karting" label "Edit Karting"
en: Edit Karting
gl: Editar Karting

note: item "Motorsport/Motocross" label "Edit Motocross"
en: Edit Motocross
gl: Editar Motocross

note: item "Motorsport/Safety Training"
en: Safety Training
gl: Entrenamento Seguro

note: item "Motorsport/Safety Training" label "Edit Safety Training"
en: Edit Safety Training
gl: Editar Entrenamento Seguro

note: <separator/> item "Motorsport/Model Aerodrome"
en: Model Aerodrome
gl: Aeródromo de Aeromodelismo

note: item "Motorsport/Model Aerodrome" label "Edit Model Aerodrome"
en: Edit Model Aerodrome
gl: Editar Aeródromo de Aeromodelismo

note: item "Motorsport/RC Car"
en: RC Car
gl: Coches RC

note: item "Motorsport/RC Car" label "Edit RC Car"
en: Edit RC Car
gl: Editar coches RC

note: group "Man Made" group "Man Made/Man Made"
en: Man Made
gl: Feito polo home

note: item "Man Made/Man Made/Building"
en: Building
gl: Edificio

note: <key key="building" value="yes" /> item "Man Made/Man Made/Tower"
en: Tower
gl: Torre

note: item "Man Made/Man Made/Tower" label "Edit Tower"
en: Edit Tower
gl: Editar torre

note: item "Man Made/Man Made/Tower" combo "Tower type"
en: Tower type
gl: Tipo de torre

note: item "Man Made/Man Made/Tower" combo "Tower type" display value
en: communication
gl: comunicación

note: item "Man Made/Man Made/Tower" combo "Tower type" display value
en: observation
gl: observación

note: <optional> item "Man Made/Man Made/Tower" text "Height (meters)" item "Man Made/Man Made/Chimney" text "Height (meters)"
en: Height (meters)
gl: Altura (en metros)

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Proposed_features/flagpole" /> <key key="man_made" value="flagpole" /> <separator/> item "Man Made/Man Made/Works"
en: Works
gl: Fábrica

note: item "Man Made/Man Made/Works" label "Edit Works"
en: Edit Works
gl: Editar fábrica

note: item "Man Made/Man Made/Chimney"
en: Chimney
gl: Cheminea

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Proposed_features/Chimney" /> item "Man Made/Man Made/Chimney" label "Edit Chimney"
en: Edit Chimney
gl: Editar cheminea

note: item "Man Made/Man Made/Windmill"
en: Windmill
gl: Muíño de vento

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:man_made=windmill" /> item "Man Made/Man Made/Windmill" label "Edit Windmill"
en: Edit Windmill
gl: Editar muíño de vento

note: item "Man Made/Man Made/Gasometer"
en: Gasometer
gl: Gasómetro

note: item "Man Made/Man Made/Gasometer" label "Edit Gasometer"
en: Edit Gasometer
gl: Editar gasómetro

note: item "Man Made/Man Made/Pipeline"
en: Pipeline
gl: Tubería

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:man_made=pipeline" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:man_made=pipeline"/> item "Man Made/Man Made/Pipeline" label "Edit Pipeline"
en: Edit Pipeline
gl: Editar tubería

note: item "Man Made/Man Made/Pipeline" combo "Type" display value <icon annotate="true" src="misc/deprecated.png"/> </rule> <!--waterway tags --> <rule> <condition k="waterway" v="river"/> color water <condition k="waterway" v="canal"/> <condition k="waterway" v="ditch"/> <condition k="waterway" v="drain
en: water
gl: auga

note: item "Man Made/Man Made/Pipeline" combo "Type" display value
en: heat
gl: térmico

note: item "Man Made/Man Made/Pipeline" combo "Type" display value item "Power/Power Generator" combo "Source" display value
en: oil
gl: aceite

note: item "Man Made/Man Made/Pipeline" combo "Type" display value
en: sewage
gl: augas residuais

note: item "Man Made/Man Made/Pipeline" combo "Location"
en: Location
gl: Localización

[ctx: pipeline]
note: item "Man Made/Man Made/Pipeline" combo "Location" display value
en: underwater
gl: baixo auga

[ctx: pipeline]
note: item "Man Made/Man Made/Pipeline" combo "Location" display value
en: overground
gl: sobre a terra

note: item "Man Made/Man Made/Crane"
en: Crane
gl: Grúa

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:man_made=crane" /> item "Man Made/Man Made/Crane" label "Edit Crane"
en: Edit Crane
gl: Editar grúa

note: item "Man Made/Man Made/Mineshaft" combo "Function"
en: Function
gl: Función

note: item "Man Made/Man Made/Mineshaft" combo "Function" display value
en: air
gl: aire

note: item "Man Made/Man Made/Mineshaft" text "Depth in meters"
en: Depth in meters
gl: Profundidade en metros

note: item "Man Made/Man Made/Mineshaft" combo "Resource" item "Man Made/Man Made/Adit" combo "Resource"
en: Resource
gl: Recurso

note: item "Man Made/Man Made/Mineshaft" combo "Resource" display value item "Man Made/Man Made/Adit" combo "Resource" display value
en: aggregate
gl: agregar

note: item "Man Made/Man Made/Mineshaft" combo "Resource" display value item "Man Made/Man Made/Adit" combo "Resource" display value item "Power/Power Generator" combo "Source" display value
en: coal
gl: carbón

note: item "Man Made/Man Made/Mineshaft" combo "Resource" display value item "Man Made/Man Made/Adit" combo "Resource" display value
en: copper
gl: cobre

note: item "Man Made/Man Made/Mineshaft" combo "Resource" display value item "Man Made/Man Made/Adit" combo "Resource" display value
en: gold
gl: ouro

note: item "Man Made/Man Made/Mineshaft" combo "Resource" display value item "Man Made/Man Made/Adit" combo "Resource" display value
en: lead
gl: chumbo

note: item "Man Made/Man Made/Mineshaft" combo "Resource" display value item "Man Made/Man Made/Adit" combo "Resource" display value
en: nickel
gl: níquel

note: item "Man Made/Man Made/Mineshaft" combo "Resource" display value item "Man Made/Man Made/Adit" combo "Resource" display value
en: salt
gl: sal

note: item "Man Made/Man Made/Mineshaft" combo "Resource" display value item "Man Made/Man Made/Adit" combo "Resource" display value
en: silver
gl: prata

note: item "Man Made/Man Made/Mineshaft" combo "Resource" display value item "Man Made/Man Made/Adit" combo "Resource" display value
en: tin
gl: estaño

note: item "Man Made/Man Made/Mineshaft" combo "Resource" display value item "Man Made/Man Made/Adit" combo "Resource" display value
en: zinc
gl: cinc

note: item "Man Made/Man Made/Mineshaft" combo "Resource" display value item "Man Made/Man Made/Adit" combo "Resource" display value
en: zircon
gl: circonio

note: item "Man Made/Man Made/Mineshaft" check "Disused" item "Man Made/Man Made/Adit" check "Disused"
en: Disused
gl: Desusado

note: item "Man Made/Man Made/Adit" text "Length in meters"
en: Length in meters
gl: Lonxitude en metros

note: <separator/> item "Man Made/Man Made/Water Tower"
en: Water Tower
gl: Torre de auga

note: item "Man Made/Man Made/Water Tower" label "Edit Water Tower"
en: Edit Water Tower
gl: Editar torre de agua

note: item "Man Made/Man Made/Water Works"
en: Water Works
gl: Traballos Acuáticos

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:man_made%3Dwater_works" /> item "Man Made/Man Made/Water Works" label "Edit Water Works"
en: Edit Water Works
gl: Editar Traballos Acuáticos

note: item "Man Made/Man Made/Wastewater Plant"
en: Wastewater Plant
gl: Depuradora

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:man_made=wastewater_plant" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:man_made=wastewater_plant" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:man_made=wastewater_plant" /> item "Man Made/Man Made/Wastewater Plant" label "Edit Wastewate
en: Edit Wastewater Plant
gl: Editar depuradora

note: item "Man Made/Man Made/Fountain"
en: Fountain
gl: Fonte

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=fountain" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:amenity=fountain" /> item "Man Made/Man Made/Fountain" label "Edit Fountain"
en: Edit Fountain
gl: Editar fonte

note: <separator/> item "Man Made/Man Made/Lighthouse"
en: Lighthouse
gl: Faro

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:man_made=lighthouse" /> item "Man Made/Man Made/Lighthouse" label "Edit Lighthouse"
en: Edit Lighthouse
gl: Editar faro

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:man_made=beacon" /> item "Man Made/Man Made/Beacon" label "Edit Beacon"
en: Edit Beacon
gl: Editar baliza

note: item "Man Made/Man Made/Measurement Station" combo "Measurement" display value
en: seismic
gl: sísmico

note: item "Man Made/Man Made/Measurement Station" combo "Measurement" display value
en: weather
gl: o tempo

note: item "Man Made/Man Made/Measurement Station" combo "Recording"
en: Recording
gl: Gravando

note: item "Man Made/Man Made/Measurement Station" combo "Recording" display value
en: manually
gl: manualmente

note: item "Man Made/Man Made/Measurement Station" combo "Recording" display value
en: automated
gl: automatico

note: item "Man Made/Man Made/Measurement Station" combo "Recording" display value
en: remote
gl: remota

note: item "Man Made/Man Made/Survey Point"
en: Survey Point
gl: Vértice xeodésico

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:man_made=survey_point" /> item "Man Made/Man Made/Survey Point" label "Edit Survey Point"
en: Edit Survey Point
gl: Editar vértice xeodésico

note: item "Man Made/Man Made/Surveillance"
en: Surveillance
gl: Cámara de vixilancia

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:man_made=surveillance" /> item "Man Made/Man Made/Surveillance" label "Edit Surveillance Camera"
en: Edit Surveillance Camera
gl: Editar cámara de vixilancia

note: item "Man Made/Man Made/Surveillance" combo "Type" display value
en: indoor
gl: interiores

note: item "Man Made/Man Made/Surveillance" combo "Type" display value
en: outdoor
gl: exteriores

note: item "Man Made/Man Made/Surveillance" combo "Type" display value
en: public
gl: público

note: group "Power"
en: Power
gl: Potencia

note: item "Power/Power Generator"
en: Power Generator
gl: Xerador de enerxía

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:power=generator" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:power=generator" fr.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/FR:Tag:power=generator" /> item "Power/Power Generator" label "Edit Power Generator"
en: Edit Power Generator
gl: Editar Xerador de Enerxía

note: item "Power/Power Generator" combo "Source" display value
en: hydro
gl: hidráulico

note: item "Power/Power Generator" combo "Source" display value
en: wind
gl: vento

note: item "Power/Power Generator" combo "Method" display value
en: photovoltaic
gl: fotovoltaico

note: item "Power/Power Station"
en: Power Station
gl: Central eléctrica

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:power=line" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:power=line" /> item "Power/Power Station" label "Edit Power Station"
en: Edit Power Station
gl: Editar central eléctrica

note: item "Power/Power Sub Station"
en: Power Sub Station
gl: Subestación eléctrica

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:power=sub_station" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:power=sub_station" /> item "Power/Power Sub Station" label "Edit Power Sub Station"
en: Edit Power Sub Station
gl: Editar subestación eléctrica

note: item "Power/Power Sub Station" text "Line reference" item "Power/Power Line" text "Line reference"
en: Line reference
gl: Liña de referencia

note: <separator/> item "Power/Power Tower"
en: Power Tower
gl: Torre de electricidade

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:power=tower" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:power=tower" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:power=tower" fr.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/FR:Tag:power=tower" /> item "Power/Power Tower" label "Edit Powe
en: Edit Power Tower
gl: Editar torre de electricidade

note: <key key="power" value="tower" /> item "Power/Power Tower" text "Tower reference"
en: Tower reference
gl: Referencia da torre

note: item "Power/Pole"
en: Pole
gl: Poste

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:power%3Dpole" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:power%3Dpole" /> item "Power/Pole" label "Edit Power Pole"
en: Edit Power Pole
gl: Editar poste eléctrico

note: <key key="power" value="pole" /> item "Power/Pole" text "Pole reference"
en: Pole reference
gl: Referencia de poste

note: item "Power/Power Line"
en: Power Line
gl: Tendido eléctrico

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:power=line" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:power=line" /> item "Power/Power Line" label "Edit Power Line"
en: Edit Power Line
gl: Editar tendido eléctrico

note: item "Power/Power Line" combo "Line type"
en: Line type
gl: Tipo de liña

[ctx: Power Line]
note: item "Power/Power Line" combo "Line type" display value
en: line
gl: liña

[ctx: Power Line]
note: item "Power/Power Line" combo "Line type" display value
en: minor_line
gl: liña de baixa tensión

note: item "Power/Power Line" text "Amount of Cables"
en: Amount of Cables
gl: Cantidade de cables

note: item "Power/Power Line" combo "Number of wires (better: conductors) per power cable"
en: Number of wires (better: conductors) per power cable
gl: Número de arames (mellor:conductores) por cable de tensión

note: item "Power/Power Line" combo "Number of wires (better: conductors) per power cable" display value
en: single
gl: sinxelo

note: item "Power/Power Line" combo "Number of wires (better: conductors) per power cable" display value
en: double
gl: dobre

note: item "Power/Power Line" combo "Number of wires (better: conductors) per power cable" display value
en: quad
gl: cuadruple

note: group "Historic Places"
en: Historic Places
gl: Lugares históricos

note: item "Historic Places/Castle"
en: Castle
gl: Castelo

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:historic=castle" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:historic=castle" /> item "Historic Places/Castle" label "Edit Castle"
en: Edit Castle
gl: Editar castelo

note: item "Historic Places/Ruins"
en: Ruins
gl: Ruínas

note: item "Historic Places/Ruins" label "Edit Ruins"
en: Edit Ruins
gl: Editar ruínas

note: item "Historic Places/Archaeological Site"
en: Archaeological Site
gl: Lugar arqueolóxico

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:historic=archaeological_site" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:historic=archaeological_site" /> item "Historic Places/Archaeological Site" label "Edit Archaeological Site"
en: Edit Archaeological Site
gl: Editar lugar arqueolóxico

note: item "Historic Places/Battlefield"
en: Battlefield
gl: Campo de batalla

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:historic=battlefield" /> item "Historic Places/Battlefield" label "Edit Battlefield"
en: Edit Battlefield
gl: Editar campo de batalla

note: item "Historic Places/Palaeontological Site"
en: Palaeontological Site
gl: Sitio paleontolóxico

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:geological" /> item "Historic Places/Palaeontological Site" label "Edit Palaeontological Site"
en: Edit Palaeontological Site
gl: Editar sitio paleontolóxico

note: <separator/> item "Historic Places/Monument"
en: Monument
gl: Monumento

note: item "Historic Places/Monument" label "Edit Monument"
en: Edit Monument
gl: Editar monumento

note: item "Historic Places/Memorial"
en: Memorial
gl: Monumento conmemorativo

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:historic=memorial" /> item "Historic Places/Memorial" label "Edit Memorial"
en: Edit Memorial
gl: Editar monumento conmemorativo

note: item "Historic Places/Wayside Cross"
en: Wayside Cross
gl: Cruceiro

note: item "Historic Places/Wayside Cross" label "Edit Wayside Cross"
en: Edit Wayside Cross
gl: Editar cruceiro

note: item "Historic Places/Wayside Shrine"
en: Wayside Shrine
gl: Camiño a santuario

note: item "Historic Places/Wayside Shrine" label "Edit Wayside Shrine"
en: Edit Wayside Shrine
gl: Editar camiño a santuario

note: item "Historic Places/Boundary Stone"
en: Boundary Stone
gl: Perdra Histórica

note: item "Historic Places/Boundary Stone" label "Edit Boundary Stone"
en: Edit Boundary Stone
gl: Editar Pedra histórica

note: group "Shops"
en: Shops
gl: Tendas

note: group "Shops/Food"
en: Food
gl: Comida

note: item "Shops/Food/Supermarket"
en: Supermarket
gl: Supermercado

note: item "Shops/Food/Supermarket" label "Edit Supermarket"
en: Edit Supermarket
gl: Editar supermercado

note: item "Shops/Food/Convenience Store"
en: Convenience Store
gl: Tenda de alimentación

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:shop=convenience" /> item "Shops/Food/Convenience Store" label "Edit Convenience Store"
en: Edit Convenience Store
gl: Editar tenda de alimentación

note: item "Shops/Food/Kiosk"
en: Kiosk
gl: Quiosco

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:shop=kiosk" /> item "Shops/Food/Kiosk" label "Edit Kiosk"
en: Edit Kiosk
gl: Editar quiosco

note: <separator/> item "Shops/Food/Baker"
en: Baker
gl: Panadeiro

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:shop=bakery" /> item "Shops/Food/Baker" label "Edit Baker"
en: Edit Baker
gl: Editar panadeiro

note: item "Shops/Food/Butcher"
en: Butcher
gl: Carnicería

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:shop=butcher" /> item "Shops/Food/Butcher" label "Edit Butcher"
en: Edit Butcher
gl: Editar carnicería

note: item "Shops/Food/Seafood"
en: Seafood
gl: Pescado

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:shop%3Dseafood"/> item "Shops/Food/Seafood" label "Edit Seafood"
en: Edit Seafood
gl: Editar Pescado

note: item "Shops/Food/Deli (Fine Food)"
en: Deli (Fine Food)
gl: Deli (Boa comida)

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:shop%3Ddeli"/> item "Shops/Food/Deli (Fine Food)" label "Edit Deli (Fine Food)"
en: Edit Deli (Fine Food)
gl: Editar Deli (Boa comida)

note: item "Shops/Food/Confectionery"
en: Confectionery
gl: Confitería

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:shop%3Dconfectionery" /> item "Shops/Food/Confectionery" label "Edit Confectionery"
en: Edit Confectionery
gl: Editar Confitería

note: <separator/> item "Shops/Food/Marketplace"
en: Marketplace
gl: Mercado

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity%3Dmarketplace" /> item "Shops/Food/Marketplace" label "Edit Marketplace"
en: Edit Marketplace
gl: Editar Mercado

note: item "Shops/Food/Greengrocer"
en: Greengrocer
gl: Verdurería

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:shop%3Dgreengrocer"/> item "Shops/Food/Greengrocer" label "Edit Greengrocer"
en: Edit Greengrocer
gl: Editar Verdurería

note: item "Shops/Food/Organic"
en: Organic
gl: Orgánico

note: item "Shops/Food/Organic" label "Edit Organic Shop"
en: Edit Organic Shop
gl: Editar tenda de productos orgánicos

note: <separator/> item "Shops/Food/Alcohol"
en: Alcohol
gl: Tenda de bebidas alcohólicas

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:shop=alcohol" /> item "Shops/Food/Alcohol" label "Edit Alcohol Shop"
en: Edit Alcohol Shop
gl: Editar tenda de bebidas alcohólicas

note: item "Shops/Food/Beverages"
en: Beverages
gl: Brebaxes

note: item "Shops/Food/Beverages" label "Edit Beverages Shop"
en: Edit Beverages Shop
gl: Editar tenda de brebaxes

note: item "Clothes/Clothes" label "Edit Clothes Shop"
en: Edit Clothes Shop
gl: Editar Tenda de Roupa

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:shop%3Dboutique"/> item "Clothes/Boutique" label "Edit Boutique"
en: Edit Boutique
gl: Editar Boutique

note: item "Clothes/Shoes"
en: Shoes
gl: Zapatos

note: item "Clothes/Shoes" label "Edit Shoe Shop"
en: Edit Shoe Shop
gl: Editar zapatería

note: item "Clothes/Outdoor"
en: Outdoor
gl: Exteriores

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:shop=outdoor" /> item "Clothes/Outdoor" label "Edit Outdoor Shop"
en: Edit Outdoor Shop
gl: Editar tenda de exteriores

note: item "Clothes/Sports" label "Edit Sports Shop"
en: Edit Sports Shop
gl: Editar tenda de materiais deportivos

note: <separator/> item "Clothes/Dry Cleaning"
en: Dry Cleaning
gl: Tintorería

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:shop=dry_cleaning" /> item "Clothes/Dry Cleaning" label "Edit Dry Cleaning"
en: Edit Dry Cleaning
gl: Editar tintorería

note: item "Clothes/Laundry"
en: Laundry
gl: Lavandería

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Proposed_features/Laundry" /> item "Clothes/Laundry" label "Edit Laundry"
en: Edit Laundry
gl: Editar Lavandería

note: item "Clothes/Fabric"
en: Fabric
gl: Fabrica

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:shop%3Dfabric"/> item "Clothes/Fabric" label "Edit Fabric"
en: Edit Fabric
gl: Editar Fabrica

note: group "Electronic"
en: Electronic
gl: Electronica

note: item "Electronic/Computer"
en: Computer
gl: Ordenador

note: item "Electronic/Computer" label "Edit Computer Shop"
en: Edit Computer Shop
gl: Editar tenda de ordenadores

note: item "Electronic/Electronics"
en: Electronics
gl: Electrónica

note: item "Electronic/Electronics" label "Edit Electronics Shop"
en: Edit Electronics Shop
gl: Editar tenda de electrónica

note: item "Electronic/Mobile Phone"
en: Mobile Phone
gl: Telefonía Móbil

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:shop%3Dmobile_phone"/> item "Electronic/Mobile Phone" label "Edit Mobile Phone"
en: Edit Mobile Phone
gl: Editar Telefonía Móbil

note: item "Electronic/Vacuum Cleaner"
en: Vacuum Cleaner
gl: Aspiradora

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:shop%3Dvacuum_cleaner"/> item "Electronic/Vacuum Cleaner" label "Edit Vacuum Cleaner"
en: Edit Vacuum Cleaner
gl: Editar Aspiradora

note: item "Electronic/Hifi" label "Edit Hifi Shop"
en: Edit Hifi Shop
gl: Editar tenda HIfi

note: item "Electronic/Video"
en: Video
gl: Vídeo

note: item "Electronic/Video" label "Edit Video Shop"
en: Edit Video Shop
gl: Editar tenda de vídeos

note: group "Cash"
en: Cash
gl: Cartos en efectivo

note: item "Cash/Bank"
en: Bank
gl: Banco

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=bank" /> item "Cash/Bank" label "Edit Bank"
en: Edit Bank
gl: Editar banco

note: item "Cash/Bank" check "Automated Teller Machine" item "Cash/Automated Teller Machine"
en: Automated Teller Machine
gl: Caixeiro automático

note: item "Cash/Money Exchange"
en: Money Exchange
gl: Cambio de moeda

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=bureau_de_change" /> item "Cash/Money Exchange" label "Edit Money Exchange"
en: Edit Money Exchange
gl: Editar cambio de moeda

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=atm" /> item "Cash/Automated Teller Machine" label "Edit Automated Teller Machine"
en: Edit Automated Teller Machine
gl: Editar Caixeiro

note: item "Other/Department Store"
en: Department Store
gl: Grandes Almacéns

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:shop%3Ddepartment_store"/> item "Other/Department Store" label "Edit Department Store"
en: Edit Department Store
gl: Editar Grandes Almacens

note: item "Other/Mall"
en: Mall
gl: Centro comercial

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:shop%3Dmall"/> item "Other/Mall" label "Edit Mall"
en: Edit Mall
gl: Editar Centro Comercial

note: <separator/> item "Other/Chemist"
en: Chemist
gl: Farmacia

note: item "Other/Chemist" label "Edit Chemist"
en: Edit Chemist
gl: Editar farmacia

note: item "Other/Hairdresser"
en: Hairdresser
gl: Perruqueria

note: item "Other/Hairdresser" label "Edit Hairdresser"
en: Edit Hairdresser
gl: Editar perruquería

note: item "Other/Optician"
en: Optician
gl: Óptica

note: item "Other/Optician" label "Edit Optician"
en: Edit Optician
gl: Editar óptica

note: item "Other/Jewelry"
en: Jewelry
gl: Joyería

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:shop%3Djewelry"/> item "Other/Jewelry" label "Edit Jewelry"
en: Edit Jewelry
gl: Editar Joyería

note: item "Other/Erotic"
en: Erotic
gl: Erotica

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:shop%3Derotic"/> item "Other/Erotic" label "Edit Erotic"
en: Edit Erotic
gl: Editar Erotica

note: <separator/> item "Other/Florist"
en: Florist
gl: Floristería

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:shop=florist" /> item "Other/Florist" label "Edit Florist"
en: Edit Florist
gl: Editar floristería

note: item "Other/Garden Centre"
en: Garden Centre
gl: Centro de xardinería

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:shop=garden_centre" /> item "Other/Garden Centre" label "Edit Garden Centre"
en: Edit Garden Centre
gl: Editar centro de xardinería

note: <separator/> item "Other/Do-it-yourself-store"
en: Do-it-yourself-store
gl: Almacén de bricolaxe

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:shop=doityourself" /> item "Other/Do-it-yourself-store" label "Edit Do-it-yourself-store"
en: Edit Do-it-yourself-store
gl: Editar almacén de bricolaxe

note: item "Other/Hardware"
en: Hardware
gl: Ferretería

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:shop=hardware" /> item "Other/Hardware" label "Edit Hardware Store"
en: Edit Hardware Store
gl: Editar ferretería

note: item "Other/Paint"
en: Paint
gl: Pintura

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:shop%3Dpaint"/> item "Other/Paint" label "Edit Paint"
en: Edit Paint
gl: Editar Pintura

note: <separator/> item "Other/Furniture"
en: Furniture
gl: Mobles

note: item "Other/Furniture" label "Edit Furniture Shop"
en: Edit Furniture Shop
gl: Editar Moblería

note: item "Other/Kitchen"
en: Kitchen
gl: Cociña

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:shop%3Dkitchen"/> item "Other/Kitchen" label "Edit Kitchen"
en: Edit Kitchen
gl: Editar cociña

note: item "Other/Curtain"
en: Curtain
gl: Cortinas

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:shop%3Dcurtain"/> item "Other/Curtain" label "Edit Curtain"
en: Edit Curtain
gl: Editar Cortinas

note: item "Other/Frame"
en: Frame
gl: Marco

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:shop%3Dframe"/> item "Other/Frame" label "Edit Frames"
en: Edit Frames
gl: Editar Marcos

note: <separator/> item "Other/Stationery"
en: Stationery
gl: Papelería

note: item "Other/Stationery" label "Edit Stationery Shop"
en: Edit Stationery Shop
gl: Editar papelería

note: item "Other/Copyshop"
en: Copyshop
gl: Copistería

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:shop%3Dcopyshop"/> item "Other/Copyshop" label "Edit Copyshop"
en: Edit Copyshop
gl: Editar Copistería

note: item "Other/Book Store"
en: Book Store
gl: Librería

note: item "Other/Book Store" label "Edit Book Store"
en: Edit Book Store
gl: Editar librería

note: <separator/> item "Other/Travel Agency"
en: Travel Agency
gl: Axencia de viaxes

note: item "Other/Travel Agency" label "Edit Travel Agency"
en: Edit Travel Agency
gl: Editar axencia de viaxes

note: item "Other/Musical Instrument"
en: Musical Instrument
gl: Intrumentos Musicais

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:shop%3Dmusical_instrument"/> item "Other/Musical Instrument" label "Edit Musical Instruments"
en: Edit Musical Instruments
gl: Editar Intrumentos Musicais

note: item "Other/Toys"
en: Toys
gl: Xoguetes

note: item "Other/Toys" label "Edit Toy Shop"
en: Edit Toy Shop
gl: Editar Xoguetería

note: item "Other/Variety Store"
en: Variety Store
gl: Tenda de variedades

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:shop%3Dvariety_store"/> item "Other/Variety Store" label "Edit Variety Store"
en: Edit Variety Store
gl: Editar Tendas de Variedades

note: item "Vending machine"
en: Vending machine
gl: Máquina expendedora

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=vending_machine" /> item "Vending machine" label "Edit Vending machine"
en: Edit Vending machine
gl: Editar máquina expendedora

note: <key key="amenity" value="vending_machine" /> item "Vending machine" multiselect "Vending products"
en: Vending products
gl: Expendedor automático de productos

note: item "Vending machine" multiselect "Vending products" display value
en: public_transport_tickets
gl: Billetes de transporte público

note: item "Vending machine" multiselect "Vending products" display value
en: public_transport_plans
gl: Bonos de transporte público

note: item "Vending machine" multiselect "Vending products" display value
en: parking_tickets
gl: Tickets de aparcamento

note: item "Vending machine" multiselect "Vending products" display value
en: food
gl: Alimentación

note: item "Vending machine" multiselect "Vending products" display value
en: drinks
gl: Bebidas

note: item "Vending machine" multiselect "Vending products" display value
en: sweets
gl: doces

note: item "Vending machine" multiselect "Vending products" display value
en: cigarettes
gl: Estanco

note: item "Vending machine" multiselect "Vending products" display value
en: photos
gl: Fotos

note: item "Vending machine" multiselect "Vending products" display value
en: animal_food
gl: comida para animais

note: item "Vending machine" multiselect "Vending products" display value
en: news_papers
gl: Xornáis

note: item "Vending machine" multiselect "Vending products" display value
en: toys
gl: xoguetes

note: item "Vending machine" multiselect "Vending products" display value
en: stamps
gl: selos

note: item "Vending machine" multiselect "Vending products" display value
en: SIM-cards
gl: Tarxetas SIM

note: item "Vending machine" multiselect "Vending products" display value
en: telephone_vouchers
gl: Tarxetas telefónicas

note: item "Vending machine" multiselect "Vending products" display value
en: vouchers
gl: Bonos

note: item "Vending machine" multiselect "Vending products" display value
en: bicycle_tube
gl: tubo_de_bicicleta

note: item "Vending machine" multiselect "Vending products" display value
en: condoms
gl: gomas do pito

note: item "Vending machine" multiselect "Vending products" display value
en: tampons
gl: tampóns

note: item "Vending machine" multiselect "Vending products" display value
en: excrement_bags
gl: Bolsas para excrementos

note: group "Geography"
en: Geography
gl: Xeografía

note: group "Geography/Boundaries"
en: Boundaries
gl: Fronteiras

note: item "Geography/Boundaries/National"
en: National
gl: Nacional

note: item "Geography/Boundaries/National" label "Edit National Boundary"
en: Edit National Boundary
gl: Editar fronteira nacional

note: item "Geography/Boundaries/Administrative"
en: Administrative
gl: Administrativo

note: item "Geography/Boundaries/Administrative" label "Edit Administrative Boundary"
en: Edit Administrative Boundary
gl: Editar fronteira administrativa

note: item "Geography/Boundaries/Civil" label "Edit Civil Boundary"
en: Edit Civil Boundary
gl: Editar fronteira civil

note: item "Geography/Boundaries/Political"
en: Political
gl: Política

note: item "Geography/Boundaries/Political" label "Edit Political Boundary"
en: Edit Political Boundary
gl: Editar fronteira política

note: item "Geography/Boundaries/National park"
en: National park
gl: Parque Nacional

note: item "Geography/Boundaries/National park" label "Edit National Park Boundary"
en: Edit National Park Boundary
gl: Editar límites do parque nacional

note: group "Places"
en: Places
gl: Lugares

note: item "Places/Continent"
en: Continent
gl: Continente

note: item "Places/Continent" label "Edit Continent"
en: Edit Continent
gl: Editar continente

note: item "Places/Country"
en: Country
gl: País

note: item "Places/Country" label "Edit Country"
en: Edit Country
gl: Editar país

note: item "Places/State"
en: State
gl: Estado

note: item "Places/State" label "Edit State"
en: Edit State
gl: Editar estado

note: item "Places/Region"
en: Region
gl: Rexión

note: item "Places/Region" label "Edit Region"
en: Edit Region
gl: Editar rexión

note: item "Places/County"
en: County
gl: País

note: item "Places/County" label "Edit County"
en: Edit County
gl: Editar país

note: <separator/> item "Places/City"
en: City
gl: Cidade

note: item "Places/City" label "Edit City"
en: Edit City
gl: Editar cidade

note: item "Places/Town"
en: Town
gl: Vila

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:place=town" /> item "Places/Town" label "Edit Town"
en: Edit Town
gl: Editar Vila

note: item "Places/Suburb"
en: Suburb
gl: Suburbio

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:place=suburb" /> item "Places/Suburb" label "Edit Suburb"
en: Edit Suburb
gl: Editar suburbio

note: item "Places/Village"
en: Village
gl: Poboación

note: item "Places/Village" label "Edit Village"
en: Edit Village
gl: Editar poboación

note: item "Places/Hamlet"
en: Hamlet
gl: Aldea

note: item "Places/Hamlet" label "Edit Hamlet"
en: Edit Hamlet
gl: Editar aldea

note: <separator/> item "Places/Locality"
en: Locality
gl: Localidade

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:place=locality" /> item "Places/Locality" label "Edit Locality"
en: Edit Locality
gl: Editar Localidade

note: item "Geography/Peak"
en: Peak
gl: Pico

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:natural=peak" /> item "Geography/Peak" label "Edit Peak"
en: Edit Peak
gl: Editar pico

note: item "Geography/Glacier"
en: Glacier
gl: Glaciar

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:natural=glacier" /> item "Geography/Glacier" label "Edit Glacier"
en: Edit Glacier
gl: Editar glaciar

note: item "Geography/Volcano"
en: Volcano
gl: Volcán

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:natural=volcano" /> item "Geography/Volcano" label "Edit Volcano"
en: Edit Volcano
gl: Editar volcán

note: item "Geography/Cave Entrance"
en: Cave Entrance
gl: Entrada de cova

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:natural=cave_entrance" /> item "Geography/Cave Entrance" label "Edit Cave Entrance"
en: Edit Cave Entrance
gl: Editar entrada de cova

note: <separator/> item "Geography/Island"
en: Island
gl: Illa

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:place=island" /> item "Geography/Island" label "Edit Island"
en: Edit Island
gl: Editar Illa

note: item "Geography/Islet"
en: Islet
gl: Illote

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:place=islet" /> item "Geography/Islet" label "Edit Islet"
en: Edit Islet
gl: Editar Illote

note: group "Nature"
en: Nature
gl: Natureza

note: item "Nature/Tree"
en: Tree
gl: Árbore

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:natural=tree" fi.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fi:Tag:natural=tree"  /> item "Nature/Tree" label "Edit Tree"
en: Edit Tree
gl: Editar árbore

note: item "Nature/Tree" text "Botanical Name"
en: Botanical Name
gl: Nome botánico

note: item "Nature/Wood"
en: Wood
gl: Madeira

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:natural=wood" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:natural=wood" /> item "Nature/Wood" label "Edit Wood"
en: Edit Wood
gl: Editar bosque

note: item "Nature/Forest"
en: Forest
gl: Monte

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:landuse=forest" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:landuse=forest" /> item "Nature/Forest" label "Edit Forest Landuse"
en: Edit Forest Landuse
gl: Editar zona forestal

note: item "Nature/Forest" combo "Type" display value
en: coniferous
gl: conífera

note: item "Nature/Forest" combo "Type" display value
en: deciduous
gl: decíduos

note: item "Nature/Forest" combo "Type" display value
en: mixed
gl: mixto

note: item "Nature/Nature Reserve"
en: Nature Reserve
gl: Reserva Natural

note: item "Nature/Nature Reserve" label "Edit Nature Reserve"
en: Edit Nature Reserve
gl: Editar Reserva Natural

note: <separator/> item "Nature/Scree"
en: Scree
gl: Cantos

note: item "Nature/Scree" label "Edit Scree"
en: Edit Scree
gl: Editar cantos

note: item "Nature/Fell"
en: Fell
gl: Caída

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:natural=fell" /> item "Nature/Fell" label "Edit Fell"
en: Edit Fell
gl: Editar Caída

note: item "Nature/Scrub"
en: Scrub
gl: Matorral

note: item "Nature/Scrub" label "Edit Scrub"
en: Edit Scrub
gl: Editar matorral

note: item "Nature/Heath"
en: Heath
gl: Brezal o landa

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:natural=heath" /> item "Nature/Heath" label "Edit Heath"
en: Edit Heath
gl: Editar brezal o landa

note: group "Land use"
en: Land use
gl: Uso do chan

note: item "Land use/Farmyard"
en: Farmyard
gl: Edificio agrario

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:landuse=farmyard" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Tag:landuse=farmyard" /> item "Land use/Farmyard" label "Edit Farmyard Landuse"
en: Edit Farmyard Landuse
gl: Editar edificio agrario

note: item "Land use/Farmland"
en: Farmland
gl: Terra de labor

note: item "Land use/Farmland" label "Edit Farmland Landuse"
en: Edit Farmland Landuse
gl: Editar o uso da terra de labor

note: item "Land use/Meadow"
en: Meadow
gl: Prado

note: item "Land use/Meadow" label "Edit Meadow Landuse"
en: Edit Meadow Landuse
gl: Editar o uso do prado

note: item "Land use/Vineyard"
en: Vineyard
gl: Viñedo

note: item "Land use/Vineyard" label "Edit Vineyard Landuse"
en: Edit Vineyard Landuse
gl: Editar o uso do viñedo

note: item "Land use/Greenhouse Horticulture"
en: Greenhouse Horticulture
gl: Horticultura

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:landuse%3Dgreenhouse_horticulture" /> item "Land use/Greenhouse Horticulture" label "Edit Greenhouse Horticulture"
en: Edit Greenhouse Horticulture
gl: Editar Horticultura

note: item "Land use/Allotments"
en: Allotments
gl: Área cultivábel

note: item "Land use/Allotments" label "Edit Allotments Landuse"
en: Edit Allotments Landuse
gl: eitar o uso da área cultivábel

note: <separator/> item "Land use/Garden"
en: Garden
gl: Xardín

note: item "Land use/Garden" label "Edit Garden"
en: Edit Garden
gl: Editar Xardín

note: item "Land use/Grass"
en: Grass
gl: Herba

note: item "Land use/Grass" label "Edit Grass Landuse"
en: Edit Grass Landuse
gl: Editar o uso ta área de herba

note: item "Land use/Village Green"
en: Village Green
gl: Parque Municipal

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:landuse=village_green" /> item "Land use/Village Green" label "Edit Village Green Landuse"
en: Edit Village Green Landuse
gl: Editar parque municipal

note: item "Land use/Common"
en: Common
gl: Común

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:leisure=common" /> item "Land use/Common" label "Edit Common"
en: Edit Common
gl: Editar común

note: item "Land use/Park"
en: Park
gl: Parque

note: item "Land use/Park" label "Edit Park"
en: Edit Park
gl: Editar parque

note: item "Land use/Recreation Ground"
en: Recreation Ground
gl: Terra de recreo

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:landuse=recreation_ground" /> item "Land use/Recreation Ground" label "Edit Recreation Ground Landuse"
en: Edit Recreation Ground Landuse
gl: Editar o uso da área de recreo

note: <separator/> item "Land use/Residential area"
en: Residential area
gl: Área residencial

note: item "Land use/Residential area" label "Edit Residential Landuse"
en: Edit Residential Landuse
gl: Editar o uso da área residencial

note: item "Land use/Graveyard"
en: Graveyard
gl: Camposanto (para os cementerios próximos ás igrexas)

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity=grave_yard" /> item "Land use/Graveyard" label "Edit Graveyard"
en: Edit Graveyard
gl: Editar camposanto

note: item "Land use/Cemetery"
en: Cemetery
gl: Cemiterio

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:landuse=cemetery" /> item "Land use/Cemetery" label "Edit Cemetery Landuse"
en: Edit Cemetery Landuse
gl: Editar a área do cemiterio

note: item "Land use/Retail"
en: Retail
gl: Comercios

note: item "Land use/Retail" label "Edit Retail Landuse"
en: Edit Retail Landuse
gl: Editar comercios

note: item "Land use/Commercial"
en: Commercial
gl: Comercial

note: item "Land use/Commercial" label "Edit Commercial Landuse"
en: Edit Commercial Landuse
gl: Editar o uso da área comercial

note: item "Land use/Industrial" label "Edit Industrial Landuse"
en: Edit Industrial Landuse
gl: Editar o uso da área industrial

note: item "Land use/Railway land"
en: Railway land
gl: Via do tren

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:landuse=railway" /> item "Land use/Railway land" label "Edit Railway Landuse"
en: Edit Railway Landuse
gl: Editar o uso da área da via do tren

note: item "Land use/Military"
en: Military
gl: Militar

note: item "Land use/Military" label "Edit Military Landuse"
en: Edit Military Landuse
gl: Editar o uso da área militar

note: <separator/> item "Land use/Construction area"
en: Construction area
gl: Área de construcción

note: item "Land use/Construction area" label "Edit Construction Landuse"
en: Edit Construction Landuse
gl: Editar o uso da área en construcción

note: item "Land use/Brownfield"
en: Brownfield
gl: Zona industrial abandoada

note: item "Land use/Brownfield" label "Edit Brownfield Landuse"
en: Edit Brownfield Landuse
gl: Editar terreno abandoado

note: item "Land use/Greenfield"
en: Greenfield
gl: Zona verde

note: item "Land use/Greenfield" label "Edit Greenfield Landuse"
en: Edit Greenfield Landuse
gl: Editar zona verde

note: item "Land use/Landfill"
en: Landfill
gl: Vertedoiro

note: item "Land use/Landfill" label "Edit Landfill Landuse"
en: Edit Landfill Landuse
gl: Editar vertedoiro

note: item "Land use/Quarry"
en: Quarry
gl: Canteira

note: item "Land use/Quarry" label "Edit Quarry Landuse"
en: Edit Quarry Landuse
gl: Editar o uso da área da canteira

note: group "Annotation"
en: Annotation
gl: Anotación

note: item "Annotation/Addresses" Add address nodes
en: Addresses
gl: Enderezos

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Proposed_features/House_numbers/Karlsruhe_Schema" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Proposed_features/De:Hausnummern" /> item "Annotation/Addresses" label "Edit Address Information"
en: Edit Address Information
gl: Editar enderezos

note: <space /> item "Annotation/Addresses" text "House number"
en: House number
gl: Número de casa

note: <optional> item "Annotation/Addresses" text "House name"
en: House name
gl: Nome da casa

note: item "Annotation/Addresses" text "Street name" <key key="type" value="associatedStreet" /> item "Relations/Associated street" text "Street name"
en: Street name
gl: Nome da rúa

note: item "Annotation/Addresses" text "City name"
en: City name
gl: Nome da cidade

note: item "Annotation/Addresses" text "Post code"
en: Post code
gl: Código postal

note: item "Annotation/Addresses" combo "Country code"
en: Country code
gl: Código do país

note: </optional> item "Annotation/Address Interpolation"
en: Address Interpolation
gl: Interpolar enderezos

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Proposed_features/House_numbers/Karlsruhe_Schema" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Proposed_features/De:Hausnummern" /> item "Annotation/Address Interpolation" label "Edit Address Interpolation"
en: Edit Address Interpolation
gl: Editar interpolación de direccións

note: <space /> item "Annotation/Address Interpolation" combo "Numbering scheme"
en: Numbering scheme
gl: Esquema numérico

note: item "Annotation/Address Interpolation" combo "Numbering scheme" display value
en: odd
gl: impares

note: item "Annotation/Address Interpolation" combo "Numbering scheme" display value
en: even
gl: pares

note: item "Annotation/Address Interpolation" combo "Numbering scheme" display value
en: alphabetic
gl: alfabético

note: item "Annotation/Contact"
en: Contact
gl: Contactar

note: item "Annotation/Contact" label "Edit Contact information"
en: Edit Contact information
gl: Editar información de contacto

note: item "Annotation/Contact" text "Image"
en: Image
gl: Imaxe

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Relation:multipolygon" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Relation:multipolygon" fr.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/FR:Relation:multipolygon" /> item "Relations/Multipolygon" label "Edit Multipolygon"
en: Edit Multipolygon
gl: Editar Multipolígono

note: </optional> <roles> item "Relations/Multipolygon" role "outer segment" item "Relations/Boundary" role "outer segment"
en: outer segment
gl: segmento exterior

note: item "Relations/Multipolygon" role "inner segment" item "Relations/Boundary" role "inner segment"
en: inner segment
gl: segmento interior

note: </roles> item "Relations/Boundary"
en: Boundary
gl: Límite

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Relation:boundary" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Relation:boundary" es.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/ES:Relation:boundary" fr.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/FR:Relation:boundary" /> item "Relations/Boundary" label "
en: Edit Boundary
gl: Editar límite

note: <optional> item "Relations/Boundary" combo "Boundary type"
en: Boundary type
gl: Tipo de límite

note: item "Relations/Boundary" combo "Boundary type" display value
en: administrative
gl: administrativo

note: item "Relations/Boundary" combo "Boundary type" display value
en: national
gl: nacional

note: item "Relations/Boundary" combo "Boundary type" display value
en: political
gl: político

note: item "Relations/Boundary" combo "Administrative level"
en: Administrative level
gl: Nivel administrativo

note: item "Relations/Boundary" role "Sub area"
en: Sub area
gl: Subárea

note: item "Relations/Boundary" role "Administration centre"
en: Administration centre
gl: Centro de Administración

note: </roles> item "Relations/Turn restriction"
en: Turn restriction
gl: Restricción de xiro

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Relation:restriction" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Relation:restriction"/> item "Relations/Turn restriction" label "Edit Turn Restriction"
en: Edit Turn Restriction
gl: Editar as restriccións de xiro

note: <key key="type" value="restriction" /> item "Relations/Turn restriction" combo "Restriction"
en: Restriction
gl: Restricción

note: item "Relations/Turn restriction" combo "Restriction" display value
en: no_left_turn
gl: non_xirar_esquerda

note: item "Relations/Turn restriction" combo "Restriction" display value
en: no_right_turn
gl: non_xirar_dereita

note: item "Relations/Turn restriction" combo "Restriction" display value
en: no_straight_on
gl: non_seguir_de_frente

note: item "Relations/Turn restriction" combo "Restriction" display value
en: no_u_turn
gl: prohibido xiro en U

note: item "Relations/Turn restriction" combo "Restriction" display value
en: only_right_turn
gl: só_xirar_dereita

note: item "Relations/Turn restriction" combo "Restriction" display value
en: only_left_turn
gl: só_xirar_esquerda

note: item "Relations/Turn restriction" combo "Restriction" display value
en: only_straight_on
gl: só_seguir_de_frente

note: </optional> <roles> item "Relations/Turn restriction" role "from way"
en: from way
gl: da vía

note: item "Relations/Turn restriction" role "to way"
en: to way
gl: á via

note: </roles> item "Relations/Route"
en: Route
gl: Ruta

note: <link href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Relation:route" de.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/DE:Relation:route" es.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/ES:Relation:route" fr.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/FR:Relation:route" it.href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/IT:R
en: Edit Route
gl: Editar ruta

note: <key key="type" value="route" /> item "Relations/Route" combo "Route type" item "Relations/Directional Route (North America)" combo "Route type"
en: Route type
gl: Tipo de Ruta

note: item "Relations/Route" combo "Route type" display value item "Relations/Directional Route (North America)" combo "Route type" display value
en: road
gl: camiño

note: item "Relations/Route" combo "Route type" display value item "Relations/Directional Route (North America)" combo "Route type" display value <icon annotate="true" src="vehicle/restriction/bicycle-designated.png" priority="-100"/> </rule> <rule> <condition k="foot" b="no"/> <icon src="vehicle/restrict
en: foot
gl: pé

note: item "Relations/Route" combo "Route type" display value item "Relations/Directional Route (North America)" combo "Route type" display value
en: hiking
gl: senda

note: item "Relations/Route" combo "Route type" display value item "Relations/Directional Route (North America)" combo "Route type" display value
en: tram
gl: tranvía

note: item "Relations/Route" combo "Route type" display value item "Relations/Directional Route (North America)" combo "Route type" display value
en: detour
gl: desvío

note: item "Relations/Route" combo "Route type" display value item "Relations/Directional Route (North America)" combo "Route type" display value <icon annotate="true" src="misc/deprecated.png"/> </rule> <rule> <condition k="railway" v="subway"/> color subway
en: subway
gl: metro

note: item "Relations/Route" text "Symbol description" item "Relations/Directional Route (North America)" text "Symbol description"
en: Symbol description
gl: Descición de símbolo

note: <optional> item "Relations/Route" text "Network" item "Relations/Directional Route (North America)" text "Network" item "Relations/Route network" text "Network"
en: Network
gl: Rede

note: item "Relations/Route" combo "Route state" item "Relations/Directional Route (North America)" combo "Route state"
en: Route state
gl: Ruta estatal

note: item "Relations/Route" combo "Route state" display value item "Relations/Directional Route (North America)" combo "Route state" display value
en: proposed
gl: Proposto

note: item "Relations/Route" combo "Route state" display value item "Relations/Directional Route (North America)" combo "Route state" display value
en: alternate
gl: alternativo

note: item "Relations/Route" combo "Route state" display value item "Relations/Directional Route (North America)" combo "Route state" display value
en: temporary
gl: temporal

note: item "Relations/Route" combo "Route state" display value item "Relations/Directional Route (North America)" combo "Route state" display value
en: connection
gl: conexión

note: </optional> <roles> item "Relations/Route" role "route segment" item "Relations/Directional Route (North America)" role "route segment"
en: route segment
gl: segmento da ruta

note: item "Relations/Route" role "forward segment"
en: forward segment
gl: segmento seguinte

note: item "Relations/Route" role "backward segment"
en: backward segment
gl: segmento anterior

note: item "Relations/Route" role "halt point" item "Relations/Directional Route (North America)" role "halt point"
en: halt point
gl: punto de detención

note: item "Relations/Route" role "forward halt point" item "Relations/Directional Route (North America)" role "forward halt point"
en: forward halt point
gl: próximo punto de parada

note: item "Relations/Route" role "backward halt point" item "Relations/Directional Route (North America)" role "backward halt point"
en: backward halt point
gl: anterior punto de parada

note: </optional> <roles> item "Relations/Route network" role "member"
en: member
gl: membro

note: </roles> item "Relations/Associated street"
en: Associated street
gl: Rúa asociada

note: item "Relations/Associated street" role "house"
en: house
gl: casa

note: <?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?> <rules xmlns="http://josm.openstreetmap.de/mappaint-style-1.0" name="standard" icon="dialogs/mappaint/josm_small.png"> <!-- A little help: 1. every rule starts with <rule> and ends with </rule> 2. every rule needs a condition -k for the key (required) -v for th
en: bridge
gl: ponte

note: <icon annotate="true" src="vehicle/viaduct.png"/> </rule> <rule> <condition k="bridge" b="no"/> color deprecated <icon annotate="true" src="misc/deprecated.png"/> <condition k="tunnel" b="no"/> <condition k="cutting" b="no"/> <condition k="embankment" b="no"/> <condition k="highway" v="road"/> <!-- 
en: deprecated
gl: obsoleto

note: <icon annotate="true" src="vehicle/restriction/foot-designated.png" priority="-100"/> </rule> <rule> <condition k="goods" b="no"/> <icon src="vehicle/restriction/goods.png" priority="-100"/> <condition k="hgv" b="no"/> <condition k="horse" b="no"/> <icon src="vehicle/restriction/horse.png" priority=
en: horse
gl: cabalo

note: <icon src="vehicle/restriction/horse-designated.png" priority="-100"/> </rule> <rule> <condition k="motorcycle" b="no"/> <icon src="vehicle/restriction/motorbike.png" priority="-100"/> <condition k="motorcar" b="no"/> <icon src="vehicle/restriction/motorcar.png" priority="-100"/> <condition k="psv" 
en: barrier
gl: barreira

note: </rule> <rule> <condition k="barrier" v="border_control"/> <icon annotate="true" src="vehicle/border_control.png"/> <condition k="barrier" v="bump_gate"/> <icon annotate="true" src="misc/no_icon.png"/> <condition k="barrier" v="sally_port"/> <icon annotate="true" src="vehicle/sally_port.png"/> <cond
en: motorroad
gl: Autovía

note: <icon annotate="true" src="misc/deprecated.png"/> </rule> <rule> <condition k="highway" v="track"/> color highway_track <!-- tracktype tags --> <condition k="tracktype" v="grade1"/> <condition k="tracktype" v="grade2"/> <condition k="tracktype" v="grade3"/> <condition k="tracktype" v="grade4"/> <con
en: highway_track
gl: pista

note: <icon annotate="true" src="misc/deprecated.png"/> </rule> <rule> <condition k="direction" v="clockwise"/> <icon annotate="true" src="vehicle/restriction/roundabout_left.png" priority="10000"/> <condition k="highway" v="mini_roundabout"/> <icon annotate="true" src="vehicle/restriction/roundabout_righ
en: services
gl: servizos

note: <icon annotate="true" src="vehicle/parking.png"/> </rule> <rule> <condition k="highway" v="ford"/> color ford
en: ford
gl: vado

note: </rule> <rule> <condition k="highway" v="turning_circle"/> color turningcircle
en: turningcircle
gl: círculo de xiro

note: <icon src="misc/construction.png" priority="10"/> </rule> <rule> <condition k="highway" v="emergency_access_point"/> <icon src="service/emergency_access_point.png"/> color emergency_access_point
en: emergency_access_point
gl: Punto de acceso de emerxencias

note: <icon annotate="true" src="misc/deprecated.png"/> </rule> <rule> <condition k="waterway" v="riverbank"/> color riverbank
en: riverbank
gl: ribeira

note: <icon annotate="true" src="misc/deprecated.png"/> </rule> <rule> <condition k="waterway" v="stream"/> color stream
en: stream
gl: fluxo

note: <icon annotate="true" src="misc/deprecated.png"/> </rule> <rule> <condition k="waterway" v="dock"/> color dock
en: dock
gl: muelle

note: <icon annotate="true" src="nautical/boatyard.png"/> </rule> <rule> <condition k="waterway" v="lock_gate"/> <icon annotate="true" src="nautical/lock_gate.png"/> <condition k="waterway" v="turning_point"/> <icon annotate="true" src="nautical/turning.png"/> <condition k="waterway" v="boatyard"/> color 
en: manmade
gl: feito polo home

note: </rule> <rule> <condition k="waterway" v="rapids"/> <icon annotate="true" src="misc/no_icon.png"/> color rapids
en: rapids
gl: rápidos

note: <!-- it's not possible to have both line and area, line seems more likely --> </rule> <!-- railway tags --> <rule> <condition k="railway" v="station"/> color railwaypoint <icon annotate="true" src="transport/railway_station.png"/> <condition k="railway" v="halt"/> <icon annotate="true" src="transpor
en: railwaypoint
gl: punto ferroviario

note: <icon annotate="true" src="misc/deprecated.png"/> </rule> <rule> <condition k="railway" v="tram"/> <!-- prefer way types over tram - draw tram as overlay in joined cases --> color otherrail <condition k="railway" v="light_rail"/>
en: otherrail
gl: outros ferrocarriles

note: color railover
en: railover
gl: paso con mais dun cruce ferroviario

note: <icon annotate="true" src="misc/deprecated.png"/> </rule> <rule> <condition k="railway" v="preserved"/> color oldrail <!-- disused often appears together with highway=xy --> <!-- -> normal display with line, linemod for combinations --> <condition k="railway" v="disused"/> <!-- abandoned often appea
en: oldrail
gl: vía morta

note: <icon annotate="true" src="misc/deprecated.png"/> </rule> <rule> <condition k="service" v="yard"/> <condition k="service" v="siding"/> <condition k="service" v="spur"/> <!--aeroway tags --> <condition k="aeroway" v="aerodrome"/> color aeroway <icon annotate="true" src="transport/airport/runway.png"/
en: aeroway
gl: aerovía

note: <icon annotate="true" src="transport/airport/terminal.png"/> </rule> <rule> <condition k="aeroway" v="helipad"/> color aeroway_dark <icon annotate="true" src="transport/airport/helipad.png"/> <condition k="aeroway" v="runway"/>
en: aeroway_dark
gl: pista (oscuro)

note: <icon annotate="true" src="transport/airport/taxiway.png"/> </rule> <rule> <condition k="aeroway" v="apron"/> color aeroway_light <icon annotate="true" src="transport/airport/apron.png"/> <condition k="aeroway" v="hangar"/>
en: aeroway_light
gl: pista (claro)

note: <icon annotate="true" src="transport/airport/hangar.png"/> </rule> <rule> <condition k="aeroway" v="gate"/> <icon annotate="true" src="transport/airport/gate.png"/> <condition k="aeroway" v="windsock"/> <icon annotate="true" src="transport/airport/windsock.png"/> <!--aerialway tags --> <condition k=
en: aerialway
gl: pista de rodadura

note: <icon annotate="true" src="transport/aerialway/goods.png"/> </rule> <!-- piste tags --> <rule> <condition k="piste:difficulty" v="easy"/> color piste_easy
en: piste_easy
gl: pista fácil

note: <icon src="sport/skiing.png"/> </rule> <rule> <condition k="piste:difficulty" v="intermediate"/> color piste_intermediate
en: piste_intermediate
gl: pista intermedia

note: <icon src="sport/skiing.png"/> </rule> <rule> <condition k="piste:difficulty" v="advanced"/> color piste_advanced
en: piste_advanced
gl: pista avanzada

note: <icon src="sport/skiing.png"/> </rule> <rule> <condition k="piste:difficulty" v="expert"/> color piste_expert
en: piste_expert
gl: pista para expertos

note: <icon src="sport/skiing.png"/> </rule> <rule> <condition k="piste:difficulty" v="freeride"/> color piste_freeride
en: piste_freeride
gl: pista de estilo libre

note: <icon src="sport/skiing.png"/> </rule> <rule> <condition k="piste:difficulty" v="novice"/> color piste_novice
en: piste_novice
gl: pista para iniciados

note: <icon src="sport/skiing.png"/> </rule> <!--power tags --> <rule> <condition k="power" v="tower"/> <icon annotate="true" src="misc/landmark/power/tower_small.png"/> color power <condition k="power" v="pole"/> <icon annotate="true" src="misc/landmark/power/pole.png"/> <condition k="power" v="line"/> <
en: power
gl: enerxía

note: </rule> <rule> <condition k="man_made" v="pier"/> color pier
en: pier
gl: porto

note: <icon annotate="true" src="nautical/pier.png"/> </rule> <rule> <condition k="man_made" v="pipeline"/> color pipeline
en: pipeline
gl: tubería

note: </rule> <!--leisure tags --> <rule> <condition k="leisure" v="sports_centre"/> <icon annotate="true" src="sport/centre.png"/> color leisure <condition k="leisure" v="golf_course"/> <icon annotate="true" src="sport/golf.png"/> <condition k="leisure" v="stadium"/> <icon annotate="true" src="sport/stad
en: leisure
gl: ocio

note: </rule> <rule> <condition k="leisure" v="marina"/> <icon annotate="true" src="nautical/marina.png"/> color marina
en: marina
gl: porto deportivo

note: </rule> <!--amenity tags --> <rule> <condition k="amenity" v="pub"/> <icon annotate="true" src="food/pub.png"/> color amenity <condition k="amenity" v="biergarten"/> <icon annotate="true" src="food/biergarten.png"/> <condition k="amenity" v="nightclub"/> <icon annotate="true" src="leisure/nightclub.
en: amenity
gl: servizos

note: </rule> <rule> <condition k="amenity" v="motorcycle_parking"/> <icon annotate="true" src="vehicle/parking/motorbike.png" priority="20000"/> color amenity_traffic <condition k="amenity" v="bicycle_parking"/> <icon annotate="true" src="vehicle/parking/bicycle.png" priority="20000"/> <condition k="park
en: amenity_traffic
gl: tráfico de ocio

note: </rule> <rule> <condition k="amenity" v="charging_station"/> <icon annotate="true" src="accommodation/camping/hookup.png" priority="1000"/> <condition k="amenity" v="grit_bin"/> <icon annotate="true" src="misc/grit_bin.png"/> <condition k="amenity" v="telephone"/> <icon annotate="true" src="service/
en: amenity_light
gl: equipamento lumínico

note: </rule> <rule> <condition k="amenity" v="drinking_water"/> <icon annotate="true" src="food/drinking_water.png"/> color light_water <condition k="amenity" v="fountain"/> <icon annotate="true" src="misc/landmark/spring.png"/> <!--natural tags --> <condition k="natural" v="spring"/>
en: light_water
gl: auga (claro)

note: </rule> <rule> <condition k="amenity" v="pharmacy"/> color health <icon annotate="true" src="health/pharmacy.png"/> <condition k="amenity" v="hospital"/> <icon annotate="true" src="health/hospital.png"/> <condition k="amenity" v="nursery"/> <icon annotate="true" src="misc/no_icon.png"/> <condition k
en: health
gl: saúde

note: </rule> <!--shop tags --> <rule> <condition k="shop" v="supermarket"/> <icon annotate="true" src="shop/supermarket.png"/> color shop <condition k="shop" v="convenience"/> <icon annotate="true" src="shop/convenience.png"/> <condition k="shop" v="bakery"/> <icon annotate="true" src="shop/groceries/bak
en: shop
gl: tenda

note: </rule> <rule> <condition k="tourism" v="picnic_site"/> <icon annotate="true" src="leisure/picnic.png"/> color tourism <condition k="tourism" v="viewpoint"/> <icon annotate="true" src="sightseeing/viewpoint.png"/> <condition k="tourism" v="theme_park"/> <icon annotate="true" src="leisure/theme_park.
en: tourism
gl: turismo

note: </rule> <!--historic tags --> <rule> <condition k="historic" v="castle"/> <icon annotate="true" src="sightseeing/castle.png"/> color historic <condition k="historic" v="monument"/> <icon annotate="true" src="sightseeing/monument.png"/> <condition k="historic" v="memorial"/> <icon annotate="true" src
en: historic
gl: patrimonio histórico

note: </rule> <!--landuse tags --> <rule> <condition k="landuse" v="farm"/> color green <icon annotate="true" src="misc/landmark/farm.png"/> <condition k="landuse" v="farmland"/> <icon annotate="true" src="misc/no_icon.png"/> <condition k="landuse" v="meadow"/> <condition k="landuse" v="vineyard"/> <icon 
en: green
gl: verde

note: </rule> <rule> <condition k="landuse" v="quarry"/> color quarry
en: quarry
gl: canteira

note: <icon src="misc/landmark/mine.png"/> </rule> <rule> <condition k="landuse" v="landfill"/> color landfill
en: landfill
gl: vertedoiro

note: <icon src="misc/no_icon.png"/> </rule> <rule> <condition k="landuse" v="basin"/> color basin <condition k="landuse" v="reservoir"/>
en: basin
gl: cunca

note: <icon src="misc/no_icon.png"/> </rule> <rule> <condition k="landuse" v="forest"/> color forest
en: forest
gl: plantación forestal

note: <icon src="misc/landuse/garages.png"/> </rule> <rule> <condition k="landuse" v="farmyard"/> color farmyard
en: farmyard
gl: edificio agrario

note: <icon src="misc/no_icon.png"/> </rule> <rule> <condition k="landuse" v="retail"/> color retail <icon src="shop/mall.png"/> <condition k="landuse" v="commercial"/>
en: retail
gl: venta ao por menor

note: <icon src="misc/landmark/works.png"/> </rule> <rule> <condition k="landuse" v="brownfield"/> color brownfield
en: brownfield
gl: área postindustrial degradada

note: <icon src="misc/no_icon.png"/> </rule> <rule> <condition k="landuse" v="greenfield"/> color greenfield
en: greenfield
gl: zona verde

note: <icon src="misc/no_icon.png"/> </rule> <rule> <condition k="landuse" v="railway"/> color railland
en: railland
gl: zona ferroviaria

note: <icon src="misc/construction.png"/> </rule> <rule> <condition k="landuse" v="military"/> color military <icon src="leisure/common.png"/> <!--military tags --> <condition k="military" v="airfield"/> <icon src="transport/airport/airfield.png"/> <condition k="military" v="bunker"/> <icon src="misc/land
en: military
gl: zona militar

note: <icon src="vehicle/tank.png"/> </rule> <rule> <condition k="landuse" v="cemetery"/> color cemetery
en: cemetery
gl: cemiterio

note: </rule> <rule> <condition k="natural" v="peak"/> color peak
en: peak
gl: pico

note: <icon annotate="true" src="misc/landmark/peak_small.png"/> </rule> <rule> <condition k="natural" v="glacier"/> <icon annotate="true" src="misc/landmark/glacier_small.png"/> color glacier
en: glacier
gl: glaciar

note: </rule> <rule> <condition k="natural" v="volcano"/> <icon annotate="true" src="misc/landmark/volcano_small.png"/> color volcano
en: volcano
gl: volcán

note: </rule> <rule> <condition k="natural" v="cliff"/> <icon src="misc/cliff.png"/> color natural <condition k="natural" v="scree"/> <icon src="misc/no_icon.png"/> <condition k="natural" v="fell"/> <condition k="natural" v="bay"/> <icon src="misc/bay.png"/> <condition k="natural" v="land"/> <condition k=
en: natural
gl: espazo natural

note: </rule> <rule> <condition k="natural" v="scrub"/> <icon src="misc/no_icon.png"/> color scrub
en: scrub
gl: matorral

note: </rule> <rule> <condition k="natural" v="heath"/> <icon src="misc/no_icon.png"/> color heath
en: heath
gl: monte

note: </rule> <rule> <condition k="natural" v="wood"/> <icon src="misc/landmark/trees.png"/> color woodarea
en: woodarea
gl: área forestal

note: </rule> <rule> <condition k="natural" v="mud"/> <icon src="misc/mud.png"/> color mud
en: mud
gl: lodazal

note: </rule> <rule> <condition k="natural" v="beach"/> <icon src="misc/beach.png"/> color beach
en: beach
gl: praia

note: </rule> <rule> <condition k="natural" v="tree"/> <icon src="misc/landmark/trees.png"/> <!--route tags --> <condition k="route" v="bus"/> color route <icon annotate="true" src="misc/deprecated.png"/> <condition k="route" v="ferry"/> <condition k="route" v="flight"/> <condition k="route" v="ncn"/> <co
en: route
gl: ruta

note: <icon annotate="true" src="misc/deprecated.png"/> </rule> <!--boundary tags --> <rule> <condition k="boundary" v="national"/> color boundary <condition k="admin_level" v="1"/> <condition k="admin_level" v="2"/> <condition k="admin_level" v="3"/> <condition k="admin_level" v="4"/> <condition k="admin
en: boundary
gl: fronteira

note: <icon src="misc/landmark/mountain_pass.png"/> </rule> <!-- this will badly display otherwise well tagged footways and alike, so comment it out until we have better ways to display this in JOSM! XXX - maybe it's possible to use linemod's here? <rule> <condition k="surface" v="paved"/> <linemod mode="
en: place
gl: lugar

note: </rule> <!-- special display of unreviewed tiger data (USA) --> <rule> <condition k="tiger:reviewed" v="no"/> color tiger_data
en: tiger_data
gl: datos_TIGER

note: </rule> <rule> <condition k="addr:housenumber"/> <icon annotate="true" src="misc/housenumber.png" priority="-50000"/> <condition k="addr:postcode"/> <condition k="addr:interpolation" v="odd"/> color address <condition k="addr:interpolation" v="even"/> <condition k="addr:interpolation" v="all"/> <con
en: address
gl: enderezo

note: <?xml version="1.0"?> <surveyor columns="4" width="1300" height="0"> <!-- icons can either be absolute paths or relative paths to the .josm directory --> <!-- action class: either fully qualified classnames or if not found, package at.dallermassl.josm.plugin.surveyor.action is assumed --> <button la
en: Tunnel Start
gl: Boca del túnel

note: <action class="PlayAudioAction" params="resource://audio/KDE_Window_Iconify.wav"/> <action class="SetWaypointAction" params="bridge"/> </button> <button label="Village/City" hotkey="V" icon="styles/standard/place.png">
en: Village/City
gl: Poboación/Cidade

note: <!--action class="SetNodeAction" params="amenity=parking"/--> <action class="PlayAudioAction" params="resource://audio/KDE_Window_Iconify.wav"/> <action class="SetWaypointAction" params="Parking"/> </button> <button label="One Way" hotkey="O" icon="presets/oneway.png">
en: One Way
gl: Sentido único

note: <action class="PlayAudioAction" params="resource://audio/KDE_Window_Iconify.wav"/> <action class="SetWaypointAction" params="oneway=yes"/> </button> <button label="Church" hotkey="C" icon="styles/standard/religion/church.png">
en: Church
gl: Igrexa

note: <action class="PlayAudioAction" params="resource://audio/KDE_Window_Iconify.wav"/> <action class="SetNodeAction" params="amenity=place_of_worship,denomination=christian"/> <action class="SetWaypointAction" params="Church"/> </button> <button label="Fuel Station" hotkey="F" icon="styles/standard/vehi
en: Fuel Station
gl: Gasolinera

note: <action class="PlayAudioAction" params="resource://audio/KDE_Window_Iconify.wav"/> <action class="SetNodeAction" params="amenity=restaurant"/> <action class="SetWaypointAction" params="Restaurant"/> </button> <button label="Shopping" hotkey="S" icon="styles/standard/shop.png">
en: Shopping
gl: Compras

note: <action class="PlayAudioAction" params="resource://audio/KDE_Window_Iconify.wav"/> <action class="SetWaypointAction" params="Info"/> </button> <button label="WC" hotkey="W" icon="styles/standard/vehicle/parking/restarea_toilets.png">
en: WC
gl: Baño

note: <action class="PlayAudioAction" params="resource://audio/KDE_Window_Iconify.wav"/> <action class="SetWaypointAction" params="Residential"/> </button> <!-- <button label="Test" hotkey="shift X"> <action class="SetWaypointAction" params="Test X"/> <button label="Test" hotkey="F12">
en: Test
gl: Proba

note: JOSM TagChecker validator file Format: Each line specifies a certain error to be reported <data type> : messagetype : <key><expression><value> Lines starting with a # are considered as comments. Data type can be: node        - a node point way         - a way relation    - a relation *           - a
en: abbreviated street name
gl: nombre abreviado da rúa

note: node : W : oneway == *
en: oneway tag on a node
gl: Nodo etiquetado como vía unidireccional

note: node : W : bridge == BOOLEAN_TRUE
en: bridge tag on a node
gl: Nodo etiquetado como ponte

note: node : W : highway == tertiary node : W : highway == secondary node : W : highway == residential node : W : highway == unclassified node : W : highway == track
en: wrong highway tag on a node
gl: Nodo con etiqueta de vía errónea

note: way  : I : highway == unclassified && name != *
en: Unnamed unclassified highway
gl: Vía sen clasificar sen nombre

note: way  : I : highway == secondary && ref != * way  : I : highway == tertiary && ref != * way  : I : highway == motorway && nat_ref != *
en: highway without a reference
gl: via sen referencia

note: *    : W : highway == road
en: temporary highway type
gl: Tipo de via temporal

note: *    : W : / *name
en: misspelled key name
gl: Nome de clave mal escrito

note: The following could replace unnamed way check. Still at the moment we keep it as it is way  : W : junction == roundabout && highway == /motorway|trunk|primary|secondary|tertiary|residential|pedestrian/ && /name|ref|(name:.*)|(.*_name)|(.*_ref)/ != * # Unnamed junction way  : W : highway == /motorway
en: cycleway with tag bicycle
gl: vía ciclista con etiqueta bicicleta

note: way  : W : highway == footway && foot == BOOLEAN_FALSE
en: footway with tag foot
gl: vía peatonal con etiqueta a pé

note: way  : I : highway == cycleway && bicycle == *                 # cycleway with tag bicycle way  : I : highway == footway && foot == *                     # footway with tag foot way  : W : highway == cycleway && cycleway == lane
en: separate cycleway as lane on a cycleway
gl: carril bici etiquetado como vía ciclable

note: way  : W : highway == * && barrier == *
en: barrier used on a way
gl: Barreira usada nunha vía

note: way  : I : waterway == * && layer != *                         # waterway without layer tag way  : I : highway == footway && maxspeed == * way  : I : highway == steps && maxspeed == *
en: maxspeed used for footway
gl: velocidad máxima usada nunha rúa peatonal

note: see #5844, #6760 way  : W : oneway != BOOLEAN_FALSE && /.*:(backward|forward)/ == *    # oneway combined with *:backward/forward *    : W : layer == /\+.
en: layer tag with + sign
gl: etiqueta capa co signo +

note: *    : I : name == /.*Strasse.
en: street name contains ss
gl: O nome da rua contén ss

note: relation : E : type != *
en: relation without type
gl: relación sin tipo

note: node : I : amenity == /restaurant|cafe|fast_food/ && name != *
en: restaurant without name
gl: restaurante sen nome

note: <type>bing</type> <!-- url is used as identifier, so put something here --> <url>http://www.bing.com/maps/</url> <default>true</default> </entry> <!--false;Yahoo Sat;html:http://josm.openstreetmap.de/wmsplugin/YahooDirect.html?--> <entry> <name>Yahoo Sat</name>
en: Yahoo Sat
gl: Yahoo Satélite

note: <type>tms</type> <url><![CDATA[http://{switch:a,b,c,d}.tile.openstreetmap.de/tiles/osmde/{zoom}/{x}/{y}.png]]></url> <max-zoom>18</max-zoom> <attribution-text mandatory='true'>© OpenStreetMap contributors, CC-BY-SA</attribution-text> <attribution-url>http://openstreetmap.org/</attribution-url> <coun
en: Streets NRW Geofabrik.de
gl: Ruas NRW Geofabrik.de de Renania del Norte-Westfalia

note: <type>wms</type> <url><![CDATA[http://geoportal2.uhul.cz/cgi-bin/oprl.asp?SERVICE=WMS&VERSION=1.1.1&REQUEST=GetMap&SRS=EPSG:4326&LAYERS=Ortofoto_cb&STYLES=default&FORMAT=image/jpeg&TRANSPARENT=TRUE&]]></url> <country-code>CZ</country-code> </entry> <!--only for GB--> <!--false;NPE Maps;http://nick.d
en: NPE Maps
gl: Mapas NPE

note: <type>wms</type> <url><![CDATA[http://nick.dev.openstreetmap.org/openpaths/freemap.php?layers=npe&]]></url> <country-code>GB</country-code> </entry> <!--false;NPE Maps (Tim);http://timsc.dev.openstreetmap.org/wms2/map.php?--> <entry> <name>NPE Maps (Tim)</name>
en: NPE Maps (Tim)
gl: NPE Mapas (Tim)

note: <type>wms</type> <url><![CDATA[http://ooc.openstreetmap.org/wms/map.php?source=os7&]]></url> <country-code>GB</country-code> </entry> <!--only for Japan--> <!--false;MLIT Japan (ORTHO);http://orthophoto.mlit.go.jp:8888/wms/service/wmsRasterTileMap?VERSION=1.3.0&REQUEST=GetMap&LAYERS=ORTHO&STYLES=Def
en: MLIT Japan (ORTHO)
gl: MLIT Xapón (ORTHO)

note: <type>wms</type> <url><![CDATA[http://orthophoto.mlit.go.jp:8888/wms/service/wmsRasterTileMap?VERSION=1.3.0&REQUEST=GetMap&LAYERS=ORTHO&STYLES=Default&CRS=EPSG:4612&BBOX={s},{w},{n},{e}&WIDTH={width}&HEIGHT={height}&FORMAT=image/png&BGCOLOR=OxFFFFFF]]></url> <country-code>JA</country-code> </entry> 
en: MLIT Japan (ORTHO01)
gl: MLIT Xapón (ORTHO01)

note: <type>wms</type> <url><![CDATA[http://orthophoto.mlit.go.jp:8888/wms/service/wmsRasterTileMap?VERSION=1.3.0&REQUEST=GetMap&LAYERS=ORTHO01&STYLES=Default&CRS=EPSG:4612&BBOX={s},{w},{n},{e}&WIDTH={width}&HEIGHT={height}&FORMAT=image/png&BGCOLOR=OxFFFFFF]]></url> <country-code>JA</country-code> </entry
en: MLIT Japan (ORTHO02)
gl: MLIT Xapón (ORTHO02)

note: <type>wms</type> <url><![CDATA[http://orthophoto.mlit.go.jp:8888/wms/service/wmsRasterTileMap?VERSION=1.3.0&REQUEST=GetMap&LAYERS=ORTHO02&STYLES=Default&CRS=EPSG:4612&BBOX={s},{w},{n},{e}&WIDTH={width}&HEIGHT={height}&FORMAT=image/png&BGCOLOR=OxFFFFFF]]></url> <country-code>JA</country-code> </entry
en: MLIT Japan (ORTHO03)
gl: MLIT Xapón (ORTHO03)

note: <type>wms</type> <url><![CDATA[http://orthophoto.mlit.go.jp:8888/wms/service/wmsRasterTileMap?VERSION=1.3.0&REQUEST=GetMap&LAYERS=ORTHO03&STYLES=Default&CRS=EPSG:4612&BBOX={s},{w},{n},{e}&WIDTH={width}&HEIGHT={height}&FORMAT=image/png&BGCOLOR=OxFFFFFF]]></url> <country-code>JA</country-code> </entry
en: Lodi - Italy
gl: Lodi - Italia

note: <type>wms</type> <url><![CDATA[http://sit.provincia.lodi.it/mapserver/mapserv.exe?map=ortofoto_wgs84.map&SERVICE=WMS&VERSION=1.1.1&REQUEST=GetMap&SRS=EPSG:4326&LAYERS=Terraitaly%20Ortofoto%202007&STYLES=%2C%2C&FORMAT=image/png&TRANSPARENT=TRUE&]]></url> <country-code>IT</country-code> </entry> <!--f
en: Sicily - Italy
gl: Sicilia - Italia

note: <type>wms</type> <url><![CDATA[http://88.53.214.52/sitr/services/WGS84_F33/Ortofoto_ATA20072008_f33/MapServer/WMSServer?SERVICE=WMS&VERSION=1.3.0&REQUEST=GetMap&CRS=CRS:84&LAYERS=0&STYLES=default&FORMAT=image/jpeg&]]></url> <country-code>IT</country-code> </entry> <!--false;PCN 2006 - Italy;http://w
en: PCN 2006 - Italy
gl: PCN 2006 - Italia

note: <type>wms</type> <url><![CDATA[http://wms.pcn.minambiente.it/cgi-bin/mapserv.exe?map=/ms_ogc/service/ortofoto_colore_06.map&LAYERS=ortofoto_colore_06_32,ortofoto_colore_06_33&REQUEST=GetMap&VERSION=1.1.1&FORMAT=image%2Fjpeg&]]></url> <country-code>IT</country-code> </entry> <!--only for France--> <!
en: SPOTMaps (France)
gl: SPOTMaps (Francia)

en: Columbus V-900 CSV Files
gl: Ficheiros CSV de Columbus V-900

en: nodes
gl: nodos

en: ways
gl: vías

en: relations
gl: relacións

en: Can not draw outside of the world.
gl: Non se pode dibuxar fora do mundo.

en: Select two ways with a node in common
gl: Escoller dúas vías cun nodo en común

en: Invalid URL {0}
gl: URL {0} non válido

en: Date
gl: Data

en: (What does that mean?)
gl: (Iso que significa?)

note: Set progress dialog to indeterminate while connecting
en: Connecting...
gl: Conectando...

en: Error while uploading
gl: Error durante a subida de datos

en: GPX upload was successful
gl: A subida do GPX tivo éxito

en: Uploading GPX track: {0}% ({1} of {2})
gl: Subindo trazado GPX: {0}% ({1} de {2})

en: Max
gl: Máx

en: Time
gl: Tempo

en: Automatic
gl: Automático

en: (No elevation data)
gl: (Sen datos de elevación)

en: Address Edit
gl: Editar enderezo

note: Start progress monitor to guess address values
en: Searching
gl: A procurar

en: No name
gl: Sen nome

en: (No data)
gl: (Sen datos)

en: Segments
gl: Segmentos

en: items
gl: elementos

en: no items
gl: sen elementos

en: Street
gl: Rúa

en: Applied guessed values
gl: Aplicar valores desexados

en: Applied guessed values for
gl: Aplicar valores desexados para

en: Assign address to street
gl: Asignar enderezo á rúa

en: Guess
gl: Estimado

en: Layer Properties
gl: Propriedades da Capa

en: Import image
gl: Importar Imaxe

en: Choose key
gl: Escoller chave

en: apply {0}
gl: aplicar {0}

en: Info: {0}
gl: Información: {0}

en: Alphabetic
gl: Alfabético

note: NOTE: The following 2 arrays must match in number of elements and position Tag values for map
en: Actual
gl: Real

en: Estimate
gl: Estimación:

en: Relation: {0}
gl: Relación: {0}

en: Associate with street using:
gl: Asociar con rúa usando:

en: Increment:
gl: Incrementar:

en: Starting #:
gl: A iniciar #:

en: Accuracy:
gl: Exactitude:

en: City:
gl: Cidade:

en: State:
gl: Estado:

en: Country:
gl: País:

en: Optional Information:
gl: Información Opcional:

en: Country code must be 2 letters
gl: O código de país deben ser 2 letras

en: Alphabetic address must end with a letter
gl: Enderezos alfabéticos deben acabar con unha letra

en: Please enter valid number for starting address
gl: Por favor introduce un número valido para a dirección inicial

en: Please enter valid number for ending address
gl: Por favor introduce un número valido para a dirección final

en: Starting address number must be less than ending address number
gl: O número de dirección inicial debe ser menor que o número de direccion final

en: Align Way Segments
gl: Aliñar segmentos de vía

en: Align Ways
gl: Aliñar vías

en: AlignWayS: Alignment not possible
gl: AlignWayS: O aliñamento non foi posíbel

en: Aligning would result nodes outside the world.
gl: O aliñamento puido resultar con nodos fora do mundo.

note: JDialog tipDialog = tipPane.createDialog(null, tr("AlignWays Tips")); Take Main.map as frame as it's better to inherit its icon than the default Java cup
en: AlignWays Tips
gl: Consellos AlignWayS

en: Align Ways mode
gl: Modo de aliñar vías

en: Align way segment
gl: Aliñar segmento de vía

en: Building address
gl: Construíndo enderezo

en: House number:
gl: Numero de casa:

en: Street Name:
gl: Nome da Calle:

en: Increment
gl: Incremento

en: Decrement
gl: Decremento

en: Numbers:
gl: Números:

en: Advanced settings
gl: Configuración avanzada

en: Buildings tags:
gl: Construíndo etiquetas:

en: Cannot place building outside of the world.
gl: Non emplazar edificios fora do mundo.

en: Create building
gl: Crear edificio.

en: Set buildings size
gl: Establecer tamaño dos edificios

en: Auto-select building
gl: Escoller automáticamente un edificio

en: Buildings width:
gl: Ancho de edificios:

en: Advanced...
gl: Avanzado...

en: Draw buildings
gl: Dibuxar edificios

en: on polygon
gl: nun polígono

en: Add address
gl: Engadir enederezo

en: Buildings
gl: Construccións

en: Error loading file.
    Probably an old version of the cache file.
gl: Erro cargando o ficheiro.
    Probablemente unha versión antiga da caché do ficheiro.

en: Guadeloupe Ste-Anne cache file (.UTM2)
gl: Guadeloupe Ste-Anne ficheiro cache  (.UTM2)

en: Martinique Fort Desaix cache file (.UTM3)
gl: Martinique Fort Desaix ficheiro cache  (.UTM3)

en: Reunion RGR92 cache file (.UTM4)
gl: Reunion RGR92 ficheiro cache  (.UTM4)

en: Cannot open a new client session.
    Server in maintenance or temporary overloaded.
gl: Non se pode abrir unha nova conexión de cliente.
    O servidor esta baixo mantemento ou temporalmente sobrecargado.

en: Town/city {0} not found or not available
    or action canceled
gl: Cidade/Vila {0} non atopada ou non dispoñible
    ou acción cancelada

en: Choose from...
gl: Escoller de...

note: pane.createDialog(Main.parent, tr("Select commune")).setVisible(true); this below is a temporary workaround to fix the "always on top" issue
en: Select commune
gl: Escoller común

en: Cadastre
gl: Catastro

en: JOSM is stopped for the change to take effect.
gl: JOSM esta parada para que o cambio surxa efecto.

en: Warning: failed to put option pane dialog always on top. Exception was: {0}
gl: Atencion: fallou o poñer o diálogo de panel de opción sempre enriba. A Excepción foi: {0}

en: Replace original background by JOSM background color.
gl: Cambia o fondo orixinal por color de fondo de JOSM

en: Set background transparent.
gl: Pon o fondo transparente

en: symbol
gl: símbolo

en: parcel
gl: parcela

en: parcel number
gl: numero de parcela

en: locality
gl: localidade

en: section
gl: sección

en: commune
gl: común

en: Enable automatic caching.
gl: Activar caché automática.

note: disabled by default
en: Max. cache size (in MB)
gl: Tamaño da caché max. (En MB)

en: French cadastre WMS
gl: Catastro francés WMS

en: Allows multiple layers stacking
gl: Permitir varias capas apiladas

en: Set WMS layers transparency. Right is opaque, left is transparent.
gl: Establecer a transparencia das capas WMS, Dereita é opaco , esquerda é transparente.

en: Draw a rectangle around downloaded data from WMS server.
gl: Dibuxa un rectángulo arredort dos datos descargados do servidor WMS

note: option to select the single grabbed image resolution
en: Image resolution:
gl: Resolución da Imaxe:

en: High resolution (1000x800)
gl: Alta resolución(1000x800)

en: Medium resolution (800x600)
gl: Media resolución (800x600)

en: Low resolution (600x400)
gl: Baixa resolución(600x400)

note: option to select image zooming interpolation method
en: Image filter interpolation:
gl: Interpolación do filtro de imaxe:

en: Bilinear (fast)
gl: Bilinear (rapido)

en: Bicubic (slow)
gl: Bicúbico (lento)

note: WMS layers selection
en: Layers:
gl: Capas:

en: Address, houses numbers.
gl: Enderezos, números de casas.

en: Oldest files are automatically deleted when this size is exceeded
gl: Os ficheiros máis antigos son borrados automáticamente cando exceden este tamaño

en: Add "source=..." to elements?
gl: Engadir "source=..." aos elementos?

en: Downloading {0}
gl: A obter {0}

en: Create buildings
gl: Crear edificios

en: Cadastre: {0}
gl: Catastro: {0}

en: East
gl: Leste

en: {0} not allowed with the current projection
gl: {0} non está permitido na proxección actual

en: (optional)
gl: (opcional)

en: Change location
gl: Cambiar o lugar

en: Commune
gl: de

en: Add new layer
gl: Engadir unha nova capa

en: Adjust WMS
gl: Axustar WMS

en: Is vectorized.
gl: Está vectorizado.

en: Unsupported cache file version; found {0}, expected {1}
    Create a new one.
gl: Versión de ficheiro de caché non soportada; atopouse {0}, esperabase {1}
    Crear unha nova.

en: Cache Format Error
gl: Formato erróneo na Caché

en: Use
gl: Usar

en: Please select a scheme to use.
gl: Por favor, escolla un esquema para usar.

en: Color Scheme
gl: Esquemas das cores

en: Please select the scheme to delete.
gl: Por favor, escolla o esquema para borrar.

en: Color Schemes
gl: Esquemas de cores

en: Split area
gl: Dividir área

en: TangoGPS Files (*.log)
gl: Ficheiros TangoGPS (*.log)

en: Coordinates imported:
gl: Coordenadas importadas:

en: Format errors:
gl: Erros de formato:

en: TangoGPS import success
gl: Importouse TangoGPS correctamente

en: TangoGPS import failure!
gl: Fallou a importación de TangoGPS

en: TCX Files (*.tcx)
gl: Ficheiros TCX (*.tcx)

en: {0} intermediate nodes to download.
gl: {0} nodos intermedios para descargar.

en: between {0} {1} and {2} {3}
gl: entre {0} {1} e {2} {3}

en:   adding {0} {1}
gl:   engadindo {0} {1}

en: Layer for editing GPX tracks
gl: Capa para editar pista GPX

en: Convert to GPX layer with anonymised time
gl: Convertir a capa GPX con tempo anónimo

en: EditGpx
gl: EditarGpx

en: edit gpx tracks
gl: editar grabacións gpx

note: TODO what is icon at the end?
en: Import path from GPX layer
gl: Importar ruta da capa GPX

en: Drop existing path
gl: Borrar ruta existente

note: no gps layer TODO: register a listener and show menu entry only if gps layers are available
en: No GPX data layer found.
gl: Non se atopou capa de datos GPX

en: External tool error
gl: Erro de ferramenta externa

en: Error executing the script:
gl: Erro executando o script

en: Child script have returned invalid data.
    
    stderr contents:
gl: O script fillo retornou datos inválidos.

en: Edit tool
gl: Editar ferramenta

en: Name:
gl: Nome:

en: CmdLine:
gl: Liña de Comandos:

en: External tools
gl: Ferramentas externas

en: Delete tool "{0}"?
gl: Borrar ferramenta "{0}"?

en: Are you sure?
gl: Esta seguro?

en: New tool...
gl: Nova ferramenta...

en: Install
gl: Instalar

en: Position only
gl: Só posición

en: Position, Time, Date, Speed
gl: Posición, Tempo , Fecha ,Velocidade

en: Position, Time, Date, Speed, Altitude
gl: Posición, Tempo , Fecha ,Velocidade, Altura

en: A By Time
gl: Por tempo

en: A By Distance
gl: Por distancia

en: B By Time
gl: B por Tempo

en: B By Distance
gl: B por Distancia

en: C By Time
gl: C por tempo

en: C By Distance
gl: C por distancia

en: Data Logging Format
gl: Formato de captura de datos

en: Disable data logging if speed falls below
gl: Desactivar captura de datos se a velocidade cae por debaixo de

en: Disable data logging if distance falls below
gl: Desactivar captura de datos se a distancia cae por debaixo de

en: Unknown logFormat
gl: Formato de log descoñecido

en: Port:
gl: Porto:

en: refresh the port list
gl: Actualizar a lista de portos

en: Configure
gl: Configurar

en: Configure Device
gl: Configurar o Dispositivo

en: Connection Error.
gl: Erro de Conexión.

en: configure the connected DG100
gl: Configurar o DG100 conectado

en: delete data after import
gl: borrar datos despois de importar

en: Importing data from device.
gl: Importar datos do dispositivo

en: Importing data from DG100...
gl: Importar datos do DG100...

en: Error deleting data.
gl: Erro borrando datos.

en: imported data from {0}
gl: datos importados de {0}

en: No data found on device.
gl: Non se atoparon datos no dispositivo.

en: Connection failed.
gl: Fallou a conexión.

en: Cannot load library rxtxSerial. If you need support to install it try Globalsat homepage at http://www.raphael-mack.de/josm-globalsat-gpx-import-plugin/
gl: Non se puido cargar a libreria rxtxSerial. Se necesitas soporte para instala proba na páxina de Globalsat en http://www.raphael-mack.de/josm-globalsat-gpx-import-plugin/

en: Globalsat Import
gl: Importar Globalsat

en: Import Data from Globalsat Datalogger DG100 into GPX layer.
gl: Importar datos do capturador de datos Globalsat DG100 dentro de unha capa GPX

en: Import
gl: Importar

en: Add EGPX layer
gl: Engadir capa EGPX

en: <html>Upload of unprocessed GPS data as map data is considered harmful.<br>If you want to upload traces, look here:
gl: <html>A subida de datos GPS sen procesar como datos de mapa considerase perxudicial.<br>Se desexas subir trazados, mira aqui:

en: Customize line drawing
gl: Personalizar debuxo de liñas

en: Draw lines between points for this layer.
gl: Debuxar liñas entre puntos para esta capa.

en: Do not draw lines between points for this layer.
gl: Non debuxar liñas entre puntos para esta capa.

en: Select line drawing options
gl: Escoller as opcións de liña do debuxo

en: Rotate 90
gl: Rotar 90

en: Rotate 180
gl: Rotar 180

en: Rotate 270
gl: Rotar 270

en: Previous image
gl: Imaxe anterior

en: Next image
gl: Imaxe Seguinte

en: Rotate left
gl: Xirar á esquerda

en: Rotate image left
gl: Xirar imaxe á esquerda

en: Rotate right
gl: Xirar á dereita

en: Rotate image right
gl: Xirar imaxe á dereita

en: Display non-geotagged photos
gl: Amosar fotos non xeolocalizadas

en: Imported Images
gl: Imaxes Importadas

en: Image files (*.jpg, *.jpeg, *.png, *.gif)
gl: Ficheiros de imaxe (*.jpg, *.jpeg, *.png, *.gif)

en: Load set of images as a new layer.
gl: Cargar conxunto de imaxes como unha nova capa

en: Import vector graphics
gl: Importar gráficos vectoriais

en: Scale:
gl: Escala:

en: unit(s) =
gl: unidade(s)=

en: Import...
gl: Importar...

en: Import vector graphics.
gl: Importar gráficos vectoriais.

en: SVG Drawings (*.svg)
gl: Debuxos SVG  (*.svg)

en: Importing...
gl: Importando...

en: The starting location was not within the bbox
gl: A localización de orixe non estaba dentro da bbox

en: Looking for shoreline...
gl: Buscando a orilla...

en: {0} nodes so far...
gl: {0} nodos moi lonxe...

en: Error creating cache directory: {0}
gl: Erro creando directorio caché: {0}

en: Tracing
gl: Trazando

en: checking cache...
gl: Comprobando a caché...

note: * * Run the nodelist through a vertex reduction algorithm
en: Running vertex reduction...
gl: Executando a reducción vertex...

en: Running Douglas-Peucker approximation...
gl: Executando a aproximación Douglas-Peucker...

en: Removing duplicate nodes...
gl: Borrando nodos duplicados...

en: An unknown error has occurred
gl: Un erro descoñecido aconteceu

en: east
gl: leste

en: northeast
gl: nordeste

en: north
gl: norte

en: northwest
gl: noroeste

en: west
gl: oeste

en: southwest
gl: sudoeste

en: south
gl: sur

en: southeast
gl: sudeste

en: coastline
gl: liña de costa

en: land
gl: terra

en: Maximum number of segments per way
gl: Máximo numero de segmentos por via

en: Maximum number of nodes in initial trace
gl: Máximo numero de nodos na traza inicial

en: Shift all traces to east (degrees)
gl: Cambiar todas as trazas ao leste (grados)

en: Shift all traces to north (degrees)
gl: Cambiar todas as trazas ao norte (grados)

en: Tag ways as
gl: Marcar via como

en: WMS Layer
gl: Capa WMS

en: Maximum cache size (MB)
gl: Máximo tamaño da caché (MB)

en: Maximum cache age (days)
gl: Máxima idade da caché (dias)

en: Source text
gl: Fonte de texto

en: Offset all points in East direction (degrees). Default 0.
gl: Mover todos os punto na dirección este (grados). Por defecto 0.

en: Offset all points in North direction (degrees). Default 0.
gl: Mover todos os punto na dirección norte (grados). Por defecto 0.

en: Direction to search for land. Default east.
gl: Dirección para buscar por terra. Por defecto este.

en: Maximum size of each cache directory in bytes. Default is 300MB
gl: Tamaño máximo de cada directorio da caché. Por defecto 300MB

en: Maximum age of each cached file in days. Default is 100
gl: Idade máxima de cada ficheiro de caché en días. Por defecto son 100

en: Could not acquire image
gl: Non se puido obter a imaxe

en: Connection Failed
gl: Fallou a conexión

en: Not connected
gl: Desconectado

en: Connecting
gl: Conectando

en: Connected
gl: Conectado

en: no name
gl: sen nome

en: Live GPS
gl: GPX Vivo

en: Show GPS data.
gl: Amosar datos do GPS

en: Status
gl: Estado

en: Way Info
gl: Ingormación da via

en: Speed
gl: Velocidade

en: Course
gl: Campo

en: LiveGPS layer
gl: Capa de GPSVivo

en: Capture GPS Track
gl: Capturar Pista GPS

en: Connect to gpsd server and show current position in LiveGPS layer.
gl: Conectar ao servidor gpsd e amosr a posición actual nunha capa LiveGPS

en: Center Once
gl: Centrar unha vez

en: Center the LiveGPS layer to current position.
gl: Centrar a capa LiveGPS á posición actual.

en: Auto-Center
gl: Auto-Centrar

en: Measured values
gl: Valores medidos

en: Open the measurement window.
gl: Abrir a ventá de medicións.

en: Path Length
gl: Longo do camiño

en: Selection Length
gl: Camiño escollido

en: Selection Area
gl: Area seleccionada

en: Angle
gl: Ángulo

en: Angle between two selected Nodes
gl: Angulo entre dous nodos escollidos

en: Layer to make measurements
gl: Capa para facer medicións

en: measurement mode
gl: modo de medición

en: Measurements
gl: Medidas

en: Please select 4 ways that form a closed relation.
gl: Por favor escolle 4 vias que formen unha relacuión pechada

en: Unable to order the ways. Please verify their directions
gl: Non se puido ordenar as vias,Por favor verifica a suas direccións

en: Unable to find via nodes. Please check your selection
gl: Non foi posible atopar nodos de vias. Por favor revise a sua selección

en: Convert to multipolygon
gl: Convertir a un multipolígono

en: Convert to multipolygon.
gl: Convertir a un multipolígono.

en: One of the selected ways is already part of another multipolygon.
gl: Unha das vias seleccionadas xa é parte de outro multipoligono.

en: OpenStreetBugs download loop
gl: Bucle de descarga de OpenStreetBugs

en: Displays OpenStreetBugs issues
gl: Amosar os problemas de OpenStreetBugs

en: <html>The openstreetbugs plugin is using the old server at appspot.com.<br>A new server is available at schokokeks.org.<br>Do you want to switch to the new server? (Strongly recommended)</html>
gl: <html>O plugin openstreetbugs está a usar o antigo servidor en  appspot.com.<br>Un novo servidor esta dispoñible en chokokeks.org.<br>Quere cambiar ao novo servidor? (Altamente recomendado)</html>

en: Switch to new openstreetbugs server?
gl: Cambiar ao novo servidor de OpenStreetBugs?

en: Unknown Host: %s - Possibly there is no connection to the Internet.
gl: Servidor Descoñecido: %s- Posiblemente non hai conexión a internet.

en: An error occurred: {0}
gl: Ocurriu un erro: {0}

en: Couldn''t create new bug. Result: {0}
gl: Non se puido crear un novo bug. Resultou {0}

en: Header contains several values and cannot be mapped to a single string
gl: A cabeceira conten varios valores que non poden ser mapeados en unha soa cadea

en: Process queue
gl: Procesar cola

en: Open OpenStreetBugs
gl: Abrir OpenStreetBugs

en: Opens the OpenStreetBugs window and activates the automatic download
gl: Abrir a ventá de OpenStreetBugs e activa a descarga automática

en: Bug list
gl: Lista de Bugs

en: The visible area is either too small or too big to download data from OpenStreetBugs
gl: A área visible é demasiado grande ou demasiado pequena para descargar datos de OpenStreetBugs

en: Queue
gl: Cola

en: offline
gl: desconectado

en: online
gl: en liña

en: Add a comment
gl: Engadir un comentario

en: Enter your comment
gl: Introduce o teu comentario

en: Comment:
gl: Comentario:

en: Mark as done
gl: Marcar como feita

en: Really close?
gl: Pechar realmente?

en: Close:
gl: Pechar:

en: New issue
gl: Novo fallo

en: Create issue
gl: Crear fallo

en: Describe the problem precisely
gl: Describe o problema con precisión

en: Create:
gl: Crear:

en: Please enter a user name
gl: Por favorr introduce o teu nome de usuario

en: Unknown issue state
gl: Estado do erro descoñecido

en: Switch to online mode
gl: Cambiar a modo en liña

en: Switch to offline mode
gl: Cambiar ao modo sen conexión

en: You have unsaved changes in your queue. Do you want to submit them now?
gl: Ten cambios sen gardar na sua cola.Quere envialos agora?

en: Open Visible...
gl: Abrir Visible...

en: Open only files that are visible in current view.
gl: Abrir só ficheiros que sexan visibles na vista actual.

en: Unknown file extension: {0}
gl: Extensión de ficheiro descoñecida: {0}

en: Firefox executable
gl: Executable de firefox

en: Finished
gl: Rematado

en: Load file...
gl: Cargar ficheiro...

en: Place
gl: Lugar

en: Show target
gl: Amosar Obxectivo

en: Take X and Y from selected node
gl: Coller X e Y do nodo escollido

en: Projection:
gl: Proxección:

en: Loading...
gl: A cargar...

en: Loaded
gl: Cargado

en: Preparing
gl: A preparar

en: Parsing file
gl: A procesar o ficheiro

en: File not found.
gl: Non se atopou o ficheiro.

en: Error while parsing: {0}
gl: Houbo un erro ao procesar: {0}

en: Building JOSM layer
gl: Construíndo capa de JOSM

en:  Writing to file
gl:  Escribindo ao ficheiro

en: Building JOSM layer.
gl: Construíndo capa de JOSM.

en: Import PDF file
gl: Importar un ficheiro PDF

en: Import PDF file.
gl: Importar un ficheiro PDF.

en: Import PDf file
gl: Importar un ficheiro PDf

en: Read error!
gl: Erro de lectura!

en: Write error!
gl: Erro de Escritura!

en: Write coordinates to image header
gl: Escribir coordenadas á cabeceira da imaxe

en: settings
gl: configuración

en: keep backup files
gl: manter ficheiros de respaldo

en: change file modification time:
gl: cambiar a data de modificación do ficheiro:

en: to gps time
gl: á data do gps

en: to previous value (unchanged mtime)
gl: ao valor anterior

en: Writing position information to image files...
gl: Escribindo información sobre a posición aos ficheiros de imaxe...

en: File could not be deleted!
gl: O aficheiro non puido ser borrado!

en: Could not rename file!
gl: Non se puido renomear o ficheiro!

en: Override old backup files?
gl: Sobreescribir os ficheiros de respaldo antigos?

en: Keep old backups and continue
gl: Gardar os antigos ficheiros de respaldo e continuar

en: Override
gl: Sobrepor

en: Could not delete temporary file!
gl: Non se puido borrar o ficheiro temporal!

en: Calibration Files
gl: Ficheros de Calibración

en: Loading file failed: {0}
gl: Fallou a carga do ficheiro: {0}

en: Drag to move the picture
gl: Arrastra para mover a imaxe

en: New picture layer from clipboard
gl: Nova capa de imaxe do portapapéis

en: New picture layer from file...
gl: Nova capa de imaxe de ficheiro...

en: Could not find the map object.
gl: Non se puido atopar o obxecto mapa.

en: Nothing in clipboard
gl: Nada no portapapéis

en: The clipboard data is not an image
gl: Os datos do portapapéis non son os de unha imaxe

en: Resets picture rotation
gl: Restaurar rotación da imaxe

en: Reset position
gl: Restaurar a posición

en: Resets picture position
gl: Restaurar posición da imaxe

en: Scale
gl: Escala

en: Resets picture scale
gl: Restaura a escala da imaxe

en: Drag to rotate the picture
gl: Arrastra para rotar a imaxe

en: Save Picture Calibration...
gl: Gardar a Calibración da Imaxe

en: Saves calibration data to a file
gl: Gardar os datos de calibración a un ficheiro

en: Saving file failed: {0}
gl: O gardado do ficheiro fallou: {0}

en: Drag to scale the picture in the X Axis
gl: Arrastr para escalar a imaxe no eixe X

en: Drag to scale the picture in the X and Y Axis
gl: Arrastr para escalar a imaxe nos eixes X e Y

en: Drag to scale the picture in the Y Axis
gl: Arrastr para escalar a imaxe no eixe Y

en: IOException "{0}" occurred
gl: IOException "{0}" Ocurriu

en: Overview
gl: Vista xeral

en: Itinerary
gl: Itinerario

en: Stops
gl: Paradas

en: Create Stops from GPX ...
gl: Crear paradas desde GPX...

en: Create Stops from a GPX file
gl: Crear paradas desde un ficheiro GPX

en: Tracks
gl: Pegadas

en: unnamed
gl: sen nome

en: Revert
gl: Revertir

en: Confirm
gl: Confirmar

en: Image files
gl: ficheiros de imaxe

en: Sign {0}
gl: Asinar {0}

en: Edit relation
gl: Editar relación

en: Edit relations
gl: Editar relacións

en: No relation is selected
gl: Non hai relación seleccionadas

en: Remove node ''{0}'' at position {1} from relation ''{2}''
gl: Borrar nodo "{0}" na posición {1} da relación "{2}"

en: Remove way ''{0}'' at position {1} from relation ''{2}''
gl: Borrar vía  "{0}" na posición {1} da relación "{2}"

en: Remove relation ''{0}'' at position {1} from relation ''{2}''
gl: Borrar relación "{0}" na posición {1} da relación "{2}"

note: TODO Use constructor with shortcut
en: Routing
gl: Ruteando

en: Click to add destination.
gl: Prema para engadir destino.

en: Click and drag to move destination
gl: Prema e arrastre para mover o destino

en: Click to remove destination
gl: Prema para borrar o destino

en: Add routing layer
gl: Engadir capa de ruta

en: Criteria
gl: Criterios

en: Fastest
gl: O mais rápido

en: Clear route
gl: Eliminar ruta

en: Highway type
gl: Tipo de carretera

en: Weight
gl: Peso

en: New value for {0}
gl: Novo valor para {0}

en: Online Help
gl: Axuda en liña

en: Load
gl: Cargar

en: invisible
gl: invisíbel

en: SeaMap Editor
gl: Editor Seamap

en: Save captured data to file every minute.
gl: Gardar os datos capturados a un ficheiro cada minuto.

en: Error while exporting {0}: {1}
gl: Erro mentres se exportaba {0}:{1}

en: Way:
gl: Vía:

en: Error parsing {0}: {1}
gl: Erro ao procesar {0}: {1}

en: {0} start
gl: {0} comezar

en: {0} end
gl: {0} fin

en: Edit tags
gl: Editar as etiquetas

note: TODO: set "tag-editor" and add /images/tag-editor.png to distrib
en: Launches the tag editor dialog
gl: Lanza o diálogo do editor de etiquetas

en: JOSM Tag Editor Plugin
gl: Complemento de etiquetas de JOSM

en: Abort tag editing and close dialog
gl: Cancelar edición de etiquetas e pechar o diálogo

en: Apply edited tags and close dialog
gl: Aplicar etiquetas editadas e pechar o diálogo

en: Highlight
gl: Realzar

en: Updating properties of up to {0} object | Updating properties of up to {0} objects
gl[0]: Actualizando propiedades de {0} obxeto
gl[1]: Actualizando propiedades de {0} obxetos

en: Group
gl: Grupo

en: Item
gl: Ítem

note: should not happen
en: unexpected column number {0}
gl: número de columna inesperado {0}

en: Interpolation
gl: Interpolación

en: Lowest Number
gl: O número máis baixo

en: Highest Number
gl: O número mais alto

en: Street name:
gl: Nome da rúa:

en: Even/Odd
gl: Par/Impar

en: Lowest number
gl: O número máis baixo

en: Highest number
gl: O número máis alto

en: Segment must be a number greater 1
gl: O segmento debe ter un número maior que 1

en: {0} must be greater than 0
gl: {0} debe ser máis grande que 0

en: {0} is not a number
gl: {0} non é un número

en: Cannot reverse!
gl: Non se pode revertir

en: Creates individual buildings from a long building.
gl: Crear edificios individuais a partir de un edificio grande

en: Browse
gl: Examinar

en: Browse map with left button
gl: Navegar polo mapa co botón esquerdo

en: Merge objects nodes
gl: Combinar nodos de obxectos

en: Tracer
gl: Trazador

en: Tracer.
gl: Trazador.

en: Export all signatures to XML file.
gl: Exportar todas as firmas a un ficheiro XML.

en: Export sigs to XML...
gl: Exportar firmas a XML...

en: Save Signatures file
gl: Gardar ficheiro de firmas

en: Download OSM
gl: Descargar OSM

en: {0} Signatures loaded. All referenced OSM objects found.
gl: {0} Sinaturas cargadas. Todas as refrencias a obxectos OSM foron atopadas.

en: {0} of {1} OSM objects are referenced but not there.
    Do you want to load them from OSM-Server?
gl: {0} de {1} obxectos OSM están referenciados penon están ahi.
    Queres cargalos dende o servidor de OSM?

en: Load objects from server
gl: Cargar obxectos dende o servidor

en: Download signed data
gl: Descargar datos firmados

en: KeyID
gl: Chave ID

en: Signed
gl: Firmado

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Object signatures
gl: Firmas de obxectos

en: Check
gl: Verificar

en: Sign
gl: Sinatura

note: JTreeTable tt = new JTreeTable(); for (PGPSignature s : siglist) { signerPanel.add(createKeyButton(tr("Signature created at {0} by User {1}",formatter.format(s.getCreationTime()),s.getHashedSubPackets().getSignerUserID()),s.getKeyID()),GBC.eol()); //signerPanel.add(new JLabel(tr("Signature created a
en: {0} Signatures found.
gl: {0} Sinaturas atopadas.

en: Signature Info
gl: Información de sinatura

en: No Signature found
gl: Non se atoparon sinaturas

en: Signature Files
gl: Ficheiros des sinaturas

en: OSM Signature Files
gl: Ficheiros de sinaturas OSM

en: Could not parse OpenPGP message.
gl: Non se puido analizar a mensaxe OpenPGP

en: Prepare stuff...
gl: Preparando funcionalidades ...

en: Parsing Signature data...
gl: Analizando datos de sinaturas...

en: Don''t ask again for the key
gl: Non preguntar outra vez por a chave

en: Use a random key from this list
gl: Usar unha chave aleatoria desta lista

en: Create new Key
gl: Crear unha nova Chave

en: Select a Key to sign
gl: Escoller unha chave para asinar

en: Signing canceled!
gl: Asinado cancelado!

en: never
gl: nunca

en: Key-ID:
gl: ID-Chave::

en: Algorithm:
gl: Algoritmo:

en: Creation date:
gl: Data de creación:

en: Expiration date:
gl: Data caducidade:

note: rows, cols initX, initY xPad, yPad JPanel metaPanel = new JPanel(); metaPanel.setLayout(new BoxLayout(metaPanel, BoxLayout.PAGE_AXIS)); metaPanel.add(p); JScrollPane sp = new JScrollPane(new KeySignaturesDialog(key)); sp.setPreferredSize(new Dimension(0,200)); metaPanel.add(sp);
en: PGP-Key details
gl: Detalles da chave PGP

en: Select algorithm:
gl: Escoller algoritmo

en: Create/Edit turn restriction...
gl: Crear/Editar restricción de xiro...

en: Create or edit a turn restriction.
gl: Crear ou editar restricción de xiro.

en: In the following table you can edit the <strong>raw tags</strong> of the OSM relation representing this turn restriction.
gl: Na seguinte tabla podes editar as <strong>etiquetas en bruto</strong> das relacións representado esta restricción de xiro.

en: Type:
gl: Tipo:

en: From:
gl: De:

en: To:
gl: Ata:

en: Copy to the clipboard
gl: Copiar ao portapapeis

en: Cannot find object with id ''{0}'' in layer ''{1}''
gl: Non se puido atopar pbxecto con id "{0}" na capa "{1}"

en: Errors/Warnings
gl: Erros e avisos

en: Create a new turn restriction in layer ''{0}''
gl: Crear unha nova restricción de xiro na capa "{0}"

en: Edit a new turn restriction in layer ''{0}''
gl: Editar restricción de xiro na capa "{0}"

en: Edit turn restriction ''{0}'' in layer ''{1}''
gl: Editar restricción "{0}" na capa "{1}"

en: Do you want to save anyway?
gl: Desexa gardar de todos modos?

en: Yes, save anyway
gl: Si, gardar de todos modos

en: No, resolve issues first
gl: Non, resolver erros primeiro

en: Cancel saving and start resolving pending issues first
gl: Cancelar o gardado e comezar a resolver problemas pendentes primeiro

en: Pending errors and warnings
gl: Erros e avisos pendentes

en: Remove deleted members and save
gl: Quitar os membros borrados e gardar

en: Cancel and return to editor
gl: Cancelar e volver ao editor

en: Deleted members in turn restriction
gl: Membros borrados na restricciñon de xiro

en: Create a conflict and close this turn restriction editor
gl: Crear un conflicto e pechar este editor de restricción de xiro

en: Return to the turn restriction editor and resume editing
gl: Volver ao editor de restriccións de xiro e seguir editando

en: Already participating in a conflict
gl: Está a participar en un conflicto

en: Delete this turn restriction
gl: Borrar esta restricción de xiro

en: Select this turn restriction
gl: Escoller esta restricción de xiro

en: {0} warning | {0} warnings
gl[0]: {0} aviso
gl[1]: {0} avisos

en: {0} error | {0} errors
gl[0]: {0} erro
gl[1]: {0} erros

en: no issues
gl: sen erros

en: please select a way
gl: escoller unha vía

en: multiple objects with role ''{0}''
gl: múltiples obxectos co papel "{0}"

en: Delete from turn restriction
gl: Borrar da restricción de xiro

en: Accept the currently selected way
gl: Aceptar a vía escollida actualmente

en: Accept
gl: Aceptar

en: Paste from the clipboard
gl: Pegar do portapapeis

en: Create new turn restriction
gl: Crear novas restriccións de xiro

en: No Right Turn
gl: Non xirar á dereita

en: No Left Turn
gl: Non xirar á esquerda

en: No U-Turn
gl: Non facer un xiro U

en: No Straight On
gl: Non seguir de frente

en: Only Right Turn
gl: Só xirar á dereita

en: Only Left Turn
gl: Só xirar á esquerda

en: Only Straight On
gl: Só seguir de frente

en: Warning: failed to load icon for turn restriction type ''{0}''
gl: Aviso: fallou a carga da icona para a restricción do tipo "{0}"

en: please select a turn restriction type
gl: escolle un tipo de restricción de xiro

en: Public Service Vehicles
gl: Vehículos de Servicios públicos

en: Bicycles
gl: Bicicletas

en: Use standard exceptions
gl: Usar excepcións estándar

en: Use non-standard exceptions
gl: Usar excepcións non estándar

[ctx: turnrestrictions]
en: From:
gl: Dende:

[ctx: turnrestriction]
en: To:
gl: Ata:

note: FIXME: render as warning/error (red background?)
en: no participating way with role ''from''
gl: sen participantes na vía co papel "dende"

note: FIXME: render as warning/error (red background?)
en: no participating way with role ''to''
gl: sen participantes na vía co papel "cara"

en: Only participating in selection
gl: Só participando na selección

en: Turn Restrictions
gl: Restriccións de xiro

en: Create a new turn restriction
gl: Crear unha nova restricción de xiro

en: Select in current data layer
gl: Escoller na capa de datos actual

en: Sponsor
gl: Patrocinador

en: An OSM plugin for editing turn restrictions.
gl: Un complemento de OSM para editar restriccións de xiro.

[ctx: keyboard-key]
en: Key:
gl: Clave:

[ctx: keyboard-modifiers]
en: Modifiers:
gl: Modificadores

en: Delete ''from''
gl: Borrar "de"

en: Removes the member with role ''from''
gl: Borrrar o membro con papel "de"

en: Delete ''to''
gl: Borrar "a"

en: Removes the member with role ''to''
gl: Borrar o membro con papel "a"

en: Fix in editor
gl: Arranxar no editor

en: Go to Basic Editor and manually choose members with roles ''from'' and ''to''
gl: Ir ao editor básico e manualmente escolle membros con papeis "de" e "a"

en: This turn restriction uses a non-standard restriction type <tt>{0}</tt> for the tag key <tt>restriction</tt>. It is recommended to use standard values only. Please select one in the Basic editor.
gl: Este xiro usa unha restricción non estándard do tipo <tt>{0}</tt> para a etiqueta <tt>restricción</tt>. É recomendable usar só valores estándard. Por favor escolle un no editor básico.

en: Go to Basic Editor and manually choose a turn restriction type
gl: Ir ao editor básico e escoller manualmente un tipo de restricción de xiro

en: A turn restriction must declare the type of restriction. Please select a type in the Basic Editor.
gl: Unha restricción de xiro debe declarar o tipo de restricción. Por favor escolle un tipo no Editor Básico.

en: A way with role <tt>from</tt> is required in a turn restriction.
gl: Unha vía co papel <tt>dende</tt> é requerida nunha restrición de xiro.

en: Add in editor
gl: Engadir no editor

en: Go to the Advanced Editor and remove the members
gl: Ir ao Editor Avanzado e borra os membros

en: Go to Basic Editor and select standard vehicle type based exceptions
gl: Ir ao Editor Básico e escolle as excepcións basadas no tipo de vehículo estándares.

en: The required tag <tt>{0}={1}</tt> is missing.
gl: A etiqueta <tt>{0}={1}</tt> falta.

en: Add missing tag
gl: Engadir etiqueta faltante

en: Add the missing tag {0}={1}
gl: Engadir a etiqueta {0}={1}

en: A way is required instead.
gl: Unha vía é requerida no seu lugar.

en: Delete the member from the turn restriction
gl: Borra o membro da restricción de xiro

en: Undelete object...
gl: Recuperar obxecto...

en: Undelete object by id
gl: Recuperar obxecto por id

en: Select if the data should be added into a new layer
gl: Escoller se os datos deben ser engadidos en unha nova capa

en: Enter the ID of the object that should be undeleted
gl: Introducir o obxecto que debe ser recuperado

en: Undelete Object
gl: Recuperar Obxecto

en: Undelete object
gl: Recuperar Obxecto

en: Start undeleting
gl: Comezar a recuperar

en: Close dialog and cancel
gl: Pecha o diálogo e cancela

en: Will get {0}
gl: Terase {0}

en: Looking for {0}
gl: Buscando {0}

en: Found {0}
gl: Atopado {0}

en: Add nodes at intersections
gl: Engadir nodos nas interseccións

en: The current selection cannot be used for splitting.
gl: A selección actual non pode ser usada para a separación.

en: The selected way does not contain the selected node. | The selected way does not contain all the selected nodes.
gl[0]: A via seleccionada non contén o nodo seleccionado.
gl[1]: A vía seleccionada non contén todos os nodos seleccionados.

en: removes current video from layer
gl: eliminar o video actual da capa

en: Play/Pause
gl: Reproducción/Pausa

en: starts/pauses video playback
gl: comeza/para a reprodución de vídeo

en: Backward
gl: Atrás

en: jumps n sec back
gl: salta n seg atrás

en: Forward
gl: Avance

en: jumps n sec forward
gl: salta n seg adiante

en: Faster
gl: Máis rápido

en: Slower
gl: Máis lento

en: slower playback
gl: reproducción mais lenta

en: Jump To
gl: Saltar a

en: Loop
gl: Bucle

en: loops n sec around current position
gl: bucle de n seg arredor da posición actual

en: loop
gl: bucle

note: now the options menu
en: Keep centered
gl: Manter centrado

en: follows the video icon automaticly
gl: sigue o icono do video automaticamente

en: Subtitles
gl: Subtítulos

en: Show subtitles in video
gl: Amosar subtítulos no vídeo

en: Jump length
gl: Largo do salto

en: Set the length of a jump
gl: Establecer o largo do salto

en: Jump in video for x ms
gl: Saltar no vídeo x ms

en: Loop length
gl: Lonxitude do bucle

en: Set the length around a looppoint
gl: Establecer a loxitude arredor de un punto de bucle

en: no deinterlacing
gl: non desentrelazar

en: deinterlacing using line doubling
gl: desinterlazar usando doble liña

en: deinterlacing using linear interpolation
gl: desentrelazar usando interpolación de liñas

en: Jump to
gl: Saltar a

en: Unable to find JNA Java library!
gl: Non se puido atopar a librería de Java JNA!

en: Unable to find native libvlc library!
gl: Non se puido atopar a librería libvlc!

en: play
gl: reproducir

en: mute
gl: mutar

en: Scanned Map...
gl: Mapa escaneado...

en: Display a map that was previously scanned and uploaded to walking-papers.org
gl: Amosar un mapa que foi previamente escaneado e subido a walking-papers.org

en: Could not read information from walking-papers.org the id "{0}"
gl: Non se puido ler a información de walking-papers.org co id "{0}"

en: Walking Papers layer ({0}) in zoom {1}
gl: Capa Walking Papers  ({0}) in zoom {1}
